Backup Romu

  • 5 Odpowiedzi
  • 3283 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Backup Romu
« dnia: Sierpień 15, 2010, 11:06:57 »
Witam. Chciałem zapytać jak zrobić backup romu na desire. Czytałem o programie o nazwie nandroid który miałby to umożliwiać. Prosiłbym o pomoc, bo mam brandowanego Desire z Ery i chciałbym zgrać sobie ten romik a później zmienić na WWE lub Europe. Prosiłbym o łopatologiczne podejście do sprawy, bo z androidem zaczynam dopiero. Nie piszcie że google nie gryzą, bo znalazłem instrukcje, ale nie za bardzo rozumiem ją. Jak to zainstalować itp. Tam jest podane jak zrobić sam backup a nie jak wgrać wszystko co będzie do tego potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 11:57:11 wysłana przez timonq »

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Backup Romu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:20:20 »
Jakby Ci tu powiedzieć, żebyś się nie obraził... jeżeli prawidłowe wklejenie linka na forum, albo wklepanie w gugla ciągu "htc desire nandroid" i kliknięcie w pierwszy link jaki wyskakuje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=683983) jest ponad Twoje siły, to boję się, że ze zrootowaniem telefonu i samym nandroidem też możesz sobie nie poradzić...
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Backup Romu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:44:05 »
Gościu jaja sobie robisz. Nie moja wina że adres zawiera polskie znaki a to forum ma jakieś chore problemy z linkami z polskimi znakami. Kto mądry robi linki z pl znakami? Podstawy informatyki się kłaniają, więc idź sobie pobiegać a nie wkur...wiaj ludzi. Jak piszę na forum to liczę na pomoc a nie naśmiewanie się ze źle wstawionego linku, jeszcze nie z mojej winy. I nie bój się o moje siły, bardziej martw się o siebie bo nie rozumiesz pytań a takie rzeczy już na egzaminie w 6kl trzeba umieć.
A co do szukania, to jakbyś geniuszu nie zauważył to drugi link jaki wyskakuje w "gugle" google to jest stronka do której chciałem dać odnośnik.
Tak więc pytam ludzi którzy mają coś do powiedzenia i znają się na rzeczy, potrzebne jest zainstalowanie czegoś, czy "program" nandroid jest wbudowany i wybieramy go z HBOOTa? Nie narzekajcie że trzeba się o wszystko pytać, bo dział z Desire jest w powijakach i nie ma tych informacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 12:08:24 wysłana przez timonq »

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Backup Romu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 12:34:33 »
Wiesz co... Już miałem Ci pomóc. Serio. Krok po kroku, łopatologicznie. Ale zmieniłem zdanie. Nie będę instruował kogoś, kto nie dość, że wykazuje postawę "daj-mi-zrób-mi" to jeszcze na spokojne (i skądinąd słuszne - musisz wiedzieć, że w wyniku źle przeprowadzonego rootowania możesz zamienić swój telefon w przycisk do papieru bez prawa do gwarancji) uwagi reaguje wyzwiskami.

I niech każdy, kto będzie chciał pomóc też się dwa razy zastanowi, czy warto. Z mojej strony - radź sobie sam. Czynności, które chcesz przeprowadzić nazywają się rootowaniem i instalacją programu recovery. Poradnik do tego ostatniego jest tu: http://www.thedroiddemos.com/2010/07/23/how-to-flash-a-custom-recovery-on-android-tutorial/ Życzę miłego życia.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Backup Romu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2010, 12:52:19 »
Nie pytam o to, bo to akurat już znalazłem TUTAJ i zaznajomiłem się z tym. Pytam o sam backup. Rozumiem w takim razie że wraz z recovery "wgrywamy" możliwość robienia backupu. Tyle chciałem wiedzieć, nic więcej. Myślałem że potrzebny jest dodatkowy program, skrypt do tego.

*

Offline zuku

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, Desire
Odp: Backup Romu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2010, 10:18:22 »
nie, nie jest nic więcej potrzebne jeśli zainstaluje CI sie prawidłowo to zmodyfikowane recovery, to po jego wybraniu w bootloaderze wybierasz recovery telefon sie restartuje, i tam bedziesz mial opcje pelnego backupu
HTC Desire
NeoPhyTe Mod Sense-Froyo