PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => HP/Compaq => Wątek zaczęty przez: j4n3k w Kwiecień 25, 2006, 18:31:22
-
witam, mam pytanie odnosnie ladowania mojege ipaq w samochodzie, otoz mam stacje dokujaca doniego z tylu podpinam ladowarke sieciowa, mam wiec pytanie czy na miejsce tej ladowarki moge podpiac ladowarke samochodowa?? jesli tak to prosil bym o parametry takiej ladowarki ktora mozna kupic w sklepie elektronicznym ew z jakiegos telefonu komorkowego. Zgóry dziękuje za szybką odpowiedź ponieważ spieszy mi sie z tym rozwiazaniem (majowka itp :P)
-
i bedziesz trzymal w czasie jazdy ta stacje dokujaca :?:
parametry znajdziesz na swoim zasilaczu na moim jest +5v 2A srodek +
-
Z pewnością będzie pasowała ładowarka samochodowa od GPS Globalsat BT-338.
-
nie no w czasie jazdy to ja ladowania nie przewiduje, chociaz jest na tyle miejsca ze mozna ja polozyc w samochodzie a nawet przykleic :)
-
hey najlepiej kup sobie przetwornice wtedy bedziesz mogl zasilac te cudo w czasie jazdy , rowniez telefonik bedziesz mogl podladowac , na prawde polecam przetworniaca jest gites a jezeli podpinasz sie kablem od od tych urzadzen odrazu pod zapalniczke to po jakims czasie kable sie zurzyja pozdro...........
-
A jaką przetwornicę masz na myśli?
Jakiś link?
-
np cos takiego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=100401710
Jesli podpinasz do niej sieciowa to po podpieciu ladowarki samochodowej (oczywiscie dedykowanej do twojego ipaqa) powinno chodzic.
-
A jak jest przewaga takiej przetwornicy nad ładowarką samochodową (taką do gnazdka zapalniczki)?
-
Ze mozesz podpiac do niej ladowarke czy jakikolwiek inne urzadzenie ktora dziala wylacznie na napiecie 220V. Jednak to co pisze sprzedajacy to troche mija sie z prawda, wcale wieksza moc nie niszczy. Kazde urzadzenie ktore podpinasz ma swoj zasilacz. A kazdy zasilacz ma swoje parametry wyjsciowe ktore sa zaprojektowane dla konkretnego sprzetu. Ta przetwornica z jest poprostu za slaba, ale wystarczajaca zeby podlaczyc np. ladowarke iPAQa ktora ma pobor pradu w granicy 400mA. Niestety zaslilacze np laptopow maja pobor pradu zedu 1,25A a to juz za duzo dla takiej przetwornicy, dlatego z taka laptop ladowalyby sie o wiele dluzej, mozna by powiedziec nawet jedynie o podtrzymaniu napiecia, bo prad ladowania bedzie zbyt maly.
-
Mam przetwornice i spokojnie ciagnie laptopa (niestety nie jest to przetwornica prezentowana przezemnie w linku).
Do takiej przetwornicy mozesz popodlaczac rozne inne rzeczy. Mozesz podlaczyc laptopa, ipaqa, ladowanie do gps czy odtwarzacza mp3 itd. Nie potrzebuejsz wtedy dodatkowych ladowarek samochodowych do wywyzszych tylko korzystasz z normalnych sieciowych dolaczonych zazwyczja do sprzetu. Oczywiscie ma to swoje ograniczenia. Np Lodowki czy pralki raczej nie uciagnie. Jednak wiekszosc sprzetu elektronicznego powinna chodzic.
pzdr