Ankieta

Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?

Tak!
543 (68.9%)
Nie!!!!!!!!!
29 (3.7%)
Raczej nie, ale tez jakiegos PDA.
36 (4.6%)
Tak, ale inny model.
157 (19.9%)
Nie! Wracam do zwykłej komórki.
23 (2.9%)

Głosów w sumie: 787

Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?

  • 125 Odpowiedzi
  • 33649 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 02, 2008, 09:53:58 »
htc trinity,nie wiem co to zamulanie i nie wiem o czym mowia inni twierdzac ze ten rom jest zbyt wolny,mi tu nic nie muli...rom to wm 6 pl od qsqi...
htc pharos,rom fabryczny+ kupa softu,zadnych problemow..
omap 850 i daje rade!
z trinki zaszlifowalem farbe bo oblazila jak cholera,teraz zaczyna takze z pharosa oblazic...
poza ta farba zadnych zastrzezen do htc niemam...
jak w przyszlosci bede zmienial sprzet to tylko htc,zadne eteny czy asusy ani mio...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 02, 2008, 21:33:28 »
Nie padł jeszcze jeden argument

HTC dzięki XDA Developers to platforma dla Nas Schizoli ,Grzebaluchów . :E czujecie się pokrzywdzeni tą opinią ?  :O~

Uwielbiamy grzebać ,zmieniać ,przestawiać.

Umarłbym z nudów z Nokią na stole.Swędzi mnie żeby ciągle coś zmieniać instalować poprawiać dłubać.

I dlatego trzymam się HTC

Jak HTC przejdzie na symbiana albo straci wsparcie XDA stanie się zwykłym PDa

Siła HTC lezy w społeczności.

Ktoś kiedyś poruszył temat na forum że Htc może wypuścić bubel bo potem społeczność to naprawi.
I to jest prawda i w sumie atut bo można naprawić.

Sam borykam się z Marką Sony Vaio (mam 3 sztuki z USa) i jakbyście zapytali o suupport to śmiech na sali.
Jak tylko coś dzieje się z Sony Vaio support (24 godzinny w Usa) mówi chwileczkę zapytam kierownika (potem jest 5 minut czekania ) i dostajesz odpowiedz proszę sformatować Windows ,albo proszę spróbować zainstalować poprawkę z Naszej strony (ale myśmy nie próbowali ) może pomoże  :grin:

I dlatego szanuje markę HTC za utworzoną społeczność wokół tego produktu.

Bardzo mocny atut ......... 

 


Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 02, 2008, 22:57:53 »
cardax, kup sobie zatem ETEN'a. Tam to dopiero jest co poprawiać, grzebać, zmieniać, próbować, dłubać. Społeczność też jest. A i na seriwis ponad miesiąc sie czeka. Same atrakcje! Zero nudy. To budzik nie zadzwoni, to bez SR nik cie złapac przez GSM nie moze... rewela.

Owszem. Cos w tym jest. Ja od 1 roku mam PDA zasranego Etena i naprawde czasami chciałbym wrócic do "nudenj" nokii.

*

Offline kroton

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 05, 2008, 00:23:22 »
Ja jestem na NIE. Nie wiem, czy jest jakaś kobieta, która posiada sprzęt HTC. Jeśli tak, to tylko potwierdza regułę. Ten sprzęt nie jest do używania, tylko do wywalenia. Moje NIE jest oczywiście do przewidzenia dla osób czytających forum Kaisera. Urządzenie ma tyle wad, jest tak katastrofalnie niedopracowane, że w życiu bym go sobie nie kupił, gdybym tylko 2 tygodnie przed zakupem mógł je przetestować. Amen

PS. Ja chcę jeszcze oddać 100 głosów na NIE. To nic, że ankieta jest zakończona.

PS2. Społeczność HTC to jedyny mocny punkt, który sprawia, że nie rozwaliłem tego urządzenia o ścianę.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2008, 00:28:44 wysłana przez kroton »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 05, 2008, 04:06:22 »
Niestety tak jest. Kiedyś HTC robiło dobry sprzęt - Himalaya, Blue Angel, Universal... ale poszło na psy i nie dość że parametry do duszy to jeszcze się chrzani.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 05, 2008, 22:41:25 »
To nic, że ankieta jest zakończona.

Nieeee. ANkieta nie jest zakonczona. Pewnie bedzie trwać jak długo forum bedzie istniec. A ja po prostu po około 100 głosach porównałem ją z ankietą na ETEN'ie: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101668.msg773519#new

CIesz sie, ze nie masz eten'a  :E  :E

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 06, 2008, 09:35:59 »
Niestety tak jest. Kiedyś HTC robiło dobry sprzęt - Himalaya, Blue Angel, Universal... ale poszło na psy i nie dość że parametry do duszy to jeszcze się chrzani.

masówka, Panie, masówka
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Alwarez

  • **
  • 239
  • iPhone 4S
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 06, 2008, 10:11:53 »
Miałem bardzo dużo różnych PDA różnych producentów. Mój wybór tylko HTC !!!

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 06, 2008, 18:02:30 »
Prawda jest taka, że dziś przy ibecnych cenach czy to PDA/PPC czy zwykłych "komórek" użytkownik bardzo często sprzętu po prostu nie szanuje... Jako, że w branży telefonicznej robię to na codzień mam styczność z komórkami. I uwieżcie mi - nieraz widzę Nokię 3110 (tą starą, z monochromatycznym ekranem) czy legendarną 6210/6310 w stanie jak z fabryki - oryginalna obudowa, zero rysek etc. W swoich czasach te urządzenia kosztowały grubą kasę (nieraz kilka miesięcznych pensji) i wtedy jak ktoś kupił to dbał jak tylko się da. Dziś - można kupić PPC za 400-500zł... Jak ktoś zarabia 2000 miesięcznie to nie sądzę, że będzie się ze sprzętem ostrożnie obchodził. Większość nowych modeli telefonów jakie mi się przez łapska przewija wygląda jakby nimi grano w piłkę (conajmniej) - i są to często urządzenia nie mające nawet pół roku!

Ja jak coś kupuję to najpierw długo szukam i analizuję co chcę kupić. Jak już kupię - to dbam o to jak o jajka (choćby i własne ;-) ). Nieważne czy to urządzenie za 10tys pln czy "pierdółka" za 20zł - pieniądz to pieniądz. Ciężko go zarobić, łatwo wydać - a stracić przez głupotę jeszcze łatwiej.

Stawiam na HTC - choćby ze względu na XDA Developers ;) Nie ma firmy, która dbałaby super o klienta. Za to jest społeczność, która nieraz poprawia wpadki firmy. Między innymi dlatego wcześniej lubiłem (i nadal lubię) motorolę - spore wsparcie w necie, modowalne telefony, sporo nieoficjalnych poprawek etc.
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 09, 2008, 20:23:33 »
Niestety tak jest. Kiedyś HTC robiło dobry sprzęt - Himalaya, Blue Angel, Universal... ale poszło na psy i nie dość że parametry do duszy to jeszcze się chrzani.

masówka, Panie, masówka

Tu się zgodzę wszystko już jest masówką

Vide:

-Ibm-a już nie ma jest masówka Lenovo tańsza
-samochodów na 20 lat już nie ma (nie zrdzewiejących z podwójnym ocynkiem ) i silnikiem na 700000 tys kilometrów
Itd
Itd
Itd

Masówka =pojęcie wprowadzone przez ekonomistów

Ekonomiści (specjaliści do Sales) rzadzą w firmach elektronicznych.
Sprzęt ma być tani ,zapewnić szybki zysk , musi się psuć żeby było jak życ z serwisu.Mają co chwila wychodzić nowe modele żeby fabryki zarabiały itd

Nikomu nie opłaca się produkować trwałego dobrego sprzetu to nie ekonomiczne  i nie handlowe.

Takie czasy nastały   
Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 09, 2008, 21:25:12 »
jedna poprawka - specjaliści od sales czyli sprzedaży to nie ekonomiści - to po prostu handlowcy i marketingowcy w jednym
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2008, 02:05:20 »
Z HTC miałem tylko Kaiser i Diamond (dokładnie Era MDA Compact IV) i jestem rozczarowany do bólu.

Mimo, że z softem radziłem sobie bez problemu - m.in. za radą tego forum wywalałem sim-locka, branding, splash screen'a, to i tak nie byłem z tego zadowolony na dłuższą metę.
HTC to kiepski telefon + bardzo ograniczony PDA w jednym.
Za te pieniądze, które to kosztuje, można kupić szybką, niezawodną komórkę i dobry PDA. Albo, jak ktoś woli, komórkę i malutki używany laptop.

HTC to tylko sprzęt dla entuzjastów. Takie zabawki dla dużych dzieci, a nie jakieś tam narzędzie do pracy, jak się ekscytują na tym forum.
Pracować na tym to jakby wziąć łopatkę do piasku zamiast koparki i powiedzieć "też się da". No bez jaj panowie.

PS.
O tym jak działa to jako telefon też szkoda gadać. Praktycznie każda przyzwoita komórka, dowolnej firmy, jest szybsza, bardziej niezawodna, ma lepszą jakość połączeń i przyznajmniej można ją obsługiwać jedną ręką (a nie w jednej ręce tel., w drugiej rysik).
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 02:07:36 wysłana przez overconscious »

*

Offline -arturo-

  • *
  • 95
  • Sprzęt: TYTN II
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 06, 2008, 11:45:01 »
Biorąc pod uwage moje potrzeby odnosnie pda nie widze w tej chwili alternatywy dla HTC.
Potrzebna zgoda administracji, polecam poczytać Regulamin.

*

Offline Progressive

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
  • Heavy Reggae!
  • Sprzęt: HP iPAQ 214; iPad2; Milestone; iPhone 4S
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 07, 2008, 19:01:16 »
Tylko Uni bądz BlueAngela ;)

*

nothin

Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2008, 19:36:56 »
Tylko Uni bądz BlueAngela ;)

ano...(czyli znów-stare=lepsze..ehhh)..

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 07, 2008, 19:39:08 »
Z HTC jeszcze HP iPaq 6515 (htc beetles) i hx4700 (htc roadster).

*

Offline alien2

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 08, 2008, 17:45:03 »
Prawda jest taka, że dziś przy ibecnych cenach czy to PDA/PPC czy zwykłych "komórek" użytkownik bardzo często sprzętu po prostu nie szanuje...
Myślę, że jest to raczej kwestia osobowości/charakteru niż jakiś zmian społecznych.
Cytuj
I uwieżcie mi - nieraz widzę Nokię 3110 (tą starą, z monochromatycznym ekranem) czy legendarną 6210/6310 w stanie jak z fabryki - oryginalna obudowa, zero rysek etc.
Moja mama ma Nokię 3330 kupioną w abonamencie kiedy jeszcze była "top" i od nowości trzymana w futerale. Efekt? Jak z ciekawości wyjąłem ją z futerału to zobaczyłem że ma jeszcze folię na ekranie, a sam telefon był w stanie identycznym z jakim opuścił fabrykę. O pieniądze trzeba dbać.

A co do samego HTC. Zagłosowałem na "Tak, ale inny mdel", mam Charmera. Niestety HTC się cofa w rozwoju czego efektem jest zastój w rozwoju nowych projektów. Wystarczy zobaczyć jaki "bubel" pompują na rynek. Teraz najważniejszą rzeczą jest wygląd PDA, a nie wnętrzności, tak jak z komórkami. Niby dobrze, że palmtopy stają się coraz bardziej popularne w Polsce, ale to niestety powoduje wypuszczanie takich gadżecików.

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 08, 2008, 19:38:32 »
Z HTC miałem tylko Kaiser i Diamond (dokładnie Era MDA Compact IV) i jestem rozczarowany do bólu.

Mimo, że z softem radziłem sobie bez problemu - m.in. za radą tego forum wywalałem sim-locka, branding, splash screen'a, to i tak nie byłem z tego zadowolony na dłuższą metę.
HTC to kiepski telefon + bardzo ograniczony PDA w jednym.
Za te pieniądze, które to kosztuje, można kupić szybką, niezawodną komórkę i dobry PDA. Albo, jak ktoś woli, komórkę i malutki używany laptop.

HTC to tylko sprzęt dla entuzjastów. Takie zabawki dla dużych dzieci, a nie jakieś tam narzędzie do pracy, jak się ekscytują na tym forum.
Pracować na tym to jakby wziąć łopatkę do piasku zamiast koparki i powiedzieć "też się da". No bez jaj panowie.

PS.
O tym jak działa to jako telefon też szkoda gadać. Praktycznie każda przyzwoita komórka, dowolnej firmy, jest szybsza, bardziej niezawodna, ma lepszą jakość połączeń i przyznajmniej można ją obsługiwać jedną ręką (a nie w jednej ręce tel., w drugiej rysik).

No tak, ilu uzytkowników tyle zdań. Dla mnie np. problemem było korzystanie z K800i i A636N jednoczesnie ( dobrze, że jeszcze GPS był w Asusie a nie osobno ). Noszenie obu sprzetów przy pasku - koszmar. Ale tez nie wyobrażam sobie noszenia komórki i ..."malutkiego używanego laptopa"( gdzie, w plecaku, torbie?) - potrzebuję w pracy swobody ruchów. Mój Polaris spełnił wszystkie moje oczekiwania ( spodziewam się, że z HD będzie jeszcze...bardziej ). Jesli chodzi o jakośc telefonu komórowego to nigdy nie miałem z nią (jakością) problemów. Moim zdaniem HTC to wystarczająco sprawna a do tego bardzo mobilna i kieszonkowa "łopatka do piasku" dlatego też na pewno pozostane przy HTC, ktorego - jak to powiedziałeś - zostałem entuzjastą (uzasadnionym)  :wink: Pozdrawiam

*

Offline eSJot

  • 41
  • Sprzęt: HTC TyTN II + Nokia Communicator 9500 + HTC Wings + Fujitsu Siemens LOOX T830
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 08, 2008, 19:44:10 »
A ja... nie kupię już żadnego HTC. Może jeszcze skuszę się na PDA ale innego producenta choć bardziej jestem skłonny powrócić do mojej ulubionej marki jaka jest NOKIA. Nie ma to jak Nokia. Przynajmniej bateria trzyma... a w HTC bateria jest "najsłabszym ogniwem" i swoistą piętą Achillesa.


*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 08, 2008, 19:49:53 »
Ja jestem na NIE. Nie wiem, czy jest jakaś kobieta, która posiada sprzęt HTC. Jeśli tak, to tylko potwierdza regułę. Ten sprzęt nie jest do używania, tylko do wywalenia. Moje NIE jest oczywiście do przewidzenia dla osób czytających forum Kaisera. Urządzenie ma tyle wad, jest tak katastrofalnie niedopracowane, że w życiu bym go sobie nie kupił, gdybym tylko 2 tygodnie przed zakupem mógł je przetestować. Amen

PS. Ja chcę jeszcze oddać 100 głosów na NIE. To nic, że ankieta jest zakończona.

PS2. Społeczność HTC to jedyny mocny punkt, który sprawia, że nie rozwaliłem tego urządzenia o ścianę.

Czy mógłbyś rozwinąć - jesli już nie po 100-kroć to przynajmniej po 3-kroć - swoje NIE? Może porównałbyś tego "wadliwego, katastrofalnie niedopracowanego Kaisera" ze swoim ideałem. Wtedy - uważam - ta wypowiedź miała by sens.  :smile: Poza tym, skoro sprzet nadawał sie tylko do wywalenia mogłeś dac ogłoszenie na forum: "Wywalę Kaisera - zainteresowanych zapraszam do...w dn... o godz..." na pewno wielu entuzjastów pojawiło by się na tym happeningu. No chyba, że go odsprzedałeś, bo to by już przeczyło Twoim wczesniejszym sformułowaniom - znaczy był ( a może nadal jest ) coś dla Ciebie wart  :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2008, 19:55:30 wysłana przez zygzag »

*

Offline alien2

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 09, 2008, 17:33:41 »
Nie ma to jak Nokia. Przynajmniej bateria trzyma...
Nowe Nokie trzymają nie lepiej niż urządzenia konkurencji, dobrze trzymała bateria tylko w starszych modelach.

*

Offline Maxxx

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P1i, G1 white
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 10, 2008, 09:57:21 »
a tym bardziej dziwne jezeli ktos porownuje starsze modele nokii do nowych htc, co w takiej nokii jest pradozerne? Co do htc to brakuje mi klawiatury mini qwerty takiej jak w p990i mialem... a nie widzialem takiego modelu u htc. Bateria jak dla mnie ok, za xda nalezy sie duzy plus(czekam na androida :P) bo jak nie ma co "poinstalowac" to telefon sie nudzi i chce sie zmiany, a tutaj jednak mozna zostac na dluzej.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 13, 2008, 16:45:12 »
No tak, ilu uzytkowników tyle zdań. Dla mnie np. problemem było korzystanie z K800i i A636N jednoczesnie ( dobrze, że jeszcze GPS był w Asusie a nie osobno ). Noszenie obu sprzetów przy pasku - koszmar. Ale tez nie wyobrażam sobie noszenia komórki i ..."malutkiego używanego laptopa"( gdzie, w plecaku, torbie?) - potrzebuję w pracy swobody ruchów. Mój Polaris spełnił wszystkie moje oczekiwania ( spodziewam się, że z HD będzie jeszcze...bardziej ). Jesli chodzi o jakośc telefonu komórowego to nigdy nie miałem z nią (jakością) problemów. Moim zdaniem HTC to wystarczająco sprawna a do tego bardzo mobilna i kieszonkowa "łopatka do piasku" dlatego też na pewno pozostane przy HTC, ktorego - jak to powiedziałeś - zostałem entuzjastą (uzasadnionym)  :wink: Pozdrawiam

Po pierwsze to zabieram GPS jak go rzeczywiście potrzebuję. Do spożywczaka trafię bez nawigacji.
Po drugie mam nawigację w Nokii i nawet z zew. modułem GPS, Nokia E51 zajmuje mi mniej miejsca niż większość modeli HTC. Jak jadę w daleką trasę to wtedy mam PocketPC (Windows Mobile), bo tam większy ekran, lepszą nawigację i rezerwę, gdyby mi coś padło w drodze.

Ale tez nie wyobrażam sobie noszenia komórki i ..."malutkiego używanego laptopa"( gdzie, w plecaku, torbie?) - potrzebuję w pracy swobody ruchów.

W pracy ??
W normalnej firmie, pracodawca wyposaża pracownika w stanowisko pracy. I tak do projektowania dostaje się 20-calowy monitor i porządny PC, do księgowości i do sekretariatu może być trochę gorszy, ale nie dziś mało kto stosuje monitory gorsze niż 17-cali LCD.
A ty mi starasz się chyba wytłumaczyć, że pracodawca miałby dać komuś 2,8-cala QVGA, bez klawiatury i powiedział "masz, na tym będziesz robił". Bądź człowieku odrobinę poważny. Jaką to "pracę" na tym wykonujesz ?

PocketPC nie zastąpią laptopa nawet w 1% i kompletnie nie nadaje się do wykonywania pracy, a jeśli u ciebie się nadaje to musisz mieć świetną "robotę" (tutaj duży cudzysłów).

BTW: Jak kiedyś byłem na kursie i na koniec chciałem sobie coś zanotować, to wszyscy normalni ludzie wzięli kartki i długopisy, zanotowali i zdążyli juz wyjść, a ja dalej babrałem się z HTC Diamond. Takie to było "nowoczesne". Pranie mózgu przez reklamy i kolorowe czasopisma - nic więcej.

Jesli chodzi o jakośc telefonu komórowego to nigdy nie miałem z nią (jakością) problemów

Weź sobie Nokię E51 (lub inną E-series) i twojego HTC. Wykonaj kilka połączeń GSM oraz SIP (VoIP). Sprawdź sobie mikrofon i słuchawkę, połączenie echo, jak słyszysz innych i jak ciebie inni słyszą. I później obiektywnie oceń, które to Mercedes, a które to Syrenka.
Bo na razie to tak piszesz, jak większość na forach "telefon X jest najlepszy, bo ten akurat mam". Przetestujesz kilka, to pogadamy.

Cytat: eSJot
A ja... nie kupię już żadnego HTC. Może jeszcze skuszę się na PDA ale innego producenta choć bardziej jestem skłonny powrócić do mojej ulubionej marki jaka jest NOKIA. Nie ma to jak Nokia. Przynajmniej bateria trzyma... a w HTC bateria jest "najsłabszym ogniwem" i swoistą piętą Achillesa.

Niestety dzisiaj wszyscy jadą głównie na ilość, nie na jakość. Nie ma co przywiązywać się do marki. Mnie się może ze 2-3 modele Nokii podobają i uważam je za warte uwagi, w reszcie zawsze są jakieś tam niedoróbki.
Nawet flagową N95 8GB byłem rozczarowany. Jakość połączeń i wykonania ustępuje w niej dużo tańszej Nokii E51.
W N96 natomiast usunięto VoIP'a (sic!) dla którego to w ogóle zainteresowałem się Nokią.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2008, 16:50:25 wysłana przez overconscious »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 13, 2008, 16:58:39 »
Cóż, jak używa się do notatek 2.8" to co się dziwić. Choć i ja potrafię je zrobić dopiero na 8" ekranie simpada  :wink:

Ale proszę - skończcie tą kłótnię co jest lepsze. To zależy od tego co dana osoba potrzebuje. To tak jak porównywanie świąt Bożego Narodzenia z Wielkiej Nocy...

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 13, 2008, 22:46:11 »
Nie ma to jak Nokia. Przynajmniej bateria trzyma...
Nowe Nokie trzymają nie lepiej niż urządzenia konkurencji, dobrze trzymała bateria tylko w starszych modelach.

Mnie tam bateria nie wylata - trzyma się mocno Polarisa  :grin:
Napisane: Listopad 13, 2008, 22:08:10
W pracy ??
W normalnej firmie, pracodawca wyposaża pracownika w stanowisko pracy. I tak do projektowania dostaje się 20-calowy monitor i porządny PC, do księgowości i do sekretariatu może być trochę gorszy, ale nie dziś mało kto stosuje monitory gorsze niż 17-cali LCD.
A ty mi starasz się chyba wytłumaczyć, że pracodawca miałby dać komuś 2,8-cala QVGA, bez klawiatury i powiedział "masz, na tym będziesz robił". Bądź człowieku odrobinę poważny. Jaką to "pracę" na tym wykonujesz ?
PocketPC nie zastąpią laptopa nawet w 1% i kompletnie nie nadaje się do wykonywania pracy, a jeśli u ciebie się nadaje to musisz mieć świetną "robotę" (tutaj duży cudzysłów).

A Ty to uważasz, że robota to tylko w biurze jest, że juz gdzie indziej ludzie sie nie produkują - niezły masz horyzont - jak Kasztanka Piłsudskiego galopująca na Ruskich........a w terenie pracuję ( w biurze też i do tego mam 22" monitor z PC-tem na Athlonie x2 ) i do tego jest mi potrzebna nawigacja, dostęp do maila i niekoniecznie wysokiej jakości aparat fotograficzny, do tego czasem potrzebuje coś na szybko zanotować i to niekoniecznie uzywając klawiatury - wystarcza mi do tego VsNotePad2 ( może jego powinieneś był zainstalować i używać na tym szkoleniu? ) a ponadto musze mieć swobodę ruchów a nie ręce czy garb zajety elektroniką w pudłach wielkości "małych laptopów" i jeszcze mniejszych komórek. A robote ( bez "-" ) to mam naprawde świetną a ostatnio nawet świetniejszą tyle, że nie mogę Ci powiedziec jaką bo po zdradzeniu tej tajemnicy musiałbym Cię znaleźć i zlikwidować  :P Co, nie mieści sie w głowisi, że i tak mozna pracować?

Po pierwsze to zabieram GPS jak go rzeczywiście potrzebuję. Do spożywczaka trafię bez nawigacji.
Po drugie mam nawigację w Nokii i nawet z zew. modułem GPS, Nokia E51 zajmuje mi mniej miejsca niż większość modeli HTC. Jak jadę w daleką trasę to wtedy mam PocketPC (Windows Mobile), bo tam większy ekran, lepszą nawigację i rezerwę, gdyby mi coś padło w drodze.

Ja to nie tylko do spożywczaka trafiam bez nawigacji  :] No tak, tylko że z ta Nokia i modułem to Ty za przeproszeniem g...o widzisz na wyswietlaczu jadąc autem chyba, że masz rusztowanie na łbie i ta Nokia to przed oczami Ci wisi. Poza tym jadąc w trasę zabierasz Nokie, moduł, PPC, "małego laptopa" i...zapomniałem o czymś?( na wypadek gdyby Ci coś padło?). Konia też targasz ze sobą na wszelki wypadek gdyby Ci auto padło  :] ? A tak w ogóle to trzymałes kiedyś w ręce Polarisa?

Weź sobie Nokię E51 (lub inną E-series) i twojego HTC. Wykonaj kilka połączeń GSM oraz SIP (VoIP). Sprawdź sobie mikrofon i słuchawkę, połączenie echo, jak słyszysz innych i jak ciebie inni słyszą. I później obiektywnie oceń, które to Mercedes, a które to Syrenka.
Bo na razie to tak piszesz, jak większość na forach "telefon X jest najlepszy, bo ten akurat mam". Przetestujesz kilka, to pogadamy.

A co ja mam niby testować?!  :shock:  Za testowanie mi nie płacą, nie mam czasu na to, ja PRACUJĘ a nie testuje - gadam przez swój telefon, nic nie przerywa, ja rozumiem co do mnie gadaja, mnie rozumieją o czym do "nich" gadam więc nie wiem o co Ci kaman - że niby w stereo i kolorze nie jest...pierwsze słyszę  :S Zresztą o czym my tu gadamy - pytanie było czy kupiłbyś jeszcze raz HTC? Odpowiadam obiema ręcamy - TAK. I wcale nie twierdzę, że Polaris jest "the best of" - twierdzę po prostu, że bardzo mi pasi i już. Acha, że NOKIA to niby Mercedes a HTC to Syrenka, tak  :-? ?dobrze zrozumiałem?.......dup......to moje ręce opadły. Myślę, że w tym miejscu powinniśmy zakończyć - w każdym razie ja na pewno :terrified:
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 19:36:57 wysłana przez zygzag »

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 18, 2008, 12:27:35 »
.....jest mi potrzebna nawigacja, dostęp do maila i niekoniecznie wysokiej jakości aparat fotograficzny, do tego czasem potrzebuje coś na szybko zanotować....

Dostęp do maila ma każdy telefon. Sam sprawdzam pocztę przez komórkę (używam ProfiMaila) i robiłem to od dawna, podobnie jak przeglądanie stron WWW. Aparat to samo.
Nawigację też mam i korzystam z niej, gdy trzeba.
Notuję też w nim wizyty i spotkania w kalendarzu - wystarczy mi jedno słowo i godz., żeby zapamiętać o co chodzi, a do tego mam T9. To dzisiaj jakiś rarytas ?

Tylko, że telefon HTC w stosunku do zwykłego jest większy, obsługuje się go z pomocą rysika i jest POWOOOLNYYY jak diabli.
Ciekawe, że tylko tu są zwolennicy tego cuda. Każdy znajomy, któremu to pokazywałem, stwierdzał, że jako telefon jest to po prostu do dupy.

No tak, tylko że z ta Nokia i modułem to Ty za przeproszeniem g...o widzisz na wyswietlaczu jadąc autem.....

Jadąc autem patrzę przez przednią szybę i tobie też radzę.
Nawigacji słucham i czasem (jak stoję na skrzyżowaniu), zerknę na ekran, na układ dróg.
I to mi w zupełności wystarczy, żeby dojechać pod wskazany adres.
Ja na tym jeździłem, znajomy jeździł i oboje jesteśmy zadowoleni. Więc chyba nie jest aż tak źle, jak piszesz.

Natomiast HP iPAQa z 4-calowym wyświetlaczem biorę rzadko, gdy mam przed sobą trudną/długą trasę - np. jadę do dużego, nieznanego miasta, w długą trasę.
Ale 4 cale na iPAQu, a 2,8 cala na HTC, to jest różnica. Jest jeszcze inna sprawa - w trakcie trudnej trasy nie bardzo podoba mi się, żeby mi ktoś wydzwaniał na urządzenie GPS/komórkę.

Poza tym jadąc w trasę zabierasz Nokie, moduł, PPC, "małego laptopa" i...zapomniałem o czymś?( na wypadek gdyby Ci coś padło?)

Zapomniałem, że ty masz "wszystko w jednym" i nawet na prezentacji będziesz klientowi pokazywał projekt na komórce i ośmieszał się. Jak kolego wciąż nie rozumiesz, że telefon to nie komputer, bez względu na to jaki Windows tam wgrają (mogą wgrać nawet Vistę), to trudno.

Po drugie widzę, że HTC przenigdy się nie psują (choć takiego urządzenia nie stworzył człowiek), są niezniszczanlne i nawet jak będziesz jechał do europy to nie ma problemu.
Widzisz np. mój loox N520 chodził ponad 2 lata bez skazy, a potem nagle zaczął świrować mu GPS i nikt nie wie dlaczego - tak po prostu, zdarza się. Gdyby takie coś spotkało mnie w czasie wyjazdu 300km w wzwyż, szlag by mnie trafił. Każde urządzenie może się zepsuć lub choćby gdzieś nieszczęśliwie upaść. Niektórzy biorą na taki wypadek papierowe mapy, ja biorę iPAQa. Tak trudno zrozumieć ? Widać tak.

A tak w ogóle to trzymałes kiedyś w ręce Polarisa?

Miałem to co po lewej. 2x wtopa, to chyba wystarczy, nie ?
Żaden HTC nie kosztuje 500 zł, ale najczęściej w ok. 2 tyś zł, o ile nie dostaniesz w promocji operatora.

Wątpię przy tym, żeby Polaris wybija się ponad Diamonda na tyle powyżej (sądząc po specyfikacji), żeby mnie zadziwił i żeby znów próbować. Nie mam pieniędzy na ciągłe zmiany telefonów.
Chcę kupić jeden telefon i ŻEBY POSŁUŻYŁ MI PRZEZ LATA.

A co ja mam niby testować?!  :shock:  Za testowanie mi nie płacą, nie mam czasu na to, ja PRACUJĘ a nie testuje - gadam przez swój telefon, nic nie przerywa, ja rozumiem co do mnie gadaja, mnie rozumieją o czym do "nich" gadam więc nie wiem o co Ci kaman - że niby w stereo i kolorze nie jest...pierwsze słyszę  :S Zresztą o czym my tu gadamy - pytanie było czy kupiłbyś jeszcze raz HTC? Odpowiadam obiema ręcamy - TAK. I wcale nie twierdzę, że Polaris jest "the best of" - twierdzę po prostu, że bardzo mi pasi i już. Acha, że NOKIA to niby Mercedes a HTC to Syrenka, tak  :-? ?dobrze zrozumiałem?.......dup......to moje ręce opadły. Myślę, że w tym miejscu powinniśmy zakończyć - w każdym razie ja na pewno :terrified:

Co masz testować ? Ale mnie pytasz czy miałem Polarisa. Też mógłbym odpowiedzieć, że nie płacą mi za testy, tylko za pracę i tak to sobie pogadamy jak fanatyk z fanatykiem.
BTW: Takiś zapracowany, ale na forum czas masz.

Jeśli nie rozumiesz czym jest jakość rozmów to ci wyjaśnię. Widzisz to nie stereo, tylko jak dzwonię do znajomego przez VoIPa (z komórki) i pytam jak mnie słyszy to odpowiada: jakbyś stał obok. I to właśnie jest jakość rozmów i komfort rozmowy. Mogę sobie z taką jakością porozmawiać godzinami i nie zapłacić ani grosza.
Tak jest ze wszystkim w tym modelu Nokii (zaznaczam w tym modelu, nie w każdej). Fakt mam tu „niewiele” funkcji (w stosunku do ogromu aplikacji do HTC), ale te co mam robią to co się od nich wymaga, bez zabawy, bez piep....nia się. Raz konfigurujesz i działa, żadnych problemów, żadnego łażenia po forach.

Na HTC Kaiser uruchamiałem VoIPa, próbując zmusić go, żeby działał przez wew. słuchawkę tak samo jak GSM. Czytałem przy tym XDA Developers i więcej już się bawić nie chce. Bo żeby z takim czymś trzeba było się bawić w telefonie za 2 tyś zł (wówczas) - hańba.
Tak samo jest z większością aplikacji. Jedynie nawigacja GPS w tych telefonach wysuwa się na prowadzenie w stosunku do konkurencji nie-PocketPC.

PS.
Tak ogólnie, to widzę, że rozmawiam z kolesiem typu: rzecz jest dobra, bo ja ją kupiłem. Typowa logika przeciętnego konsumenta.
Na [PIRACTWO] jest to samo. Tylko tam jak obrazisz Nokię, to naskoczą na ciebie, nawet jak wytykasz oczywiste dla obiektywnego człowieka wady.
A ja ogólnie stwierdzam tylko, że koszt HTC w stosunku do praktycznych korzyści, które on oferuje, ma się to nijak.

Zmienił bym zdanie, gdyby HTC robił coraz lepsze telefony, ale prawda jest taka, że robią coraz bardziej zabawki dla dzieci niż profesjonalne telefony (mówię o tym co się wyjmuje z pudełka, a nie o hackowanych ROMach, itp.).

Weźmy choćby TouchFLO 3D. Przez to telefon muli jak pieron, ale za to jakie to ładne, kolorowe, animowane, jeeee…
To jest dla profesjonalistów, biznesmenów ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2008, 12:39:46 wysłana przez overconscious »

Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 13, 2008, 09:04:01 »
hej,
mam już 2 htc (tytn II i diamond) i jestem w pełni zadowolony z działania
szczególnie teraz, gdy w diamond mam wgrany rom 4.0 (wczoraj na spotkaniu clubowiczow w krakowie [dzięki ZIELE :)] )
sprawdź tylko jakie opcje Cię interesują i co chcesz robić na htc
jakość wykonania bardzo dobra, generalnie polecam

*

Offline Telkontar

  • *
  • 89
  • Sprzęt: Acer n50p i HTC Kaiser
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 14, 2008, 12:13:03 »
ja od roku mam HTC Kaiser i... bardzo mieszane wrazenia - z jednej strony upajam sie "wszystkim w jednym" i mozliwosciami HTC z drugiej NIESTETY:
1. slaba bateria (trzyma ok. 1 dzien)
2. kompletnie nieprzydatny do niczego tryb glosnomowiacy - bo mikrofon jest tak spieprzony, ze rozmowca nie wie o czym mowie
3. bardzo marny aparat foto
4. niepraktyczne rozwiazanie ze sluchawkami na miniUSB

tym nie zrazony przygladam sie ostatnio HTC Touch HD... tylko szkoda straconej kasy na Kaisera...

*

Offline MirekZ

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z ( było MDA Vario IV / HTC TyTN)
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 15, 2008, 11:31:51 »
Oczywiście tylko HTC! Użytkowałem przez ponad dwa lata HTC TyTN i byłem z niego bardzo zadowolony - co do poprzedniego posta to faktycznie zgadzam się tryb głośnomówiący był delikatnie mówiąc, cieniutki :/ co do baterii faktycznie trzymała jeden dzień, ale jako że bardzo intensywnie korzystam z aparatu nie było to dla mnie jakimś zaskoczeniem. Od kilku dni użytkuję MDA Vario IV (pierwsze miałem brać Kaisera ale zdecydowałem że poczekam aż Era wprowadzi Vario IV no i w końcu się doczekałem :)) i po kilku dniach muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Trochę na początku obawiałem się braku przycisków (sms/internet, kamera itd.) ale już po kilku dniach jak się okazuje nie stwarza mi to żadnych problemów, konstrukcja Touch-Flo jest bardzo przemyślana, klawiaturka ekranowa (a w zasadzie mnogość dostępnych klawiatur) jest naprawdę bardzo przyjemna i przydaje się do pisania np. krótkich smsów itd.
jeszcze nie znam wszystkich tajników tego modelu, ale zapowiada się że nasza współpraca będzie bardzo miła :)
Tak że kolejnego aparatu raczej nie widzę od innego producenta, tylko HTC :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ankieta: Czy kupiłbyś jeszcze raz HTC?
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 18, 2008, 15:07:31 »
jesli HTC koledzy, to tylko te starsze na intelach. zadne diamondy i inne cuda :) starusienka aplina miazdzy predkoscia diamonda.