PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Toshiba => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => G900 => Wątek zaczęty przez: djstrong w Luty 27, 2009, 13:21:02

Tytuł: Uśpienie, wyłączenie ekranu
Wiadomość wysłana przez: djstrong w Luty 27, 2009, 13:21:02
Nie udało mi się wyszukać na forum żadnych informacji na ten temat.
1. Czym się różni uśpienie od wyłączenia ekranu? Jak tego dokonać?
2. Co się dzieje po pozostawieniu aparatu bez żadnych czynności, a co po naciśnięciu przycisku power?
3. Jak włączyć ekran po pozostawieniu zablokowanego aparatu? Naciśnięcie power i rozsunięcie mi nie odpowiada. Najlepiej żeby można było przypisać dowolny klawisz bardziej dostępny, albo żeby reagował na każdy.
Tytuł: Odp: Uśpienie, wyłączenie ekranu
Wiadomość wysłana przez: miba w Luty 27, 2009, 13:37:46
Było wiele dyskusji nt usypiania fonu. :) Uśpienie polega na przejściu procesora w stan obniżonego poboru energii ( i wyłączeniu niektórych podzespołów). Stan pamięci ram jest wtedy podtrzymywany. Przycisk power działa kontekstowo i nie zawsze budzi/usypia telefon. Po pewnym konfigurowalnym okresie bezczynności aparat usypia ( wyłącza się, używając nomenklatury w instrukcjach ). Wyłączenie ekranu to tylko wyłączenie ekranu i proc wtedy pracuje sobie dalej. Przykładowo możesz odtwarzacz włączyć i wiele z nich ma opcję wygaszenia ekranu. Nie da sie raczej przemapować powera bo takie przyciski robią w ten sposób, że ich naciśnięcie pobudza układ zasilania a zwykłe klawisze nie dają tego efektu.
Tytuł: Odp: Uśpienie, wyłączenie ekranu
Wiadomość wysłana przez: globalbus w Luty 27, 2009, 18:41:22
do power button jest oddzielny sterownik po prostu :)
Tytuł: Odp: Uśpienie, wyłączenie ekranu
Wiadomość wysłana przez: djstrong w Luty 27, 2009, 23:34:34
Dziękuję za odpowiedź. Czyli po zablokowaniu ekranu, włożeniu telefonu do kieszeni, po chwili zostaje uśpiony i nie ma żadnego innego sposobu na włączenie ekranu niż power lub rozsunięcie?
Tytuł: Odp: Uśpienie, wyłączenie ekranu
Wiadomość wysłana przez: miba w Luty 28, 2009, 11:22:44
Praktycznie - tak. Ale zawsze możesz go obudzić dzwoniąc do niego z drugiej komórki  :P