"Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"

  • 109 Odpowiedzi
  • 14983 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 01, 2011, 13:34:07 »
Instalowanie mniej wydajnych procesorów i obciążanie ich wodotryskami nie nazwałbym rozwojem, a komercją. Jednak ogólnie Atlantis przedstawił poprawną zależność. Ja juz na prawdę niewiele czytam o światku urządzeń mobilnych, ale i tak zauważam tendencję, że spowrotem idzie to w dobrym kierunku i nowe urządzenia są wydajniejsze od poprzedników :ok:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 01, 2011, 13:57:47 »
może jakbyś czytał więcej to zauważyłbyś jeszcze inną równoległą tendencję - do wkładania byle czego w ładną obudowę  :P

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 01, 2011, 14:44:34 »
Instalowanie mniej wydajnych procesorów i obciążanie ich wodotryskami nie nazwałbym rozwojem, a komercją.

Nie, to zwyczajnie zaspakajanie zapotrzebowania pewnego segmentu rynku. Nie każdego stać na high-endowy sprzęt w najwyższej półki. Są ludzie, których nie stać na najnowszego iPhone'a. Ba! Nie wiedzą nawet "z czym to się powinno jeść". Wiedzą jedno - że też by chcieli taki fajny telefon z dotykowym ekranem, dostępem do Internetu i możliwością instalowania programów. To całkiem spora grupa potencjalnych nabywców, których ignorowanie byłoby marketingowym błędem. Tak więc daje się im produkt okrojony, tańszy, zbudowany na mniej wydajnych podzespołach.

Oczywiście gospodarka wolnorynkowa nie jest wolna od mankamentów, ale nikt nie mówi, że jest. Można tutaj wymienić chociażby mniejszą trwałość oraz ograniczoną "naprawialność". W czasach PRL-u elektronika czy sprzęt AGD były trudno dostępne, na rynku panował jego niedobór. Jednak urządzenia były budowane tak, żeby funkcjonować dekadami (nie zakładano przecież, że klient za dwa lata kupi nową wersję). Czasopisma elektroniczne publikowały schematy i opisy domowych napraw popularnego sprzętu. Efekt jest taki, że posiadany przeze mnie sprzęt Unitry sprawdza się do dzisiaj, a mikser i odkurzacz Zelmera (które są starsze niż ja) wciąż świetnie działają. Nie chcę nawet liczyć ile nowocześniejszych urządzeń w tym czasie skończyło swój żywot.
Jest to po prostu efekt ich niskiej ceny i powszechnej dostępności. Producent nie będzie dokładał do większej niezawodności w okresie pogwarancyjnym, gdyż wówczas przegrałby rywalizację z konkurentem, który sobie odpuści i wyprodukuje tańszy produkt. Zresztą i tak przecież zakłada się, że za jakiś czas klient będzie chciał kupić nową komórkę czy komputer.
A zresztą przecież z rynku nie wyparowała elektronika high-end. Jeśli chcesz (i masz pieniądze) nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie kupił np. wysokiej jakości wzmacniacz lampowy albo laptopa spełniającego wymagania wojska. Tyle tylko, że rzecz jasna nie znajdziesz go w Biedronce. ;)

Cytuj
Ja juz na prawdę niewiele czytam o światku urządzeń mobilnych, ale i tak zauważam tendencję, że spowrotem idzie to w dobrym kierunku i nowe urządzenia są wydajniejsze od poprzedników :ok:

Poza tym tutaj nie liczą się benchmarki, ale faktyczne odczucia podczas eksploatacji. Pamiętam, jak niektórzy parę lat temu narzekali np. na procki OMAP albo Qualcomm. Dziwnym trafem w kontekście Androidowców albo takiej Nokii n800 przeglądanie Internetu i tak było wygodniejsze i bardziej płynne niż na takich maszynach jak hx4700, gdzie wąskim gardłem była strona programowa i przeglądarka potrafiła się ciąć niemiłosiernie.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 01, 2011, 15:04:00 »
To jak z animacją którą masz w stopce,foobar jest prosty i przejrzysty a w winampie się połapać o co kaman nie idzie,który ma więcej użytkowników?

Połączone: [time]Grudzień 30, 2010, 19:46:59[/time]
Ludziki są łapczywi na bajery niezależnie czy użyją ich czy nie. :P
a slyszal moze foobara na dobrej karcie muzycznej w trybie 24/192 i ten sam utwor na oplutym tu winampie?? oczywista na sluchawkach. demony sie kryja i zmykaja do szatni lizac rany.
Poza tym ja do pisania smsow to sie kupuje e61/61i/62/63/71 itd albo i780 a nie nic innego.

Chyba nie musze pisać po raz kolejny na jakim sprzęcie słucham?
I uwierz że na dobrym wzmacniaczu i głośnikach brzmi to zdecydowanie lepiej niż na słuchawkach.



A foobara sam używam ze względu na prostotę i jednak lepszą jakość dźwięku.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

userPEST

Odp: \"Smartphone\'y za mądre dla właścicieli?\"
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 01, 2011, 15:55:12 »
... i tak zauważam tendencję, że spowrotem idzie to w dobrym kierunku i nowe urządzenia są wydajniejsze od poprzedników :ok:
tia Desire Z i szajsung i5800 to są tego "najlepsze" przykłady na to iż ta tendencja ma racje bytu  :D :E  :mrgreen:

A foobara sam używam ze względu na prostotę i jednak lepszą jakość dźwięku.

na pewno masz racje ale:
a)używając flac`ów lub innego mało stratnego zapisu.
b) ja mówie o sytuacji gdy użyszkodnik używa formatu stratnego zapisu dźwięku i nie zmienia dekoder na lepszy, ale gdy używasz "fabrycznego". W tej sytuacji open /lame i podobne/ wersja dekodera mp3 to jakaś porażka w stosunku do tej w winampie/komercyjnej/
Ja tam jak używałem swego czasu oryginalną Thompson`owska/Fraunhofer`owska /z ich odtwarzacz , obecnie już niekontynuowana produkcja/ wersję dekodera to czułem jeszcze większą różnicę :P .

Połączone: Styczeń 01, 2011, 17:00:32
a i daras używając ampalifiera który także ma układy wygładzania dźwięku to na pewno słyszysz czysty dźwięk z twojego DACa :E, no pomyśl trochę co.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2011, 17:00:32 wysłana przez Kapitan Pazur »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:04:36 »
Teraz nie masz innego wyjścia jak wpaść na herbatę i sprawdzić co i jak,gwarantuję że podobnie jak Teflon będziesz siedział z otwartą paszczą nie smiejąc wydusić z siebie żadnego dźwięku żeby nie zakłucać :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 01, 2011, 18:13:26 »
I ja sie wypowiem. Bo ostatnio zebrałem ciekawe doświadczenia.

Od pół roku jestem szczęśliwy posiadaczem Spicy. Zachwalam sprzęt na lewo i prawo, polecam znajomym jako tani smartfon z łopatologicznie prostym w obsłudze systemem operacyjnym. Tłumaczę co to jest Market, ze są tam aplikacje, że nie trzeba nic w necie szukać itp. Dlatego też wszyscy mogący pomacać mój nabytek mówią "ale super, ile dałeś" itp. Zauważają, że można taki sprzęt wykorzystać nie tylko do dzwonienia i pisania sms.

Kolega niedawno nabył Samsunga. Po dwóch tygodniach zaczął marudzić, ze jak to zamula i ze chce znowu swoją ukochanego Samsunga Avila. Zaproponowałem mu, że pomogę jemu przyspieszyć działanie smartfona wgrywając np. samdroida. Powiedziałem, iż podeślę kiedyś linki z wyjaśnieniem krok po kroku co i jak.

Załamałem się. Gdy zacząłem mu przez gg tłumaczyć co i jak poddałem się. Nie wiedział, że można zsynchronizować kontakty z gmailem. Poprosiłem go by wykonał backup aplikacji sms itp za pomocą programu MyBackup. Niestety mając wykupiony pakiet internetowy nie wiedział, że nie ma wpisanych APNów... Ostatecznie utwierdziło mnie to w przekonaniu, że osoba sama o sobie mówiąca jako ekspert w dziedzinie telefonów komórkowych nie potrafi połączyć się z netem. Napisał mi, ze Spica to za przeproszeniem gówno i chyba sprzeda ten złom. Zasugerowałem kupno Nokii 3310 adekwatnej do potrzeb kolegi.

Nie każdy musi mieć smartfona, ale ludzie sami się w nie pchają myśląc, zę dzięki temu są cool i trendy.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 01, 2011, 18:47:54 »
To dowodzi tylko jednego,tacy ludzie myślą że producent wszystkim sie zajął,poustawial wszystko na każdą sieć i dla każdego użytkownika i że telefon automatycznie przy pierwszym dotyku odczyta intencje myśli oraz charakter nabywcy i sam się do niego dopasuje podcierając mu bruzdę po kupce.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

userPEST

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:33:42 »
bo myslenie niektorym szkodzi :E i mam wrazenie ze szukanie w wujku google to jakas magiczna dla nich czynnosc.
I dlatego pomimo iz gaduAir oferta pasowala by mojemu koledze jak cholera to ja ciagle mu odradzam bo jak go nokia E52 przerasta to z ustawieniem recznym APN to juz by se rady nie dal :D.
A tak swoja droga cyanogen na spice chyba jako jedyny znany mi rom ma ustawienia dla wirtualnych operatorow :ok:

@Daras jak bede moze w tym roku w uzdrowisku Sopot to sie chyba skusze,
 ale jak bede tam to w okolicach marca/kwietnia, no chyba ze ciagle bede musiał pomalowac pokoj u tesciow z nowoczesnym rysunkiem  mojej cory.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 02, 2011, 06:40:00 »
Spoko,dawaj znać :ok:

A jak było z wami?
Dlaczego wybraliście ppc czy smartfona?
Ja najsampierw nabyłem nokię N72 bo droga to pewnie dobra i świetny jak na tamte lata aparat.
Zamulone toto było nic nie działało ale mimo to dawało spore możliwości i biegiem leciałem do orange uruchomić orange free jako usługę do mojego abonamentu.
Potem zainteresowały mnie macane ekrany i tak po długim myśleniu polazłem do sklempu kupiłem trinity i tu zaskoczenie...
Musiałem duuużo pytać i szukać bo nie było łatwe zapanowanie nad nią.
Dziś sam się zastanawiam jak ja mogłem nie wiedzieć takich banałów.
Pamietam też że podczas pierwszego flashowania kilka razy podnosiłem alarm na forum ale zanim ktokolwiek odpowiedział znalazłem odpowiedź sam na xda i ta ekscytacja po pierwszym pomyślnym łamaniu locków i flashowaniu WM6,0PL :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

dorsz85

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:09:12 »
Przyznam się, że kupiłem Axima(za ok. 300 zł, bo z odbiornikiem GPS) bo... miałem dość MP4 :grin: Ale gdy rozkręciłem się i zobaczyłem jakie to ma możliwości to musiałem kupić dodatkową kartę CF na programy. Gdy uwaliłem Axima :( kupiłem Uniego ze względu na klawiaturę i obudowę, która chroni ekran podczas przenoszenia. Opłaciło się zaryzykować, bo nie jest to aż taka duża cegła jak mówią, a bardzo przydatna.
Inaczej mówiąc gdyby moja MP4 nie była gó*niana to nie kupił bym Aximka i nie wiedział jakie możliwości ma "to coś z allegro" co okazało się bardzo przydatne, bo w wielu sytuacjach potrafi zastąpić laptopa.

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:40:01 »
U mnie zaczęło się ok. 3 lata temu tak. Miałem zwykły telefon, ale że był już stary poszliśmy do Play zawrzeć umowę abonamentową i wtedy coś mnie naszło, by wybrać telefon z systemem operacyjnym (nie znałem się na tym jeszcze w ogóle). Pani w sklepie zaproponowała Toshibę G500, wzięliśmy i tak się zaczęło. Z tym telefonem poznałem możliwości WM, pierwsza zmiana ROMu to też było coś - w G500 było to jeszcze łatwe, bo nie miała żadnych CID-locków jak HTC. Od tamtego momentu nie wyobrażałem już sobie używania telefonu bez OS. Dziś mam Desire HD, a smartfony już nie są dla mnie tajemnicą.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:01:07 »
Jakis czas temu uczeń ode mnie z roboty słysząc ajfon zapytał "a co to jest?"
Jakoś troche potem zniszczył telefon a akurat pchałem hermesa wziął nastepnego dnia oddał bo to zbyt trudne...
Teraz jak mu się nudzi to gra w jakieś śmieszne gierki w javie na nokii która kosztowała go 2 razy wiecej.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:10:16 »
tak to juz jest :) w koncu ma nokie
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:16:28 »
Z drugiej ręki, właściciele smarfonów mają problem ze zwykłą komórką.
Nie raz zdarza mi się próbować dotknąć ikonki w menu paluchem niż szukać go dpadem :E
Albo klawiatura ABC, tragedia, przed Tośką pisałem jak szalony, teraz wolę kogoś poprosić bo to męka jak dla mnie
It's beyond your imagination

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:23:05 »
panowie ....telefon/pda to żaden szpan........jak ktoś chce wydać parę    PLN na to to niech sobie z tym robi co chce...... jak nie umie to niech pyta ..... pomożemy tak czy inaczej.........ludzie pasjonują się rybami , samochodami,znaczkami itp

Popatrz na Szczepana - nastolatka który "zadaje szyku" Leonem - nastolatka któremu się wydaje, że jak wpisze w profilu
HD7 to będzie fajny. Jego zachowanie (vide pamiętne logo) wyraźnie ukazuje nic innego jak szpan
(i pewnie jeszcze innych zachowań, na które Freud określił definicje).

Co innego jest mieć problem ze swoim urządzeniem i szukać rozwiązania. Gorzej jak się pozostałym wmawia, że ten problem
nie był poruszany, nie można go znaleźć, lub nie chce się znaleźć.

Zresztą, dla dzisiejszych pokoleń wkrótce będzie trzeba napisać encyklopedię obrazkową i na nowo zdefiniować kaniony ortografii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 13:24:53 wysłana przez damkol »
Lost in universe.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:06:59 »
Zapewne ta encyklopedia będzie wyglądać jak menu ip ale oni alfabetycznie nie potrafią szukać więc absolutnie nie mam pomysłu jak to uporządkować,może wybieranie głosowe ze specjalną nakładką dla dresów- każde hasło z przedrostkiem k... lub dla emoków z płaczliwym przedrostkiem "chlip" ewentualnie dla durnych landrynek z przedrostkiem "yyyyyyyy" :P
Chociaz to też rodzi kolejne problemy bo kto im te nakładki zainstaluje?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

szeset

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:29:36 »
Cytuj

A jak było z wami?
Dlaczego wybraliście ppc czy smartfona?

Jak lapek miał iść do serwisu, to chciałem mieć dostęp do neta, więc szukałem czegoś z wifi :P Kuzyn miał Wizarda (precyzując M3000), to kupiłem Hermesa (precyzując M3100) - bo akurat był na allegro :P 
Swoją drogą, miałem parcie na nówkę, więc za ~720 kupiłem :S (pod koniec 2009 roku).
Potem lipiec 2010 kupiłem TP  :ok: zapłaciłem ~620 za używanego w dobrym stanie (prawie nówka, gdyby nie liczyć obitego rogu to już tylko małe ryski na... "d padzie" ) (a byłem w stanie dać 777  :mrgreen:  a i tak twierdziliście, że przepłaciłem :D )


A co do encykolepedii, to po coś poke translator jest   :E


Cytuj
Z drugiej ręki, właściciele smarfonów mają problem ze zwykłą komórką.
Nie raz zdarza mi się próbować dotknąć ikonki w menu paluchem niż szukać go dpadem
Jak ostatnio musiałem na kilka dni na szajsunga J700 wrócić, to też kalecznie pisałem eski  :ohreally: Ale ekranu nie dotykałem  :proud:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 14:32:19 wysłana przez szeset »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:37:19 »
To macanie ekranu popularne jest,chyba każdy kto przez dłuższy czas korzystał tylko z urządzenia dotykowego maca wszystko co dopadnie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:50:11 »
Takie zboczenie zawodowe?
It's beyond your imagination

*

dorsz85

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:20:13 »
Używanie zwykłej Noki 6300 po dwóch dniach używania Uniego to tragedia. No, ale noszenie Uniego nie zawsze jest możliwe, więc teraz zbieram na jakiś w miarę mały z systemem.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:39:05 »
Ja "choruję" na smartfony od jakichś 2 lat. Kończyła mi się wtedy umowa w Erze i chciałem G1 wyrwać. Pamiętam, ze przedłużałem umowę zaraz po wprowadzeniu nowego cennika i okazało się, ze w starym G1 był w przystępnej cenie. Przedłużyłem więc umowę bez telefonu i katowałem old good k550i. W minionym roku wpadło mi trochę grosza więc pomyślałem o kupnie smartfona. Najpierw chciałem coś z WM (G900, Kaiser, Omnia) ale Android szedł mocno do przodu, więc wybór padł na Androida. Nie żałuję.

Bez wątpienia do takiego wyboru przyczynił się fakt, iż miewam dziury w pamięci co może skutkować zapomnieniem o zbliżającym się np. sprawdzianie. Spica służy mi za kalendarz, sprzęt do przeglądania netu, słuchania muzyki i grania w Angry Birds :grin:


Przypomniała mi się jeszcze jedna historia innego kumpla. Miał Omnię niedwano "kupił" (czytaj firma tatusia kupiła mu) ajfona 4. Będąc w grudniu na nartach zabrał go ze sobą, oczywiście wypadł mu z kieszeni i ekran rozbity. Wymiana ekranu - 400zł. Po co mu taki szpanerski sprzęt? Jedyne co na nim robi to gra w jakieś gierki.

*

userPEST

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:50:20 »
Ja zaczelem od N-gage clasic. Kupionym jako pda wlasnie do neta-netfront,emaila i jako modem z dodatkowa milym bonusem jakim byly gry ,radio i empetrzy :E. I kilka startowek z Ery po 20 zl sztuka :D

*

szeset

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:52:17 »
Jak bym miał ajfona to też bym pewnie tylko grał i net po wifi w chacie :P

A w sprzęcie, to prawda, zapomniałem jeszcze, że jest bardzo dobrym kalendarzem :) Więc kalendarz dochodzi do "do czego używasz smarta?".

A ja ostatnio mam zamiar upolować jakiegoś taniego androida, by zobaczyć jak to jest :P Tylko nie wiem po co mi drugi smartphone i zarazem trzeci (a właściwie to nawet czwarty...nie.... moment, nawet 5 ;P ) telefon xP

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:55:14 »
Ja planuję zerwać jabłko z orangutana tylko po to żeby sprzedaćje za milion baniek i kupić coś lepszego.
Chyba pomyślę poważnie o milestone 2 :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: \"Smartphone\'y za mądre dla właścicieli?\"
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 03, 2011, 13:00:01 »
Jak było ze mną?

Leciałem sobie z Niemiec do Polski, siedziałem obok jednego Polaka i wyciągnął on z kieszeni jakiegoś starego iPaq z WM2003. Spytałem co to za cudo i czy to faktycznie Windows. Pokazał mi jak to wygląda, widziałem, że jest nieco inny niż taki normalny pecetowy, ale byłem pod wrażeniem - komputer w kieszeni marynarki! Zacząłem się interesować tematem, widziałem opisy w czasopismach ze screenami z Windows CE, w końcu jak przed zakupem każdego sprzętu, zapisałem się na forum tematyczne (padło tutaj :D ) i po dłuższym namyśle... Axim X51v. Chciałem mieć VGA (wtedy było mało modeli z tym ekranem), wydajny procesor, wifi, karty pamięci (tutaj SD + CF, piękna sprawa!), dużo możliwości (aplikacje pod Windows) no i skusił mnie akcelerator do gier. Jak się okazało, akcelerator został zapomniany (dopiero teraz producenci tworzą gry, ale to już na akceleratory Qualcomma), 64 MB RAM przestało wystarczać na kilka aplikacji naraz, ale Axim nadal służy jako odtwarzacz muzyki i do nawigacji.

Natomiast nigdy nie byłem zwolennikiem telefonów z dotykowym ekranem, dla mnie dopóki nie będzie ekranów dostosowujących powierzchnię do wyświetlanego obrazu w ten sposób, by np. przyciski robiły się wypukłe i było można czuć normalną klikalność, to ta technologia jest porażką przy telefonach. Nigdy też nie chciałem nosić cegły w kieszeni, ani cofać się do archaicznych klawiatur ABC, relikcie po telefonach stacjonarnych. Wybór padł na BlackBerry i się nie zawiodłem - po przejściach z Sony Ericssonami, Nokiami, Siemensami, Samsungami - to BB jest dla mnie najlepsze i ma wg mnie najbardziej intuicyjny system.

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:41:11 »
To chyba bardzo dużych kieszeni :mysli:
W bojówkach się mieści. Kiedyś w internecie widziałem zdjęcie, nie mogę go znaleźć.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 03, 2011, 22:22:13 »
może widziałes go na blogu Damista
http://pdasite.pl/damian_statkiewicz/?p=425

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:56:30 »
Wracając do tematu mi się wydaje, że teraz się zaczyna jakaś moda na smartphony. Dzisiaj np miałem klientkę która powiedziała, że chce kupić iphona, ja się pytam który ją interesuje bo aktualnie w sprzedaży są dwie wersje(3gs i 4) to ona na to - obojętne :D.

Ja w sumie też od niedawna mam doczynienia z smartphonami, ok 4 lata temu w poszukiwaniu jakiegoś przyzwoitego telefonu znalazłem SE M600i, strasznie mi się spodobał, super klawiatura, dotykowy ekran i jakiś pseudo system. No i z czasem zauważyłem, że całkiem fajnie mieć pod ręką np skrzynke e-mail, gg, czekając gdzieś w kolejce polukać na necie czy też sprawdzić na stronie EmPeKa odjazd autobusu. Na necie było jakieś forum o UIQ, apsy, gry, modzenie w systemie i stwierdziłem wtedy, że chce tego więcej, lepiej, bardziej :-). Odnalazłem pdaclub.pl zacząłem przeglądać czytać, no i zakupiłem asusa P535 :-).
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 04, 2011, 01:53:39 »
Ale parodia ten Eee w kieszeni bojówek :) Ludzie dajcie spokój pajacować z czymś takim po kieszeniach w śmiesznych szerokich spodniach (przez te wypchane kieszenie) :)