Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !

  • 22 Odpowiedzi
  • 24087 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« dnia: Październik 15, 2007, 13:49:40 »
Witam mam HP 6915 z Danii niestety windows jest po duńsku i tylko po duńsku, nie da sie go przestawic na angielski.
Pytanie co moge zrobić?
Dzwonilem do producenta MARCHEVKI ale twierdzi, ze wersji dunskiej nie spolszcze, ze moge najpierw wymienic Rom na angielski i potem spolszczyć.

Ktoś sie oriętuje ile to mnie moze kosztować w servisie?
Lub wersja tańsza czyli czy gdzies na necie znajde taki rom i czy dam rade go sam podmienic?

PZDR. mcwill
Iphone 8GB

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2007, 15:24:58 »
możesz to zrobić w serwisie, ale równie dobrze możesz poszukać na forum w jaki sposób zrobić to samodzielnie,

przenoszę do odpowiedniego działu.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2007, 18:02:36 »
Witaj,

Sorki za pytanie, masz do sprzedania takie na allegro czy może kupiłeś ? Bo jestem zainteresowany a ciekaw jestem stanu technicznego. Jak napiszesz lub zadzwonisz do HP (kontakt na stronie HP) to dostaniesz informację ile to kosztuje.

Pozdro

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2007, 18:19:54 »
czy gdzies na necie znajde taki rom i czy dam rade go sam podmienic?

wgranie romu jest proste, problem w tym że HP nie udostępnia na swojej stronie romu do tego modelu

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2007, 20:02:16 »
Jesli wiesz jak to zrobić to proszę: http://rapidshare.com/files/46350136/Ipaq_HW69XX_ENG_ROM.rar.html ale nie jestem pewien czy jest angielski ( choć tak wynika z opisu)
A w inny watku znalazłem inne ROM-y ale nie wiem jakie ( http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81418.msg538432#msg538432 )
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2007, 22:42:06 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2007, 19:07:29 »
Jesli wiesz jak to zrobić to proszę: http://rapidshare.com/files/46350136/Ipaq_HW69XX_ENG_ROM.rar.html ale nie jestem pewien czy jest angielski ( choć tak wynika z opisu)
A w inny watku znalazłem inne ROM-y ale nie wiem jakie ( http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81418.msg538432#msg538432 )


Witam, sprawdzal ktos ten rom??? Działa???

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2008, 15:08:12 »
Witam. Kupiłem ten sprzęt za grosze ponieważ ekran dotykowy nie reaguje na dotyk. Chcę go dać do naprawy (znajomy się tym zajmuje) lecz w pierw chcę mu na nowo załadować ROM ponieważ problemy z ekranem zaczęły się podobno po instalacji map i stopniowo coraz częściej aż w końcu całkowicie padło. Więc zanim dam go na naprawę sprzętową chcę sie upewnić że wszystko gra po stronie programowej jednak aby zrobić update za pomocą kompa PDA musi być włączone a on odpala tylko do momętu kalibracji i dalej nie ma jak go odpalić. Czy istnieje w tym modelu możliwość instalacji nowej windy np z karty pamięci tak jak w przypadku ACERÓW? W moim n35 winde zmienia się poprzez instalacji z SD i czytałem że w hp też jest taka możliwość. Po drugie wydaje mi się że instalacja z karty jest bezpieczniejsza niż a kompa bo palmtop nie straci komunikacji a nigdy nie widomo czy komp się nie zwieci czy też nie braknie prądu:) Jeżeli więc jest taka możliwość to gdzie znajdę pliki do tego i łopatologiczną instrukcję żeby czegoś nie uszkodzić bardziej?? Interesuje mnie WM5 w wersji angielskiej (obecnie jest niemiecka a z niemieckiego to jestem noga totalnie) Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy post tutaj:) Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2008, 15:33:34 wysłana przez prezes2bt »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2008, 18:39:52 »
ROMy powinieneś znaleźć na xda-dev. A wątek przenoszę do odpowiedniego działu.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2008, 23:49:23 »
Udało mi się znaleźć to czego potrzebowałem. Ale i tak sie pogubiłem więc proszę o pomoc:D

Setup
- rename 'grab_it_xx.exe' to 'autorun.exe'               
- create folder '2577' on your (empty) SD/MMC/Mini-SD card
- copy 'autorun.exe' to this folder

That's it for the "setup" )

Usage
Now every time, when you insert this card into PPC it will grab the ROM image and save it into root of the card as 'dump.bin'.
It will show you a tiny red progress bar at the very bottom of the screen.
Once done, it will beep the default sound.
Message boxes are only shown in case of error.

IMPORTANT NOTE (thanx MDAIIIuser)
YOU MUST NOT put it back into another device!!!
YOU MUST LOCK THE SD CARD FIRST!!!!!
or read the SD with card reader on your desktop PC.
Otherwise, you will rewrite the dump with your own ROM!!!!
This ROM dump file can be then further processed and converted to flashable formats.

Tool is here:http://forum.xda-developers.com/atta...4&d=1119937614

Then send or publish dump.bin file to all needes




Nazwę pliku zmieniłem i umieściłem go w tym folderze na akrcie pamięci. Teraz nie wiem co zrobić mam z plikiem dump.bin. Wiem że musze przekonwertować na format który obsługuje ta aplikacja "grab" ale gdzie go mam umieścić?? Poprostu luźno go wsadzić na akrte pamięci czy też jakiś folder utworzyć a może do tego samego folderu co ten grab?? Czekam na odpowiedz i z góry bardzo dziękuje.



Aha i jeszcze jedno pytanko. Jak mam teraz rom niemiecki i wgram na niego angielski to wszystko będzie dobrze? Bo na tym forum każą zmieniać np ENG na GER w edytorze przed instalacją. Jest to konieczne?
Napisane: Styczeń 12, 2008, 14:31:51
Nikt nie pomoże?? Zależy mi bardzo na czasie bo stoję z robotą a chciałbym już wiedzieć czy to tylko wina oprogramowania czy może potrzebny serwis. Będe bardzo wdzięczny za szybką odpowiedz w mojej sprawie. I jeszcze jedno jak zrobić backup starego romu ??

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2008, 02:41:27 »
nie wiem skąd wyrwałeś ten opis ale moim zdaniem dotyczy on zgrywania romu z urządzenia i mówi o tym że na karciu utworzy się plik dump.bin który będzie kopią tego romu który masz obecnie w urządzeniu, a zdaje się że chciałeś wgrać inny rom, masz go?

zmiana ENG na GER w pliku opisywana tutaj na forum chyba dotyczy innej łatwej metody zmiany języka szeroko stosowanej dla ipaqów, w której wykorzystuje się aktualizacje udostępniane przez HP. Ale do 6915 nie ma aktualizacji więc ten sposób odpada
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 02:48:55 wysłana przez killcabbie »

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2008, 18:00:02 »
Troche technicznych wyrazów i mój słaby angielski zawiódł. Mam plik dump.bin z nowym angielskim romem którego chce wgrać. Plik ma ok.40Mb. Mam też kartę pamięci na którą chce ten plik wrzucić. Teraz bym prosił o dane jak wrzucić gdzie wrzucić i jak się już uporam z wrzuceniem to co zrobić aby się ten rom zaczął instalować na telefonie. Druga sprawa kartę pamięci będe formatował pod kompem więc jaki system plików na niej zrobić? Fat albo fat 32 ? Za odpowiedzi dziękuje jak zwykle z góry:)


Nikt nie odpisuje:( A mi bardzo na czasie zależy zęby to szybko zrobić bo jak sam rom nie pomorze ( a nie pomoże na 99,9%) to musze oddać sprzęt do naprawy.
Napisane: Styczeń 13, 2008, 16:14:47
Nikt mi z tym romem nie pomoże?? Ja bardzo rposze przecież ktoś tutaj musi sie znać na tym na tyle aby ten rom angielski wgrać do tego modelu. W końcu napisałem na forum związanym z tym sprzętem a nie na motoryzacyjnym:) Bardzo proszę niech ktoś się zlituje i mi pomoże ten rom zainstalować.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2008, 19:35:33 »
Aby Ci pomóc musisz nam pomóc i podać wiele informacji:
- jaki model jest to dokładnie ( info z naklejki pod akumulatorem0
- jaki model  z informacji z systemu
Pamiiętaj że wgranie programów zewnętrznych z zasady nie narusza struktury ROM-u i jego nie uszkodzi .
W związku z tym zrobienie HR przywróci Ci system do stanu jak z fabryki - jesli wtedy nie działa ekran dotykowy to nie świadczy o jakimkolwiek uszkodzeniu ROM-u a o uszkodzeniu warstwy dotykowej lub innego hardwarowego uszkodzenia ( tasma/złącze/płyta)
HP nigdy nie udostepnił EN wersji systemu w formie Ship - a istniejace ROM-y to modyfikacje zrobione ze zrzutów( dostepne są GER,FRA )  . Jesli się na tym nie znasz to nie ryzykuj zmiany ROM-u. 
potrzebna zgoda

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2008, 16:16:42 »
Poradziłem sobie. Palm ma już anglika. Dziękuje tym którzy się wypowiedzieli mimo tego że sam musiałem sobie z problemem poradzić. Pozdrawiam i temat uważam za zamknięty. Otwarłem nowy który nie ma nic wspólnego ze zmianą języka a klawiszami które się zamieniły miejscami. Podaje linka gdyby ktoś wiedział jak pomóc:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=88890.0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 03:09:48 wysłana przez prezes2bt »

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2008, 14:26:02 »
Czy ktoś posiada ROM do HW6915 angielski?
Proszę o link i opis jak ten rom wgrać ?
Bo obecnie jest DUŃSKI :)
Pozdrawiam

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2008, 10:34:00 »
Mam ten sam problem. Mam dunski rom na moim ipaq i poszukuje angielskiego oraz porad jak go zainstalowac.
Bardzo prosze o pomoc.
Napisane: Marzec 21, 2008, 10:26:26
Koledzy mam ten sam problem. W moim Ipaq jest dunski ROM, szukalem juz na forum i czytalem wiele tematow jednak nie znalazlem nic konkretnie odnosnie zmiany ROM'u na angielski w HW6915. Prosze o podeslanie jakiegos linka czy cos bo rece juz mi opadaja;] Nauka dunskiego jest strasznie mozolna;)
Bardzo prosze o pomoc.

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2008, 10:44:53 »
Ten ROM podany wyżej to wersja NIEMIECKA...

Tutaj jest ANGIELSKI ROM: http://rapidshare.com/files/101211188/English_hw6915.rar.html
Sam przetestowałem wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i uruchomić Sable_RUU.exe

Ja mam już angielski ROM :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 13:22:44 wysłana przez Bartek996 »

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2008, 11:10:51 »
Witam!

Posiadam iPAQ HW6915 z tym, że jest on w j. duńskim.
Proszę o pomoc w kwestii gdzie mogę znaleźć ang. ROM do mojego urządzenia oraz opis jak go wgrać.

Przeszukalem juz prawie cale forum gdyby jednak mi cos umknelo to bede bardzo wdzieczny za kazda podpowiedz.

Pozdrawiam
Janusz

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2008, 11:17:25 »
Ojjjjj.... kolegę chyba ogarnęło Świąteczne lenistwo:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81812.0
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2008, 11:45:23 »
jakbyście nie zauważyli, to kolega już pytał w tamtych wątkach
i nie ma w nich rozwiązania jego problemu

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2008, 12:05:40 »
ano całych przytaczanych wątków nie czytałem, a kolega mógł napisać, że w dotychczasowych nie uzyskał pomocy  :wink:
w jednym z w.w. ktoś znalazł rozwiązanie może warto poprosić przez pw aby je zamieścił na łamach forum

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2008, 22:55:10 »
No tak, tak. Co racja to racja dałem plamę bo mogłem wspomnieć o miernych wynikach moich poszukiwań.
Jednak przed chwilą znalazłem wątek, który może uratuje mnie i innych;)

Jutro sprawdze i dam znac czy operacja sie powiodla.

Pozdrawiam

Napisane: Marzec 24, 2008, 22:53:16
Kolego, a sprawdzałeś ten ROM na takim iPAQ'u jak wspomniany w temacie?
Dunska ver ROM?

Odp: Jak wgrać ang ROM do HW6915? POMOCY !
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 18, 2012, 18:50:23 »
Witam mam HP 6915 z Danii niestety windows jest po duńsku i tylko po duńsku, nie da sie go przestawic na angielski.
Pytanie co moge zrobić?
Dzwonilem do producenta MARCHEVKI ale twierdzi, ze wersji dunskiej nie spolszcze, ze moge najpierw wymienic Rom na angielski i potem spolszczyć.

Ktoś sie oriętuje ile to mnie moze kosztować w servisie?
Lub wersja tańsza czyli czy gdzies na necie znajde taki rom i czy dam rade go sam podmienic?

PZDR. mcwill

sciagnij ta paczke,rozpakuj, odpal plik Sable_RUU

http://www.4shared.com/rar/NokqR8Q2/121_UK.html

mialem 6915 dunczyka i teraz mam anglika :)

paczka NIE zawiera radia itp
paczka NIE sprawdza z jakiego kraju pochodzi Twoj HP
paczka skomponowana przeze mnie - NIE ponosze zadnej odpowiedzialnosci za jej uzycie