Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!

  • 250 Odpowiedzi
  • 52741 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2010, 10:53:48 »
Ma ktoś nie brandowany soft dla SGS A 2.2? zeby można było przez odina wgrać.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2010, 11:27:18 »
Z aktualizacją w Erze też jakaś bzdura. Mam SGS z Ery, podpinam do KIESa i przy próbie aktualizacji pojawia się komunikat, że tej wersji nie można aktualizować.

"Bieżąca wersja: PDA:JFF/PHONE:JF5/CSC:SWC"

Tym bardziej jest to irytujące, że nigdy nie grzebałem w tel. ani w KIESie a u niektórych aktualizacja działa.

A KIESa masz w najnowszej wersji (bodajże .102)?

*

Offline Arqs

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini.pc.pl
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100), UG802+RC11+Sony 40" :)
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2010, 12:51:21 »
Ostania, najnowsza 1.5.3.10103_100
I nie aktualizuje.
Pozdrawiam
Arqs

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2010, 12:52:41 »
Witam wszystkich  dziale SGSa  :wink:

Kol. @goofy3 najnowsza wersja Kiesa to 1.5.3.101103_100, przynajmniej taką zciągnąłem z oficalnej stronki samsunga.Jednak i on ma pewne problemy z komnikacją z fonem.Po podpięciu Kies wkrywa SGSa i mogę zrobic backup kontaktów, zdjęc i video, ale po wybraniu na dole zakładki np. Kontakty,Klendarz,Widomości wyskakje okno z info "Podłącz Telefon".
Na infolini Samsunga "oczywisty" pan poinformował mnie że to wina Windowsa, bo pewnie stary i zaśmiecony- he he - instalowałem go 2.5 tyg. temu W7 HP - i zalecił mi zainstalowanie "paczki" programów które rozwiążą ten problem - mam je dostać mailem od tego "oczywistego" pana.

A już na temat, to oficjalny Froyo 2.2 na SGSa dla innych dostawców niż Era ma być za 3 tygodnie.Ciekawe ile w tym prawdy ?

Pozdro
Pozdro

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2010, 13:50:37 »
Mnie już ręce opadły - nie aktualizuję bo SGS nie chce się połączyć z tym po@#$%$#m KIESem  :-|. Wypróbowałem już wszystkie możliwe kombinacje opisane na tym i na innych forach - nie wykrywa i koniec. Lata cały czas ekran  "Łączenie - aplikacja MTP" czy jakoś tak - włącza się, 2 sek, znika i od nowa. Sprawdzone na dwóch kompach z różnymi systemami i po zastosowaniu wszystkich trików z forum.
Dam sobie spokój z aktualizacją bo już mi nerwy siadają... Ciekawe tylko, że na początku tel. łączył się z KIESem i przestał. A najśmieszniejsze, że KIES wykrywał go w trybie pamięci masowej jako podłączonego w trybie KIES. Po zmianie na KIES w telefonie - przestał i tak mu zostało. Jak można było wypuścić tak badziewny program, tego nie jestem w stanie pojąć  :-?

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2010, 14:01:27 »
Mnie już ręce opadły - nie aktualizuję bo SGS nie chce się połączyć z tym po@#$%$#m KIESem  :-|. Wypróbowałem już wszystkie możliwe kombinacje opisane na tym i na innych forach - nie wykrywa i koniec. Lata cały czas ekran  "Łączenie - aplikacja MTP" czy jakoś tak - włącza się, 2 sek, znika i od nowa. Sprawdzone na dwóch kompach z różnymi systemami i po zastosowaniu wszystkich trików z forum.
Dam sobie spokój z aktualizacją bo już mi nerwy siadają... Ciekawe tylko, że na początku tel. łączył się z KIESem i przestał. A najśmieszniejsze, że KIES wykrywał go w trybie pamięci masowej jako podłączonego w trybie KIES. Po zmianie na KIES w telefonie - przestał i tak mu zostało. Jak można było wypuścić tak badziewny program, tego nie jestem w stanie pojąć  :-?

Miałem ten sam problem, ale udało mi się go rozwiązać :) Chodzi o to, że program wysypuje się jeśli na karcie pamięci/urządzenia są pliki o dłuższej nazwie niż 16 znaków. Rozwiązania są dwa.

1. Wyjmujesz kartę pamięci, możliwe że te pliki tam są i łączysz się bez problemu
2. Ściągasz programik
http://www.mediafire.com/?bz5kj85k985a5vt
- podłączasz SGS w trybie pamięci masowej
- włączasz program, wybierasz pamięć wewnętrzna SGS do sprawdzenia, pokaże Ci pliki o dłuższej nazwie niż 16 znaków
- kopiujesz te pliki na komputer
- usuwasz je z SGS
- powtarzasz to dla karty pamięci
- sprawdzasz programikiem jeszcze raz oba nośniki pamięci, jak nic już nie wykryje podłączasz SGS przez KIESa
- i to wszystko :)

Inaczej niestety nie da się tego rozwiązać, możliwe że te pliki nie są Ci potrzebne i jak raz usuniesz będziesz miał spokój na jakiś czas, u mnie niestety są to pliki z ProfiMail, więc taki myk muszę robić za każdym razem...

« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 14:03:51 wysłana przez goofy3 »

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 15, 2010, 15:17:14 »
Dzięki, sprawdzę ale czarno to widzę. W jednej z kombinacji podłączałem do KIESa bez karty pamięci i też nie dało rady. Ale długich nazw faktycznie nie sprawdzałem...
Jak to pójdzie to się chyba urżnę ze szczęścia  :E

*

Offline Wonito

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 15, 2010, 16:00:46 »
Ja znalazłem u siebie rozwiązanie tego problemu, też wywaliła mi sie MTP Applications.
Kasowanie programów nic nie dało skasowałem chyba 10
Problem polegał na obecności pewnych plików które zostały po skasowanym juz programie.
To nie problem 16 znaków bo takich plików jest wiele w samym DCIM są pliki mające 25 znaków .3gp
Do rzeczy
U mnie to była przeglądarka Dolphin, a dokładnie plik który po niej pozostał  - Tunny Browser
wystarczyło go wykasować  :ok:

PS.
W Play aktualizacja do pobrania  :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 16:06:34 wysłana przez Wonito »

*

Offline Renexius

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire, Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 15, 2010, 20:52:47 »
To ja dorzucę jeszcze do pieca że omawiany problem występuje u mnie na win7 a na xp, na drugim komputerze, nie.

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 15, 2010, 20:58:01 »
No dobra, usunąłem parę programów w tym Dolphina, Soundhounda, Shazam, kilka podejrzanych plików i pozostałości oraz ustawiłem tapetę na defaultową (tak, taką podpowiedź też przeczytałem). Efekt - SGS się połączył z KIESem i wykrył soft do aktualizacji. Już leciałem do lodówki po zimne piwko ale niestety po zrzuceniu kontaktów, pasek pobierania staje po kilku % i z dumnym komunikatem "brak połączenia z serwerem - sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie" cały proces bierze w łeb. Próbowałem kilka razy - na różnych etapach się kończył ale zawsze na początku...
Co za shit ten KIES i cała procedura wymiany softu. SGS to dobry telefon ale można się zniechęcić na dobre po krótkim kontakcie z wytworem koreańskiej myśli programistycznej  :P

Tak mi przyszło do głowy, że może właśnie miliard koreańczyków i chińczyków pobiera Froyo i dlatego się z serwerem połączyć nie można ale chyba jednak to sp...ny soft jest winny...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 15, 2010, 21:08:50 »
Nie to nie to. Ja ostatnio chciałem bezpośrednio z Kiesa sobie gp upgradeować , oczywiście pobiera i co chwilkę komunikat o braku połączenia i tak mi pobierał aż do 270 Mb (sic) i  dalej a miało być "tylko" 75 - wyłączyłem i musiałem ściągnąć ręcznie ze strony Samsunga. Aż strach pobierć przez to Froyo  :-|
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 15, 2010, 21:43:48 »
Czyli jest jeszcze jakiś inny problem... U mnie sprawdził się myk z usunięciem plików z długimi nazwami, na innym forum też pomógł dużej ilości osób. Teraz walczę z wgraniem FroYo ery, nie idzie normalnie przez Odina , trzeba kombinować  :-| Nie żebym marudził, ale na WM wrzucało się HSPL, potem ROM i gitara, androida nie skomentuje...

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2010, 22:10:32 »
Zmiana ROM-u w SGS-ie przez ODIN-a ogranicza sie do wskazania trzech plikow i klikniecia w guzik. Co tu komentowac? To za trudne? :E
Jestem jaki jestem :)

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 15, 2010, 22:45:26 »
a ja mimo że mam zaktualizowanego galaxy do wersji 2.2 to widzę kilka nie dociągnięć w tym sofcie, po pierwsze mimo że wyłączyłem podgląd kontaktów z karty sim to i tak te nazwy się wyświetlają przy połączeniach przychodzących wiec musiałem skasować wpisy , bateria przy mojej eksploatacji ledwo wytrzymuje 10 godzin , kalendarz który mam na serwerze exchange po synchronizacji z galaxym nie da się  edytować zadań natomiast jak tworzę zadanie w kalendarzu exchange w galaxym to da się edytować zadania, wydaje mi się również że jest wolniejszy szczególnie przy włączaniu poczty ,  ale za to żeby całkowicie nie narzekać działa skype 

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 15, 2010, 22:52:37 »
Zmiana ROM-u w SGS-ie przez ODIN-a ogranicza sie do wskazania trzech plikow i klikniecia w guzik. Co tu komentowac? To za trudne? :E

Z JPO od Ery nie jest tak różowo. Update z JM1 nie przeszedł, SGS włączał się, parę wibracji i nic. Ponowny flash nic nie dał. Udało się dopiero po ponownym wgraniu JM1, na to JM8 (JM8 nie chciał wgrać się na JPO, odin stawał po wczytaniu pit'a), i dopiero na to JPO. Dopiero po tym SGS uruchomił się prawidłowo.

*

slotwik

Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 16, 2010, 17:33:28 »


PS.
W Play aktualizacja do pobrania  :D

Jest już dla Play???

*

Offline Wonito

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 16, 2010, 19:55:57 »
Nie, niestety szybko popatrzyłem jak wkońcu udało mi się połączyć z Kiesem ( po dwóch godzinach ) ale to była jedynie aktualizacja Kiesa :\
Sorry za wprowadzenie w błąd.

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 18, 2010, 09:16:43 »
!!!! Wczoraj udało mi się KIESem zaktualizować do Froyo  :mrgreen:. Z głupia frant podłączyłem wczoraj SGSa do kompa, bo tknęło mnie niejasne przeczucie... i słusznie. Połączył się bez problemu (przypominam, że pomogło usunięcie kilku programów, lista wyżej) i zaczął sciągać soft. Nie miałem zbyt wielkich nadziei bo poprzednio za każdym razem przerywał połączenie po kilku procentach Tym razem jakież było moje zdziwienie, kiedy pasek stanu przeszedł spokojnie połowę i zaczął zbliżać się do końca  :O~! Potem się zaktualizował (fajne logo androida kopiącego dołek na SGSie) i zresetował. Uruchamiał się potem z 10 minut (dobrze, że wcześniej przeczytałem że to normalne bo już bym chyba zawału dostał że zrobiłem cegiełkę). Po resecie wstał normalnie i po sprawdzeniu mam Froyo  :proud:

Wersja oprogramowania układowego: 2.2
Wersja pasma podstawowego: I9000XXJPP
Wersja jądra: 2.6.32.9 root@SE-S608 #1
Nr wersji: FROYO.XWJPA

Nie miałem czasu się nim pobawić, więc w skrócie: Kontakty, aplikacje i dane zostały. Wykasowało cały "pulpit" - zostały tylko podstawowe skróty. Aplikacje zostały totalnie przemieszane (ikony zmieniły miejsca ale to nie problem). Został też branding ERY, który sprowadza się do animacji początkowej.
Niemiłą niespodzianką był test Quandranta: spodziewałem się szału d**y a tymczasem 948 pkt - trochę szybciej niż z Eclair ale z lagfixem ludzie mają dobrze ponad 2000 pkt. W działaniu też szału nie ma - lagi jak były tak są, ciekawe tylko że ... w innych miejscach. W czasie niektórych czynności laguje czego wcześniej nie było natomiast działa szybciej w miejscach gdzie poprzednio były zaciachy. Dziwne  :worried:
Niemniej jednak wreszcie się udało i odczułem ulgę  :ok:
Aha - jeszcze jedna rzecz - chyba zmienili system plików bo zmieniły się ścieżki m.in. do zewnętrznej karty SDHC.

Czy na Froyo też jest działający lagfix? Jeśli tak. to może się skuszę na roota.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 18, 2010, 09:20:23 »
Z tego co wiem (ale ręki nie dam sobie obciąć) to chyba lagfix można zainstalować. Zrootowanie to jeden click więc nie ma problemu.

Połączone: [time]Listopad 18, 2010, 09:23:18[/time]
Już wiem na 100% jest lagfix, jednak jest fajny mod, który m.in. to posiada

 SpeedMOD

Połączone: Listopad 18, 2010, 09:45:18
A po instalacji Froyo, poprzedni lagfix został czy trzeba ręcznie go usuwać?
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 09:45:18 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 18, 2010, 10:20:16 »
"A po instalacji Froyo, poprzedni lagfix został czy trzeba ręcznie go usuwać?"

Tego nie wiem, bo nie miałem roota ani lagfixa. Na Froyo lagi są chyba jeszcze większe a pamięci wyraźnie mniej. :-?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 18, 2010, 10:24:02 »
SpeedMod zwiększa pamięć, instaluje Lagfix - trzeba jeszcze baterię skalibrować i wtedy dopiero SGS pokazuje na co go stać. Polecana wersja speed mod to -> 250hz
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 18, 2010, 10:36:25 »
Lagfix dla Froyo jest i to nie jeden, chociażby Voodoo lagfix.

Przed aktualizowaniem ROMU Koniecznie trzeba się pozbyć lagfixa, w przyciwnym wypadku "cegła".
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 11:51:22 wysłana przez KartofeLone »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 18, 2010, 11:53:41 »
Lagfix dla Froyo jest i to nie jeden, chociażby Voodoo lagfix.

A przed aktualizowaniem ROMU Koniecznie trzeba się pozbyć lagfixa, w przyciwnym wypadku "cegła".

To już wiem czemu miałem problemy z aktualizacją do JPA Ery... Ale przeszło i jestem zadowolony z zainstalowanym SpeedMod działa wyraźnie szybciej niż JM1 z OCLF. Jedyny minus że AppBrain wyczyścił listę aplikacji i musiałem wszystko ręcznie instalować... Flash działa bardzo dobrze, lecz polecam wyłączenie dodatków i włączanie tylko wtedy kiedy potrzebujemy. No i niestety nie działa zawijanie tekstu w przeglądarce, największy minus dla mnie, ale można jakoś to przeżyć...

*

Offline lvl18

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ROKR E1 iTunes & SGS 16GB
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 18, 2010, 20:13:40 »
Również jestem świeżo po aktualizacji  :proud:, miałem do tej pory starusieńki JF3 który zadziwiał mnie szybkością ale żeby nie byc w tyle załączyłem pierwszy raz Kiesa. Czytałem wiele postów i były obawy jednak połączył i zaktualizował bez problemu.
Zabieram się do testowania   :proud:

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 18, 2010, 21:14:38 »
Daj znac jak chodzi wersja dla Ery.
Ja czekam na globalna odpowiedz Samsunga :)
Jestem jaki jestem :)

*

Offline droc

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S @XXJPY
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 18, 2010, 22:47:26 »
Lagfix dla Froyo jest i to nie jeden, chociażby Voodoo lagfix.

A przed aktualizowaniem ROMU Koniecznie trzeba się pozbyć lagfixa, w przyciwnym wypadku "cegła".

Ups. Dobrze, że na Orange nie ma jeszcze aktualizacji, bo nie trafiłem na tą informację wcześniej i zrobiłbym sobie "kuku". Pytanie dodatkowe - czy jeżeli mam też zroot'owany telefon za pomocą programu OCLF to cofnąć roota? Zmieniłem też za pomocą programu ROM Manager uprawnienia plików (fix permissions utility) - to też muszę cofnąć?
Dzięki za odpowiedź!

pzdr

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 19, 2010, 01:27:14 »
Jakie wyniki w linpacku i quadrancie?

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2010, 11:04:38 »
No cóż - po jednym dniu testowania Froyo muszę stwierdzić, że nie było warto. Lagi są teraz częstsze i nawet kilka razy tel. się zawiesił na amen - pomogło jedynie wyjęcie baterii. W pamięci mam co prawda dużo aplikacji ale na eklerce jakoś to wszystko chodziło szybciej. Teraz mam wrażenie, że on coś tam dłubie pod spodem i czasami myśli strasznie długo nad jakimiś czynnościami - przy włączonym wi-fi to już tragedia normalnie.
Poza tym bez przerwy włączaja mi się aplikacje, których nie potrzebuję (wyszukiwanie głosowe, kalendarz, PowerAMP i kilka innych). Killuję a one za 2 sekundy znowu się włączają.
Ciekawa rzecz jeszcze - wczoraj zaraz po aktualizacji SGS działał koszmarnie wolno, naładowałem go na 100% w nocy i od rana chodzi wyraźnie szybciej, jak by sobie poukładał wszystko. Lagi są w dalszym ciągu ale nie ma już takich chamskich 3-5 sekundowych przerw w działaniu... Dziwne  :O
No nic, jak kiedyś znajdę chwilę to może zrobię mu wipe'a kodem i poinstaluję wszystko z ręki jeszcze raz - może to dlatego, że jakieś aplikacje brużdżą na nowym systemie.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2010, 11:06:29 »
Razem ze speedmod:

qudarant - 1592

MFLOPS - 14.328
Time - 5.85

W quadrancie gorzej niż na JM1, ale chodzi wyraźnie szybciej :)


*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy S do FroYo!
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2010, 11:44:38 »
Żeby wszystko ładnie działało, to przed aktualizowaniem ROMU jak i po należy zrobić wipe'a.

P.S.
Żeby na tym forum jeszcze nikt nie stworzył tematu, jak gdzie i kiedy aktualizować SGS'a to woła o pomstę do nieba.
Jak znacie trochę angielskiego to poczytajcie http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=657 zwłaszcza przypięte tematy, a zwłaszcza ten wielki FAQ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723596

A jak ktoś już napisze jakiś pożyteczny HOW TO jak ja (odnośnie recovery/download mode), to nawet go nie przypną.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 11:49:13 wysłana przez KartofeLone »