Może ktoś miał do czynienia z mapami Demart (i ich kalibracją)?
Nie wiem, może się nie znam, ale wychodzą mi jakieś absurdy...
W opisie mapy mam info, że jest to siatka kilometrowa w układzie PUWG-92. Podane są parametry, False Northing, False Easting, skala, Central Meridian.
Wpisuję to sobie w Oziego (idąc za instrukcją ze strony:
http://gps.astronet.pl/new/porady-kalibracja.htm#turyst%20PUWG ) i zaczyna mi mówić, że Sulejówek jest na szerokości geograficznej północnej 88 stopni :"P
Popatrzyłem, pogapiłem się, i stwierdziłem, że siatka kilometrowa (co za bałwan wymyślił siatkę kilometrową??) bardziej przypomina odwzorowanie UTM - mamy np. N5789, E519 ... , co z grubsza zgadzałoby się z podobną mapą okolic Krakowa (przesuniętą o jakieś 260km na południe w stosunku do wskazań około-warszawskich, i 60-100 km na zachód)
Problem tylko w tym, że PUWG-92 mam wg instrukcji z linkowanej wyżej strony skalibrować używając Transverse Mercator, a UTM, jak sama nazwa wskazuje, to Universal Transverse Mercator...
Nie wiem więc, czy zrobić kalibrację wg. Transverse Mercator, używając siatki UTM jako odniesienia (mam taką opcję w PathAway),
czy też po prostu skalibrować mapę korzystając z odwzorowania UTM (jaką w tym przypadku wstawić strefę? dla Krakowa jest to 34U, a dla Warszawy?)
Mapa to "Okolice Warszawy" - Wschód oraz Zachód, wydana przez Demart.
Bawił się ktoś tymi mapami i ich kalibracją?