htc one usterka i wysyłanie telefonu na gwarancje

  • 3 Odpowiedzi
  • 16585 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline m4ro7

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gang Bang
  • Sprzęt: HTC One
htc one usterka i wysyłanie telefonu na gwarancje
« dnia: Styczeń 17, 2014, 08:17:20 »
Witam. Zauważyłem że wibracje w moim One przestały działać. Telefon jest po roocie i zainstalowany jest lekko zmodyfikowany Rom. Moje pytanie dzieli się na 2 części.
1. Gwarancja obejmuje tego typu problemy?
2. Muszę wgrać oryginalny Soft, zresetować jakieś liczniki czy cokolwiek w tym temacie, bo wiem że w różnych telefonach rocznie jest to rozwiązanie.
Z góry dzięki za pomoc ;)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: htc one usterka i wysyłanie telefonu na gwarancje
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2014, 11:40:02 »
Jeśli odblokowałeś przez htcdev, to i tak można sprawdzić że telefon był odblokowany. Także w tym wypadku robienie czegokolwiek w tym temacie nie ma sensu, bo jak serwis będzie chciał odrzucić z powodu grzebania w sofcie i tak ustali, że był odblokowany.

Teoretycznie, jeśli silniczek jest fizycznie uszkodzony (nie napisałeś, czy sprawdzałeś działanie wibracji na innym ROMie, czy robiłeś wipe, itd.), gwarancja powinna obowiązywać, bo przez grzebanie w sofcie trudno raczej go uszkodzić. Ale nigdy nie mogłem ogarnąć klucza według którego serwisy odmawiają naprawy na gwarancji z powodu roota czy zmiany ROMu, więc różnie może być.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: htc one usterka i wysyłanie telefonu na gwarancje
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2014, 11:44:55 »
Ale nigdy nie mogłem ogarnąć klucza według którego serwisy odmawiają naprawy na gwarancji z powodu roota czy zmiany ROMu
To nie klucz, tylko rzut kostką :P

Odp: htc one usterka i wysyłanie telefonu na gwarancje
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2014, 20:23:36 »
Wysyłaj śmiało ja miałem S-OFF i UNLOCKED, a w Regenersis nie wystawili mi kosztorysu na to tylko przywrócili wszystko do poprzedniego statnu czyli S-ON i LOCKED