qtek 9600 + iplus = kłopoty?

  • 4 Odpowiedzi
  • 922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qtek 9600 + iplus = kłopoty?
« dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:46:05 »
Pomimo UMTS u mnie często są kłopoty z otwieraniem stron www (skype hula normalnie). Objawiają się dłuuuugim otwieraniem strony - trwa lokalizowanie (2-3minuty).... trwa otwieranie (1-2 minuty) i w końcu otwiera żądaną stronę (np onet, plusgsm, gazeta, google). Czasem też po takim oczekiwaniu podaje komunikat że jest problem z połączeniem albo dns-ami.
Ustawienia są jak najbardziej zgodne z tymi polecanymi przez plusa, ich technicy nie znaleźli żadnych problemów prócz tego że przy nich też czasem bardzo wolno się otwiera strona.

Zakładam więc że to może być bug w sofcie HTC/QTEK a nie wina plusa.
Czy ktoś z forum używa taką kombinację? Czy też spotkał się z tego typu problemem?

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
qtek 9600 + iplus = kłopoty?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:49:14 »
Hmm, no niewiem jak to jest z UMTS- czy sprawdzałeś szybkość na innym sprzęcie, np. laptopie?
barek ;-)

qtek 9600 + iplus = kłopoty?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:11:18 »
Cytat: "barek74"
Hmm, no niewiem jak to jest z UMTS- czy sprawdzałeś szybkość na innym sprzęcie, np. laptopie?

Usługę mam uruchmioną na karcie w telefonie więc przez notebooka jest to samo. Niestety nie mam dostępu do innego egzemplarza qtek9600.

qtek 9600 + iplus = kłopoty?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:30:25 »
Witam
To serwer proxy Plusa
Proxy server address :212.002.096.016
Proxy server port :8080
Sprawdź z nim i bez niego.
Na telefonach, pda trochę trwa otwieranie stron wynika to z możliwości procesora jak i z możliwości samej przeglądarki. Sytuacja powinna wyglądać zupełnie inaczej jeśli telefon podepniesz jako modem np do laptopa, tu strony powinny otwierać się stosownie do przepustowości.
 Natomiast może występować inny problem a mianowicie jesteś na "skraju" zasięgu i telefon często gubi i szuka go, mam na myśli UMTS a nie GSM.
Na koniec powiem że mam Wizarda i na EDGE otwiera mi strony nieco szybciej niż na GPRS, ale tylko nieco :) Usługa z której korzystam to SIMDATA, czyli prepaidowy odpowiednik iPLUSA.
Jakich wskazówek mogę Ci udzielić by było szybciej hmm
Możesz wyłączyć grafikę w przeglądarce (przyspieszy to jej działanie) Możesz oglądać strony przez jakieś "kompresory". Kiedyś machnołem pościk na ten temat. Zachęcam do zapoznania się z nim
http://www.matrax.net/forum/showthread.php?t=45935
Pozdrawiam

qtek 9600 + iplus = kłopoty?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2006, 11:13:47 »
Wydaje mi się że nie mam problemów z przepustowością. Ilość obrazków nie ma wpływu. Problem występuje wyłącznie przy "poszukiwaniu" strony. A i to nie zawsze co załamało techników z plusgsm. Przy nich kilkukrotnie te same strony otwierały im się bardzo wolno (5-6 minut)  lub normalnie (do 30s). A testy robili w centrum Warszawy mając nadajniki pod ręką i sygnał na maksimum. W międzyczasie nie robili resetów, wywalania aplikacji - nic co mogłoby mieć wpływ na różne wyniki.

Noi właśnie dziś 5 razy miałem otwieranie strony po ok 6minut, 2 razy było normalnie (szybko) a raz po oczekiwaniu ok 3 minut wywaliło okienko z błędem połączenia lub dns-u. Wciąż te same strony.

Ja akurat 90% czasu spędzam w silnym polu UMTS więc jak już działa internet w palmtopie ok to śmiga jak szalony ale jak się zamuli coś z tym wyszukiwaniem to tragicznie.

Sam ustawiałem połączenie bez proxy.
Takie proxy ale z portem 80 ustawili mi technicy w plusie - niestety bez zmian na lepsze.
Z proxy 8080 jak podałeś nie łączy mi się IE - "Nie można odnaleźc strony. Sprawdź poprawność nazwy i ponów próbę". Skype także utracił połączenie z internetem.

Gdy ponownie całkowicie wyłączyłem proxy to wydaje mi się że internet działa lepiej. Ale to potestuję cały dzień i będę mógł określić czy i ile razy zagubił się przy otwieraniu stron.