Problem ze zrobieniem Goldcard

  • 6 Odpowiedzi
  • 2722 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem ze zrobieniem Goldcard
« dnia: Marzec 23, 2010, 08:32:40 »
Witam, chciałem zrootować swoją g1 (dostałem ją w zeszły czwartek), ale na nieszczęście jest to urządzenie z Ery, z systemem w wersji 1.1, więc z tego co się orientuje to muszę stworzyć goldcard, żeby dokonać roota. I tu zaczyna się problem, wszystkie sposoby na zrobienie goldcard wymagają odczytania numeru CID karty sd. Do tego powinien wystarczeć ASTRO File Manager dostępny w markecie. Tylko, że w wersji 1.1 mam na nieszczęście tylko market beta, po którego przeszukaniu nie znalazłem tego programu :/ Próbowałem więc zainstalować go z karty sd po ściągnięciu z neta. Zaznaczyłem w ustawieniach opcje zezwalania na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł, pobrałem z marketu eoeinstaller (czy coś takiego, ten programik do instalowania aplikacji z plików na karcie sd). Programik mi ruszył, znalazł instalator do ASTRO, kliknąłem i zaczął się proces instalacji. Po kilku sekundach komunikat Installation was unsuccessful. Więc ASTRO u mnie odpada, znalazłem więc sposoby z innym programem, ale historia się powtórzyła, nie ma jej w markecie beta, a przy instalce z karty dokładnie to samo co w przypadku ASTRO. I tu moje pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby odczytać CID karty jakimś programem który działa bezpośrednio pod windowsem XP. Albo ewentualnie czy jest do ściągnięcia jakiś update z wersji ery 1.1 do wersji 1.5 (bo z tego co wiem 1.5 mam już pełny market więc mógłbym odczytać CID z poziomu urządzenia).

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Problem ze zrobieniem Goldcard
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2010, 14:26:22 »
A próbowałeś programem Qmat?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Problem ze zrobieniem Goldcard
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2010, 15:58:03 »
Akurat z tego co się orientuje to QMAT wymaga do tego dodatkowo urządzenia z systemem Windows Mobile, a takowego nie posiadam, chyba że nada się nawigacja z Windowsem Core 5.0. Jeśli tak to może mógłbym coś zdziałać jak tylko przesyłka do mnie dotrze. Chyba na razie uzbroje się w cierpliwość, kontaktowałem się z erą i powiedzieli że aktualizacja powinna pojawić się maksymalnie po 10 dniach od pierwszego zalogowania w sieci, więc najpóźniej w niedzielę powinienem dostać i wtedy powinno być prostsze. Mimo wszystko dzięki za radę.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Problem ze zrobieniem Goldcard
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2010, 17:42:44 »
Akurat z tego co się orientuje to QMAT wymaga do tego dodatkowo urządzenia z systemem Windows Mobile, a takowego nie posiadam, chyba że nada się nawigacja z Windowsem Core 5.0.

Jeśli synchronizuje się z active sync to nada się :)

Cytuj
Jeśli tak to może mógłbym coś zdziałać jak tylko przesyłka do mnie dotrze. Chyba na razie uzbroje się w cierpliwość, kontaktowałem się z erą i powiedzieli że aktualizacja powinna pojawić się maksymalnie po 10 dniach od pierwszego zalogowania w sieci, więc najpóźniej w niedzielę powinienem dostać i wtedy powinno być prostsze. Mimo wszystko dzięki za radę.

ja czekałem, czekałem, czekałem i w końcu sam zrobiłem update :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Problem ze zrobieniem Goldcard
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2010, 20:04:25 »
A wiesz może skąd mogę ściągnąć update przynajmniej do wersji 1.5 ery, bo pliku z aktualizacją UK nie chcę mi przyjąć, już próbowałem. A bez goldcarda nie zrobię roota, a goldcarda nie zrobię bez urządzonka z WM (powinienem w tym tygodniu dostać, więc pewnie wcześniej zrobie roota niż doczekam się aktualizacji z ery ;P) A tak przy okazji, czy jest jakaś różnica pomiędzy metodą one-click root dla wersji 1.5, a metodą klasyczną z użyciem goldcard (nie chodzi mi o różnice w samych sposobie rootowania tylko o późniejsze zachowanie urządzenia. Jest jakaś różnica w stabilności, działaniu nowych ROMów, w zasadzie niczym się nie różni ?)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Problem ze zrobieniem Goldcard
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2010, 20:33:18 »
Cytuj
chyba że nada się nawigacja z Windowsem Core 5.0.

Jeśli masz dostęp do activesync i odblokowane RAPI to się nada :)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline huba95

  • ***
  • 280
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Problem ze zrobieniem Goldcard
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2010, 20:46:57 »
Ja spokojnie wygenerowałem goldcarda używając larka 43.1. Więc chyba nie powinno być z tym problemów