PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Hermes => Wątek zaczęty przez: robert571 w Czerwiec 08, 2008, 14:24:58

Tytuł: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: robert571 w Czerwiec 08, 2008, 14:24:58
WITAM. Zassałem z tej strony rom ale nie mogę go wgrać. Po wejściu w tryb bootloadera tracę połączenie między kompem a varoi. Mam viste 32 bitową i znalazłem opis na tej stronie http://www.mrvanx.org/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=27 jednak nic mi to nie dało. Czy jest jakieś jeszcze rozwiązanie tego problemu?
Tytuł: Odp: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: jakubd w Czerwiec 09, 2008, 12:00:06
A gdzie to połączenie tracisz? Bo połączenie w ActiveSync/WMDC nie jest potrzebne do aktualizacji romu.
Tytuł: Odp: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: robert571 w Czerwiec 09, 2008, 17:29:07
Połączenie tracę przy samej aktualizacji jak weryfikuje dane telefonu. Gdzieś na tym forum przeczytałem że na viście są problemy z aktualizacją romu i lepiej jest to robić na XP bo pod viste nie ma odpowiednich sterowników. Sprawdzałem to kilka razy ale dalej stoję w miejscu. Jedyne co udało mi się zrobić to wgrać nowy radio rom. Tylko to poszło bezproblemowo.
Tytuł: Odp: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: jakubd w Czerwiec 10, 2008, 11:23:56
Co do aktualizacji na XP to prawda. To jedna z tysięcy rzeczy, które lepiej działają pod XP.
Co do zrywania połączenia: CIDlock zdjęty?
Tytuł: Odp: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: robert571 w Czerwiec 10, 2008, 18:02:15
Tak. CIDLock na pewno jest zdjęty bo koleś od którego kupowałem telefon wgrał WM 6.0 ale dograł wiele niepotrzebnych rzeczy dla tego chcę wgrać sobie nowego. Poczytałem jeszcze na forum i dowiedziałem się że to może być wina mojego bootloadera. Ja mam wersje 1.09 a wyczytałem że najlepiej zrobić to pod wersją 1.04 Olipro. zmienię to i zobaczę co się będzie działo.
Tytuł: Odp: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: jakubd w Czerwiec 11, 2008, 13:48:51
Zaraz, zdjęty CIDlock to właśnie bootloader w wersji 2.10 OliPro. No chyba, że mówimy o IPL - to nie wiem skąd masz 1.09, domyślnie wszędzie używa się 1.04 właśnie.
No i przy grzebaniu w bootloaderze BARDZO UWAŻAJ.
Tytuł: Odp: PROBLEM Z WGRANIEM NOWEGO ROMU
Wiadomość wysłana przez: robert571 w Czerwiec 11, 2008, 18:23:52
Zmieniłem bootloadera i wszystko poszło gładko. Wgrałem nowy soft i radio rom :ok: Dzięki za pomoc !!!