Pomoc w wyborze routerów

  • 14 Odpowiedzi
  • 20882 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Pomoc w wyborze routerów
« dnia: Sierpień 04, 2011, 10:50:03 »
Cześć, mam takie 2 problemy, potrzebuję 2 routerów, jeden do domu, zamiast liveboxa, wiem że może to być jakikolwiek router ADSL, ale zależy mi na dobrym zasięgu, gdyż livebox, 2 piętra wyżej już ma tak słaby zasięg że nie można się podłączyć...

Drugi, potrzebuję do firmy, w takim układzie że mam jeden router, i ten drugi miałby być pod niego podpięty kablem rj45, pod który teraz podpięty jest jeden z komputerów, żeby zapewnić połączenie bezprzewodowe w drugiej części budynku, gdzie ten główny nie łapie.

Pomożecie? :)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 11:03:21 »
1. Potrzebujesz zwykły ruter z odkręcaną anteną. Livebox jest znany ze swojej "słabej mocy". Inne rutery mają moc taką samą
(nie mogą przekroczyć mocy nadawania określonej przez pl przepisy) - jedyny zysk jaki można uzyskać to podłączenie innej anteny.

2. Tak samo jak w pierwszym przypadku - ruter z odkręcaną anteną. Np. TL-WR340GD (literka D na końcu jest kluczowa).

Antenki trzeba dobrać samodzielnie - zależy to od materiału z którego są ściany/stropy, ilości zbrojenia itp.
Lost in universe.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 11:13:51 »
A czy do domu taki: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=6277 będzie dobry? 2 antenki po 4dBi powinny już dobrze ciągnąć chyba?

Co oznacza ta literka D? Głównie chodzi o to żeby ten router obsługiwał ten kabel sieciowy, bo wiem że nie każdy ma taką funkcję.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2011, 11:19:30 »
Ruter jest ok (pod warunkiem że masz annex a), ale czy będziesz miał zasięg tam gdzie chcesz to Ci tego nikt nie powie ani nie zagwarantuje.

Literka D oznacza możliwość odkręcenia anten (detachable). 340GD ma WAN i LAN w postaci RJ45 (zwykły ethernet).
Lost in universe.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2011, 11:37:56 »
ale czy będziesz miał zasięg tam gdzie chcesz to Ci tego nikt nie powie ani nie zagwarantuje.
NO tak, ale jak będzie miał chociaż 20% większą sprawność, niż livebox to powinno być ok, dzięki, będę testował :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2011, 11:39:51 »
Zdaje się, że mam chyba ten sam router i z neo spisywał się bardzo dobrze nawet na standardowych antenach. Mieszkam w domu jednorodzinnym i zasięg w domu jest dobry, nawet na zewnątrz łapię sygnał.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2011, 12:04:06 »
Dzięki :ok:

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:21:24 »
No i w końcu wybrałem się na zakupy, no i oczywiście z moim szczęściem i pamięcią kupiłem zły router :E Co prawda ten do firmy kupiłem dobry, i sprawdził się bardzo ładnie, ale za to ten do domu kupiłem zły :-| a dokładnie TP-LINK TD-W8901G, z antenką 5dBi, która w moim domu nie zdała egraminu, co prawda zasięg jest lepszy niż w livebox, lecz tylko troszkę...

Zastawiam się nad jakąś anteną, ale na tym to się w ogóle nie znam, na allegro pełno jest tych anten, ale połowa to pewnie puste platikowe rurki z 5cm rdzeniem... Możecie coś doradzić? Czy np. Pentagram w kwestii anten to dobra firma? Bo znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/antena-wi-fi-dookolna-pentagram-12dbi-2000m-nowa-i1823272323.html może taka się sprawdzi w moim bunkrze?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:29:20 »
Znajomy chciał mieć zasięg w garażu (bo mechanik amator i sam dłubie w smarach z laptokiem obok :wink:)
i zakupił coś takiego:
http://www.tp-link.com/pl/products/productDetails.asp?class=wlan&pmodel=TL%2DANT2408C
Bez problemu jego asus eee mu działa tam gdzie chciał.
Lost in universe.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:48:16 »
Hehe, znam to, nie raz siedziałem przy motorze z lapkiem ;) z tym że u mnie w garażu lepiej odbiera niż w pokoju u góry... Nie wiem, może jakąś matę przeciw ufo położyli pod podłogą... :E
Ok, dzięki, a myślisz że ten pentagram miałby gorszy zasięg?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:45:02 »
Do jakiegokolwiek sprzętu Pentagrama nie mam zaufania.
Tym bardziej do tej antenki - co z tego, ze ona ma 12dBi, jak 2m kabla to stłumi.
Tp-link w specyfikacji jasno określił zysk z wyłączeniem strat na kablu, rodzaj kabla itp.
Specyfikacja musi się zgadzać z produktem, inaczej nie dostanie homologacji.
Lost in universe.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2011, 12:25:20 »
Dzięki, w takim razie biorę tp-linka ;)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:49:01 »
Ok, antenka pomogła :ok: Dzięki damkol :wink: mam jeszcze pytanie, czy jak podłączę antenkę bezpośrednio do routera, bez podstawki, to czy zasięg będzie lepszy, czy nie ma to znaczenia?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2011, 19:44:06 »
Imho nie będzie różnicy lub będzie minimalna, strata na tym kablu jest bardzo niewielka.
Lost in universe.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Pomoc w wyborze routerów
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2011, 08:30:51 »
Dzięki jeszcze raz :ok: