Galaxy S2 problem z internetem

  • 4 Odpowiedzi
  • 3374 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galaxy S2 problem z internetem
« dnia: Grudzień 27, 2012, 10:00:19 »
Witam
Telefon galaxy s2, sieć t-mobile, wersja android 2.3.5.
Telefon od jakiegoś czasu ma problem z połączeniem internetowym. Na pasku jest ikonka 3G gdy wchodzę do sieci zmienia się na H+ i raz przesyła dane a raz nie ale najczęściej nie przesyła. Przeczytałem gdzieś na forum, że gdy telefon znajduje się na styku kilku nadajników następuje przełączanie między sieciami i wtedy występują problemy. Czy ktoś spotkał się ostatnio z takimi objawami?? Mieszkam w Puławach pracuje w Rykach w obydwu miejscowościach jest 3g. Zauważyłem jeszcze że gdy telefon znajduje się na edge'u jest wszystko ok, tylko wiadomo prędkość internetu jest do d... 
pzdr

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S2 problem z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 10:06:26 »
Spróbuj zmienić modem a najlepiej Rom na nowszy, bo jedziesz na bardzo starej wersji Andka.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Galaxy S2 problem z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2012, 10:21:45 »
Wgram dziś nowszy rom.
Ale znalazłem info od innego użytkownika na innym forum, że właśnie na najnowszym miał takie same problemy jak ja, przeinstalował na wersję właśnie 2.3.5 i problemy zniknęły.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Galaxy S2 problem z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2012, 11:39:49 »
Spróbuj jeszcze usunąć APN y inne niż t-mobile. Kiedyś miałem cyrki z orange i pomogło właśnie usunięcie zbędnych APN.

Odp: Galaxy S2 problem z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2012, 14:24:31 »
APN ' ów innych nie mam

Połączone: Grudzień 27, 2012, 23:05:13
taką dostałem dziś informację z T-mobile, czyli nie pozostaje nic więcej jak czekać:

"Witam

Dziękuję za nadesłaną korespondencję.

Uprzejmie informuję, że w obecnej chwili w miejscowości Puławy prowadzone są prace modernizacyjne w celu podniesienia zasięgu oraz transmisji danych do maksymalnie dostępnych w naszym kraju. Może to niestety przełożyć się na jakość zasięgu i połączeń. Prace powinny zostać zakończone na początku przyszłego roku, jednak nie jest nam znany dokładny termin. O zakończeniu prac i rozwiązaniu problemu zostanie Pan poinformowany wiadomością sms. Na okres owych utrudnień proponuję zmianę ustawień wyboru sieci w telefonie z automatycznego GSM/3G na tylko zasięg GSM, czyli 2G. Jest to możliwe w ustawieniach – sieci zwykłe i bezprzewodowe – sieci komórkowe. Za utrudnienia z góry przepraszamy, są one jednak podyktowane chęcią podniesienia Państwa satysfakcji z usług naszej sieci.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne."

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 23:05:13 wysłana przez pito3625 »