PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Android OS => Samsung Android => Galaxy Note => Wątek zaczęty przez: Jakub365 w Grudzień 31, 2011, 12:16:29
-
Witam, zastanawiam się nad kupnem Note, ale obawiam się o wyświetlacz, gdyż często telefony mi wypadają z rąk:/ Wcześniej miałem MM i ten tel po prostu był niezniszczalny, upadł mi tyle razy na kamienie, kafelki, parkiet i zawsze lądował na wyświetlaczu i nigdy nic:) Ale wiem, że iż większy wyświetlacz tym łatwiej go zbić, kolega ma DHD upadł mu raz na asfalt i po wyświetlaczu, pajęczynka:/ W jaki sposób można ochronić wyświetlacz? czy te folię coś pomagają? albo jakieś silikonowe etui?
-
na uszkodzenia mechaniczne typu upadek to tylko etui, nie folia......folia zabezpiecza ekran przed porysowaniem
-
a o jakie etui chodzi ci konkretnie?? to gumowe? ono nie chroni tylko tyłu??
-
etui jest do wyboru......zobacz sobie na e-bay
ja mam pdair takie http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11001331&products_id=34283 (http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11001331&products_id=34283)
-
akurat taki mi się nie podoba:D powiększa telefon i wydaję mi się, że jakoś specjalnie go nie chroni, ponieważ jak upadnie na wyświetlacz, a pokrowiec się nie zamknie to nic mi to nie pomoże:/ w sumie mi często telefon upada, gdy go wyciągam z kieszeni, ale nie zawsze, może jednak standardowy wsuwany pokrowiec będzie lepszym rozwiązaniem??:D
-
wsuwka też jest ok....ja jednak wolałem to co mam
-
bardziej mi chodzi o ochronę telefonu, kiedy trzymam go już w dłoni, bo głownie wtedy mi wypada:D
-
W takim układzie najlepiej jakieś silikonowe lub żelowe, choć uroku one nie dodają... Ja mam coś takiego (http://www.ebay.com/itm/BLACK-HARD-CASE-COVER-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-GT-N7000-i9220-/150716947114?pt=PDA_Accessories&hash=item23176e1aaa) i takiego (http://www.ebay.com/itm/ON-SALE-Black-Soft-Rubber-Case-TPU-Samsung-Galaxy-Note-i9220-/260916778993?pt=PDA_Accessories&hash=item3cbfda17f1), a dzisiaj zamówiłem jeszcze wersję z kick-standem (http://www.ebay.com/itm/BLACK-GEL-KICK-STAND-TPU-COVER-CASE-Samsung-Galaxy-Note-i9220-N7000-/280799358667?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5402302859954287754).
I przenoszę w odpowiednie miejsce.
-
Ja też zawsze boję się że mi wypadnie, ale kupiłem sobie taki gelskin z możliwością podpięcia smyczki. Mam podczepioną taką krótką 20cm w sumie i łatwiej się wyciąga z kieszeni i jak trzymam w ręce, to przytrzymuję sobie smyczkę palcem i nawet jak się wyśliźnie z ręki, to trzyma się za smyczkę i nie poleci na ziemię :ok:
Mam tak od zawsze przy każdym telefonie smyczkę i już kilka razy uratowało mi to sprzęt przed upadkiem ;)
-
@Paveu69 daj proszę namiar na ten gelskin
-
@Paveu69 daj proszę namiar na ten gelskin
http://allegro.pl/show_item.php?item=1979833869 (http://allegro.pl/show_item.php?item=1979833869)
Ja mam taki, jako jedyny ma zaczep na smyczkę. Mi pasuje i jest lepszej jakości niż się spodziewałem :ok:
Jedynie co, to musiałem powiększyć otwór na ładowarkę, bo trochę ciasny był, ale poza tym jest ok i mogę polecić.
-
ok dzięki....w etui nie mam otworu na smycz więc jak się jedno z drugim połączy to będzie :ok:
-
Upadł mi 2 razy na dolną część i mam peknięte szkiełko dołem (na ekranie mała ryska). Za pierwszym razem nie miałem etui ale upadł na ramkę dolną i nic! tylko lekko zdeformowana ramka (wyśllizgnął sie z kieszeni). Za drugim razem w etui upadł na chodnik z 1 m i jest peknięcie. Mam ekran do wymiany. Ale przy okazji testuję twardość ekranu (bo nie mam folii ochronnej) i proszę sobie wyorazić że nic - żadnej ryski a zdażyło się trzymać go w kieszeni z kluczami!!!. A najlepszy pokrowiec do noszenia na pasku jest od GPS kupiony u "idiotów" - mieści się i jest super!
Pozdrawiam użytkowników NOTE!
-
Zabawne...
Ja porobiłem ryskę rysikiem, a tu słyszę, że kluczami się nie rysuje...
-
"Zabawne...
Ja porobiłem ryskę rysikiem, a tu słyszę, że kluczami się nie rysuje..."
To nie jest "ZABAWNE" to są fakty i daleko mi do zachwytu nad ..."szajsungiem". Gdyby tak się dokładnie przyjżeć to może i by się coś znalazło, ale nie o to chodzi. Użytkuję go 4-ry miesiące i jak na warunki jego noszenia bez folii jest nie źle, a już trochę tych zabawek miałem!
A tak apropo: to nie wiem jakiego rysika używałeś Kolego i co stanowiło jego zakończenie bo mój oryginalny z wyposażenia nie pozostawia śladów.
A tak przy okazji to kiepsko, że ten NOTE nie ma dziurki na sznurek. Jest bardzo podatny na wyślizgiwanie się z kieszeni, dłoni. Skończy się gwarancja to ...zrobię!
-
Rysik standardowy, oryginalny S-Pen... Pewnie jakieś ziarenko piasku i już jest rysa.
Co do wyślizgiwania się, to polecam coś takiego:
http://www.galaxynoteaccessories.com/black-s-line-soft-tpu-gel-case-cover-for-samsung-galaxy-note-i9220-gt-n7000/ (http://www.galaxynoteaccessories.com/black-s-line-soft-tpu-gel-case-cover-for-samsung-galaxy-note-i9220-gt-n7000/)
Nie pogrubia za bardzo, a jest zawleczka na smycz - ja korzystam i się sprawdza!
-
ja ma folię Brando na ekran i etui takie jak pokazał Paveu69
-
dzięki .. tylko że ja mam dopasowany dedykowany uchwyt samochodowy z ładowarką i żadne etui czy wzmocniona tylna osłona będzie mi przeszkadzać. A jak upadnie na chodnik bardziej na ekran to i etui nic nie pomoze. Folię założe tylko ekran i tak mam do wymiany (ciekawe ile kosztuje) ze mam okazje porobić testy jak bedzie się zarysowywał bez folii no i moim zdaniem nie jet źle.
A jak już mam głos to polecam stacjonarny uchwyt biurkowy z ładowarką. Wsuwa się wygodnie i sam przełącza się na głośnomówiący (głosnik w telefonie a w uchwycie jest specjalny tunel na głos).