614c Nieposłuszny ekran po zmianie folii

  • 4 Odpowiedzi
  • 15338 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

614c Nieposłuszny ekran po zmianie folii
« dnia: Maj 16, 2013, 20:40:55 »
Witam,
jeśli to nieodpowiedni dział na takie tematy, to przepraszam najmocniej.
Dzisiaj zmieniłem folię ochronną w swoim 614c. Nie mogłem znaleźć nigdzie folii do tego konkretnego modelu, więc kupiłem folię na telefon o większym ekranie i dociąłem ją do odpowiedniego wymiaru. Po złożeniu telefonu ekran dotykowy odmawia posłuszeństwa, wykrywa dotyk tam, gdzie go nie dotykam, ogólnie rzecz biorąc stał się niemal bezużyteczny. Robiłem mnóstwo kombinacji, odklejałem tę folię i przyklejałem staranniej, zakładałem starą folię, próbowałem obsługiwać telefon bez zakładania folii... Za każdym razem efekt identyczny.
Co zrobić?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 614c Nieposłuszny ekran po zmianie folii
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2013, 20:42:51 »
Poprzednia folia była bezklejowa?
Możliwe że przy zdejmowaniu starej folii uszkodziłeś warstwę dotykową.

Odp: 614c Nieposłuszny ekran po zmianie folii
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2013, 20:45:24 »
Owszem, fabryczna folijka była bezklejowa. Starałem się zrobić to wszystko bardzo delikatnie, chociaż nie wiem jaką trwałość ma warstwa dotykowa... Mam jakieś sensowne opcje?

Ekran oczywiście próbowałem kalibrować, mógłbym to robić w kółko i nadal bez skutku :P
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 20:47:07 wysłana przez t0m3k »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 614c Nieposłuszny ekran po zmianie folii
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2013, 20:57:18 »
Zobacz czy ramka korpusu nie dociska gdzieś do wyświetlacza albo nie ma w szparze między nimi jakiegoś paprocha.
Przy uszkodzeniu fizycznym tylko wymiana.

Nie sądzę żeby problemem był soft, tutaj ostatecznie Hard Reset wykluczy tę możliwość.

Odp: 614c Nieposłuszny ekran po zmianie folii
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2013, 21:15:21 »
Przyczyna softowa jest chyba mało prawdopodobna, zwłaszcza, że teraz zauważyłem, że o ile góra ekranu działa całkiem nieźle, to dół (zwłaszcza z lewej) nie chodzi w ogóle. Odkryłem coś jeszcze... Po złożeniu zostało mi kilka... zapasowych części :X A dokładniej trzy elementy gumowe. Nie wiem, gdzie mogą pasować, ale wszystkie przyciski funkcjonują normalnie. Szukałem dokładnych serwisowych instrukcji rozmontowania tego telefonu, ale bez większego skutku.
Nie ma co, udała mi się wymiana folii :D