Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.

  • 53 Odpowiedzi
  • 20172 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« dnia: Kwiecień 15, 2010, 18:04:25 »
PACJENT

Toshiba G900


NARZĘDZIA


  • śrubokręt TriWing (w moim przypadku był to egzemplarz służący do rozkręcania konsoli Nintendo DS - pasuje idealnie)
  • nóż techniczny (w moim przypadku pod ręką był scyzoryk)
  • śrubokręt płaski, mały
  • wiertarka (patrz - "Problem ze śrubą")
  • wiertło 2 mm (patrz - "Problem ze śrubą")


LEGENDA
  • X - zatrzaski w obudowie.
  • 1A, 1B - wskaźnik zalania telefonu. W tym modelu znajdują się dokładnie dwa - jeden widoczny jest zaraz po wyjęciu baterii (zdjęcie nr 1), a drugi umieszczono na płycie głównej (zdjęcie nr 6).
  • 2A - śruby łączące płytę główną z ramką klawiatury (zdjęcie nr 0, 2).
  • 2B - śruby łączące tylną obudowę z ramką klawiatury (zdjęcie nr 0, 1, 3, 9, 12).
  • 2C - śruby łączące tylną obudowę przedniego panelu z obudową wyświetlacza (zdjęcia nr 0, 9, 12, 14, 15, 16).
  • 3 - dziura na przycisk resetu i sam przycisk (zdjęcia nr 1, 2, 3).
  • 4A - otwór na głośnik, oraz sam głośnik (zdjęcia nr 1, 2, 3)
  • 5A - główny aparat (zdjęcia nr 1, 2, 3).
  • 5B - dioda LED, udająca flesz (zdjęcia nr 1, 2, 3).
  • 6 - antena Bluetooth (zdjęcie nr 3).
  • 7 - antena (zdjęcie nr 3).
  • 8 - antena WLAN (zdjęcie nr 3).
  • 9 - aparat do wideo-rozmów (zdjęcie nr 14).
  • białe pole na fragmencie zdjęcia - dostępne jest zbliżenie zaznaczonego fragmentu (patrz "Galeria").

Fig.0. Oznaczenie śrub.



PROCEDURA

  • Usuwamy klapkę baterii oraz samą baterię.
  • Oczom naszym ukazuje się widok jak poniżej:


    Fig.1. Tylna obudowa, tył.
  • Usuwamy śrubki (2B, zdjęcie nr 1).
    • UWAGA! Należy uważać i nie pomylić otworu ze śrubą z otworem na przycisk resetu - wbrew pozorom taka pomyłka nie jest rzadka.
  • Obudowa posiada 6 zatrzasków (krzyżyki, zdjęcia nr 1, 3) - najlepiej wykorzystać tu ów mały, płaski śrubokręt i delikatnie je podważyć. Podkreślam - delikatnie - należy pamiętać, że bezpośrednio pod zatrzaskami znajduje się płyta główna.
  • Podczas zdejmowania tylnej obudowy możemy trafić na 2 problemy:
    • osłonka głośniczka przyklei się do obudowy i może się oderwać (świat się nie wali - podnosząc obudowę wystarczy zaglądać do środka i w razie czego użyć chociażby małego śrubokrętu do oddzielenia tych dwóch części)
    • styki do baterii zaczepią o obudowę (wystarczy delikatnie pomóc im palcem od strony zewnętrznej, a ładnie przejdą przez wyznaczoną dla nich przestrzeń)
  • W tym momencie naszym oczom ukaże się płyta główna:


    Fig.2. Płyta główna, tył.
  • Tylną obudowę odkładamy na bok, uważając aby nie zgubić małych części (zaślepka od gniazda 2,5 mm, przycisk power, aparatu oraz głośności):


    Fig.3. Tylna obudowa, przód.


    Fig.5. Przyciski, przód.


    Fig.4. Przyciski, tył.
  • Płyta główna przymocowana jest na dwóch śrubach (2A, zdjęcie nr 2), po których usunięciu możemy delikatnie ją unieść. Jedyne co teraz trzyma płytę w miarę na swoim miejscu, to taśma łącząca ją z ekranem. Wypinamy ją (wystarczy lekko pomóc sobie palcem, ew. delikatnie płaskim śrubokrętem).
    • UWAGA! Taśma FPCB może być przyklejona (za 2 "skrzydełka") taśmą do ramki klawiatury (która stanowi mocowanie dla płyty głównej, oraz oddziela ją od panelu przedniego). Jeśli unosząc delikatnie płytę główną od prawej strony (trzymając telefon tyłem do siebie) zobaczysz, że faktycznie taka sytuacja ma miejsce - użyj noża/śrubokrętu do delikatnego usunięcia taśmy i wtedy dopiero unieś dalej płytę główną i odłącz taśmę FPCB.
  • Płyta główna trafia na bok.


    Fig.6. Płyta główna, przód.
  • W ręku zostaje nam przedni panel razem z całym systemem do jego wysuwania, oraz ramką klawiatury i samą klawiaturą (którą można już spokojnie wyjąć, o ile sama nie wypadła do tej chwili - nie jest w żaden sposób przymocowana).


    Fig.7. Klawiatura, przód.


    Fig.8. Klawiatura, tył.
  • Rozsuwamy slider - naszym oczom ukazuje się tylna, metalowa, obudowa przedniego panelu i 3 zaślepki (10, zdjęcie nr 9, 10, 11) w górnej części. Zaślepki najlepiej usuwać podważając je czubkiem noża (mają nacięcia na okrągłej części, ułatwiające to zadanie) i umieszczać je na jakiejś śliskiej powierzchni (np. kawałek folii) gdyż są pokryte od spodu klejem.


    Fig.9. Ramka klawiatury i mechanizm rozsuwający w pozycji otwartej, tył.


    Fig.10. Zaślepka zakrywająca śrubę.


    Fig.11. Zaślepka.
  • Przedni panel trzyma się łącznie na 6 śrubkach (2C, zdjęcia nr 9 i 12) - 3 z nich odsłoniliśmy po usunięciu zaślepek (10, zdjęcie nr 9, 10, 11). Możemy je spokojnie usunąć. Aby dostać się do 3 kolejnych, należy połowicznie zsunąć mechanizm rozsuwający, aby w miejscu klawiatury znaleźć nasze "zguby" (tu już nie znajdziemy zaślepek). Usuwamy ostatnie śrubki (2C).


    Fig.12. Mechanizm rozsuwający w pozycji na wpół otwartej, tył.
  • Panel trzyma się w tej chwili tylko na 4 zatrzaskach (krzyżyki, zdjęcia nr 9, 13). Wystarczy delikatnie podważyć (nie stawiają specjalnego oporu) oba zatrzaski po jednej stronie, a metalowa płytka (stanowiąca tył przedniego panelu i część mechanizmu rozsuwającego) sama wyjdzie. Teraz wystarczy przełożyć taśmę FPCB przez otwór w metalowej części i przedni panel jest już wolny.


    Fig.13. Przedni panel, przód.


    Fig.14. Przedni panel, tył.


    Fig.15. Ramka klawiatury i mechanizm rozsuwający w pozycji zamkniętej, przód.


    Fig.16. Ramka klawiatury i mechanizm rozsuwający w pozycji otwartej, przód.
    • Podczas wyjmowania przedniego panelu należy uważać na kamerę do wideo-rozmów (9 ,zdjęcie nr 14), gdyż może łatwo wypaść.


    Fig.17. Kamera do wideo-rozmów, przód.


    Fig.18. Kamera do wideo-rozmów, tył.
  • Na biurku mamy więc tylną obudowę, płytę główną, ramkę klawiatury wraz z mechanizmem rozsuwającym, oraz przedni panel.
  • Rozbieranie przedniego panelu (autorstwa użytkownika maxidus).
  • Żeby wymontować wyświetlacz, trzeba najpierw odkręcić 2 śruby (2D, zdjęcie nr 19).
  • Następnie podważamy śrubokrętem 3 zatrzaski u dołu klawiaturki (krzyżyki, zdjęcie nr 19). Nie wyciągamy całej klawiatury, wystarczy ją uchylić.


    Fig.19. Przedni panel, tył.
  • Po wyciągnięciu aparatu i zdjęciu gumowatej obudowy czytnika linii papilarnych (zdjęcie nr 22) możemy już właściwie wymontować wyświetlacz z płytką drukowaną. Nie jest on zaczepiony żadnymi zatrzaskami, ani śrubami. Wystarczy delikatnie, ale stanowczo wypychać ekranik do środka obudowy. Jest on do niej przyklejony dwustronną taśmą (żółta ramka, zdjęcie nr 20). Uzyskaliśmy teraz dostęp do głośniczka od rozmów który można wyciągnąć podważając śrubokrętem (zdjęcie nr 22).


    Fig.20. Ramka przedniego panelu, tył.


    Fig.21. Płytka drukowana z ekranem, tył.


    Fig.22. Ramka czytnika linii papilarnych, kamera do video rozmów i głośniczek z przedniego panelu.
  • Jak ktoś potrzebuje, to płytka drukowana do metalowej obudowy ekranu zamocowana jest również dwustronną taśmą (zielona ramka, zdjęcie nr 23). Żeby odkleić wystarczy również podważać ją stopniowo śrubokrętem, lub lepiej, czymś płaskim i plastikowym.


    Fig.23. Płytka drukowana i ekran po rozdzieleniu.



PROBLEM ZE ŚRUBĄ

Może zdarzyć się tak, że któraś śrubka będzie miała zwichnięty łeb (albo sam od tego doprowadzisz, albo ktoś kto wcześniej przy danym egzemplarzu majstrował). Jeżeli nie ma szans na wykręcenie jej śrubokrętem, to pozostaje odwołać się do pani wiertarki w duecie z wiertłem 2 mm i wiercić tak długo we łbie śruby, aż ten odpadnie. W takiej chwili pozostałości po wkręcie już nie trzymają i po zdjęciu obudowy można je wykręcić kombinerkami.
Osobiście nie życzę nikomu takiej zabawy, szczególnie gdy nie mamy odpowiednich śrubek w zapasie, ale biorąc się za rozkręcanie Toshiby G900, szczególnie tej kupionej z drugiej reki, bądź serwisowanej w CCS, warto być na taką ewentualność przygotowanym.


GALERIA



ODNOŚNIKI

Powyższy poradnik znajduje się również na forum samsung-mobile.com.pl - odnośnik bezpośredni do tematu.


PODZIĘKOWANIA

maxidus - za opisanie i udokumentowanie procedury rozkładania przedniego panelu (punkt 15. instrukcji).


Poradnik, opis oraz wszystkie zdjęcia zostały wykonane przeze mnie (Lilim) i nie wyrażam zgody na kopiowanie, w całości bądź części, żadnego elementu, bez wcześniejszego wyrażenia przeze mnie zgody. Powyższy tekst powstał specjalnie dla forum samsung-mobile.com.pl.
Jednocześnie nie biorę odpowiedzialności za żadne uszkodzenia wynikłe ze stosowania powyższego poradnika.
[/list]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 14:40:57 wysłana przez Lilim »

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2010, 18:08:30 »
Na pewno przyda się dodatkowy śrubokręt do podważania ( płaski ) i pewnie nóż techniczny. Mi to raczej wystarcza do rozebrania niemal wszystkiego :)

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2010, 21:23:17 »
Stosowny śrubokręt już zakupiony, dodatkowy, płaski, się znajdzie. Noża technicznego brak, ale jakiś substytut się pewnie trafi.

Czyżby koniec uwag i porad? Na pewno niejeden z was oglądał już G900 od środka, więc proszę o podzielenie się wszelkimi uwagami.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2010, 21:45:24 »
Substytutem noża technicznego jest ... nóż techniczny. Jest idealny do rozdzielania zatrzaśniętych płaszczyzn z plastyku. Niestety z uwagi na gwarancję nie rozbierałem tośki w przeciwieństwie do axim-a. :)

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2010, 23:48:52 »
@ Lilim tu są jakieś zdjęcia rozebranej
http://mikechannon.net/PDF%20Manuals/Toshiba/Toshiba_G900_Internal_Photos.pdf
wyświetlacz
http://ize-g0re.ucoz.ru/personal/DSCN0456.JPG
pad
http://ize-g0re.ucoz.ru/personal/touch.JPG
zerknij może
http://depositfiles.com/files/cu9xilga9  (to jakieś skany nośnika jak napisali)

Znajdziesz trochę dyskusji (i  stamtąd są linki)na
http://www.portegeclub.ru/forum/viewtopic.php?t=1696&postdays=0&postorder=asc&start=105

tam chłopaki właśnie kombinują jak rozebrać wyświetlacz na czynniki pierwsze.
Nie mam zbyt wiele czasu na wnikliwe przeczytanie a Tośki już nie mam - zerknąłem tylko, żeby pomóc. Nie wiem jak stoisz z rosyjskim ale myślę, że i przez googla dasz sobie radę.

Połączone: Kwiecień 20, 2010, 00:27:34
w wolnej chwili zerknę jeszcze na rosyjskie forum - jeśli chodzi o przeróbki, poprawki chłopcy ze wschodu są nie do przebicia :)
Sądzę, że kilku z nich "na anglijskom rozgoworywajet" więc może napisz coś do nich.
Z rosyjskim w miarę możliwości czasowych coś mogę poradzić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 00:27:34 wysłana przez tomasz007 »
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2010, 19:08:02 »
do rozebrania tosi srubokret ten smieszny co sobie japonce wymyslili,malutki plaski do zatrzaskow i rozkladaj na rozsunietej.zdaje mi sie ze wtedy tasma jest nieco "dluzsza"

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 23:01:24 »
Ktoś ma jakąś poradę na śrubki z uwalonymi łbami? Bo widzę, że w sztuce którą kupiłem CCS grzebał i kompletnie zjechał 2 śrubki, tak że śrubokręt nie ma nawet za co tam złapać :-|

*

slobodan

Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2010, 00:16:39 »
Troche ciężka sprawa. Może spróbuj wiertarką z wiertłem 2-3mm, jeżeli śrubki są mocniej dokręcone to może być trudno. Jak to Ci nie wyjdzie to możesz spróbować otworzyć ją na siłe, wątpe aby te śrubki mocno trzymały.

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2010, 01:16:52 »
I tu się zdziwisz - trzymają cholery bardzo mocno. Ale numer z wiertłem podziałał i właśnie trzymam w dłoni moją Toshibę z nowiutkim przednim panelem :D Moje pierwsze rozmontowywanie i ponowne składanie takiego urządzenia skończyło się sukcesem. Nie licząc 3 uwalonych śrub, trochę zmasakrowanej obudowy Toshiby-dawcy, steku przekleństw, odrobiny paniki i roztrzęsionych dłoni.
Jak się trochę uspokoję, to podzielę się swoimi doświadczeniami i postaram się dać trochę zdjęć. Jako że nie czuję się teraz na siłach do złożenia do kupy Toshiby-dawcy, to niech leży w częściach - łatwiej będzie to później sfotografować.

@slobodan - Tak już personalnie - dzięki :ok: Co prawda poradę z wiertłem dostałem wcześniej w innym miejscu, ale cieszy mnie, że o tej porze ktoś był w stanie poratować desperata z rozbebeszonymi dwoma Toshibami na biurku, brakiem doświadczenia i wizją wydania kolejnych kilkuset złotych no kolejną, działającą sztukę (w przypadku niepowodzenia). Po prostu, dzięki.

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:00:12 »
... postaram się dać trochę zdjęć.

Good idea  :ok:
Jak kombinuję żeby rozwiercić troszkę otwór w przednim panelu przy głośniczku do rozmów. A taki foto tutorial jest całkiem wskazany  :E
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:15:42 »
... postaram się dać trochę zdjęć.

Good idea  :ok:
Jak kombinuję żeby rozwiercić troszkę otwór w przednim panelu przy głośniczku do rozmów. A taki foto tutorial jest całkiem wskazany  :E
ja jakis czas temu tak zrobilem i szczerze polecam...tylko nie rozwiercalem za bardzo.delikatnie powiekszylem otwor srubokretem ze nic nie widac a dziala lepiej.mysle tez nad wstawieniem wiekszego glosniczka

*

Offline bradfidel

  • 19
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Omnia + Toshiba G900 :)
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:57:03 »
... postaram się dać trochę zdjęć.

Good idea  :ok:
Jak kombinuję żeby rozwiercić troszkę otwór w przednim panelu przy głośniczku do rozmów. A taki foto tutorial jest całkiem wskazany  :E
ja jakis czas temu tak zrobilem i szczerze polecam...tylko nie rozwiercalem za bardzo.delikatnie powiekszylem otwor srubokretem ze nic nie widac a dziala lepiej.mysle tez nad wstawieniem wiekszego glosniczka
Toshiba jako subwoofer, to by było :D

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2010, 11:01:57 »
...delikatnie powiekszylem otwor srubokretem...

Możesz wrzucić fotkę? O ile powiększyłeś?
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

slobodan

Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2010, 14:56:45 »
Cytuj
@slobodan - Tak już personalnie - dzięki  Co prawda poradę z wiertłem dostałem wcześniej w innym miejscu, ale cieszy mnie, że o tej porze ktoś był w stanie poratować desperata z rozbebeszonymi dwoma Toshibami na biurku, brakiem doświadczenia i wizją wydania kolejnych kilkuset złotych no kolejną, działającą sztukę (w przypadku niepowodzenia). Po prostu, dzięki.

Nie ma za co :)
Jeżeli masz rozebraną tośkę to mógłbyś zrobić jakieś faq: "Jak rozebrać tośkę", bo właśnie tego na tym forum barakuje. Wiele razy  zdażało się uwalone wejście usb i powtarzały się pytania jak ją rozkręcić.

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2010, 15:46:30 »
Właśnie obrabiam zdjęcia poszczególnych części. Co prawda nie udokumentowałem samego procesu rozkładania, ale wskazanie na co uważać powinno wystarczyć. Pewnie w przeciągu kilku dni pojawi się jakaś pierwsza wersja "poradnika" (jeśli tak to można nazwać).

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2010, 16:32:43 »
No to czekamy wszyscy z niecierpliwością  :ok:  :O~
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2010, 19:56:35 »
Przy okazji chciałbym prosić Was wszystkich o podsyłanie, tutaj w wątku, swoich uwag i pomysłów odnośnie tak rozkładania Toshiby na części pierwsze, jak i jakiś modyfikacji (vide powiększanie otworu na głośnik w obudowie).

@WaFel1985 - Przyłączam się do prośby - pochwal się owocem swojej pracy, najlepiej w formie zdjęć, a za Twoją zgodą można by to dokleić do pierwszego postu :)

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2010, 13:05:30 »
No to ja o tyle powiększyłem otworek w tylne obudowie. Pilnikiem iglakiem płaskim.
Jak ktoś nie wie, to nawet nie zauważy że jest inaczej.
I wreszcie słychać jak telefon dzwoni, nawet na ulicy ;)
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2010, 13:30:03 »
Poradnik jest już gotowy, czekam tylko na decyzję moderacji w jednej sprawie :)

Co do powiększania otworu - patrząc na obudowę stwierdzam, że nie ma to specjalnego sensu. Otwór w klapce i otwór w tylnej obudowie są prawie identyczne. Wydaje mi się, że żeby usłyszeć faktycznie różnicę, to trzeba by powiększyć otwór i w jednej i w drugiej.
Oczywiście mogę się mylić, ale zrobiłem sobie taki chałupniczy test - dzwonek włączony razem z tylną klapką i bez niej - różnicy nie słyszałem.

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2010, 14:10:19 »
Może to placebo, lae ja jestem zadowolony. Jak pudło rezonansowe to działa, a większy otwór wydaje mi się że mniej ogranicza fale dźwiękowe  :P Ale akustykiem nie jestem  :E
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:53:39 »
Niniejszym ogłaszam ukończenie prac na poradnikiem i umieszczenie go w pierwszym poście :D

Oczywiście mam nadzieję rozwijać temat wraz z upływem czasu, każda porada, sugestia bądź wkład własny z Waszej strony jest mile widziany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 16:01:55 wysłana przez Lilim »

*

slobodan

Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2010, 18:07:47 »
Bardzo dobra robota :ok: Musiałeś się naprawdę napracować. Wszystko dobrze wyjaśnione i pokazane - twój poradnik powinien być przykładem dla innych.

I jeszcze odemnie mała sugestia odnośnie odkręcania śrubek pod tylnią klapką. A mianowicie trzeba dobrze dociskać śrubokręt przy odkręcaniu, w przeciwnym wypadku można zjechać rowki na łbie śruby i potem może być problem z odkręceniem.


PRZYKLEIĆ !!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 18:10:02 wysłana przez slobodan »

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:26:41 »
Sprawa z odpowiednim dociskaniem śrubokrętu przy odkręcaniu śrub jest ważna w każdym przypadku, więc niejako uznałem to za oczywiste, ale dopisać zawsze mogę :)
Co do przyklejenia, to jak będzie taka wola moderatora, oporu stawiał nie będę.

Jeszcze sprawa dalszego rozbudowywania poradnika - jak widzicie nie podjąłem się rozmontowania przedniego panelu do końca. Jakkolwiek w przypadku płyty głównej niczego się obawiać nie muszę (i tak jest uwalona), to panel jeszcze dycha. Coś tam delikatnie majstrowałem, ale niewiele osiągnąłem. Możliwe, że z czasem do tego wrócę, ale i Wy możecie coś kombinować :) Wszystkie informacje związane z rozbieraniem G900 na części będą przydatne dla tak nowych jak i pewnie kilku starszych użytkowników.

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:26:16 »
No to ja się dobrałem do przedniego panelu w celu powiększenia otworku na głośniczek, żeby nie musieć idealnie przykładać tosi do ucha jak chce pogadać  :P

Moje foto story:

15. Rozbieranie przedniego panelu.

Żeby wymontować wyświetlacz, trzeba najpierw odkręcić 2 śruby (2D - zdjęcie nr 19).
Następnie podważamy śrubokrętem 3 zatrzaski u dołu klawiaturki (zdjęcie nr 19). Nie wyciągamy całej klawiatury, wystarczy ją uchylić.

19:


Po wyciągnięciu aparatu i zdjęciu gumowatej obudowy czytnika linii papilarnych (zdjęcie nr 21) możemy już właściwie wymontować wyświetlacz z płytką drukowaną. Nie jest on zaczepiony żadnymi zatrzaskami, ani śrubami. Wystarczy delikatnie, ale stanowczo wypychać ekranik do środka obudowy. Jest on do niej przyklejony dwustronną taśmą (żółta ramka - zdjęcie nr 20).
Uzyskaliśmy teraz dostęp do głośniczka od rozmów który można wyciągnąć podważając śrubokrętem :) (zdjęcie nr 21)

20:

20a:

21:


Jak ktoś potrzebuje, to płytka drukowana do metalowej obudowy ekranu zamocowana jest również dwustronną taśmą (zielona ramka - zdjęcie nr 22). Żeby odkleić wystarczy również podważać ją stopniowo śrubokrętem, lub lepiej, czymś płaskim i plastikowym.

22:



c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:53:40 »
No i wspaniale, oby tak dalej :D Moja druga Toshiba na razie została zmontowana do kupy i robi mi za ładowarkę do drugiej baterii, a w związku z tym mam pytanie - maxidus, czy śrubki oznaczone przez Ciebie jako 2D, to kolejny typ śrub, czy może są identyczne z którymś z poprzednich rodzajów? Pytam dla jasności.

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2010, 16:07:23 »
No właśnie oznaczyłem je jako D, ponieważ mają wyraźnie większe łebki. Gwint i długość mają podobną chyba do typu oznaczonego przez ciebie jako C, ale głowy sobie uciąć nie dam. A tosia już skręcona ;)
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Rozkładanie G900 - wymiana obudowy i ekranu.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2010, 17:46:48 »

@WaFel1985 - Przyłączam się do prośby - pochwal się owocem swojej pracy, najlepiej w formie zdjęć, a za Twoją zgodą można by to dokleić do pierwszego postu :)
chwilowo niemozliwe.jestem w trakcie prac nad wepchnieciem do toski wiekszego glosnika do rozmow.(hermes/mot.V3)najwyzej obudowa bedzie do wymiany...
A tak btw nie ma ktos przedniego panela i obudowy rezonansowej od glownego glosnika do toski?ulatwiloby mi to zycie i robote,zawsze moglbym wrocic do punktu wyjscia...
i jeszcze jedno...kojarzy z was ktos zabawke ITeddy?taki mis z mp4.ma bardzo mala baterie o pojemnisci chyba 900mAh.nie przymierzalem ale moze 2 by szlo upchnac w toske...tylko maly problem jest.nigdzie takich baterii nie znalazlem.mam jedna(corka ma iteddiego)pozdro.jak cos mi wyjdzie z modyfikacja tosi to pochwale sie wynikami :mrgreen: :grin:
foto w zalaczniku :ok: 1800mAh to by bylo cos
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 17:54:32 wysłana przez WaFel1985 »

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2010, 16:15:45 »
Czy można prosić o przyklejenie tematu? Pojawiają się ostatnio pytania odnośnie rozkładania G900, a biorąc pod uwagę napływ nowych tematów (co spycha ten na kolejne strony), niedziałającą wyszukiwarkę tu na forum oraz ogólną tendencję do pytania przed szukaniem - myślę, że zły pomysł to nie jest.

*

Offline maxidus

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG L9
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2010, 16:22:26 »
GOod :ok:
To weź jeszcze zawartość mojego posta doklej do swojego, albo niech moderator to sklei jakoś żeby uniknąć pytań o rozbieranie ekranu.
c25 -> m35i -> 3510i -> c75 -> G500 -> G900 -> E63 -> HTC Sapphire -> G900 -> HTC Dream -> i900 -> LG gw620 -> ZTE Blade + TG01 -> HD2 + TP2 -> L9

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Rozkładanie Toshiby G900 - opis i fotografie.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 17, 2010, 16:27:14 »
Właśnie się za to biorę. Pozwolisz może na przerzucenie Twoich zdjęć do mnie na serwer? Oczywiście będą bez mojej sygnatury, ale łatwiej mi wtedy będzie o miniatury i mniejsza szansa, że gdzieś wyparują. Oczywiście stosowne podziękowania się znajdą :)