PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Toshiba => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => G900 => Wątek zaczęty przez: nit w Maj 31, 2009, 00:38:39
-
wiem ż ejest do tego nuefont czy jakoś tak ale nim nie da rady zmienić wszystkich czcionek da się to jakoś zrobić ??
-
czcionki pomocy są ustawione w plikach pomocy //dosłownie interpretując temat :P
poza tym jeszcze sysfnt jest (ustawienia\ekran)
-
?? nie zabardzo rozumiem . chodzi mi o to aby zmieniła się czcionka W SMS i w start a nie tylko menu i kilka innych miejsc.
-
Wielkość czcionki w aplikacji może zależeć od kilku czynników - informacji z wywołania pobierającego podstawowe parametry gdi ( w tym DPI ), dodatkowych sugestii odnośnie skalowania z rejestru ( np ten rozmiar czcionki w parametrach wyświetlacza bodajże ) i dla bardziej zaawansowanych aplikacji od wbudowanego a aplikację mechanizmu transformacji rozmiaru czcionek ( np opera netfront i przegladarki ogólnie, czytniki e-booków ). Tego ostatniego nie da się zmienić ogólnie i trzeba z każdą aplikacją tego typu się bawić.
-
mi nie chodzi o zmianę rozmiaru a zmiane czcionki na inną
-
Domyślnie w systemie chyba tylko zainstalowana jest tahoma. Pewnie trzeba dodać więcej czcionek do systemu.
-
mam więcej czcionek czyli jedną dodaną ale nie mogę jej zmienić musi być sposób żeby zmienić czcionke np. napisu start czy softkeyów .
-
No to jeszcze napisz co robiłeś żeby tą czcionkę dodać.
Aplikacje, które używają czcionki wywołują zwykle CreateFont lub CreateFontIndirect podając logiczne parametry czcionki. Następnie GDI na podstawie informacji o dostępnych czcionkach odwzorowuje te parametry abstrakcyjnej czcionki na dostępną w systemie. Ale do tego w rejestrze muszą być dokonane wpisy dla tego mappera czcionek. Nie znalazłem jakoś w innym miejscu żeby przechowywał informację tylko widziałem ją w rejestrze i odwzorowywał, z tego co pamiętam, wszystko niemal na czcionkę tahoma - zerknę w wolnej chwili w jakim kluczu dokładnie są te wpisy.
To może być ciekawe:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa911430.aspx
Pytanie tylko czy efekt wywołania znika po SR czy nie? :mysli: Chyba w tośce mamy fonty TT