Galaxy S2 - wyświetlacz.

  • 13 Odpowiedzi
  • 7326 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galaxy S2 - wyświetlacz.
« dnia: Marzec 22, 2012, 22:30:44 »
Naczytałem się sporo pozytywnych recenzji na temat Galaxy S2 i wyświetlacza, ale jak ostatnio puściłem sobie film HD to mi cyce opadły jakie to jest badziewie. Trawa to jedna wielka zielona plama. Miejsca gdzie są cienie to też czarna kupa. Ogólnie to jakaś 1/3 filmu wyglądała jak obrazek 8 bitowy. I teraz nie wiem czy to wina kodeka, który standardowo jest wbudowany w system czy może AMOLED ma tak ubogą kolorystykę, że płynność przejść tonalnych leży na całego. U was też tak jest? Przyznam się szczerze, że już moja stara poczciwa Omnia lepiej sobie z tym radziła.

*

Offline blacksider

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2012, 22:44:38 »
najlepiej to daj link do tego filmiku to na tym samym przykładzie Ci odpowiemy :P
Samsung Galaxy S2 z oryginalną powiększoną baterią 2000 mAh

*

Offline Rainman

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2012, 22:45:25 »
Raczej jest co nie tak z kodekiem, albo czymś innym, na moim SGS2 oglądałem filmy w full HD w formacie MKV ( co prawda 15minutowe ze względu na ograniczenia Fat32) i na tyle co może wyświetlić na wyświetlaczu o rozdzielczości 480 x 800 obraz prezentuje się bardzo bardzo ładnie. Co do nasycenia kolorów sprawdź w ustawieniach wyświetlacza tryb w jakim wyświetlasz obraz.
HTC Touch Pro: PROven 1.14 (tymczasowo PROven 4.3) ->Samsung Wave GT-S8500 -> Samsung Galaxy S 2 (made in Korea)

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2012, 22:51:17 »
Wyświetlacze od pewnego momentu to duża bolączka w SGS2. Na padalcu zbytnio ten temat nie jest poruszony ale wystarczy poczytać inne fora. Przeważnie występuje zielona/żółta poświata po lewej stronie ekranu lub przebarwienia, częste są też różne barwy białego. W tym temacie
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-ii-(gt-i9100)/wyswietlacz-przebarwienie/
wrzuciłem zdjęcia 3 sgs2 na tym samym sofcie i ustawieniach, zakupionych tego samego dnia. Przebarwień aż tak na foto nie widać, ale występują na każdym wyświetlaczu, na środkowym najmniej (co prawda aparat łapał jasność na środkowym dlatego wydaje się sporo jaśniejszy, ale i tak jest duża różnica w podświetleniu, co prawda nie aż taka jak na foto). Mój sgs2 poleciał na gwarancję (w skrócie, nie wstawał, nic nie pomagało, dodatkowo zarządzałem wymiany wyświetlacza, wrócił po tygodniu z nowym softem, oczywiście też nie wstawał, nie wiem kto go sprawdzał; wrócił z powrotem do serwisu, i wiem że poleci trzeci raz bo wyświetlacza nie wymienili), jest to usterka którą naprawiają przez wstawienie nowego wyświetlacza.

Spróbuj jeszcze w ustawianiach ekranu ustawić "dynamiczny" (czy jakoś tak, najwyższe ustawienie), poprawi to płynność przejść. Ogólnie to z ekranu w SGS byłem bardziej zadowolony, ale miałem skopany wyświetlacz, może zmienię zdanie.

Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2012, 23:00:37 »
Film to 720p z mojego dysku w formacie MP4. Na Komputerze wygląda bardzo ładnie, ale na standardowym kodeku z SGS2 jest tragedia. Mam też modyfikowany rom  HyperDroid - ciekawe czy to nie on jest winny? Próbowałem też różnych trybów, ale na wszystkich jest to samo -  czyli słabe przejścia tonalne. Spróbuję jutro z VLC bo on ma chyba swoje kodeki.

A przebarwienia to bardzo dziwna sprawa. W tej technologi nie powinno ich być. W LCD światło wydobywa się z krawędzi więc wiadomo, że na brzegach będzie jaśniej. Ale w AMOLED każdy punkcik świeci niezależnie więc może to przez złe przyklejenie ekranu do szybki?
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2012, 23:02:55 wysłana przez kubaswielgus »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2012, 23:08:20 »
Wątpię, ponoć w pewnym momencie zmienili typ wyświetlacza i wtedy zaczęły się problemy. Tutaj temat o tym,  jak widać po liczbie postów, nie jest to sporadyczny problem

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079444

EDIT: i tak jak myślałem, wymienili płytę główną, ekranu nie ruszyli. Koleś powiedział ze nic nie widzi, wg niego jest ok. Ale nie przyjąłem, bo poświata mimo że mało widoczna to wnerwia oko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 19:35:20 wysłana przez goofy3 »

*

Offline Rainman

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 2
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2012, 17:38:24 »
W kwestii wyświetlaczy problem może być faktycznie natury sprzętowej.
Nie wiem czy ma to związek ale wcześniej posiadałem słuchawkę GT-S8500 i zaraz po kupnie  okazało się że jeden bok jest luźny  i nie dolega do wyświetlacza, długo nie myśląc telefon oddałem do sklepu (akurat media markt), ku mojemu zdziwieniu 8 na 10 modeli które mi zaprezentowano miało ten sam mankament  (a okazało się że nie jedyny). Porównując te 2 modele z resztą okazało się że elementy są lepiej spasowane krawędzie ogradowane i ogólnie wydawały się solidniejsze od tych 8 szt. Przy przekładaniu baterii okazało się iż od spodu w telefonie widnieje opis "Made by SAMSUNG in Korea" a znowu na tych moim zdaniem wadliwych  widniał opis "Made by SAMSUNG" i nic więcej, co się okazało chwilę później na pudełku był opis Made in China.
Zmieniając telefon na I9100 trafił mi się w promocji również w media właśnie z opisem wyprodukowano w Chinach. Jakoś moje ostatnie doświadczenia tchnęły mnie do powstrzymania się od zakupu i sprawdzenia czy są jakieś różnice jakościowe obu produkcjach. Gdzieś chyba na XDA trafiłem na artykuł w temacie miłośników tego modelu którzy zorganizowali konwent  porównując swoje statki. Podczas tych testów okazało się iż istnieją pewne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi egzemdlażami, np.: trzy modele w trybie testu wyświetlacza i co się okazało wyprodukowany w Korei wyświetlacz niebieski, prod chińskiej ciemniejszy błękit, trzeci chyba był turecki albo wykańczany w chinach  chyba granatowy, w przypadku testu koloru białego chiński wpadał w róż a Turecki taki przytłumiony, podobne efekty w przypadku pozostałych kolorów.
W artykule opisane były też problemy z dotykiem oraz odklejające się aparaty od płytki i coś z bateriami.
Może tylko im się to wydawało a mój przypadek z Samsungiem Wave był tylko przypadkiem, a może coś w tym jest.
Tak czy siak trochę się na szukałem podzwoniłem i znalazłem swój model z Korei i złego słowa powiedzieć nie mogę:). Mam nadzieje że komuś się to przyda.
HTC Touch Pro: PROven 1.14 (tymczasowo PROven 4.3) ->Samsung Wave GT-S8500 -> Samsung Galaxy S 2 (made in Korea)

*

Offline blacksider

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2012, 18:19:24 »
no cóż ja mam telefon z opisem - producent: Korea, kraj pochodzenia: Wietnam.
Przetestowałem wyświetlacz i wszystko jest w porządku, żadnych poświat, przebarwień itp.
Możliwe, że mi się poszczęściło ;)
Samsung Galaxy S2 z oryginalną powiększoną baterią 2000 mAh

*

Offline ar2rc

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2012, 21:35:37 »
ja sie też napaliłem na sgs2 i ekran, a raczej jakość jest do kupy. taki chwalony amoled że chyba przereklamowany. kupiłem z allegro zielony ze aż strach oddałem na gwarancji do gdańska wraca że w granicach normy (jakiej ?) wysłany do regenersis wymieniony w dwa dni (szok) co z tego cały niebieski no nie... sprzedałem na allegro. następny z sklepu internetowego ... zielony oddany zgodnie z ustawą trzeci dopiero trafił się dobry. w gdańsku w g bałtyckiej była wystawa samsunga było z 10 note i 10 sgs2 i wszystkie wpadały z zieleń. pokazałem sprzedawcom mojego i stwierdzili że faktycznie samsung skopał wyświetlacze. mam hd2 po wymianie wyświetlacza i jest super i myślę że następnym razem to chyba padnie na slcd
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 08:40:02 wysłana przez ar2rc »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2012, 11:08:15 »
A ja ciągle bujam się z serwisem (CCS Piaseczno). Wczoraj sprawdzam stan naprawy, "nie stwierdzono usterki, wyświetlacz sprawny". Dzwonię i mówię że nie mają po co wysyłać bo nie przyjmę i wróci do nich czwarty raz. Powiedzieli że cofną na serwis z adnotacją aby wymienili wyświetlacz. Parę godzin potem sprawdzam, stan naprawy ten sam, ale doszedł dopisek "wysłane listem o nr ....."  :-| Nie odpuszczam, wraca do nich po raz kolejny, za wysyłki nic nie płacę, a skoro nie potrafią naprawić to niech płacą za kuriera, ich strata.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2012, 21:49:22 »
nie chce nic mowic, ale z tego co wiem jest jakis limit nieodebrania paczki. Potem telefon przechodzi na własność serwisu.
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:34:59 »
Pierwsze słyszę... Chyba że przechodzi na własność serwisu, a dostaje się nowy ;)

*

Offline derekpl

  • *
  • 53
  • Sprzęt: I9100 / FS N560
Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:51:55 »
ja mam juz sg2 dobre pol roku i zlego slowa na ekran powiedziec nie moge
jedynie do baterii moglbym sie przyczepic ale zdaje sobie sprawe ze z telefonu korzystam intensywnie jednak jeden dzien to malo

Odp: Galaxy S2 - wyświetlacz.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:19:46 »
A co do mojego problemu z pierwszego posta to winny okazał się ROM, który miałem. Teraz wgrałem sobie ICS od samsunga i obraz jest idealny. Próbowałem jeszcze VLC, ale ten programik w ogóle nie korzysta z akceleracji GPU i się filmiki HD przycinały.