Zepsuty host-usb. I co dalej?

  • 6 Odpowiedzi
  • 1282 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zepsuty host-usb. I co dalej?
« dnia: Marzec 04, 2009, 15:29:57 »
Witam
Jest to mój pierwszy przejaw mojej obecności tutaj i na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić.

A teraz do rzeczy ;
Kupiłem sobie ostatnio tośkę ( z allegro) przyszła w doskonałym stanie i działała bezawaryjnie, aż w pewnym momencie ni z tego ni z owego przestał działać host-usb (nie dłubałem w rejestrze nie bawiłem się romami itd). Toshiba i podłączone urządzenie w żaden sposób na siebie nie reagują (nie pali się nawet dioda "power" w czytniku kart). HR nie pomógł, na innym kablu (też od g900) również nie działa. Toshiba jest na gwarancji (jeszcze rok i coś). I w tym miejscu pojawia się kolejny problem - otóż nie mam pojęcia gdzie w okolicy (mieszkam niedaleko Krakowa) jest serwis który mógłby mi ją nareperować w ramach gwarancji (byłem w serwisie w Kraku którego adres był na karcie gwarancyjnej, niestety serwis przeniesiono do Bielska Białej). Czy ktoś miałby jakiś pomysł co mógłbym w tej sytuacji zrobić? W ostateczności zdecyduje się na naprawę poza gwarancją ale nie wiem ile ona może kosztować i gdzie takiej można dokonać.

G900 jest moim pierwszym PDA i jestem nie zorientowany w temacie.
Usilnie proszę o udzielenie mi jakiejś pomocy/informacji.

Przepraszam za ew. błędy i nieumiejętność znalezienia interesujących mnie informacji.
Pozdrawiam Stront

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zepsuty host-usb. I co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, 18:32:45 »
Witamy!
czy sprawdzałeś hosta tylko na jednym urządzeniu?
czy wcześniej działało to samo urządzenie a teraz nie chce?
wiesz, że w tosi nie wszystko na hoście działa?

Odp: Zepsuty host-usb. I co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2009, 20:24:57 »
Sprawdzałem na pendrivie i czytniku kart. I jedno i drugie ma pobór prądu poniżej 100 mA a co najważniejsze obydwa śmigały perfekcyjnie.  Poza tym z tosi jestem piekielnie zadowolony a niedziałający host usb boli mnie tym bardziej ze skołowałem sobie (specjalnie do toshiby) klawiaturkę  :P

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zepsuty host-usb. I co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2009, 20:29:07 »
serwisy to http://www.ccsonline.pl/2006/
poszukaj moze w Twoim mieście mają punkt przyjęć

*

Offline grek3

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • srebrne monety
Odp: Zepsuty host-usb. I co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2009, 20:31:04 »
dobrze trafiłeś bo akurat miałem podobny problem....otóż najzwyczajniej w świecie padł host hardwerowo, serwis załatwi tą sprawę wymieniając Ci płytę główną na nową, zaraz poszukam namiar na stronkę internetową gdzie składasz elektronicznie reklamację, potem wysyłasz kurierem na ich koszt i czekasz do dwóch tygodni aż kurier zapuka do Twych drzwi...i to tyle po krótce..pozdro...aha taką naprawę wykonują tylko w Warszawie więc tam trzeba wysyłać
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 08:13:32 wysłana przez grek3 »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Zepsuty host-usb. I co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2009, 12:29:34 »
Ja tez bede wysylać, bo tez mam ztegoszony hoscik :( Mam pytanie: Mam romik 20954 - Bedą sie czepiac prawda? Ktory wgrac, zeby sie nie czepiali? 3.07 widzialem wersje pl na forum, dokladnie to ten: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=97528.0 :) Wgrywac?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zepsuty host-usb. I co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2009, 12:33:51 »
wgraj bo mogą stwierdzić, że sam uwaliłeś wgrywajac inny nieoficjalny rom