SDHC Działa w g900!

  • 550 Odpowiedzi
  • 93007 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Komak250

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia G900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #480 dnia: Maj 04, 2009, 14:04:06 »
Wiem że to Off tropic ale tak czysto teoretycznie to dało by się w miesce chip-u pamięci flash wsadzić szybką karte dajmy na to 1Gb ?????????
1.Komak nie nabija postów - mam wiele do przekazania
2.Komak nie myli się - mam inne zdanie
3.Komak nie obraża innych - dobitnie zwracam uwagę

*

Offline saknis

  • ****
  • 696
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #481 dnia: Maj 04, 2009, 15:06:26 »
Pewnie, że się da  :E

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #482 dnia: Maj 04, 2009, 15:51:03 »
Nie zapominajcie, że chip flash to bardziej złożone zwierzę niż pamięć ram. Wystarczy przeczytać spec jakiegos układu. Inny soft obsługuje teź flash-a niż kartę SD. Wbudowany flash jest tak inicjowany żeby pojawiał się w przestrzeni adresowej proca i jest tam cały czas. Nie ma montowania albo odmontowywania.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #483 dnia: Maj 04, 2009, 19:30:20 »
Cytuj
Nie ma montowania albo odmontowywania.
hehe, układu nie odmontujesz, ale partycję z niego tak.

chipem nor flash zarządza oddzielny układ, odpowiada za inicjalizację kostki, załadowanie bootloadera itd. W dodatku jest cholernie drogi i wymaga dostosowania do typu kości.
Dodając, nawet w pocketach z dużą ilością pamięci, ta duża ilość pamięci to zewnętrzna kość, poza główną. Jedynie ciekawy jest xda flame, kość na rom + storage na nand flash 2GB.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 04, 2009, 20:50:03 »
Chodziło mi o takie montowanie jak przy kartach np SD. Po wybudzeniu np system odładowuje sterownik klienta i ładuje go ponownie ( żeby uwzglednić możliwą wymianę nośnika ). Podkreślałem, że flash na karcie to nie to samo co wbudowany.
Ale z tym ładowanie BL przez chip to chyba przesadziłeś :P Choćby część flasha z kodem początkowym musi być podpięta pod szynę pamięci proca pod adres, z którego procesor rozpoczyna wykonywanie kodu po wprowadzeniu go w stan resetu.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 04, 2009, 21:50:27 »
powiem tak, bootloader od tego chipu jest oddzielny, możliwe, że docelowy BL jest poza tym obszarem.

Cytuj
Choćby część flasha z kodem początkowym musi być podpięta pod szynę pamięci proca pod adres, z którego procesor rozpoczyna wykonywanie kodu po wprowadzeniu go w stan resetu.
co nie znaczy, że bootloader musi być na tej samej kości, ale często dla cięcia kosztów tak jest rzeczywiście.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline świetlik

  • ***
  • 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i9003
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 05, 2009, 23:39:11 »
Wracając do tematu - zainstalowałem cab ze sterownikiem, a potem reset i certy, wyłączyłem i włączyłem.
Pojawiła się storage card ale był jakis błąd - to co miało być wolnym miejscem, wyświetlało się jako zajęte mimo, że karta byłą czysta i sformatowana.
Pomogła zamiana procedury zaproponowana przez mibę - najpierw cert potem cab.
Teraz śmiga 8GB Kingston microSD z adapterem oczywiście i czytnikiem na usb - za 98 zł w sklepie Lorien w Warszawie.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 13, 2009, 09:52:03 »
Zamieszczam link do ciekawego artykuliku odnośnie kart SD,SDHC:

http://blogs.msdn.com/windowsmobile/archive/2007/01/12/everything-you-want-to-know-about-sd.aspx

Kiedyś go czytałem ale mi link umknął.

Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:52:28 »
Witam serdecznie,

Będę od jutra posiadaczem g900. To będzie mój pierwszy telefon z Windows Mobile.
Chciałem się zapytać czy jak go nowego wyjme z pudełka to od razu mogę zainstalować sterowniki SDHC i wtedy będą działać poprawnie? Rozumiem że Hard Reset dotyczy tylko osób które już od jakiegoś czasu używały telefon i najlepiej byłoby to zrobić od razu po wyjęciu z pudełka od nowości?

Rozumiem również że jeśli kiedyś zrobi się Hard Reset to wszystko wróci do oryginalnego stanu? (w przypadku oddawania telefonu do serwisu gwarancyjnego). Czy instalacja tych sterowników narusza warunki gwarancji?

Oraz prosiłbym znowu o skrócenie całej istoty instalacji bo można się zakręcić czytając ten wątek.
Ściągnąłem na komputer zip z 1 strony tego wątku SDHC_v071227, rozpakowałem są tam znów spakowane: Certs.cab oraz SDHC_v071227.
Po kolejnym rozpakowaniu widzę w Certs plik setup.xml oraz w SDHC_v071227 taki sam plik i prócz tego 3 pliki które mają rozszerzenia 000,001,002.

Rozumiem że pliki xml otwiera się w g900 i sam już instaluje. Z tego co zrozumiałem najpierw Certs i soft reset, póżniej ten setup z sdhc i soft reset? Czy to wszystko?

Czytałem o jakichś 2 certach że najpierw jedne, później drugie, i podmianie jakichś plików i już sam niewiem.
Proszę o pomoc i wdzięczny będę za odpowiedź.

Czy g900 odczyta wtedy nawet karty 16gb i 32bg?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #489 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:55:57 »
Cytuj
Będę od jutra posiadaczem g900. To będzie mój pierwszy telefon z Windows Mobile.
Chciałem się zapytać czy jak go nowego wyjme z pudełka to od razu mogę zainstalować sterowniki SDHC i wtedy będą działać poprawnie? Rozumiem że Hard Reset dotyczy tylko osób które już od jakiegoś czasu używały telefon i najlepiej byłoby to zrobić od razu po wyjęciu z pudełka od nowości?
tak
Cytuj
Czy instalacja tych sterowników narusza warunki gwarancji?
nie
Cytuj
Czy g900 odczyta wtedy nawet karty 16gb i 32bg?
na 99,9%  :wink:

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #490 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:39:36 »

Oraz prosiłbym znowu o skrócenie całej istoty instalacji bo można się zakręcić czytając ten wątek.
Ściągnąłem na komputer zip z 1 strony tego wątku SDHC_v071227, rozpakowałem są tam znów spakowane: Certs.cab oraz SDHC_v071227.
Po kolejnym rozpakowaniu widzę w Certs plik setup.xml oraz w SDHC_v071227 taki sam plik i prócz tego 3 pliki które mają rozszerzenia 000,001,002.

Rozumiem że pliki xml otwiera się w g900 i sam już instaluje. Z tego co zrozumiałem najpierw Certs i soft reset, póżniej ten setup z sdhc i soft reset? Czy to wszystko?

Czytałem o jakichś 2 certach że najpierw jedne, później drugie, i podmianie jakichś plików i już sam niewiem.
Proszę o pomoc i wdzięczny będę za odpowiedź.

Czy g900 odczyta wtedy nawet karty 16gb i 32bg?
Jest tylko jeden carts.cab. Trzeba było mój post przeczytać i z niego sobie dograć dodatkowy cab To dla leniwych właśnie go zrobiłem żeby nie zastanawiali się co i gdzie kopiować.

Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #491 dnia: Lipiec 15, 2009, 19:47:17 »
post z 9 strony czytałem. Tylko czy ten pierwszy CAB to chodzi o plik z 1 strony? bo ten drugi to wiem że jest na stronie 9.
Tylko ten plik który pobrałem ze strony pierwszej ma to co opisałem czyli certs oraz sdhc. a więc instalujemy i certs i sdhc a później z 9. strony wątku załączony cab?
dobrze rozumiem? nie chce nic namieszać i tym samym powgrywać za dużo śmieci

z góry dzięki

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #492 dnia: Lipiec 15, 2009, 19:51:55 »
Tak jak pisałem z wcześniejszego postu wypruwasz te certy i instalujesz a potem mój cab z postu na stronie 9.
Certs.cab służy tylko do zainstalowania certyfikatów, którymi podpisany jest sterownik.

Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #493 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:47:53 »
Karta sdhc  noiki 8Gb i poszło bez problemu  :ok:

*

Offline webster

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:22:29 »
Przeskoczyłem z 2GB na 4GB karte, i pomimo rożnych modyfikacji sterownika i bawienia się, przyspieszania pracy odświeżania kart po wybudzeniu telefonu, dalej jestem, mało powiedziane "rozczarowany - nie zadowolony". Programy jak MagicButtom, które pracują cały czas w tle a są u mnie uruchamiane bezpośrednio z karty, bardzo często są wyłączone po wybudzeniu. Drażni to nie opisanie.


Jakieś jeszcze Solution ? Pomysł?
††† Chaos Of The Mirror †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:23:49 »
programy które odpalają na today, managery edytory rejestru instaluje sie w pamięci PDA
zasada dotyczy każdego PPC

*

Offline webster

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpień 25, 2009, 14:49:54 »
na karcie 2GB nie moge powiedziec by byly nawet najmiejsze! problemy by wszystko all dzialalo elegancko... nawet ciut.
††† Chaos Of The Mirror †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpień 25, 2009, 14:55:02 »
Wbster - chyba w tym wątku pisałem o tym problemie ze sterami sdhc dość sporo. Prawdę jednak mówiąc ten sam problem występuje i w innych PDA ze sterami SD i jest o tym na różnych forach programistów. To znana bolączka, szczególnie, że system często stronicuje (nie do końca w klasycznym znaczeniu tego pojęcia) program działający z karty i kiedy po obudzeniu robi reinstalację nośnika, zakłada, że jest to inna karta i musi zabić aplikację (bo nie może załadować jej kodu).

*

Offline webster

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpień 25, 2009, 17:41:55 »
nic tylko czekać na nowy jakiś ster, może ktoś coś poprawi :)
††† Chaos Of The Mirror †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpień 25, 2009, 17:44:54 »
wątpię aby pojawiły sie nowe
skoro na te na razie nikt nie narzekał...

*

Offline webster

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpień 25, 2009, 18:03:55 »
Nie dopracowane. Zaraz sobie przegram pojedyncze programiki na główna pamięć i będzie po krzyku, ale jest to niedopracowane.

Myślę że za bardzo podchodzę do funkcjonalności systemu WM jak do linux'a, ale w jakimkolwiek systemie jest możliwość kontrolowania montowanych dysków, S/N urządzeń i procesów do jakich lokalizacji się procesy odnoszą.

Jeżeli system odłącza programy podczas wybudzania (nie zawsze się to dzieje, czasami dopiero za 6stym wybudzeniem) program jest wyłączony ponieważ system "ponownie sobie montuje SD" to jest jakiś syf.

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 18:09:05 wysłana przez webster »
††† Chaos Of The Mirror †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpień 25, 2009, 19:43:23 »
Cytuj
ale w jakimkolwiek systemie jest możliwość kontrolowania montowanych dysków, S/N urządzeń i procesów do jakich lokalizacji się procesy odnoszą.
bo też można, ale uwierz, że bateria wyleci szybciutko...
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpień 25, 2009, 19:49:20 »
To nie jest syf tylko logiczne działanie - kiedy systrm się budzi nie wie czy karta SD jest ta sama czy nie. Gdyby np. na ślepo zaczął cache zapisywać do nowej karty mógłby ją uszkodzić.( a dokładniej system/y plików na niej). Problem chyba polega na tym, że po ponownym zamontowaniu karty nie rozpoznaje, że to ta sama co poprzednio.

*

Offline webster

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:29:42 »
To nie jest syf tylko logiczne działanie - kiedy systrm się budzi nie wie czy karta SD jest ta sama czy nie.

L0L. Wystarczy ze system sobie zapisze id karty, przy wybudzeniu looka czy jest ta sama i tyle. Duzo od systemu wymagam miba?

Inaczej! Powinno być działanie takie, iż system wzbudza procesy wiszące podczas jego uśpienia, jeżeli natrafia na tzw 404 to sprawdza czy jest możliwość iż karta jest inna, i w tedy wykonuje ubijanie procesów.

Może i bateria by leciała, może o parę linii za dużo chce w programie, ale jednak jako user chciałbym je mieć :/

A "sranie", nie dopracowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 20:32:19 wysłana przez webster »
††† Chaos Of The Mirror †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:35:59 »
To nie system kaszani tylko stery niestety. Strasznie kiedyś kombinowałem z ustawieniem większych timeout-ów dla karty ale nie wyszło tak jak należy niestety. :(   

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:37:06 »
Cytuj
Strasznie kiedyś kombinowałem z ustawieniem większych timeout-ów dla karty ale nie wyszło tak jak należy niestety.

PnP delay?
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:41:44 »
Podaj całą ścieżkę rejestru, bo to dawno było i tylko pamięć bierna mi działa :) Szybko wrzucam nowe dane ale i szybko się mi zagrzebują niestety.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:44:09 »
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager
PNPUnloadDelay
PNPWaitIODelay

Cytuj
Szybko wrzucam nowe dane ale i szybko się mi zagrzebują niestety.
co ja mam powiedzieć? Jestem po 2 tyg intensywnego formatowania pamięci :E
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:48:47 »
Tak to te wartości, przy czym doczytałem, że jedna z nich i tak nie da się zmienić, bo to OEM ją wszywa w system :S
Czym sobie ten format robiłeś? Nauka chińskiego?  :E

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: SDHC Działa w g900!
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:54:41 »
Cytuj
Tak to te wartości, przy czym doczytałem, że jedna z nich i tak nie da się zmienić, bo to OEM ją wszywa w system
hmm, boot.hv?

Cytuj
Czym sobie ten format robiłeś? Nauka chińskiego?
Raczej ouzo, bimber, metaxa
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal