Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]

  • 575 Odpowiedzi
  • 127510 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 03, 2008, 18:25:33 »
wielkie dzięki, już ugotowałem... jeszcze tylko jak go zainstalować?? sorry za takie pytania, ale jestem laikiem

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 03, 2008, 21:45:39 »
masz wszystko opisane w instrukcji:)

jak juz odpalisz buildOS i wybierzesz co chcesz odpalasz gotuj.bat
jeśli po tym Ci coś nie idzie jakieś błędy, że nie zapisuje na pulpicie etc., odpalasz gotujwrazieproblemw.bat

w jednym i drugim wypadku lecisz według poleceń wiec czytaj dość uważnie.

Moja rada: jak wybierzesz sobie rom z buildOS zostaw go otwartego. nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy rom sie zapisuje gdzieś w tymczasowych.
Ale w razie czego masz już tylko do naciśnięcia strzałkę do wygenerowania nowych oem-ów a nie szukania kolejny raz. Choć po kilku razach już sie zna to prawie na pamiec:P

Tak btw moje pytanie, czy ktoś ma problemy z kalibracja?? mnie co pewien czas sie rozjeżdża ale po wygaszeniu i przywróceniu do rpacy wszystko działa jakiś czas normalnie.
htc hermes
rom: wm6.1 :banan:
radio rom: 1.50.00.00

*

Offline Upiory

  • 15
  • Sprzęt: HTC TyTn
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #482 dnia: Kwiecień 04, 2008, 00:28:07 »
tez mam problemy z kalibracja na kuchni poloka musiałem kilka razy dziennie kalibrować wyświetlacz. Na WM 6.1 nie mam już takich problemów choć również od czasu do czasu zachodzi taka potrzeba
Htc TyTn
WM 6.1 Build  5.2.19209
Radio            1.54.30.10

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #483 dnia: Kwiecień 04, 2008, 17:11:24 »
o dziwo teraz mam wszystko ok;]

Ale dalej sie wiesza na ekranie kalibracji:P zakładam , że wybrałem oem-y które trochę się gryzą. Szkoda tylko, że qsqa już tu nie wchodzi:(
htc hermes
rom: wm6.1 :banan:
radio rom: 1.50.00.00

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #484 dnia: Kwiecień 04, 2008, 18:18:17 »
o dziwo teraz mam wszystko ok;]

Ale dalej sie wiesza na ekranie kalibracji:P zakładam , że wybrałem oem-y które trochę się gryzą. Szkoda tylko, że qsqa już tu nie wchodzi:(

napewno sie gryza ;P ja mialem z kuchni okolo 3 romy(wszystkie werjse light ;P) ale nie mialem problemu z kalibracja ;P  :ok:
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #485 dnia: Kwiecień 06, 2008, 14:17:28 »
juz wiem, durne touch flo blokowało mi kalibracje. Tzn mogłem mieć dopóki go nie włączyłem. Potem już kalibracji nie przeszło...
htc hermes
rom: wm6.1 :banan:
radio rom: 1.50.00.00

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #486 dnia: Kwiecień 06, 2008, 18:59:57 »
a co zrobić, żeby mieć maksymalnie najwięcej RAM-u... coś koło 30 MB bo ja mam 24...

*

Offline marw73

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #487 dnia: Kwiecień 09, 2008, 19:06:44 »
Witam

 Chciałbym dodać do kuchenki One_Note_Mobile_6.1 gdzie mam umieścić oempaka żeby był widoczny w OFFICE MOBILE
pytanie 2 zmieniłem PIM Backup 2.5 na nowszy  2.8 niestety po ugotowaniu i wgraniu nowego romu do hermesa program ten jest niewidoczny
co mam zrobić żeby go było widać w akcesoriach   pozdrawiam  :-|

*

Offline rtrk

  • 13
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #488 dnia: Kwiecień 22, 2008, 22:27:19 »
można prosić o linki do czegoś normalnego? (znaczy się czegoś innego jak rapidshare)

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 08, 2008, 21:31:07 »
czy tylko ja nie mogę odpalić BuildOS.exe pod vistą ? Wyskakuje mi błąd "BuilOS.exe has stopped working......"

*

Offline kaamien

  • ***
  • 314
  • Sprzęt: TyTN, Diamond, Milestone
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 09, 2008, 15:26:29 »
czy tylko ja nie mogę odpalić BuildOS.exe pod vistą ? Wyskakuje mi błąd "BuilOS.exe has stopped working......"
Na dzień dzisiejszy lepiej gotować pod XPkiem, zdecydowanie!
Też mam Vistę (a dokładnie Business x86 PL) i o ile BuildOS.exe startuje, wszystko jest ok, o tyle podczas gotowania wywala błędami. Najpierw brakowało kilku bibliotek - ok dograłem. Później krzaczyło się z pewną aplikacją (nie pamiętam jaką, bo jej nie używam) - wywaliłem paczkę OEM. Myślałem, że będzie ok to kolejny błąd wyskoczył. To nie ma końca. Postawiłem XPka na wirtualnej i jak chce coś gotować to zawsze z poziomu XPka.

Drugą sprawą są sterowniki i ActiveSync. AC nie ma pod Viste, jest za to wbudowany (lub też pobierany na bieżąco) następca ActiveSync'a. Działa bardzo dobrze, ale nie wrzucisz do TyTN nowego ROMu. Na forum XDA jest wątek o tym, że trzeba dograć jakieś sterowniki itp. Wszystko ładnie pięknie, ale jeśli ktoś ma SP1 to ma wielki problem, bo te sterowniki nie chcą przejść testu zgodności z certyfikatem (brak podpisu). Próbowałem ominąć sprawdzanie podpisów sterowników ale w Viście SP1 to już nie takie proste jak w w Viście bez SP1.

Krótko mówiąc, na dzień dzisiejszy lepiej XP, niezależnie czy bezpośrednio na kompie czy na maszynie wirtualnej, ale do gotowania, wgrywania ROMu lepiej XP.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 15:28:25 wysłana przez kaamien »

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 09, 2008, 15:33:49 »
potrzebowałem wrzucić polski rom wczoraj, a w domu mam tylko laptopa z vistą. Jako, że kuchnia poległa wrzuciłem oryginalny rom ery.
Wcześniej schapsa też wrzucałem na viście ;)

*

Offline kaamien

  • ***
  • 314
  • Sprzęt: TyTN, Diamond, Milestone
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 09, 2008, 15:42:15 »
Czyli udało Ci się coś ugotować i wrzucić pracując na Viście? Ale z SP1 czy bez SP1?

Bo to, że można oryginalne ROMy to ja wiem i sam sprawdzałem, ale że z kuchenki to jeszcze mi się nie udało  :)

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #493 dnia: Maj 09, 2008, 15:46:48 »
Nic nie ugotowałem. Nie udało mi się.
Wgrałem rom ery na viscie z sp1. Schapsa faktycznie chyba wgrywałem jeszcze przed sp1.

*

Offline kaamien

  • ***
  • 314
  • Sprzęt: TyTN, Diamond, Milestone
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 13, 2008, 00:52:51 »
Jakie pliki są potrzebne, a jakie zbędne, jeśli wycinam paczkę OEM i przenoszę ją do WM6.1?


Weźmy za przykład "Comm Manager 10B Touch with 3G".

1) Do czego służy plik "initflashfiles.txt"? Jest on w każdej paczce OEM.
Treść pliku:
Directory("\Windows\AppButtons"):-File("Comm Manager.lnk","\Windows\CommManager.lnk")
W katalogu Windows\AppButtons jest skrót, czy może plik właściwy CommManager?
Co to za rozszerzenie *.lnk?
//plik initflash.txt tworzy katalogi lub kopiuje pliki do ROMu
//plik lnk? nadal nie wiem
//w \Windows\AppButtons jest prawdopodobnie skrót. Plik właściwy jest w katalogu Windows

2) Co to za plik "CommManager.exe.0804.mui"? Próbowałem go podejrzeć, skojarzyć co to za jeden, ale same krzaki. Jest on potrzebny do samego działania Comm Manager czy tylko do gotowania, kompilacji nowego ROMu?

3) "ca900a8a-6844-4dc4-94ff-5f1b4c855739.rgu" - plik rejestru jak się domyślam? Czy jest on konieczny do odpalenia Comm Manager? Cały czas mówimy o sytuacji, w której nie instaluję, a tylko kopiuje wybrane aplikacje z POLOKa 3.0e.
//plik opcjonalny służący do dodawania wpisów do rejestru. Tylko ze jak kopiuję program bez instalki to i tak plik rejestru mi się nie aktywuje, więc jest on nie potrzebny - najwyżej coś sie posypie heh

4) "ca900a8a-6844-4dc4-94ff-5f1b4c855739.dsm" - a ten od czego jest? Dziwne jest to, że jego treść nic nie zajmuje. To jakaś suma kontrolna?
//To numer GUID potrzebny tylko dla kuchni


Z góry dzięki za odpowiedzi! I przepraszam że grzebię w cudzym projekcie (qsqa), ale usiłuję wydobyć z POLOKa to co najcenniejsze moim zdaniem - oczywiście tylko do użytku prywatnego  :)


Edit: Na niektóre pytania sam sobie odpowiedziałem. Sory, za słabo szukałem, ale już mam. Tylko nadal nie wiem po co jest plik *.mui. Domyślam się, że są tam teksty użyte w aplikacji, tak? Zatem przez edycję MUI możemy np. spolszczyć program (nie dotyczy naszego przypadku, gdyż POLOK jest po Polsku ;P ).
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 01:13:50 wysłana przez kaamien »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 16, 2008, 15:09:56 »
Widze kaamien że też kombinujesz z gotowaniem romu wm6.1 ;)

Spróbuje wyjaśnić co nieco, mam doświadczenie w gotowaniu OS, ale platformy x86 (z XP można zrobić wszystko)

1. initflashfiles.txt najwyraźniej odpowiada za tworzenie skrótów, w 'appbuttons' masz mapowane przyciski.

2. Potrzebny do działania, pliki mui odpowiadają za wyświetlany język.

3. Masz racje, to wpis rejestru do gałęzi HKEY_Classes_root

Ciekawe jakie jest ryzyko że coś się sp* jak wkładam OEMy od wm6 do romu wm6.1 ?

Myślałem nad TNT.19199 Series UC Vanilla jako romie bazowym. Podoba mi się, bo prawie nic nie jest w niego wbudowane ;)

P.S. Jak uda mi się coś ciekawego spłodzić to wrzucę na forum.

EDIT: Rejestr wm5 od wm6 niewiele się różni, więc zapewne wm6 od wm6.1 też.

EDIT2:Już wiem że adaptowanie OEMów z kuchni poloka nie będzie takie proste -> polskie nazwy typu "menu start" wysypują prekonfiguracje.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2008, 19:57:08 wysłana przez globalbus »
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 20, 2008, 02:45:55 »
czy tylko ja nie mogę odpalić BuildOS.exe pod vistą ? Wyskakuje mi błąd "BuilOS.exe has stopped working......"

Wszyscy narzekają na Viste a mi hula miodnie. Ugotowałem sobie romik i wgrałem do hermesa. Nic specjalnego nie robiłem, sam pobrał z M$ czego chciał a dalej to wg instrukcji kucharzenia. Problem miałem tylko ze skojarzeniem że dwa pliki to jednego katalogu trzeba rozpakować  :E .

Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 25, 2008, 23:22:43 »
A udało się komuś wstawić do tej kuchni pliki z 1% wskazywania baterii? Po ugotowaniu z customizacją na Poloka telefon uruchamia się, włącza autokonfig, resetuje i tak w koło. Trzeba gdzieś coś jeszcze zmienić? Nie zmienia to jednak faktu, że sam sterownik działa, bo przez chwilę na pulpicie widać stan baterii z dokładnością do procenta.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 26, 2008, 19:42:50 »
"jak dodać battery.dll" czyli krótka instrukcja. Po stworzeniu rom'u w postaci dump'a przy użyciu buildOS by bepe, wrzucamy tam katalog "battery.dll". Dalej jedziemy tradycyjnie.

Powinno zadziałać, ale sorry mam jednego hermesa i nie mogę codziennie testować nowej pierdółki ;)

EDIT: jak kogoś to ekscytuje to można dodać battery.dll do każdego romu, wystarczy uruchomić wiersz poleceń i jedziemy (potrzebne imgfs tools by tadzio).

1. Najpierw wydzielamy OS.nb (lub windows.nb) z RUU_signed.nbh przy użyciu nbhtool (jest w poloku)
2. Teraz 2 opcje, albo cmd.exe albo pliki batcha, co kto woli (dla cmd instrukcja obsługi programu jest zaszyta pod poleceniem "program /?")
3. NBSplit -> imgfsfromnb -> imgfstodump
4. Wrzucamy battery.dll
5. imgfsfromdump ->imgfstonb -> Nbmerge
6. Generujemy RUU_signed.nbh przy użyciu nbhtool
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 19:53:16 wysłana przez globalbus »
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline yanoosch

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TP2, SE SATIO, HTC WIZARD, Nokia N73
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 27, 2008, 13:44:06 »
Witam!
Ja mam VISTE i ugotowalem sobie juz pare ROMow i to bez najmniejszych problemow. Wszystko odpala jak trzeba, tylko do synchronizacji potrzeba WM Device Centre (zamiast ActiveSync). A pozatym OK
KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE.....
PROCA MA TRZY :)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 27, 2008, 14:14:14 »
jeszcze jedno info do battery.dll, trzeba wybrać wskaźnik baterii standardowy, inaczej to nie działa.
Swoje próby z wm6.1 po polsku zawieszam, bo mój badziewny sim play narzeka jak wgrywam inny rom niż polok.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline fezz

  • **
  • 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire [MIUI XJ]
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 04, 2008, 15:00:37 »
Czy POLOK ma dokładnie te same pliki do obsługi klawiatury sprzętowej? Pytam, po zmianie romu z oryginalnej ERY klawiatura sprzętowa, a konkretnie wprowadzanie polskich liter, działa gorzej. Gorzej oznacza, że np. 'ą' jest dopiero jako 5 czy 6 znak, a na oryginalnym ROMie był 2 albo 3; 'ń' w ogóle nie ma, jest tylko n z ~ nad. Ktoś wie, jak rozwiązać mój problem?

P.S.
Wiem, że polskie literki mogę wprowadzić z klawiatury ekranowej ale nie po to kupowałem sprzęt ze sprzętową klawiaturką.
SPV C600->MDA M3100->HTC TyTN II->HTC Desire

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 04, 2008, 16:33:56 »
przeedytuj sym.0415.txt z plików kuchni lub poszukaj go urządzeniu
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline fezz

  • **
  • 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire [MIUI XJ]
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwiec 04, 2008, 20:08:57 »
Dzięki wielkie za pomoc.

Mam jeszcze takie noobowskie pytanie, są jeszcze jakieś inne pliki, których edycja daje fajne efekty inne niż przymus robienia HR?
SPV C600->MDA M3100->HTC TyTN II->HTC Desire

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwiec 04, 2008, 20:22:17 »
Szczerze? lepiej działać na kuchni niż na pda ;)
Ja zapakowałem sobie parę oemów z kuchni cysorza i wszystkie działają :D
+ warto sobie powiększyć glyph cache.
+ możesz się pobawić pagepool changer
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline fezz

  • **
  • 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire [MIUI XJ]
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 04, 2008, 21:20:31 »
No ale po kuchence trzeba zainstalować system, co łączy się z ponownym ustawianiem wszystkiego :/
SPV C600->MDA M3100->HTC TyTN II->HTC Desire

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 04, 2008, 21:36:59 »
glyph cache nie wymaga HR, a pagepool można obejść HR po wgrywaniu romu ;)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline fezz

  • **
  • 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire [MIUI XJ]
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 09, 2008, 20:13:22 »
Mam pytanie do ekspertów, którzy zmieniali ROM więcej razy niż ja (3 razy):
Na forum przeczytałem, że ROMy dostarczane, przez operatorów mają dużo niepotrzebnego softu, który zwalnia PDB i że lepiej wgrać sobie jakiś customowy ROM czyli w przypadku hermesa - POLOK. Ugotowałem sobie romik, wgrałem i tak właściwie przez cały czas były z nim jakieś problemy. A to softkey nie uruchamiał kalendarza (musiałem wyedytować plik żeby to naprawić), a to ogólnie cały system wolno działał (może to wina włączonego TouchFlo). Po wgraniu nowego S2U program nie chciał działać, więc się wnerwiłem i wgrałem na nowo oryginalnego WM6 z Ery iii... wszystko zaczęło ładnie i płynnie działać. I tu jest moje pytanie:

Czy to jakiś niewidoczny błąd przy gotowaniu romu powoduje te wszystkie błędy, czy może po prostu nieedytowany rom od ery jest lepszy ???
SPV C600->MDA M3100->HTC TyTN II->HTC Desire

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 09, 2008, 20:49:43 »
Sam rom poloka jest bardzo dobry, tylko niektóre OEMy (patrz touchflo) powodują problemy. Chcesz działające S2U? Wgraj te z kuchni cysorza + dodaj skrót do ilocka w \windows\autostart
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline fezz

  • **
  • 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire [MIUI XJ]
Odp: Kuchnia POLOKa 3.0e NORMAL (ERA BASE) [UPDATE 02-12-2007]
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 12, 2008, 02:37:15 »
No i mam kolejny, tym razem poważny problem. Ugotowałem sobie ROM, podmieniłem battery.dll na ten nowy 1%, odznaczyłem sporo OEM'ów (w tym touchflo i S2U) bo chciałem poinstalować najnowsze ich wersje. Niby wszystko się ładnie zrobiło i wgrało na Hermesa. System się ładuje, uruchamia się prekonfiguracja i tu pojawią się problem. Prekonfiguracja szybciej niż powinna uruchamia ponownie telefon ale zamiast skonfigurowanego aparatu mam efekt jak po HR czyli ekran konfiguracji eranu (krzyżyki) i tak w kółko. HR nie pomaga. Ugotowałem ponownie rom, żeby wyeliminować ewentualny błąd przy gotowaniu ale niestety dzieje się to co poprzednio. Na szczęście jeszcze przed prekonfiguracją telefon synchronizuje się więc mogę sobie wgrać oryginalą erę, która działa. Wcześniej ugotowałem już jeden rom, który działał dobrze (były małe przejścia z płynnością działania i innymi 'kwiatkami' ale ogólnie całość działała). Dodam jeszcze, że flash romu z błędem był dużo szybszy od flashu oryginalnej ery. Nie wiem czy to istotny fakt ale wolałem o nim wspomnieć. Z góry dzięi za pomoc.
SPV C600->MDA M3100->HTC TyTN II->HTC Desire