PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Android OS => HTC Android => Desire Z => Wątek zaczęty przez: Szurik w Listopad 13, 2011, 21:41:49

Tytuł: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: Szurik w Listopad 13, 2011, 21:41:49
Witam posiadam DZ z stokowym romem 2.3.3 i mam problem ponieważ dość często jak wyłączam przeglądarkę lub inne aplikacje to pokazuje się mi biały ekran z napisem HTC na zielono i zaraz normalnie pulpit a na nim kółeczko ładowania i pisze lądowanie czy wy tez tak macie ?  czy to tylko u mnie co z tym zrobić ? wydaje mi się ze to HTC zwaliło update !
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: beju w Listopad 13, 2011, 21:59:08
To objaw wyrzucania z RAMu launchera. W chwili gdy jest zamykany i ponownie otwierany to pojawia się ten ekran.
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: Jeremy w Listopad 13, 2011, 22:57:27
Do odpowiedzi beja dodam jeszcze tylko to, że proces ten zachodzi w sytuacji, gdy uruchamiana aplikacja wraz z tymi, które działają w tle wykorzystują na tyle pamięci ram, że w ocenie telefonu grozi jej brak. Sense w takiej sytuacji reaguje wyłączeniem samego siebie, co zwalnia dodatkowe zasoby.

Zjawisko jest dość powszechnie znane. Niestety sense to dość pamięciożerna nakładka, stąd m.in. poważne kłopoty htc z przygotowaniem androida w wersji 2.3 dla starego desire.
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: Szurik w Listopad 15, 2011, 23:04:01
to co doradzacie?  czekać na aktualizacje czy wepchać samemu jakiś inny rom ? tylko jaki ?
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: abderyta w Listopad 16, 2011, 15:12:43
Wystarczy inny launcher. Polecam GO launcher z AM. Lepszy niż Sense.
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: Szurik w Listopad 17, 2011, 18:31:37
a może jakiś link ? nie bawiłem się jeszcze tym :)
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: Jeremy w Listopad 18, 2011, 10:40:51
W takim razie może być to dla Ciebie niezły szok - sam launcher zmienia już wiele (to praktycznie interfejs systemu), a w Sense dodatkowo jest z nim powiązanych trochę widżetów, które po zmianie launchera po prostu ci znikną. Osobiście uważam, że warto spróbować czegoś innego (ja sam przy Hero bardzo długo używałem LauncherPro Plus - http://www.launcherpro.com/ (http://www.launcherpro.com/)), ale wiem, jak trudno jest się przestawić.
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: Szurik w Listopad 18, 2011, 11:23:15
Witam ponownie zmieniłem na Go Launcher Ex bo taki był pod ręką i powiem ze jestem w szoku wreszcie niema restartów działa świetnie polecam, dziękuję za pomoc
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: abderyta w Listopad 18, 2011, 12:05:49
Proszę.
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: mtonio w Listopad 22, 2011, 01:04:36
a podpowiedzcie czy tego launchera czy inna nakladke mozna wgrac bez rootowania Z-ki czy jakis innych dziwnych rzeczy, a jesli tak to czy da sie w prosty sposob powrocic do starego SENSE w razie czego :) z gory dzieki :)
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: abderyta w Listopad 22, 2011, 07:53:15
go launcher ex to zwykły program z Android Market. Bez roota, bez zmiany romu. I możesz go wyłączyć, wybierając Sense w każdej chwili.
Tytuł: Odp: dziwne zachowanie sense
Wiadomość wysłana przez: mtonio w Listopad 22, 2011, 11:17:52
OK, Dzieki  :ok: Bedziemy testowac :):)