Czy forum żyje?! Żyje, nawigacja topo

  • 1 Odpowiedzi
  • 18089 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Czy forum żyje?! Żyje, nawigacja topo
« dnia: Grudzień 04, 2022, 18:12:51 »
Uszanowanko,
W szufladzie leży mi moje pierwsze PDA czyli mio a701, potrzebuję nawigacji turystycznej i ciekaw jestem czy idzie coś z tego PDA ogarnąć, głównie chodzi o kwestie techniczne, bądź aplikacyjne, czy na WM jest coś aktualnego godnego polecenia?
Obudowa/zasilanie tego sprzętu to sprawa drugorzędna, gdy program się znajdzie to i obudowe się wydrukuje.
Głównie interesuje mnie mapa topograficzna/turystyczna Norwegii
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Czy forum żyje?! Żyje, nawigacja topo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2022, 22:51:15 »
Żyje, żyje, ale co to za życie. Życie to było za Windowsa.

Stare programy na WinMo/WinCE nadal działają, tak jak stary młotek nadal przybija gwoździe. A mapy można nadal wgrać najnowsze.
Do turystyki TrekBuddy lub Maplorer. Ale są to programy działające z mapami rastrowymi.
Takie mapy można utworzyć z Google, OpenStreetMap lub czegokolwiek, bo to zrzuty (obrazy). Wadą jest jest, że wymagają osobnych zrzutów dla różnych skal, co sprawia, że te mapy zajmują nieporównywalnie więcej miejsca niż wektorowe.
Choć ich dokładność jest dowolna, bo na obrazie rastrowym można nanieść wszystko.

Działa też Garmin, który można uzupełnić o różne mapy turystyczne bazujące na aktywnie rozwijanych OpenStreetMap, np Openmbtmap albo BBBike. Pełno tego w sieci.

Ale i tak do turystyki najlepsze są natywne urządzenia garmina bez ekranu dotykowego, które można obsługiwać w rękawiczkach, bez względu na warunki pogodowe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2022, 22:54:51 wysłana przez overconscious »