[GUIDE] Downgrade softu z 1.72 do 1.34 (dodatkowo root i S-OFF)

  • 2 Odpowiedzi
  • 26356 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eldresso

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
UWAGA!
Zarówno autor oryginału jak i ja nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe w telefonie w wyniku korzystania z tego poradnika. Robisz to na własną odpowiedzialność.


Oryginalny wątek - xda-developers
Autor - g4rb4g3
Tłumaczenie - eldresso
Teskt został przetłumaczony za zgodą autora.


PROCEDURA WYMAŻE WSZYSTKIE DANE NA TWOIM URZĄDZENIU. ZRÓB BACKUP ZANIM ZACZNIESZ!

Jeśli nie wiesz jak używać adb/fastboot nie zaczynaj. Użyj funkcji szukaj (na xda-developers - dop. eldresso) i google i naucz się z nich korzystać. Gdy dowiesz się wszystkiego wróć tutaj. Stworzyłem całkiem przyjazny przewodnik, wielu ludzi skorzystało z niego z powodzeniem. Nie będę dodawał niczego w stylu "idź do menu start i wpisz..."

Jeśli twój INFOCID NIE jest jednym z poniższych musisz zrobić goldcarda

  • HTC__001
  • HTC__032
  • HTC__E11
  • HTC__203
  • HTC__Y13
  • HTC__102
  • HTC__405
  • HTC__304
  • HTC__A07
  • HTC__N34
  • HTC__J15

Aby sprawdzić INFOCID:
adb reboot bootloader
fastboot oem boot

Tutaj znajduje się poradnik jak zrobić goldcard.

Po wykonaniu wszystkich czynności z części pierwszej wróć tutaj.

adb push psneuter /data/local/tmp
adb push misc_version /data/local/tmp
adb  shell chmod 777 /data/local/tmp/psneuter
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell /data/local/tmp/psneuter
adb shell
  • 5. Sprawdź czy masz znak '#' zamiast '$'. Jeśli widzisz '#', masz roota
     
  • 6.
/data/local/tmp/misc_version -s 1.33.405.5
exit
  • 7. Jeśli ściągnąłeś plik 1.34.405.5_PC10IMG.zip, skopiuj go na kartę SD i zmień mu nazwę na PC10IMG.zip.

    Jeśli ściągnąłeś pełny RUU lub miałeś go wcześniej, uruchom go (mój nazywa się RUU_Vision_HTC_WWE_1.34.405.5_Radio_12.28b.60.140e _26.03.02.26_M_release_155556_signed.exe), otwórz explorera i wpisz %temp% w pasku adresu.
    Szukaj we wszystkich folderach i podfolderach zaczynających się od znaku {. W jednym z folderów powinien być plik rom.zip o rozmiarze 298.442.206 bajtów i sumie MD5 2ff42897cd27e0db425a2cf36c8bd078. Skopiuj ten plik na kartę SD i zmień jego nazwę na PC10IMG.zip
     
  • 8.
adb reboot bootloader(albo wyłącz telefon i włącz go ponownie wciskając trackpad)

  • 9. Poczekaj aż telefon załaduje się w trybie bootloadera (biały ekran powinien wyglądać podobnie jak ten, ale z innymi informacjami http://www.brutzelstube.de/wp-content/uploads/2010/09/hboot.jpg)
     
  • 10. Wybierz bootloader (przyciski głośności +/- służą do nawigacji, przycisk power do zatwierdzenia).
     
  • 11. Poczekaj aż telefon przeskanuje kartę SD. Kiedy już skończy zapyta czy chcesz zacząć uaktualnianie. Potwierdź i poczekaj aż skończy się cały proces. Zrestartuj telefon kiedy instalator/telefon o to poprosi.
     
  • 12. Po restarcie sprawdź informacje o wersji oprogramowania. Powinno pokazać to:

     
  • 13. Włącz Debugowanie USB w telefonie
     
  • 14. Rozpakuj root.zip
     
  • 15.
adb install AndroidTerm.apk
adb push busybox /data/local/tmp/
adb push gfree /data/local/tmp/
adb push rage /data/local/tmp
adb push root /data/local/tmp/
adb shell chmod 0755 /data/local/tmp/*
adb push su /sdcard/
adb push Superuser.apk /sdcard/

  • 16. Uruchom aplikację/emulator Terminala na telefonie i wpisz:
/data/local/tmp/rage
  • 17. Poczekaj aż zobaczysz wiadomość "Forked #### childs.", zresetuj Terminal (menu > Reset Term). Aplikacja terminala zostanie zamknięta. Uruchom ją ponownie. Aplikacja wymusi zamknięcie, więc uruchom ją ponownie.
    Powinieneś ponownie zobaczyć znak '#'
     
  • 18. Następnie wpisz w terminalu
/data/local/tmp/gfree -fspowoduje to przełączenie na Security off (S-OFF), zdejmie SIMLocka i ustawi CID na 11111111.

  • 19. Ostatni krok w terminalu to wpisanie tych komend
/data/local/tmp/root
sync

To zrootuje twój telefon. Może też wyskoczyć powiadomienie o błędzie "mkdir: /system/xbin already exists". Nie należy się nim przejmować gdzyż wszystko powinno być w porządku.
Następnie zrestartuj telefon.

  • 20. Teraz użyj Rom Managera i zainstaluj recovery image. Jeśli chcesz możesz pozostać przy romie 1,34, jeśli nie możesz teraz wgrać jakikolwiek inny rom.

Wszelkie datki na browar dla autora oryginału lub dla mnie (lub dla nas obu :P) mile widziane :D

Tłumaczenie robione "na kolanie" więc proszę zgłaszać wszelkie gramatyczne, stylistyczne i inne błędy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 18:14:54 wysłana przez eldresso »
SE P990i, SGH-i780, Kaiser, Desire, Desire Z - MIUI 2.2.3

*

Offline paja

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: [GUIDE] Downgrade softu z 1.72 do 1.34 (dodatkowo root i S-OFF)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2012, 22:55:22 »
niestety linki nie działają

*

Offline marcio15

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Odp: [GUIDE] Downgrade softu z 1.72 do 1.34 (dodatkowo root i S-OFF)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2012, 13:56:51 »
Pobrales 1.34 stad: http://minus.com/mbdiuZrg2K/1l i zwraca mi blad: "Faile main is older"

Nie wiem juz co mam zrobic probuje uzyc tez AMT...
qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1