[Wydzielony] O dredach i nie tylko ...

  • 80 Odpowiedzi
  • 17206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
[Wydzielony] O dredach i nie tylko ...
« dnia: Styczeń 13, 2009, 23:06:37 »
Nie chce nikogo obrażać, ale mi długie włosy kojarzą się głównie z przedstawicielami subkultury słuchającej metalu, tzw. metale :)

Co do biżuterii - sam nie nosze nic oprócz zegarka sportowego, przez chwile miałem kolczyk w wardze (do emo mi daleko) choć ostatnio szukam czegoś na palec, tak po prostu spodobało mi się :P

A propos lesbijskich obrączek na kciuku - mój kumpel tak nosi a lesbijką raczej nie jest :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 10:27:28 wysłana przez tomaszkap »
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
[Wydzielony] O dredach i nie tylko ...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2009, 23:18:48 »
Nie chce nikogo obrażać, ale mi długie włosy kojarzą się głównie z przedstawicielami subkultury słuchającej metalu, tzw. metale :)

Nie pierwszy raz to słyszę, za każdym razem mam ochotę wysłać ten sam link:
http://bash.org.pl/149815/
Z metalem to ja mam niewiele wspólnego - muzyki może i czasem posłucham, ale z subkulturą jako taką jakichkolwiek związków brak. ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 10:29:29 wysłana przez tomaszkap »

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2009, 23:27:36 »
Nie mówie, że długie włosy=metal, ale często tak właśnie jest, przynajmniej tak wnioskuję z moich obserwacji ;]
Na 'bycie metalem' składa się również koszulka behemotha, glany, plecak 'kostka' i pewnie wiele innych rzeczy. Jednak większośc oób które znam jest przekonana że długie włosy = metal (plus dla niektórych gej/idiota), ale cóż, bo to polska właśnie...
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2009, 05:33:25 »
ale jak widzicie idaca przed soba parke,oboje z dlugimi wlosami a do tego czesto dlugowlosi panowie maja takie damskie ruchy...
hmmm,mozna sie pomylic ze to dwie panie...
kiedys w sklepie jakis dlugowlosy malolat blokowal strasznie kolejke nie mogac sie zdecydowac co ma kupic az jakis staruszek wrzasnal: ''no decyduj sie szybciej dziewucho!!!''
sygnety- wylacznie jako pamiatki rodowe lub podobne...cala reszta jest zbedna.
ewentualnie dobry zegarek...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:33:19 »
Nie chce nikogo obrażać, ale mi długie włosy kojarzą się głównie z przedstawicielami subkultury słuchającej metalu, tzw. metale :) 

tzn ze np. Bob Marley .. mial krotkie wlosy ? sluchal metalu ? ... nie wierze  :evil:

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:01:41 »
dlugie włosy= metal zmieniłbym na długie włosy-może być metal, w ogóle to nie ma sensu bo którkowłosi też metalu słuchają :P

Metalem nie jestem, metalu nie słucham, długie włosy mam i gustuje w techno i house electro m.in wiec ta teoria to teoria :E

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:03:24 »
dokładnie, wyglądam jak dres z osiedla i słucham metalu :P
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:26:25 »
wiesz czego Bob słuchaj to ja nie wiem, wiem za to jaka muzyke tworzył :P
no i on miał dredy, a nie zwykłe długie włosy

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2009, 00:54:12 »
Boba cenie wielce za jego tworczosc ale dredow sie ponoc nie myje...
az nie chce sie zastanawiac jakie robactwo moglo sie klebic w jego 14 lat nie podcinanych i bycmoze nie mytych dredach...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:25:24 »
Boba cenie wielce za jego tworczosc ale dredow sie ponoc nie myje...
az nie chce sie zastanawiac jakie robactwo moglo sie klebic w jego 14 lat nie podcinanych i bycmoze nie mytych dredach...

To jest AFAIK zwykły mit. O ile mi wiadomo (sam dredów nigdy nie miałem i nie zamierzam) jedynie na samym początku (tydzień? dwa?) niemycie ma przyspieszyć sfilcowanie włosów. Z pewnością nie jest tak, że przez 14 lat nie myją tego, gdyby tak było to mijając ich na ulicy czułbyś to z kilkudziesięciu metrów. ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:38:53 »
faktem tez jest ze nigdy (chyba) nie spotkalem nikogo kto by mial dredy starsze niz tylko wakacyjna fryzura...
gdzies mi sie obilo o uszy ze sa specjalne proszki do "czyszczenia" dredow i ze jakiejs marychłany sie je robi czy cos ale to na bank brednia jakas :E
ktos wie czy te "wisiorki" gloworosle sie myje czy nie???
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:52:45 »
faktem tez jest ze nigdy (chyba) nie spotkalem nikogo kto by mial dredy starsze niz tylko wakacyjna fryzura...
gdzies mi sie obilo o uszy ze sa specjalne proszki do "czyszczenia" dredow i ze jakiejs marychłany sie je robi czy cos ale to na bank brednia jakas :E
ktos wie czy te "wisiorki" gloworosle sie myje czy nie???

Oczywiście, że dredy się myje. Co prawda od zdredowania do pierwszego mycia powinien minąć miesiąc (ewentualnie 3 tygodnie), ale później już można je myć kiedy się tylko chce. To jest (prawie) normalna fryzura i trzeba o nią dbać tak jak o każdą inna fryzurę. Jeżeli ktoś czuje potrzebę mycia głowy i dredów co kilka dni to nie ma w tym żadnego problemu. Są też tacy, którzy wytrzymują bez mycia nawet i miesiąc, ale dla otoczenia to chyba nie jest zbyt przyjemne ;)
I odpowiadając na pytanie, które zapewne by padło. Nie mam dredów, nigdy ich nie miałem i jak na razie ich nie planuje.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:18:32 »
przypominaja mopa :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:33:16 »
Nie wiem, może u nas w Polsce takie mity są echem polskiego "kołtuna" - "fryzury" dość popularnej wśród polskiego chłopstwa jeszcze w XIX wieku, na zachopdzie dosyć niechlubnie łączono to zjawisko z naszym krajem używając określenia Plica polonica. Zdjęcia celowo nie zamieszczam, kto chce, niech sobie wygoogluje. Tak ogólnie rzecz biorąc była to jednolita masa sfilcowanych, niemytych i nieobcinanych włosów, spojona brudem. ;)
To powinno dać do myślenia, gdy następnym razem będzie się oglądało polskie ekranizacje lektur szkolnych, gdzie szczęśliwi chłopi są czyści, schludni, uczesani, odżywieni i radośnie śpiewają podczas żniw. ;)

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:40:09 »
Sam się przymierzam do dredów od 2 lat ale jakoś nie chce mi sie włosów zapuszczać i dziewczyna mi smęci ;P
Kumpel z grupy ma dredy i mówi że myje co 2 dni a jakby chcial to mógłby spokojnie myć codziennie, tylko te pierwsze 3 tygodnie sie zgadzają - wtedy włosy myszą się poplątać i sfilcować :)
Aha, i dready nosi od początku liceum, czyli ~5 lat ;]
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:46:28 »
Pomijając fakt, że dredy kompletnie mi nie pasują to podejrzewam, że właśnie tych pierwszych trzech tygodni bym nie wytrzymał. ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2009, 13:47:12 »
kurna jakbym mial wyjsc z roboty ze lbem calym od mąki i nie myc go jakis czas to po kilku dniach ciekawe czy by mi sie ciasto zrobilo :E
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2009, 14:16:42 »
No dobra... Ja mam dredy już od 4 lat. Wcześniej 3 lata zapuszczałem włosy. Wszystkie wymienione tu dziwne sposoby na pielęgnację dredów należy włożyć między bajki. Do dredów nie trzeba używać specjalnych szamponów i kosmetyków. To zwykłe włosy i trzeba je myć i pielęgnować właśnie jak zwykłe włosy. Nie wyobrażam sobie nie myć włosów przez parę tygodni. Co do nie mycia ich zaraz po zrobieniu też nie ma takiej potrzeby. Parę dni OK, ale 2 tygodnie to już długo. Fakt, są takie zalecenia, ale dredy dobrze zrobione i zszydełkowane nie rozplączą się za Chiny Ludowe co by z nimi nie robić, a na pewno nie od mycia. Zawsze coś tam z czasem powyłazi ale wtedy się je poprawia i wszystko jest ok. Ja dredy myję co parę dni, ale nie dlatego, że częściej nie wolno, tylko jest to po prostu bardzo skomplikowana operacja, a im dredy dłuższe tym jest to trudniejsze. No i baaardzo długo schną :) Chętnie obalę kolejne mity, więc nie krępujcie się pytać :ok:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2009, 17:00:49 »
miałem napisać dokładnie to samo co grb ale kolega mnie ubiegł, ja narazie od ponad pół roku zapuszczam włosy i za jakiś czas planuje dredziki :ok:

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:16:16 »
miałem napisać dokładnie to samo co grb ale kolega mnie ubiegł, ja narazie od ponad pół roku zapuszczam włosy i za jakiś czas planuje dredziki :ok:
Polecam :ok: Ale wiedz, że to fryzura dla wytrwałych :P

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:24:45 »
no juz się o tym przekonałem, miałem robić jeszcze w LO bo dość szybko rosną mi włosy wiec za rok to juz spokojnie będzie można naprawde ładne baty zrobić ale mamuśka powiedziała kategoryczne nie (bo jej sie nie podoba i tyle) a że nie chce mi się z nia potem uzerać to poczekam sobie aż skończe LO (jestem w 2 kl) i wtedy zrobie jak już nie bede z nia mieszkał :wink:

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2009, 21:07:50 »
Ja też musiałem skończyć LO ale tylko dlatego, że u mnie nie wolno było mieć takich udziwnień i nawet można było wylecieć za coś takiego. Rodzice też ciężko ale mój "fryzjer" okazał się być doświadczonym profesjonalistą i przekabacił moich rodziców :P Acha, pamiętaj, dobry fryzjer to prawdziwy skarb :ok:

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2009, 21:32:03 »
teoretycznie szkoła nie może Cie wyrzucić za coś takiego, konstytucja gwarantuje Ci wolność wyglądu, przekonań, religii jeśli to nikomu nie ubliża ani nikogo nie obraża :)
Ale wiadomo jak jest w praktyce...
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2009, 21:36:35 »
teoretycznie szkoła nie może Cie wyrzucić za coś takiego, konstytucja gwarantuje Ci wolność wyglądu, przekonań, religii jeśli to nikomu nie ubliża ani nikogo nie obraża :)
Ale wiadomo jak jest w praktyce...

Dokładnie tak właśnie jest. Moje liceum akurat było w miarę liberalne, paru ludzi miało dredy i jakoś nie słyszałem, aby mieli problemy z tego powodu.
Niemniej wyszukiwanie punktów niezgodnych z konstytucją w regulaminie szkoły, to całkiem fajna zabawa - pamiętam, że ze znajomymi parę ich znaleźliśmy. ;)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2009, 21:55:13 »
konstytucja gwarantuje Ci wolność wyglądu, przekonań, religii
niestety.
u mnie w szkole sredniej gonili za irokezy i takie cuda, choc pare osob bylo wytrwalych i sie nie dali :)
ale tam byl troche wiekszy rygor, szkola mundurowa.

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2009, 22:54:08 »
W regulaminie był zapis o schludnym i estetycznym wyglądzie ucznia a wg interpretacji dyrektora dredy takie nie są. Co więcej najbardziej był cięty właśnie na dredy, wszystko inne jakoś przechodziło.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:07:13 »
W regulaminie był zapis o schludnym i estetycznym wyglądzie ucznia a wg interpretacji dyrektora dredy takie nie są. Co więcej najbardziej był cięty właśnie na dredy, wszystko inne jakoś przechodziło.

Co z tego, regulamin to regulamin, konstytucja to ustawa zasadnicza. Jakiś tam regulamin jakiejś tam szkoły nie może łamać konstytucji. ;)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:29:49 »
tylko ze wiesz jak sie dyro uprze to tak załatwi sprawe ze cie z jakiegos przedmiotu obleja i nie bedziesz miał wyjscia, w gim nie mieli by prawa bo musze gim skonczyc ale w LO mogą mi przeciez powiedziec "jak sie nie podoba to do zawodówki zapraszam" :grin:, aczkolwiek u mnie w szkole nie ma z tym problemów (1 ma dredziki z tyłu głowy i 1 koles miał na calej łepetynie ale albo sciał albo nie widuje go na przerwach) :wink:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:31:21 »
czyli teoretycznie nakaz bycia kompletnie umundurowanym w mojej szkole byl niezgodny z konstytucja?

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
[Wydzielony] O dredach i nie tylko ...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:43:25 »
Też mi się to nie wydaje nie zgodne z konstytucją. Wśród liceów możesz wybierać, idziesz do takiego, które Ci odpowiada, ale jednocześnie zgadzasz się na zasady tam panujące, nikt Cie nie zmusza do pójścia do akurat takiej szkoły.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 10:29:39 wysłana przez tomaszkap »