Ankieta

Czy jesteś za uchwaleniem tegoż podatku

tak, w formie stałej dla posiadaczy
3 (4.8%)
tak, w formie jednorazowej przy zakupie
9 (14.3%)
tak, w obu formach na raz
4 (6.3%)
nie
47 (74.6%)

Głosów w sumie: 63

"podatek ekologiczny" -,-

  • 74 Odpowiedzi
  • 11153 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:40:53 »
adamerso - ale jak stwierdziłeś nie da się korupcji wyeliminować w temacie badan technicznych, natomiast narzucenie opłaty od górnej od wieku samochodu było by rozsądne, gdyż nie było by możliwości ominięcia jej dając łapówkę w wysokości 200 zł...

byłoby rozsądne? Rozsądne to byłoby zlikwidować korupcję przy badaniach tech (bad tech ot choćby u Niemców coś znaczy) a wprowadzenie ryczałtu "od starego samochodu" byłoby stanowczo nierozsądne, bo jednak znakomita większość nie zostawia po sobie wielkiego dymu na drodze....

*

Offline miba

  • ******
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 24, 2009, 12:07:47 »
Raczej byłoby niesprawiedliwe i aroganckie niż rozsądne.
Co opodatkujemy następnie - może stare domy, bo brzydko wyglądają. Tak nie przymierzając analogiczny podatek około 120% ich rynkowej wartości :) Jeszcze pozostaje się zastanowić czy powinien być jednorazowy czy coroczny :P

*

notosiup

Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 24, 2009, 12:09:25 »
notosiup, ta ustawa miała by się tyczyć starszych samochodów, nowe będą zwolnione z tej opłaty...

nowo nabywane, nie nowe :) kupujesz samochód 15 letni po 1 stycznia 2010 i płacisz ten podatek, masz go jeszcze przed wejściem w życie ustawy i podatku nie płacisz, o tym zwolnieniu mówię :)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 24, 2009, 17:01:11 »
Bat życzę ci żebyś stracił pracę i najlepiej żeby spłonoł ci dom :)
Cytuj
Oczywiście nie życzę ci takich tragedii; posłużyłem się hiperbolą, może to do ciebie trafi i uzmysłowi ci że nie wszystko "się da".
No masz szczęście ;) Ale marny wysiłek, bo mi najwięcej czasu zajęło dojście do tego, że "wszystko się da", wolę nie należeć do ograniczonej części społeczeństwa, czyli większości ;)

Cytuj
Wtedy może i zbiedniejesz ale zmądrzejesz i zobaczysz co to znaczy kombinowanie... Bo brak pieniędzy jest do zniesienia ale głupota którą prezentujesz jest o wiele gorsza od biedy. Widać jak na razie życie ci się za dobrze układa i nigdy nie miałeś prawdziwych problemów. Dlatego nie zrozumiesz że wiele osób nie jest w stanie kupić nowego samochodu. Jak tu ktoś napisał ludzie nie jeżdzą starymi samochodami bo je lubią ale dlatego że nie stać ich na lepszy i kombinowanie niewiele tu zmieni.
Jakbyś miał za grosz inteligencji to byś doczytał mój wcześniejszy post w tym temacie. Nigdy nie miałem kolorowo, dopiero musiałem kombinować żebym mógł sobie zacząć kupować ciuchy, potem inne rzeczy (że o PDA nie wspomnę), gdyby nie praca, do której doszedłem sam to pewnie nie siedziałbym nawet na tym forum, bo nie miałbym po co - żeby zazdrościć palmtopów?
Wszystko "się da", ale ludzie z klapkami na oczach tego nie widzą - właśnie sam to doskonale potwierdziłeś, to tak jak z dzieckiem - "zjedz to", "nie, bo nie lubię", "a jadłeś kiedyś?", "nie, bo nie lubię" (dobry przykład, chyba nawet z tego forum zapamiętałem).
Powiem więcej, kiedy widzę ludzi bez perspektyw na dalsze życie, którzy zarabiają grosze i oszczędzają na każdym kroku (a są pełnosprawni fizycznie, mają dom/mieszkanie), którzy narzekają tylko jak to jest źle i są przekonani, że nic nie jest w stanie poprawić ich sytuacji, taki wrodzony "pesymizm", to nie jest mi ani ich żal ani nic w tym stylu. Ich życie, ich sprawa. Nie jestem żadnym altruistą żeby się przejmować innymi, szczególnie jeśli jak chce się pomóc to nie, bo "się nie da".

Na resztę nie będę odpowiadał, bo już wcześniej chciałem skończyć dyskusję. Nie będę tracił więcej czasu na wysłuchiwanie ciągle tych samych, skrajnych argumentów, wiedziałem jakie będą reakcje i to się tylko potwierdziło, za co powinienem podziękować ;)

notosiup, ta ustawa miała by się tyczyć starszych samochodów, nowe będą zwolnione z tej opłaty...
Chyba go nie zrozumiałeś, sweety kitty ;)

Raczej byłoby niesprawiedliwe i aroganckie niż rozsądne.
Co opodatkujemy następnie - może stare domy, bo brzydko wyglądają. Tak nie przymierzając analogiczny podatek około 120% ich rynkowej wartości :) Jeszcze pozostaje się zastanowić czy powinien być jednorazowy czy coroczny :P
Kolejny absurdalny i skrajny, niczym nie poparty przykład nie mający sensu i niczego do rzeczy w tym temacie. Ale widzę tutaj za to sporo fanów teorii spiskowych. No nieźle :mysli:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 17:04:53 wysłana przez Bat. »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 24, 2009, 19:02:33 »
To jest podatek od posiadania samochodu a nie ekologiczny.

Zasadniczo tak. Z tym, że bardziej od importu samochodu niż od jego posiadania (przynajmnije początkowo tak było).
Budżet od dawien dawna był zasilany:
* cłem od importu samochodów - które musieliśmy znieść wstępując do UE
* podatkiem akcyzowym - który płaciło się od importowanego samochodu - niestety to było niezgodne z prawem UE i musieliśmy tego zaprzestać.

 Za to w MF powstały analizy, że większość "ściąganych" samochodów to auta powyżej 10 lat. Ponieważ nie można wprowadzić jakiegokolwiek podatku dyskryminującego towar pochądzący z innego kraju UE, pomyślano, że wprowadzi się podatek od nabycia każdego starego auta. Tak powstał podatek ekologiczny (wersja I). Niestety dopadł nas kryzys i szukamy kasy dla budżetu (próbowalismy orżnąć UE co do wysokości deficytu, ale się niestety zorientowali  :P ) - no to jak ktoś ma stare auto niech płaci "na ekologię" (i tak powstał podatek ekologiczny (wersja II)).

*

Offline miba

  • ******
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 24, 2009, 19:52:55 »
Hm, ale nie sądzę żeby byli tak naiwni, że ludzie będą taki podatek płacić - prędzej wielu zezłomuje autko niż 3k podatku zapłaci za samochod warty wg cen rynkowych 1500 (a po wprowadzeniu podatku te ceny by na łeb na szyję dodatkowo poleciały ). Raczej liczą na pobudzenie przemysłu samochodowego. Z dużym prawdopodobieńswem za akcją stoi lobby przemysłowe. Posumowując - tu raczej nie chodzi o zasilenie budżetu.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 24, 2009, 21:05:44 »
Nie sądzę aby taki podatek wynosił 3.000 zł. Raczej stawiałbym na kwoty analogiczne jak przy akcyzie. I nie wierzę, że przegforsują podatek od posiadania. Od zakupu - tak. Od posiadania - nie.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 24, 2009, 21:11:01 »
Cytuj
Jakbyś miał za grosz inteligencji to byś doczytał mój wcześniejszy post w tym temacie. Nigdy nie miałem kolorowo, dopiero musiałem kombinować żebym mógł sobie zacząć kupować ciuchy, potem inne rzeczy (że o PDA nie wspomnę), gdyby nie praca, do której doszedłem sam to pewnie nie siedziałbym nawet na tym forum, bo nie miałbym po co - żeby zazdrościć palmtopów?
Wszystko "się da", ale ludzie z klapkami na oczach tego nie widzą - właśnie sam to doskonale potwierdziłeś, to tak jak z dzieckiem - "zjedz to", "nie, bo nie lubię", "a jadłeś kiedyś?", "nie, bo nie lubię" (dobry przykład, chyba nawet z tego forum zapamiętałem).
Powiem więcej, kiedy widzę ludzi bez perspektyw na dalsze życie, którzy zarabiają grosze i oszczędzają na każdym kroku (a są pełnosprawni fizycznie, mają dom/mieszkanie), którzy narzekają tylko jak to jest źle i są przekonani, że nic nie jest w stanie poprawić ich sytuacji, taki wrodzony "pesymizm", to nie jest mi ani ich żal ani nic w tym stylu. Ich życie, ich sprawa.
zarobiłeś na astrę1 '92, kilka ubrań i pda. brawo, istotnie doświadczenie życiowe pozwala Ci pouczać innych  :ok: Powinieneś robić kursy dla ludzi sukcesu  :ok:

*

Offline miba

  • ******
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 24, 2009, 21:14:58 »
Nie sądzę aby taki podatek wynosił 3.000 zł. Raczej stawiałbym na kwoty analogiczne jak przy akcyzie. I nie wierzę, że przegforsują podatek od posiadania. Od zakupu - tak. Od posiadania - nie.
Obyś miał rację. Też trochę mam nadzieję, że powstanie duża presja społeczna :-|

Adamerso:  Chyba jednak dla kandydatów na ludzi sukcesu. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 21:18:40 wysłana przez miba »

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 24, 2009, 21:25:23 »
no w sumie ta xD

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 24, 2009, 23:33:37 »
zarobiłeś na astrę1 '92, kilka ubrań i pda. brawo, istotnie doświadczenie życiowe pozwala Ci pouczać innych  :ok: Powinieneś robić kursy dla ludzi sukcesu  :ok:
I na wiele innych rzeczy (których tu nie muszę wymieniać, bo ktoś będzie łapał za słówka tak jak Ty) w tym na swoje utrzymanie. W moim wieku jestem zadowolony z efektów i przynajmniej widzę siebie w przyszłości. Widzisz jakbyśmy mogli rozmawiać na poziomie to nie czepiłbyś się prostego przykładu :)
A to co mi pozwala pouczać innych to nie tylko moje doświadczenia.

No ale siedźcie i nie róbcie nic, lepiej narzekać, zapuścić wąsa oraz brzuszek i zarabiać marne 2k na miesiąc albo i mniej z gadaniem, że "nie da się nic zrobić" :) Co mnie to obchodzi.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:52:09 »
pytanie tylko, po co ktoś ma zapieprzać jak wół, żeby kupić sobie lepszy samochód, skoro ten który ma dzisiaj jest wystarczający?
Ja logiki nadal nie widzę...

btw, poczytaj sobie o downshiftingu, życie nie polega na pracy 24h/day i zarabianiu pieniędzy na "lepsze życie", bo co to za życie, z którego nawet nie będziesz miał czasu skorzystać.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 25, 2009, 14:02:34 »
btw, poczytaj sobie o downshiftingu, życie nie polega na pracy 24h/day i zarabianiu pieniędzy na "lepsze życie", bo co to za życie, z którego nawet nie będziesz miał czasu skorzystać.
To do mnie? Nigdy tak nie myślałem - wiadomo, że nie może być nic gorszego niż ciągła praca. Można dobrze zarabiać i mieć dużo wolnego - nawet kiedy się chce. Trzeba pracować i korzystać z życia, to podstawa.

*

Offline miba

  • ******
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 25, 2009, 14:22:05 »
Niewiele robić, zarabiać dużo kasy i cieszyć się zyciem? Aaa, już wiem chodzi o zawód polityka :P

Nawet jeśli wszyscy moglibyśmy się szarpnąć na Merca to może wolałbym Yamachę U2 sobie kupić zamiast tego?

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "podatek ekologiczny" -,-
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 25, 2009, 17:31:52 »
albo jakiegoś fajnego youngtimera :)