Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje

  • 30145 Odpowiedzi
  • 867350 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12450 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:16:09 »
Za niektóre przyjemności trzeba słono płacić.

*

olmeca

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12451 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:19:46 »
Hello wieczorowa pora, wlasnie dostalem zawiadomienie ze w domu maciezystym czeka namnie wezwanie co by sie stawic w charakerze swiadka w zwiazku z nabywaniem produktow na allegro z rodzajow chanell, hugo boss, columbia itp. :O przedstawic wszelkiego rodzaju dokumenty i potwierdzenia (konto 8 lat mam wiec ciekawe ktore potwierdzenia :O). Teraz musze sie napocic coby przeniesc mozliwosc skladania wyjasnien do komisariatu odleglego o 15 minut spacerem, a nie 11 godzin expresem :S

Ma ktos z milych klubowiczow jakies podobne wspomnienia i pomoze koledzie jak sie zachowac w zaistnialej sytuacji :]

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12452 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:26:04 »
Kurczę, wpłaciłem półtorej godziny temu pieniądze we wpłatomacie mBanku i jeszcze ich nie mam na koncie...
To normalne?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12453 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:32:33 »
Ło Dżizu w teleexpresie mówią, ze papierosy i alkohol będą droższe w nowym roku, że papierosy, to akurat dobrze, może bedzie mniej tych zatruwaczy powietrza na każdym pzystanku rynku giełdzie, ale za co podwyżki cen alkoholu :P


dziekuje ci, ze cieszysz sie, ze bede mial mniej pieniedzy. nigdy na przystanku nie palilem. alkohol zdrozeje nieznacznie, fajki 1zl na paczce :(

a dyskusji nie zanizami ch****i, wszak to rozmowa na temat pisowni :)

Jak palisz w domciu to ok, mnie to w takim wypadku zwisa, ale nie wszyscy są tacy uprzejmii i zmuszają mnie do skracania żywotu we wszelkich miejscach publiczych, w podwyższeniu cen szukam choć trochę pozytywów :wink:

Dużo bardziej bym się ucieszył, gdyby za palenie w miejscach pulicznych był mandat powiedzmy 500-1000zł i byłoby to prawo egzekfowane :wink:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12454 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:52:05 »
wiesz ja nie pale od daaaaaawna i teraz przeszkadza mi jak ktos obok mnie pali, ale koniec konców jest mi to juz wszystki jedno bo i tak jak pójde od czasu do czasu do baru, to tyle tego dymu sie nawciagam ze te pojedyncze osoby na ulicy sa kropla w morzu :wink:

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12455 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:55:38 »
Ja palę tylko cygara  :E
One też drożeją, czy tylko papierosy?  :mysli:
Nienawidzę Androida!

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12456 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:59:32 »
o i teraz juz wiadomo czemu Paweł narzeka na brak kasy na kupno PDA, wszystko idzie na kubańskie cygara, cała wypłata :grin:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12457 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:05:56 »
Po raz kolejny gubię i znajduję rysik od Wizarda. :) BTW kolejna wada tego PDA - siedzi dosyć luźno i lubi wypadać, w żadnym innym sprzęcie tak nie miałem.
Poprzednio zginął na parkingu, na szczęście spojrzałem pod nogi koło samochodu zanim stamtąd odjechałem. Dzisiaj zauważyłem, że znów go nie ma. Już myślałem, że znów został gdzieś na chodniku albo w kawiarni. Na szczęście leżał pod siedzeniem w samochodzie. ;)

*

nothin

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12458 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:07:44 »
Cytuj
Dużo bardziej bym się ucieszył, gdyby za palenie w miejscach pulicznych był mandat powiedzmy 500-1000zł i byłoby to prawo egzekfowane
nie rozśmieszaj mnie.
to ja chciałbym, na przykłąd, by wszystko, co ma rurę wydechową była zakazane.
bo MI śmierdzi..ołów i w ogóle...
 i co.. ma to sens?
strasznie mnie takie podjeście drażni.
nie moga zabronić mi palic na ulicy.

Cytuj
Po raz kolejny gubię i znajduję rysik od Wizarda.
3 obroty taśmy klejącej, przeroczystej wokół i nie wypadnie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 21:11:35 wysłana przez nothin »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12459 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:16:15 »
Tak, śilniki wydechowe, znaczy się spalinowe  :E też powinny być zakazane, prąd powinien być baterii słonecznych, wiatraków, ew. elektrowni jądrowych, a palenie mogłoby się odbywać w domu Wiekszość te 0km mogłaby dopitalać rowerkiem do pracy, a samochody powinny być wyłącznie na prąd(z naturalnyh źrudeł) lub na baterie słoneczne/ogniwa wodorowe :wink:

I lasy nie powiny być wycinane pod uprawy na biopaliwa, bo to się mija z celem

Sztuczne drzewa są już zaprojektowane, niech ich będzie więcej, to zrekompensuje syf z miast :wink:

To, że jakiś CH** albo H** jak kto woli :mrgreen: musi akurat zajarać, to ja mam przez to śmierdzieć i tłumaczyć się rodzcom, że to nie ja paliłem tylko obok palili i mam to wdychać i się truć?

Tacy ludzie to mnie dopiero :mad: drażnią...

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12460 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:21:10 »
panowie/panie/hello kity, sprawa jest, potrzebuje jakichs przykładowych współrzędnych dla wierzchołków piecioramiennej gwiazdy


na powyzszym ryfunku to a b c d e, wiem ze mozna to samemu obliczyc i wlasnie to robie ale moze ktos ma takie współrzedne.


*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12461 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:31:31 »
wikrap- nie pale w domu tylko w oknie. moja zona jest chora i nie moze wdychac dymu.
a zeby smierdziec dymem to chyba idziesz w tej chmurze z 30 minut za kims kto pali jednego po drugim, bo nawet przebywajac 10 minut w zadymionym pomieszczeniu dymem sie nie smierdzi. a z ta ekologia, no bez przesady, same wulkany bardziej zatruwaja atmosfere niz wszystkie fabryki razem wziete.

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12462 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:36:42 »
Łohoho, krzysiej, a to co  :E

Ja tu się już rozleniwiłem na maxa , a tu z worka matematyka wyskakuje  :E

Jeszcze 4 miesiące, całe 4 i zaczynam nowe , lepsze życie :mrgreen:
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12463 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:37:00 »
Ale nie ma zbytniej potrzeby tym wulkanom dopomagać :wink: Takie rewolucje może by politycznie nie były najlepsze, ale światu na pewno nie zaszkodzą :wink: Aza kilkadziesiąt lat ludzkość sie odbudzi z ręką w nocniku, bo tak potrują wszystko,  że nie będzie gdzie żyć :wink: :P

Zjadłem raz picce w takim "barze" i przesiąkłem dymem do majtek, więc nie mów, ze to takie nie możliwe się zaśmiardnąć :P

Ja sobie po prostu nie zycze tego wdychać, a muszę :wink: Jak palisz w oknie, to jescze nie tak źle, bo to się rożrzedza i jest praktycznie nie szkodliwe, ale jak mi ktoś niemal dmucha w ryj to :wink:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12464 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:38:10 »
ja to bym bardziej wolał aby nie palono w barach, bo co ide to potem śmierdze jak nałogowy palacz co tylko siedzi w małym pokoiku i pali fajke za fajka :grin:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12465 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:40:04 »
Aza kilkadziesiąt lat ludzkość sie odbudzi z ręką w nocniku, bo tak potrują wszystko,  że nie będzie gdzie żyć :wink: :P



a niech zdychaja, mnie juz nie bedzie :D

jezeli wlasciciel godzi sie na to by ludzie palili, to znaczy, ze sam decyduje sie, ze klienci niepalacy moga sie zrazic i nie przychodzic. wiec nie masz co marudzic :P

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12466 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:42:21 »
W barach to raczej nie ma opcji, bo bar dla niepalących musi upaść, bo większość kllientów pali :wink:

trzeba p prostu bary omijać, nie ma opcji

A wogóle, to najlepiej byłoby tytoń chodować w czarnobylu,a  na paczkach napisać"ministerstwo zdrowia ostrzega po raz ostatni!" :wink: :E

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12467 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:49:27 »
Z tymi wulkanami to jest tylko jeden problem - one miały przeciwwagę - lasy tropikalne. :)
My teraz wjechaliśmy z całym przemysłem jednocześnie karczując dżunglę. Nie żebym był jakimś zielonym oszołomem, co to się do drzew przywiązuje słuchając jakiejś dziwacznej muzyki New Age, jednak zagrożenie jest. Tyle tylko, że ja mówię wprost: rozwiązanie jest jedno - energetyka atomowa. :) Co z tego, że produkuje odpady? W przeciwieństwie do dymu i gazów cieplarnianych te odpady nie są "rozpylane" w atmosferze, tylko możemy je na te kilka wieków wrzucić do wielkiej dziury w ziemi na jakimś odludziu i zalać betonem. ;) Ktoś znowu przypomina Czarnobyl zapominając, że to była nie tylko elektrownia, ale dość niebezpieczny zakład uzdatniania Uranu na potrzeby bomb atomowych, a sam wypadek był efektem nieodpowiedzialnego i głupiego eksperymentu z wyłączeniem chłodzenia reaktora w roli głównej. Poza tym z próbnej detonacji Car Bomby przez Rosjan nikt nie robił takiej afery jak z Czarnobyla...
Te wszystkie śmieszne wiatraczki czy ogniwa słoneczne lub innego rodzaju "alternatywne źródła energii" to pic na wodę. Drogie, awaryjne i niepraktyczne. Tylko atom nas ocali. Tylko oczywiście gdy ktoś mądry wpada na pomysł budowy elektrowni w naszym kraju, to zaraz zaczynają się protesty i pomysł jest blokowany...
Chociaż przyznaję - ogromne pola usiane wiatrakami produkującymi prąd pod Wiedniem robią wrażenie, gdy się jedzie między nimi. W pewnych warunkach to jest rozwiązanie, jednak nie na masową skalę. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 21:52:20 wysłana przez Atlantis »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12468 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:52:54 »
O atomówkah wspominałem :wink:  Wiatraczki są awaryjne i mało wydajne, ale bateria słoneczne można imho stawiać bez opamiętania na saharze i w Etiopii na przykład :wink: Już nie mówmy, ze to takie drogie, jakby się pre krajów zrzuciło, to nie będzie to takie nierealne, a ogniwa łonecne wcale takie awaryjne nie są :P

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12469 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:00:02 »
O atomówkah wspominałem :wink:

Umknęło mi to. ;)

Cytuj
ale bateria słoneczne można imho stawiać bez opamiętania na saharze i w Etiopii na przykład :wink:

Drogie są. Ustaw je na Saharze albo w Etiopii, to zaraz Ci je miejscowi rozmontują. Już lepszy efekt miałbyś rozkładając panel między blokami na Nowej Hucie w Krakowie. ;)
Ogniwa słoneczne gdy stanieją będą dobre w mniej ambitnych zastosowaniach - np. wspomagania zasilania domków jednorodzinnych, samochodów czy doładowywanie urządzeń przenośnych. Jednak problemu braku energii na masową skalę nie rozwiążą, nie są w stanie konkurować z węglem i ropą. Tutaj to tylko atom. ;)

Cytuj
Już nie mówmy, ze to takie drogie, jakby się pre krajów zrzuciło, to nie będzie to takie nierealne, a ogniwa łonecne wcale takie awaryjne nie są :P

Awaryjne nie, ale tam gdzie mogłyby osiągnąć największą wydajność nie pozwala na to sytuacja społeczna i polityczna. Państwa, które złożyłyby się na to zwyczajnie wyrzuciłyby pieniądze w błoto. Poza tym import prądu z takich placówek w Afryce też jest nierealnym przedsięwzięciem.
Jasne - na dachu chciałbym mieć chociaż parę m2 fotoogniw + kolektory do grzania wody. Jednak jestem realistą i wiem, że na skalę kraju, jeśli idzie o potrzeby przemysłu i całej naszej gospodarki, to ani wiatr, ani woda, ani słońce nie wystarczą. Jeśli mamy szukać alternatyw dla palenia węglem, to jest tylko jedna rozsądna - wyżej pisałem jaka. :)

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12470 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:02:47 »
Cytuj
A kogo obchodzi jakiś tam damist
Wszystkich.Tęskniliśmy,chlip,chlip
Jeszcze trochę a bym go w kolejnym wierszyku umieścił,gdzie sławiłbym jego przymioty wielkie a przywary wielkodusznie pomijał.
Albowiem kompan z niego zacny jest i lubo fochy czasem stroić lubi to jednak przy bliższym poznaniu spoko ziomem się być okazuje.
Tedy z chęcią go powitaliśmy po nieobecności długiej.
Aż mi sie przypomniał Twój wierszyk o murzynku bambo co w nigerii mieszka :E

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12471 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:03:49 »
a pomyslałeś ze zanim dostarczy sie prąd z sahary do Polski to jednak będzie duża strata energii?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12472 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:05:05 »
Chyba, że ktoś w końcu udoskonali odkrycie Tesli, czyli przesyłanie prądu na odległość ("bezprzewodowo").
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12473 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:07:10 »
no ale w takim przypadku jakby wysyłali przez kontynent to po drodze by sie inni mogli do tego podłaczyć  :wink:

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12474 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:11:57 »
W pojedynkę atomy nie dadzą rady, a Etiopijczycy no to są mowiąc brzydko ciemni, wystarczy ogrodzić teren siatką i wystarczy :P Rozmontują i co z tym dalej zrobią? zjedzą? :wink:

A transport enerki między kontynentami to nie problem, puszczasz linię 2m kwadrat pod oceanem, dobrze izolujesz, drugim biegunem będzie woda, przetwarzasz to na bardzo wysokie napięcie i straty są znikome :wink: No i jeszcze urządzenia zabezbieczające(odcinające zasilanie w przypadku przebicia na wodę

Poczytaj, do Polski też tego typu linie dochodzą :wink:

Tak, atomówki są najwydajniejsze, ale jak ogniwa dalej będą tak tanieć jak ostatnio, to niedługo może będą bardziej opłacalne od atomówek :wink:

Dodatkowo co bardziej możni będą wspomagać swoje domy prywatnymi ogniwami, a co nie wykorzystane odkupi elaktrownia, z czasem coraz więcej ludi będzie stać na baterie i w końcu cały kraj będzie na bateriach

Ale i taka tomówki wygryają na ta chwilę, racja :P

Ale np. do zasilenia samochodu raczej atomówka się nie sprawdzi :wink: W samochodach tylko baterie słoneczne, i akumulatory ewentualnie :P
Napisane: Grudzień 29, 2008, 22:09:22
a pomyslałeś ze zanim dostarczy sie prąd z sahary do Polski to jednak będzie duża strata energii?

Nie będzie, linie pod bałtykiem juz są, do Etiopii nie wiele dalej :P
Chyba, że ktoś w końcu udoskonali odkrycie Tesli, czyli przesyłanie prądu na odległość ("bezprzewodowo").

Wątpię, w zasadzie jest to możliwe, ale olbrzymie straty i przy takiej mocy obawiam się, że okoliczna jak i docelowa ludność długo by nie pożyła :P

no ale w takim przypadku jakby wysyłali przez kontynent to po drodze by sie inni mogli do tego podłaczyć  :wink:

Nie ma jak, zanim się podłączą, to przebicie i odrazu uruchamiają się zabezpieczenia :P :wink:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12475 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:13:25 »
Chyba, że ktoś w końcu udoskonali odkrycie Tesli, czyli przesyłanie prądu na odległość ("bezprzewodowo").

Nie ma co udoskonalać. Chyba, że stworzysz nowy wszechświat rządzący się innymi prawami. ;) Tesla niestety w tym jednym miejscu się pomylił...
Przesyłając prąd kablem tracisz bardzo dużo. Przesył za pomocą fal elektromagnetycznych to już utrata prawie wszystkiego. Pamiętam, że jakiś czas temu w TVNowskim programiku "Nie do Wiary" pokazywali "eksperyment" ze zbliżaniem świetlówki do cewki Tesli. Eksperyment miał rzekomo dowieść, iż uczony "jednak mógł mieć rację". Nigdy nie uśmiałem tak jak wtedy.
Poza tym niech nas cały zdrowy rozsądek broni przed takimi eksperymentami. Już same harmoniczne 50 Hz generowane przez urządzenia i linie energetyczne potrafią zaśmiecić eter, często uniemożliwiając radiokomunikację na niższych częstotliwościach. Gdyby ktoś nagle zaczął wypromieniowywać w przestrzeń tak ogromne ilości energii (de facto i tak je marnując) w eterze znalazłoby się tyle śmieci, że wiele pasm zwyczajnie byłoby nie do użytku.
Radio jest świetne do przesyłu danych, kabel do transportu energii. Zostańmy przy tym lepiej. :)

W pojedynkę atomy nie dadzą rady, a Etiopijczycy no to są mowiąc brzydko ciemni, wystarczy ogrodzić teren siatką i wystarczy :P Rozmontują i co z tym dalej zrobią? zjedzą? :wink:

Tak? A jak do władzy dojdzie jakiś miejscowy generał i zażyczy sobie znacjonalizować całą instalację? Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto.
Jak mówiłem - Afryka to zbyt niestabilny kontynent, żeby inwestować na nim tak ogromne fundusze.

Cytuj
Cytuj
A transport enerki między kontynentami to nie problem, puszczasz linię 2m kwadrat pod oceanem, dobrze izolujesz, drugim biegunem będzie woda, przetwarzasz to na bardzo wysokie napięcie i straty są znikome :wink: No i jeszcze urządzenia zabezbieczające(odcinające zasilanie w przypadku przebicia na wodę

Ależ ja wiem, że teoretycznie się da. Pytanie czy to się opłaca. :)
Śmiem wątpić. Najbardziej opłacalna jest elektrownia atomowa na własnym podwórku, tańsza i efektywniejsza niż ogromne pole baterii słonecznych na Saharze + linia przez Morze Śródziemne. ;)

Cytuj
Tak, atomówki są najwydajniejsze, ale jak ogniwa dalej będą tak tanieć jak ostatnio, to niedługo może będą bardziej opłacalne od atomówek :wink:

Pod względem wydajności i tak atom wygrywa zdecydowanie. Tutaj chodzi nie tyle o cenę samej instalacji, co stosunek ilości produkowanej energii do włożonych środków. Atomówka zwróci się o wiele, wiele szybciej. ;)

Cytuj
Dodatkowo co bardziej możni będą wspomagać swoje domy prywatnymi ogniwami, a co nie wykorzystane odkupi elaktrownia, z czasem coraz więcej ludi będzie stać na baterie i w końcu cały kraj będzie na bateriach

W takiej formie to rzecz oczywista - sam o tym pisałem. W domach prywatnych się sprawdzi, na małych osiedlach się sprawdzi, nawet w mniejszych zakładach przemysłowych się sprawdzi. Jednak nie jeśli chodzi o całe państwa. A przecież zapotrzebowanie na energię rośnie cały czas.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 22:21:12 wysłana przez Atlantis »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12476 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:15:48 »
sory Wiktor ale dlaczego mówisz ze Etiopczycy są ciemni? jakies przykłady?
o podłączaniu mówiłem w przypadku przesyłania beprzewodowo:)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12477 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:18:10 »
Chyba, że ktoś w końcu udoskonali odkrycie Tesli, czyli przesyłanie prądu na odległość ("bezprzewodowo").

Nie ma co udoskonalać. Chyba, że stworzysz nowy wszechświat rządzący się innymi prawami. ;) Tesla niestety w tym jednym miejscu się pomylił...
CUT

A Ty się nie mylisz? Skąd wiesz, że wyrażasz taki pogląd, ja nie wiem, słyszałem ale Ty od razu "z grubej rury"  :) Jesteś lepszy niż Tesla  :P
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12478 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:19:42 »
Właśnie  B) OT- przypomniał mi się ten eksperyment z telefonami i jajkiem :E

Po kablu strata jest duża na dużych odległościach, a niskim napięciu, im wyższe napiecie, tym mniejszy wpływ ma rezystancja kabla, co umożliwia przy niewyobrażalnie wysokich napięciach przesyłać enerkię przez morze nawet, a to ogromne rezystancje :wink:

Jak to atlantis powiedział-prawie wszystko się traci i to miałem na myśli :wink: Zakładając, że coś ma po radiu przejść, to będzie to taka ogromna moc, że okoliczna ludność nie zdąży odówić paciorka po odpaleniu takiego nadajnika, a docelowa będzie mogła co najmniej robić sobie grilla na kolanach :P :D

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #12479 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:25:44 »
A Ty się nie mylisz? Skąd wiesz, że wyrażasz taki pogląd, ja nie wiem, słyszałem ale Ty od razu "z grubej rury"  :) Jesteś lepszy niż Tesla  :P

Hmm... Praktyka pokazała.
W Grimeton w Szwecji mają unikalny nadajnik radiowy, będący de facto alternatorem produkującym prąd o odpowiedniej częstotliwości. Podłączasz to do anteny i masz falę nośną. Cała instalacja ma moc 200 MW, włączyli ją w Wigilię, żeby wysłać radioamatorom życzenia świąteczne. ;)
I co masz z tej całej mocy przyłożonej do anteny, gdy fala indukuje się w twojej własnoręcznie wykonanej antenie, choćby miała kilkadziesiąt metrów? Słabiutki prądzik ledwie zdolny poruszyć membraną słuchawki. ;) Tak się niestety nie da - radio to ogromne straty energii.
Tesla był pionierem i nie zdawał sobie z tego zwyczajnie do końca sprawy. My mamy wiek doświadczenia w tej dziedzinie i pewnych rzeczy możemy być pewni.