ETEN G500+ DeltaAREA, GPStuner nie ustala pozycji

  • 4 Odpowiedzi
  • 711 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ETEN G500+ DeltaAREA, GPStuner nie ustala pozycji
« dnia: Październik 05, 2006, 20:56:42 »
mam g500+ i po zainstalowaniu deltaarea widzi satelity ale nie ustala pozycji , czasami działa, ale tylko chwile , ustali pozycje i za 3 sekundy znowu problem, po zainstalowaniu  na mio a701 chodzi rewelacyjnie.
przy GPSTUNER to samo , CO JEST ??

*

Offline Leo33

  • 22
to samo...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2006, 15:16:33 »
tylko że na G500 i przy użyciu VisualGPSce. Zaraz zassam ten wymieniany powyżej soft i sprawdzę zachowanie GPSa. A próbowałeś na VGPSce??

Popróbuj i daj znać..

ETEN G500+ DeltaAREA, GPStuner nie ustala pozycji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2006, 21:17:45 »
jak przy uzyciu VisualGPSce mozesz opisac , bo nie wiem o co chodzi.

z gory dziekuje.

P.S; człowiek cale zycie sie uczy.

*

Offline Leo33

  • 22
jak przy każdym innym...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2006, 17:02:17 »
zassaj z neta VisualGPSce, podłącz się do kompa i zainstaluj, potem rozłącz kable i wioo na dwór ;)

odpalasz VGPSce, wchodzisz w ustawienia w samym programie, dajesz COM4 i Boud Rate 4800, lub 38400 i zobaczysz fixa. Możesz pokombinować na COM7 jak uaktualniłeś sobie satelitki i masz AGPSa ;)

... ja nie zobaczyłem, bo mi antena wysiadła, po drobnym upadku z wysokości paska na glebę przy wsiadaniu do furmanki wypadł se z pi....go etui i .....po antence.

Jeśli próbowałeś już z każdym softem, hard resetem i dograniem softu np: AMki (która rozpoznaje autoamtycznie COMa) i nic się nie działo, to najlepiej poszukaj luki w pamięci pt:

:terrified:" gdzie i kiedy mógł mi sprzęt gruchnąć na glebę?? ":terrified:

Jak znajdziesz odpowiedź, to poczytaj w postach ILE stoi naprawa z winy usera.... a troche stoi.

Potem poszukaj kogoś znajomego z okolicy kto bawi się takowym sprzętem i ma zewnętrzną antenkę, pożycz, podłącz is sprawdź...
Jak zadziała z zewnęrzną, to masz odpowiedź

-> padła antena
na wskutek upadku Etena :(

... nawet się rymuje ;)

ETEN G500+ DeltaAREA, GPStuner nie ustala pozycji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2006, 19:16:16 »
ale np. automapa mi chodzi tylko mam problem z tym softem, VisualGPSce widzi satelity i na comie 4 i 7 , to jest dla mnie dziwne.