Kilka dni temu wróciłem z Hiszpanii i mam dla Ciebie dobrą wiadomość. W większych miastach (ja akurat byłem w Barcelonie) nie będziesz miał problemów z dostępem do darmowego internetu. Gdy tylko włączałem mojego ipaqa od razu łapał mi kilka otwartych sieci.
SPrawa jest dość ciekawa bo hiszpańska Telefonica (taki odpowiednik naszej tepsy) oeruje klientom którzy wykupią łącze DSL routery 3Com'a z WiFi. Oczywiście 99% ludzi stawia sobie w domu taki router, włącza go i nic z nim nie robi. Także w całym mieście mogłem cieszyć się z darmowego internetu.

Jednak ma to swoje minusy, gdyż wszystkie nadają na tym samym kanale 11 i mają jednakowe SSID'y, co w przypadku gdy jesteś w obrębie kilku APeków może stwarzać pewne problemy z transmisją.
Pozdr.