Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.

  • 53 Odpowiedzi
  • 19986 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2010, 16:33:25 »
Działaj!
Dla dobra ogółu  :ok:
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 17, 2010, 16:47:33 »
A więc dopisane. Teraz tylko czekać na reakcję miby w sprawie przyklejenia :)

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 28, 2010, 22:06:44 »
mam pytanie: czy wymiana płyty głównej w Tośce to ciężka sprawa? Trzeba coś lutować (ręką czy trzeba mieć precyzyjny sprzęt?) czy też jest to tak proste jak w komputerze? A może w ogóle nie opłaca się wymieniać tylko zacząć myśleć o innym telefonie?

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 28, 2010, 23:28:41 »
Jeśli już uda Ci się dostać gdzieś sprawną płytę główną, to wymiana trudna nie jest - jak widać po zdjęciach. Jednak koszt PCB będzie prawdopodobnie wyższy niż wartość samej Toshiby.

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 29, 2010, 11:56:22 »
wiem, sam pytałem CCSu o koszt płytki i rzucają absurdalne ceny powyżej 1000zł... raczej bym szukał kogoś kto mi sprzeda tanio egzemplarz dość dojechany zewnętrznie lub z uszkodzonym ekranem czy czymś nie-na-pcb. I tutaj kolejne pytanie - czy mogę przełożyć płytę z egzemplarza z simlockiem? czy on właśnie na tej płytce siedzi?

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 29, 2010, 14:12:52 »
Tak - simlock jest na płytce.

*

slobodan

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2010, 14:40:30 »
Planuje rozkręcić toshibę która jest na gwarancji i mam pewne obawy że ta operacja może unieważnić gwarancje. Mam pytanie jakie są i czy w ogóle istnieją plomby zabezpieczające? Czy może jakaś osoba podzielić się takowym doświadczeniem, która sama grzebała w tośce, a następnie oddała ją do naprawy gwarancyjnej? Czy serwis przyjmie taką toshibę do naprawy? Oczywiście zakładamy że po rozkręcaniu nie zostawiliśmy żadnych uszkodzeń ani śladu.

Za wszelkie informacje i porady dziękuje.

*

Offline Szymon645

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:35:40 »
Też mam ten problem bo mam zepsute gniazdo usb a nie chce rozstawać się z Tosią. W którymś wątku się już pytałem i odpisali że serwis zauważy

*

slobodan

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 11, 2010, 21:31:12 »
To jest pewne w 100% że serwis zauważy chałupniczą naprawę gniazda USB. Mi chodzi jedynie o rozkręcenie, wymianę małego elementu i złożenie toshiby.

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 24, 2010, 21:32:08 »
Rozkręcałem dwie Toshiby - jedną która już w serwisie była (wymiana płyty głównej) i druga która serwisu na oczy nie widziała (z tej pochodzą zdjęcia w tym temacie). Plomb żadnych nie zauważyłem, więc myślę, że jeśli ktoś obejdzie się z tą operacją delikatnie i wymieni tylko jeden element (czyli lutowanie gniazda USB raczej odpada), to serwis nie powinien zauważyć.

Mimo wszystko są to tylko moje domysły, a że nie wysyłałem rozkręcanej Toshiby do serwisu, to gwarancji nie dam.

*

slobodan

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 25, 2010, 18:05:03 »
Tośka g900 nie posiada żadnych plomb które mogłyby wskazywać na samodzielne rozkładanie. Rozkręcając toshibe na gwarancji radzę robić to w gumowych rękawiczkach aby nie pozostawić żadnych odcisków palców. Nie polecam również używać do rozkładania scyzoryka, ponieważ bardzo łatwo można nim zadrapać obudowę - co już może być pretekstem do unieważnienia gwarancji. Za miast tego użyć jakiegoś plastikowego i płaskiego przedmiotu. (w moim przypadku był to patyczek do lodów). Przy odkręcaniu/zakręcaniu śrubek trzeba się też wykazać ostrożnością, bardzo łatwo jest zjechać rowki trzymające śrubokręt, (mocno dociskamy śrubokręt!). Gdy już przejdziemy do skręcania radzę dobrze dokręcać śrubki, ponieważ fabrycznie gwinty śrubek zalane są zielonym klejem który sprawia że gdy chcemy pierwszy raz je odkręcić, trzeba użyć nieco siły - więc dla niepoznaki mocno skręcamy śrubki.

W taki właśnie sposób rozkręcałem swoją toshibę którą wysłałem na gwarancje i została przyjęta do serwisowania.

Już niedługo g910.

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2010, 19:30:44 »
Witam,
jestem nowy na forum, a na takich rzeczach jak rozkręcanie telefonu i jego wnętrzności się nie znam, więc chciałbym zapytać:
czy jest możliwe wymienić procesor w Toshibie? a jeszcze czy jest możliwe kupić takowy?

edit. jeszcze chciałbym zrobić mały offtopic i spytać, czy można wgrać Androida na Toshibe i inne ppc z wm? słyszałem i czytałem, że można, ale jak dziś szukałem nic takiego nie znalazłem,
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 19:39:54 wysłana przez Obierek »

*

Offline marsozerca

  • **
  • 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • obserwator ;)
  • Sprzęt: Tośka g900@520MHz@ Win6.1 :)
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2010, 20:17:01 »
Hehe, pozytywny post, naprawdę ;) A po co byłoby Ci wymieniać tenże procesor? Wiesz, to nie komputer ;)

A co do innego systemu- coś słabo szukałeś, bardzo słabo, pierwsza strona i masz: http://pdaclub.pl/forum/g900/linux-g900/
Mam swoje życie wy mówicie mi jak żyć
mam swoją drogę wy mówicie mi którędy iść
mam swoje pięści słyszę z kim się bić
i swoje serce kogo kochać z kogo kpić

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2010, 21:59:08 »
Wybacz;] masz rację słabo szukałem;p
z wymianą procesora chodzi mi o ulepszenie Toshiby, też przydałoby się zwiększyć RAM i myślałem o wymianie ekranu;p
tak mnie wzięło, żeby kupić tani, a dobry telefon jakim jest Toshiba i go podrasować.
Od dawna podoba mi się ten model, lecz nie ma go w Plusie, ani Orange, więc nie kupiłem w końcu, a widzę, że zrobił się dość tani i stanieje, ale też wypada coraz gorzej przy nowych, więc chciałbym go ulepszyć, a mieć go jako 'zabawkę', bardziej jak komputer.

*

slobodan

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2010, 22:07:26 »
Niestety ale toshiba g900 to nie PC. Tu niestety się nie da wymieniać, zmieniać, dodawać podzespołów. Jedyne to co możesz to wymienić (na ten sam) ekran, całą płytę główną  i obudowę - czyli tak jak w każdym innym telefonie/PDA.  Jeżeli chodzi o androida, to jakis jest. Jednak nigdy mnie to nie interesowało - bo po co zmieniać na gorsze?

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:03:43 »
nie pisz ze na gorsze bo cie beju prześwięci :E
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 13:08:56 wysłana przez WaFel1985 »

*

slobodan

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2010, 16:02:51 »
Że JA mam się niby beja bać? Niech nawet sypie ostrzeżeniami (już jedno dostałem rzekomo za słowo "hooj", gdzie inni forumowicze nawet za ostrzejsze słowa nie dostają nawet upomnienia ) Może mnie nawet całkowicie zbanować z tego forum.  A jak na razie nie zmienię swojego zdania o androidzie. DZIĘKUJE DOBRANOC.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:10:48 »
ale ty bierzesz wszystko na powaznie :wink: wiesz ze beju jest zapalonym androidowcem,ale dla mnie poki co to wm jest nie do pobicia,mam wszystko czego potrzebuje...hehehe android moze i jest fajny ale odrzuca mnie ten wyglad

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2010, 18:54:28 »
Mam pytanie. Od samego początku jak kupiłem Swoją toshibę mam problem z czytnikiem linii papilarnych. W ogóle nie działa. Więc zastanawiam się czy przypadkiem nie jest on jakąś zaczepiony w środku i musiał się odczepić. Coś podobnego miałem 2 lata temu z klawiaturą w Wizardzie i okazało się że taśma od klawiatury nie była dosunięta do końca i zaczął działać wspaniale.
Tak na przyszłość powiem że to nie wina romu. Używam tego od globalusa ale testowałem na innych romach i też nie działał. Chciałbym w końcu spróbować powrócić ten element do życia.
Czy Full Doc Format mógłby pomóc (nie wykonywałem go nigdy więc nie wiem).

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2010, 19:08:46 »
Pomijając to, że jest tak przydatny, że ... to Full Doc Format teoretycznie może zadziałać. Co do taśmy też możliwe, że mogła się odczepić, ale to mało prawdopodobne.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 21, 2010, 21:25:25 »
@radziopoke
Możesz napisać po czym poznałeś, że czytnik Ci nie działa?
Czy FingerLauncher przy próbie skanowania palca wyrzuca jakiś błąd, pisze, że źle zeskanowany, czy też wcale nie raguje?
I czy przy "mizianiu" czytnika Tośka nie rozpoznaje tego jak używanie strzałek (najlepiej sprawdź w standardowym eksploratorze).

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2010, 15:48:19 »
A mógłbym powiedzieć :) Jak próbuję przypisać jakiś palec wyskakuje mi informacja "czujnik palca nie jest gotowy. Ponów próbę później", a nawet jak wgrywałem angielskie romy to też miałem tą informację (rzecz jasna, że po angielsku  :D). Na każdym romie było to samo licząc to że romy miały napisane że działają w nich czytniki linii papilarnych.
Full Doc Format zapewne niedługo zrobię ale jeszcze poczekam może ktoś da mi jakąś jeszcze radę :P

ps. Najciekawsze jest to, że nie mogę uruchomić romu polskiego 3.07. Wgrywać się wgrywa tylko, że się zawiesza na na ekranie startowym ale za to angielski działa :P
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 15:52:24 wysłana przez radziopoke »

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 22, 2010, 21:38:37 »
Niepokojący komunikat. Myślę, że FullDOC Format nic nie da. Spróbuj może wyczyścić czytnik, na razie z zewnątrz. Może to coś da.

Co do ROMu 3.07 to jest to znany problem. Jeśli wgrywałeś nowe ROMy powstałe w przeciągu ostatniego roku to już (dopóki nikt nie znajdzie lekarstwa) go nie ruszysz. Na pewno problem dotyczy C&C w wersji 1.23 i nowszych.

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 24, 2010, 08:40:04 »
z zewnątrz? Hmmm... nic nie daje. Wiem ten komunikacik mnie troszkę wnerwia. Coś czuję, że go rozbiorę w wolnym czasie chyba, że znajdzie się inny sposób. Wolny czas będę miał za tydzień w sobotę więc może to tego czasu ktoś coś jeszcze wymyśli. :)