Toshiba g900 - pomoc ogólna

  • 10 Odpowiedzi
  • 5449 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toshiba g900 - pomoc ogólna
« dnia: Listopad 30, 2012, 15:00:30 »
Witam
Zakupiłem ostatnio ten telefon, ale nigdy nie miałem do czynienia z windowsem mobile na dłuższą metę. Praktycznie w ogóle się nie orientuje co gdzie jest. Z tego co widzę w informacjach mam:
Windows Mobile 6.1 Professional
Sys. CE 5.2.0 (w 21109.5.0.0)
Pierwsze pytanie czy można zaktualizować soft na nowszy/ lepszy żeby telefon lepiej chodził ?
Drugie pytanie to chciałbym spytać ile on powinien się ładowac ? wczoraj o 23 podlączyłem go pod ładowarkę i dzisiaj o 12 odłączyłem i ku mojemu ździwieniu miał tylko 60% naładowania ... To normalne ? troche się nim pobawiłem i już mam 30% ...
Możecie mnie trochę wprowadzić w ten świat, bo jestem naprawdę zielony.
Dzięki i pozdrawiam

Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2012, 16:48:51 »
Cześć!
Co do Windowsa, możesz go zaktualizować do WM 6.5, tylko stracisz chyba możliwość otwierania programów za pomocą czytnika linii papilarnych.
Jak jesteś początkujący, to polecam pobuszować w dziale G900, na początek w przyklejonych tematach. :evil:
A bateria... ja jak chcę używać Tośki to tylko z ładowarką, po 2-3 minutach bez ładowarki zdycha :E Także tego, bateria Twoja jak i moja do wymiany. BTW, w Tośce jest trochę zwalony sterownik (czy coś takiego) od sprawdzania stanu naładowania baterii, także nieraz wyświetla co chce, ale to w sofcie, nie hardware. :grin:
Pozdrawiam. :ok:

Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2012, 17:33:29 »
I tak nie bede korzystał z tego czytnika, chodzi mi o najnowszy soft byle by się nie ciął ...
Ciężka zaktualizować ? dostanę jakiś link :P

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2012, 18:17:10 »
Tematy przyklejone, no szczyt lenistwa. Interesuje Cię zmiana ROMu.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2012, 17:26:09 »
Dobra kolejne trzy pytania.
1. Dlaczego tylko ja mogę wysyłać pliki przez bluetootha ? próbowałem w drugą stronę że prześle z innego tela na tośke, to wszystko ok znajduje urzadzenie, ale jak łączy to wyskakuje ze bład w połączeniu ...
2. Czy tylko ja mam tak że telefon może się tylko ładować jak jest wylaczony ? jak go włącze to odrazu poprzez ładowarkę zżera baterie czy coś w tym stylu.

3. Ma ktoś moze ten ROM ?
http://pdaclub.pl/forum/g900/(romkuchnia)-wm-6-5-pl-build-21864/

Chciałbym update zrobic a zaden link nie działa

Połączone: Grudzień 06, 2012, 15:23:00
kolejny problem



Dlaczego tapeta jak taka zamglona ? Ona jest normalnie czysta czarna a teraz sie jakas zrobila taka wyblakła ...
Kolejne pytanie, czy ktos wie czemu tak dziwnie tam ścieło przy logo napis "start" ? i jak zmienilem sieć na GSM, to pokazało mi ten dziwny trójkącik i te "E" trójkąt to nie mam pojecia co to, co do E to wiem ze to intertet, ale to powinno się cały czas palić ? Nie korzystam póki co z niego a się pali, chodzi mi po prostu o oszczędność baterii...

???
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2012, 15:23:01 wysłana przez emesso »

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:47:36 »
Hej!
1. W Ustawienia -> Łączność masz takie coś jak Transmisje. Jeśli zaznaczysz to WM będzie odbierał pliki przez wbudowany menager. Jednak ja polecam wgrać sobie choćby ObexInbox, lub MoBlue.
2. Tośkę można ładować podczas pracy. Być może gniazdo USB zaczyna Ci padać.
3. -
4. Trójkąt to ikonka roamingu. Pewnie masz telefon w Play i podłączyłeś się pod odbiornik Plusa. Ten kwadracik na górnej belce to sprawka WkTaska. Myślę, że "przymglona" tapeta też.

Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2012, 18:11:46 »
1.Hmmm dziwna sprawa zaznaczyłem te transmisje i nadal nie moge z mojej nokii podesłać na toske, ale na odwrót juz też, no nic najwyżej jak bym potrzebował to zainstaluje któryś z podanych programów.
2. Pod kompem udało mi się na 100% naładować więc już nie ma problemu.
3. :(
4. Taa to był Wktask wylaczyłem i wszystko gra, a masz może pomysł jak się pozbyć tego roamingu ? w ustawieniach mam tylko że wyszukuje automatycznie ( mam play) i tak też wykryło. A tego "E" nie da rady wyłączyć ? cały czas bedzie ?

I jeszcze piąte pytanie :p w akcesoriach mam program "XGuru" czy mi się wydaje czy nim mogę podkrecać procesor i pamieć ?

Fliganos dzięki wielkie za pomoc,  naprawdę doceniam :)

Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2012, 20:23:06 »
Witam, w momencie ustawiania/potwierdzania obrazka jako tła ekranu Today/tapety, ustawiasz sobie przejrzystość. Jeśli zmienisz wartość na 0, problem zniknie.
Pozdrawiam.

Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2012, 21:41:18 »
nie nie, to była wina programu z ta przezroczystoscia to wiem

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2012, 18:33:25 »
Ikonka roamingu pojawia się ponieważ Play ma możliwość korzystania z nadajników Plusa. Kiedy G900 podłącza się do Plusa wtedy wyświetla trójkąt . Ikonki E/3G nie można ukryć. Można jednak ją przykryć np. WkTaskiem.

Tak XGuru służy do podkręcania procesora. Pamięci nie polecam, bo wzrost wydajności raczej nie jest zauważalny, a Tośka może się przywiesić.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Toshiba g900 - pomoc ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2012, 21:31:39 »
Play korzysta z nadajników Plusa i Orange a wkrótce też T-Mobile.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G