PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Android OS => Samsung Android => Galaxy S II (GT-i9100) => Wątek zaczęty przez: januba w Październik 07, 2011, 13:51:12

Tytuł: Odin a utrata gwarancji
Wiadomość wysłana przez: januba w Październik 07, 2011, 13:51:12
Wiem, że już było na ten temat wiele wątków, ale po wczorajszej rozmowie z Samsung Polska mam wątpliwości.
Zaczęło się od tego, że w T-Mobile (niestety mam brandowany telefon) pojawił się ROM 2.3.4, którego nie mogłem wgrać przez Kiesa. Po niewiele dających rozmowach  z operatorem, skontaktowałem się z Samsung Polska. W rozmowie stwierdziłem, że wgram nowy ROM customowy, a człowiek z Samsung Pl na to, że utracę gwarancję. Pytam go skąd będzie wiedział, że kupiłem brandowany? Gość mi na to, że mają numery seryjne brandowanych telefonów i wiedzą, że nie można wgrać customa bez Odina, a ten nie ma "błogosławieństwa" i gwarancję stracę.
To takie trochę gdybanie, ale czy ktoś już miał taki przypadek? Prosze o odpowiedzi z autopsji.
Tytuł: Odp: Odin a utrata gwarancji
Wiadomość wysłana przez: bossbusko w Październik 07, 2011, 14:48:09
Przepraszam nie na temat ale gdzie z ery mozna zassać andka 2.3.4 i jaki jest powód ze nie moza go zalodowac do telefonu?
Tytuł: Odp: Odin a utrata gwarancji
Wiadomość wysłana przez: marcinl w Październik 07, 2011, 15:17:38
instalujesz custom przez Odina lub od razu z CWM Recovery
gwarancji - nie masz
instalujesz (w razie potrzeby serwisowej) stockowy rom, kupujesz specjalny dinks na USB który kasuje historię instalowanie custom romów i masz jak wyjęty z pudełka - bez śladów grzebania w romach - więc odzyskujesz gwarancję ;)
Tytuł: Odp: Odin a utrata gwarancji
Wiadomość wysłana przez: bossbusko w Październik 08, 2011, 07:50:43
A gdzie mozna zassać ten rom?
Tytuł: Odp: Odin a utrata gwarancji
Wiadomość wysłana przez: januba w Październik 08, 2011, 09:39:53
Przepraszam, pomyliłem się. Miałem na myśli wgranie nie customowego tylko stockowego ROMU (i tak powiedziałem człowiekowi z Samsunga). Czyli wynika, że musiałbym powrócić do brandowanego. Gość z Samsunga powiedział, że to i tak wykryją swoim "specprogramem", dlatego pytałem o doswiadczenia kogoś kto miał taki przypadek.
Czytałem wiele i wiem, że są metody kasowania licznika itp. Abstrahując od wiedzy jaką na ten temat posiadam (niestety nie jest duża) i odwagi, żeby ingerować tak głęboko w sprzęt, na razie nie chcę ryzykować.

Przeczytałem właśnie wypowiedź Shiryu z sąsiedniego wątku (ROM 2.3.5) i tam jest odpowiedź na udzielone mi pytanie. Wynika z niej także, że albo człowiek z Samsunga chciał mnie "postraszyć" albo nie miał wiedzy na ten temat.
Pozdrawiam wszystkich.
Tytuł: Odp: Odin a utrata gwarancji
Wiadomość wysłana przez: marcinl w Październik 08, 2011, 10:24:52
nie wykryją jak przywrócisz stocka i użyjesz JIG USB