Samsung Galaxy S II gubi sieć

  • 35 Odpowiedzi
  • 45702 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Samsung Galaxy S II gubi sieć
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:27:11 »
Zazwyczaj jest nowe IMEI i powinni o tym zrobić wpis w karcie gwarancyjnej.

*

Offline kesberg

  • 14
  • Sprzęt: FS Loox C550 + Samsung I9100
Odp: Samsung Galaxy S II gubi sieć
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:23:41 »
Dziś odebrałem telefon z serwisu, po trzech tygodniach;/ i trzymanie go w łapkach, po tak długim czasie to była jedyna pozytywna rzecz.
Problem nadal występuje wykonałem dwie rozmowy. Pierwsza zerwana trzy razy, druga raz (może dlatego, że była krótka:P).
Na karcie wpisane jest że wykonano kalibracje modułu radiowego i zaktualizowano oprogramowanie. Przy oddawaniu do serwisu na telefonie znajdował się stock z KIESa KI3, telefon z serwisu wrócił z brandem plusa KE7, chociaż od nowości, przy zakupie nie był brandowany :P.
Heh, już mam dość, ale jutro chyba telefon wraca do serwisu niestety;/.

Odp: Samsung Galaxy S II gubi sieć
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2012, 18:43:16 »
Odnośnie IMEI to numer zostaje oryginalny. Samsung nawet jak wymienia pierwszy model solida na nowy egzemplarz (jak sie rozwali telefon, nawet o sciane tak zeby nie dalo sie z niego nic wykrzesac też) to zostawiam stare IMEI poprostu wpisują go słuchawce.

tak na marginesie kolego kesberg to walcz o to aby powrócono do softu niebrandowanego...
Tak w telefonach samsunga można dowolnie zmieniać soft ALE tylko jak miało się telefon w wersji retail nie brandowany... bo jeśli był brand a już po flashu nie ma ;-) to gwarancji też nie ma ;-( dowiedziałem się tego od kogoś związanego z Samsung...
istnieje możliwość, że serwis debranduje soft (jak sie ma jakiegoś znajomego w serwisie albo cuś hehe) ale wtedy jest o tym wpis do karty gwaramcyjnej

*

Offline mamutek

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE P990i -> HTC TP2 -> SGS II
Odp: Samsung Galaxy S II gubi sieć
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2012, 23:09:08 »
ja juz to pisalem, ale moze za malo "w prost"
jesli chodzi o problemy z 3g w orange to serwis nic tu nie da bo to nie telefony sa winne. winna jest siec. ten problem wystepuje na wielu roznych telefonach i nic sie z tym nie da zrobic.
gdzies na tym forum (nie wiem czy nie w dziale i9000) znalazlem wpis kolegi jakiegos, ze to kwestia czasu na przelogowanie telefonu miedzy trybami sieci.
jedynym rozwiazaniem (przetestowanym przez mojego znajomego z sgs) jest uzywanie 3g tylko "na zyczenie" i wylaczenie go na stale.

Odp: Samsung Galaxy S II gubi sieć
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 29, 2012, 19:29:03 »
Witam :)
Powiem tak - miałem ten sam problem co Wy - nagle znikający zasięg - brak karty sim - ikonka przekreślone kółko - w większości przypadków konieczny był restart tel - 100-tki przerwanych połączeń itp. Testowalem - wplyw zasiegu na ta dolegliwosc, tryb only gsm, inna karte sim, inny operator, przywaracanie do ustawien fabrycznych  i dupa - caly czas to samo. Po pierwszej wysylce do serwisu dostalem info - zmiana oprogramowania i kalibracja ukladu zasilania - 3 dni i to samo, kolejna wysylka - wymiana plyty glownej - i to byl strzal w 10tke. wczesniejsza plyta miala przy okazji w eMMC Brickbug check pokazywal ze mam chip walniety, na nowej plycie chip jest OK. Po wymianie plyty jestem juz 4ty dzien - tel smiga jak ta lala - baaaaaa bateria trzyma mi dluzej i to sporo :) dodam ze tel mam ustawiony na tryb auto GSM/WCDMA i zero problemow. Co jeszcze mnie ucieszylo - wczesniej tel potrafil mi sie zagrzac bez powodu i to sporo - teraz tel mam caly czas zimny - no chyba ze przy ladowaniu - ale to norma. Tak wiec serwis - serwis i jeszcze raz serwis. 

Odp: Samsung Galaxy S II gubi sieć
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2012, 10:14:57 »
a jednak - moja radość nie trwała długo :(
mam to samo - wymiana płyty dała mi tylko to, że tel się nie grzeje :)
Dalej mi przerywa połączenie - teraz samo przerwanie połączenia zdarza się dość często mimo tego że mam pełen zasięg 3G i 3G+ a znikanie karty sim jak narazie uprzyjemniło mi życie  2 x od odebrania telefonu po 3ciej naprawie !! w chwili obecnej testuje tryb  only-gsm na nowej płycie. Na poprzedniej nie dawał za wiele bo też znikała karta - może tutaj będzie inaczej.  :O - osobiście mam już obrzydzenie do tego telefonu !!
Ciekaw jestem co jeszcze w tym telefonie można wymienić ;D