Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?

  • 16 Odpowiedzi
  • 18211 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« dnia: Maj 21, 2013, 10:37:38 »
Dostałem w pracy SGSII, na pewno po kimś, ale nie wiem ile i jak go wcześniej użytkował w każdym razie na pewno nie jest to nówka sztuka. Bateria więc pewnie też jest "po przejściach", no ale bez przesady... Wszyscy w koło mnie zapewniają, że "to normalne" że tak szybko się wyczerpuje bateria "w tego typu smartfonach", itp. itd. ale wolę zaczerpnąć opinii tutejszych fachowców.

Ściągnąłem sobie jakąś wtyczkę pokazującą stan baterii i monitorującą zużycie, konkretnie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.batterys&hl=pl
i od tego czasu mój poziom stresu znacząco wzrósł... bez kitu boję się wejść w przeglądarkę i cokolwiek sprawdzić, bo wystarczy że pare razy coś tam kliknę, sprawdzę pocztę, itp. i od razu 3% w dół... Żre tą baterię w rekordowym tempie, ale ostatecznie cierpliwość straciłem dzisiaj rano... W domu przed snem ładowałem telefon przez USB (nie miałem akurat sieciówki), naładował się na 100%... odłączam od USB... pokazuje od razu 99%, 2 machnięcia ekranem - 98%... OKKKK...... może to kwestia ładowania przez USB, nie wiem, nie ważne, kładę się spać... rano wstaję... 68 (słownie sześćdziesiąt osiem!) procent! No żesz *(#$*$(&#($* 1/3 baterii leżąc parę godzin w uśpieniu przez noc stracił!!!??? PRZEZ CO NIBY?

Pliz, wytłumaczcie mi czy to normalne i co do cholery żre tą baterię. Żeby nie było:
Wi-Fi wyłączone
Bluetooth wyłączony
GPS (lokalizacja) wyłączony
Synchronizacja wyłączona
Jasność wyłączona (w sensie jest najciemniejszy jak się da chyba)
Włączone jakieś "oszczędzanie energii systemu"
Jedyne co mam chyba włączone z potencjalnych "bateriopołykaczy" to "dane mobilne" (pakietowe?), więc rzeczywiście ściąga mi na bieżąco maile z gmaila i poczty firmowej (ale przez noc nie przyszedł nawet 1 mail...).

To ostatnie mi zeżarło 30% baterii przez 8h w nocy? Ładowanie przez USB jest jakieś zwalone? Ten program od stanu baterii jest wadliwy (a może to właśnie on żre baterię?). Help?

Pzdr,
GJS

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2013, 11:22:44 »
Jak synchronizacja wyłączona to mile się nie pobiorą. A jak telefon po kimś, to najpierw zresetuj do ustawień fabrycznych i aktualizuj do najnowszej wersji jeżeli jeszcze nie jest
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2013, 11:23:11 »
Na baterii oryginalnej mam tak samo - 16h i pada. Dlatego kupiłem powiększoną i trzyma mi 3 dni. Baterię najbardziej zżera włączony ekran, ale zawsze jakieś usługi są włączone w tle. Ja mam profil ustawiony na noc i włącza mi tryb samolotowy. A najlepiej ładowarkę odłączać dopiero rano.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2013, 12:40:24 »
WiateR --> A widzisz, synchro mam wyłączoną a maile i tak się pobierają. Musi być, że ustawienia konta mają jakiś priorytet nad tym przełącznikiem synchronizacji ;-)
Telefon oczywiście jest po resecie i zaktualizowaniu do Androida 4.0.4

tomaszkap --> a w trybie samolotowym budzik zadzwoni? :)

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2013, 13:12:32 »
Zadzwoni, bo aplikacja budzika nie jest przecież uzależniona od sieci.
end of fear
yo is here

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2013, 13:26:37 »
Dla SGSII przecież jest JB 4.1.2 czy się mylę?
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2013, 13:32:52 »
Może masz jakoś zdefiniowaną częściową synchronizacjë, bo ta z panelu to pewnie na zasadzie włącz - wyłącz wszystko.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2013, 13:43:17 »
Konto pocztowe pewnie mam podpięte pod klienta e'mail i to może działać niezależnie od synchronizacji z kontem Google.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2013, 14:25:57 »
To czyli jaką masz wersję systemu? Jeżeli Oficjalny JB to nic dziwnego że masz problemy z baterią, bo większość tak ma.
Sorry, dopiero teraz zauważyłem w jednym z poprzednich postów że masz 4.0.4. A co pokazuje w ustawieniach? (tzn co i ile wykorzystuje baterii)
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2013, 14:52:00 wysłana przez qwerty90 »
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2013, 15:32:51 »
JB jest już? Mi się tylko do ICS-a zupdate-ował.

Synchronizuje mi się tylko skrzynka firmowa, tak jak napisał Simon, podpięta pod konto e-mail. Gmail rzeczywiście się nie synchronizuje. Ale żeby to zeżarło 30% baterii przez noc? No nic, dzisiaj znowu przetestuję i rzeczywiście sprawdzę w ustawieniach co tam pokazuje...
Aktualnie mam: 26% połączenia głosowe, 24% czuwanie sieci, 21% ekran, 16% telefon bezczynny, po 4% Internet, System Android, Jądro systemu.

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2013, 21:13:35 »
Wszystko zależy od tego jak często poczta po IMAP czy POP3 się synchronizuje, jak nigdy nie daje dla takiego rodzaju połączenia mniej niż 15 minut, a na noc wyłączam bo śpię. Poczta taka sprawdza mi się po godzinie 6:00.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2013, 21:38:35 »
Gdybyś używał gmaila, to by tyle nie zarło pewnie, ale jak aplikacja email, to nie działa jako push, tylko perfidnie odświeża co minutę. Push działa trochę inaczej chyba.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2013, 23:21:22 »
Radze w pierwszej kolejnosci wylaczyc mapy google,facebooka (nawet jesli nie posiadasz konta),playera youtube,wyszukiwarke.Generalnie wszystkie uslugi od google.Jesli bedzie poprawa to znaczy ze to ktoras z tych aplikacji i wtedy szukac.
Poza tym polecam zainstalowac jakas aplikacje ktora wskaze ile wybudzen mial dany proces lub aplikacja.Chocby np.ta https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=pl  badz cos podobnego

*

Offline iksbed

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2013, 07:41:45 »
W dzień wiadoma sprawa – zależy jak kto używa. U mnie i po 12h potrafi wołać o prąd. Natomiast co do nocy to jeszcze na hd2 zarejestrowałem, że po wyprowadzeniu się z Łodzi „na wieś” dramatycznie skoczyło zużycie baterii - nawet ponad 40%. Poobserwowałem i zauważyłem że w miejscu gdzie sprzęt leży w nocy, generalnie łapie E ale próbuje przełączać się na 3G a momentami na H+, natomiast w starym miejscu miał stabilnie H+. Więc wygląda na to, że to „szarpanie się” powoduje drenaż baterii. Lekarstwem, które mnie satysfakcjonuje jest tryb samolotowy – na stockowym JB 4-6% przez noc.

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2013, 12:09:13 »
@krzyga
Zainstaluj BetterBatteryStats z watku ktory zalaczylem, i najlepiej zapoznaj sie z tym watkiem:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=15869868&highlight=3g+watchdog
Po instalacji softu, naladuj telefon do 100% i odlacz go i zostaw na kilka godzin bez grzebania w nim, w BBS bedziesz widzial co "zzera" baterie, jak nie bedziesz mogl sobie poradzic to zalacz na forum dumpa z BBS i zobaczymy jak to wyglada.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 12:11:33 wysłana przez Obiwan666 »

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Odp: Ratunku! Co żre tą baterię i czy to normalne?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2013, 16:29:10 »
Dzięki wszystkim, ale wygląda na to że chyba "samo się naprawiło" ;) Zanim na dobre się za to zabrałem, bateria nagle "cudownie" zaczęła trzymać. Musi być, że to jednak wina tego maila firmowego gdzie miałem ustawione w synchronizacji na "Push", czyli synchronizował non stop (co minutę?). Zmieniłem na synchro co 4h, na noc włączam, jak poleciliście, tryb samolotowy i jest git. Po nocy spada mi o 2-3 procent, a nie 20-30 jak poprzednio, no i generalnie 2-3 dni trzyma.