Upgrade GPS w n560!

  • 319 Odpowiedzi
  • 184817 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 02, 2007, 17:20:21 »
To mój pierwszy post choć śledzę forum od jakiegoś czasu. N560 mam od 2 m-c.

Przed aktualizacją firmware GPSa

GPS nigdy nie działał w nim prawidłowo...

Po aktualizacji firmaware

GPS lokator nie widzi nic, nawet 1 satelity...

Po zainstalowaniu QGPS

Należy ustawić software port, inaczej GPS lokator zgłasza błąd otwarcia portu com. Sugeruje odznaczenie "All incomings Beem" co oczywiście jest zrobione.

wersja ROMu P22452-P919-V302
data ROMu 2006-02-21

Oddaj do serwisu.

Oddalem do serwisu (CSS), wymieniona została płyta główna, generalnie serwis na plus (nic nie zniszczyli). Teraz GPS działa, widzi najczęściej ok. 7-8 satelit, pozycje wyznacza przeciętnie z 4, fix w ok. 3 min GPS działa na COM8/9600 dlatego też mam wątpliwość czy aby firmware było aktualizowane. Może ma ktoś wiedzę jak sprawdzic wersje firmware odbornika GPS i zweryfikować czy jet to wersja po aktualizacji? Nie miałem okazji na wieksze testy, ale IGO miejscami pokazywał, ze jadę poza trasą, a były to drogi wojewódzkie i powiatowe (wjazd do miasta). Nie sadze, żeby to były błędy mapy, raczej wskazywałbym na odbiornik. Powoli przekonuje sie do kupna zewnętrznego odbiornika na chipie MTK.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 02, 2007, 18:00:05 »
Też tak miałem - odbiornik jechał równolegle do drogi. Spróbuj wrzucić WM6 i zrobić jeszcze raz upgrade firmware'u. Może pomoże ;)

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 02, 2007, 19:10:16 »
Wersję firmware GPSa mozna podglądnac programem APLSirf. Trzeba skomunikowac się z po NMEA następnie przełaczyć do protokołu Sirf odczytać ID i ponownie wrócić do NMEA. Nowy Frimware po patchu to GSW3.2.4Pat2_3.1.00.12-SDK001P1.00. Jak na fotce:



Ale trzeba się podłączyc pod sprzętowy COM4 a nie programowy COM8.
pozdrówka

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 04, 2007, 13:30:02 »
Też tak miałem - odbiornik jechał równolegle do drogi.

Wlasnie tez to zauwazylem kilka razy po aktualizacji firmware'u. Jade ciagle na WM5 (brak czasu na zabawe i chyba brak cisnienia na zmiane ogolnie) ale nie sadze zeby byla to kwestia OS. Fix lapany jest teraz DUZO szybciej, jednak czasem lokalizuje obok trasy.

pozdro,
audio


Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 06, 2007, 20:41:12 »
Też tak miałem - odbiornik jechał równolegle do drogi.

Wlasnie tez to zauwazylem kilka razy po aktualizacji firmware'u. Jade ciagle na WM5 (brak czasu na zabawe i chyba brak cisnienia na zmiane ogolnie) ale nie sadze zeby byla to kwestia OS. Fix lapany jest teraz DUZO szybciej, jednak czasem lokalizuje obok trasy.

Oho, mam tak samo :-( Zgłaszaliście problem do FS? Dokładnie mam jak piszecie, jakby AM przesuwala mapke z 1cm (na ekranie n560 ;) ) pod lokalizacja, powoduje to cholernie zla prace nawigacji. Koszmar... myslalem ze cos mi sie posypało. Wczesniej pisalem ze jestem zadowolony z patcha/upgrade.

Pomocy, musimy cos z tym zrobic, jak zacznie lokalizowac 10m od rzeczywistego punktu (rownolegle) to nawigacja staje sie praktycznie nie mozliwa przy gestszej zabudowie (ilosci ulic blisko).

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 07, 2007, 00:12:40 »
pozdrówka

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 07, 2007, 11:04:00 »
U mniw natomiast przestał działać GPSTuner. po starcie wiesza się i trzeba robić soft reset. kasowanie pliku konfiguracyjnego pomaga do czasu ustawienia parametrów GPSa. Dupa. Szczerze mówiąc nie wiem po co to puszczali skoro ten GPS w sumie u mnie działał dobrze.

Pozdrawiam, Yankee

*

Offline gotrek

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 09, 2007, 16:59:27 »
Szczerze mówiąc nie wiem po co to puszczali skoro ten GPS w sumie u mnie działał dobrze.

Pytanie powinno brzmiec: "po co Ty to instalowales skoro GPS dzialal dobrze ?"
Mio A201 >> FS Loox N560 >> HTC Diamond

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 09, 2007, 17:56:10 »
Bo patche wydaje oficjalnie producent po to by je instalować a z założenia mają naprawić błędy wcześniejszego oprogramowania. :-|
pozdrówka

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 10, 2007, 21:28:56 »
Bo patche wydaje oficjalnie producent po to by je instalować a z założenia mają naprawić błędy wcześniejszego oprogramowania. :-|

.., i dodac nowe bledy :)
Ale powazniej to zwycieskiego skladu sie nie zmienia. Zwlaszcza w tak drazliwej kwestii, jak gps w n560 :)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 11, 2007, 21:48:43 »
problem może być w ustawieniach GPS w WM5... u mnie GPS zachowywał się dziwnie tylko przy NAVIGO2 (na softowym porcie  działał a na hardwarowym się wieszał dopóki nie odkryłem, że po patchu ustawienia  są JEDYNIE SŁUSZNE następujące:

Hardware port: COM8  Baud rate: 57600

Software: pierwszy wolny (ja ustawiłem com4)

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 11, 2007, 23:09:50 »
Z tymi ustawieniami to jakiś kociokwik jest. Każdy ma inaczej :worried:.
 W moim n560 hardwaerowy port to zawsze COM4 po 57600 i nijak sie tego nie da zmienić. Natomiast programowy to COM8 z dowolną prędkością (normalne bo to programowy). Przed patchem GPS był sprzetowo przypisany do COM8 z prędkością 9600. Wg mnie patch + QGPS (nie wiem który co konkretnie zmienił bo instalowałem obydwa) spowodowały, że sprzętowy GPS został przypisany do COMa4 (w systemie widać go jako SerialGPS) oraz zwiększona została prędkość do 57600 a rolę poprzedniego sprzętowego COM8 przejął teraz programowy COM8. Zachowana została więc kompatybilność wcześniej zainstalowanych programów używających GPS, gdyż programowy może chodzić po dowolnie zdefiniowanej prędkości a dodatkowo dane są konwertowane przez QGPS/(taka idea przyświecała widać producentowi). Gdy wyłączymy COM4 to nie działa też COM8 co znaczy że  QGPS (albo jakaś aplikacja z nim zintegrowana) jest kreatorem COMa8. Dlatego też kombinacje z COMem4 - wyłączanie go lub przestawianie GPS na inny, lub zmiany jego prędkości powodują, że przestaje też chodzić COM8.
Podłączenie się do portu COM8 powoduje, że QGPS systemowo podpina sie do COM4 po 57600 załączając GPS, następnie konwertując dane w oparciu o swoje algorytmy wykorzystujące dane ściągane z serwera przekazuje dalej na programowy COM8.
Takie oto mam wnioski z moich doświadczeń. Problemy które wynikają u niektórych mogą być takie, że przed patchem mieli w jakiś sposób do GPS przypisany inny port niż COM8 co instalowane łatki nie przewidywały?
Zauważyłem też inny problem, który też może tłumaczyć opisywane problemy z GPS. Otóż w przypadku gdy port w programie nawigacyjnym nie jest wybrany ręcznie lecz program stara się go automatycznie zlokalizować robi się kicha i GPS na żadnym z nie chce działać. Nie wiem z czego to wynika ale chyba jest to bug w patchu lub QGPS. Bawiłem się trialowym Navitelem - tam można przypisać kilka portów a on sobie sam diagnozuje ten z którym da się komunikować z GPS. Gdy wybierałem osobno COM8 lub COM4 zawsze działało. Gdy zaznaczyłem obydwa grzebal po nich i niby nie znajdywał komunikacji ale co najdziwniejsze nie dało się uruchomić komunikacji już na żadnym innym programie. Coś się blokowało, dopiero wyłączenie na chwilę n560 przywracało znowu GPS do życia.
Co do działania GPS po instalacji patcha i QGPS moje obserwacje są takie. Program przyłączony do COM 4 - w zasadzie po staremu, wolniejszy fix (zwłaszcza po dłuższym wyłączeniu) ale w miarę dokładna lokalizacja. Przy korzystaniu z COM8 (czyli ten od QGPS) fix jest zdecydowanie szybszy (o ile są aktualne efemerydy ścigąniete z netu) ale lokalizacja jest gorsza zwłaszcza w początkowej fazie działania - po niedługim czasie (koniecznie trzeba się przemieszczać) dokładność jest już ok.
Jedyną upierdliwością obecnie jest (co już wcześniej wspominałem) to że używana przeze mnie Russa nie ma ustawień prędkości 57600 a na programowym COM8 świruje (nie wiem czemu tylko Russa bo inne działaja ok). Zostało mi więc albo przełączać się SirfTechem za każdym razem na 9600 na COM4 albo zrezygnować z QGPS (bo on tylko z działa gdy na COM4 jest 57600) albo kupić sobie Navitela(następca Russy).
pozdrówka

*

Offline hjs

  • 20
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 17, 2007, 14:19:30 »
Witam wszystkich

Właśnie jestem po zabawie z HR i wgrywaniu od nowa pacz GPS. Moje spostrzeżenia są następujące:
1) Wgrywać sam Update bez QGPS - on jest chyba skopany, zrobiłem wsio jak zalecają koledzy i instrukcja i było tak, że najpierw wywalił mi połączenie z netem, potem HR i tym razem nie odpala AM. Zrobiłem ponownie HR, wgrałem na kartę Update > złapałem sygnał > zamknąłem GPSLocator > wyjąłem baterie na kilka minut > włożyłem > wgrałem AM (kilka nie udanych prób - okazało się, że licencje do programu przyjmuje napisaną małymi, a aktualizację dużymi!?)>teraz łapie satelity (6) ze środka pokoju na 1 piętrze, w zabudowanym pokoju>AM łapie słabiej niż sam lokator ale jest sygnał
2) QGPS - po wgraniu zrobiłem aktualizacje satelity, a ten programik i tak żądał ponownego połączenia z netem po 1 godzinie !!, porty jakie generuje to program - com8, sprzętowy - com8, szybkość 57600
3) teraz portów nie dotykałem - są 1 - none, 2 - com8, 3 - 9600, ostatnie zaznaczone, AM Auto(com8), 9600,1,5s., łapał sygnał po ok 15 sek od pierwszego ruszenia, teraz - do 5 sek.
4)nie wgrywałem warzywa - dzięki temu jest 2x szybciej i uwaga bateria trzyma dłużej - x3!!!

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 18, 2007, 16:41:59 »
witam
może mi ktoś powiedzieć skąd nabyć QGPS-a bo nie mogę tego nigdzie znaleźć w necie ani na pdaclubie w download. Mój N560 fixa na zimo łapie w ok.3-5min potem już tak do 10s więc czy warto w moim przypadku robić upgrade? Co daje ten Upgrade oprócz mnóstwa kłopotów, łapania szybszego fixa? Czy zmienia on czułość GPS-u czyli lepsza jest sygnał z łapanych satelit?
z góry dzięki za odpowiedź. 

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 18, 2007, 16:59:08 »
Jak ci dobrze działa, to nie instaluj patha. Dostepny jest tu: http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/downloads.html, po wpisaniu nr seryjnego.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 18, 2007, 19:55:57 »
nie widzę po wpisaniu numeru seryjnego QGPS-a jest E2C i Instant Fixy

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 18, 2007, 20:22:03 »
nie widzę po wpisaniu numeru seryjnego QGPS-a jest E2C i Instant Fixy

QGPS jest upchnięty w GPS Instant Fix - ściagnij to, i rozpakuj, a zobaczysz QGPS  :-|

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 18, 2007, 21:23:06 »
po instalce i synchronizacji i późniejszych próbach włączenia z katalogu Windows wyskakuje komunikat "Failed to create empty document" czytałem że niektórzy tak mieli ale dopiero po upgradzie wiadomo dla czego jest taki błąd?

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 18, 2007, 21:38:43 »
Musisz odinstalować spolszczenie jeśli masz (Marcheveczka na przykład) - przy spolszczeniu jest taki komunikat i nic nie zrobisz  :S
Ze spolszczeniem niestety nie działa.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 18, 2007, 21:40:51 »
dobra odinstaluje i zainstaluje qgps i po nim marchevke będzie działać czy w ogóle z marchevką nie działa. Teraz nawet program nie znajduje modułu

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 18, 2007, 21:42:51 »
Niestety z Marchevką nie działa, dlatego też, odlożyłem warzywko do szuflady.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 18, 2007, 22:00:47 »
to nie dobrze jak się teraz pozbyć qgps-a bo usuń programy go nie ma?

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 18, 2007, 22:22:32 »
to nie dobrze jak się teraz pozbyć qgps-a bo usuń programy go nie ma?

Napisane: Październik 18, 2007, 22:20:46
to nie dobrze jak się teraz pozbyć qgps-a bo usuń programy go nie ma?

No właśnie nie da się :P I w tym cały szkopuł. Jedynie chyba przywrócenie z backupa. trzeba było dokładniej czytać ten wątek bo była o tym mowa.
pozdrówka

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 19, 2007, 11:54:23 »
Da się, tylko należy to zrobić na żywca - ręcznie. W menedżerze plków - katalog Windy - usuwasz wszystki pliki zawierające QGPS.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 21, 2007, 01:09:01 »
Właśnie wystawili upgrade do GPS Firmware i soft.

a ja wam powiem, że mi po roku GPS zaczął sam z siebie działać całkiem przyzwoicie

łapie fixa zimny jadąc 130kmh, może nie tak szybko jak GPS BT, ale po minucie spokojnie, łapie w pochmurny dzień, zauważyłem, że jak dłużej pochodzi to widzi tyle samo satelitów i prawie równie mocno

jedynie między wieżowcami ciągle się gubi, ale tu i moje Navibe ma ciężkie życie

obecnie jadę na WM6 - bez upgrade'ów GPS'a i nie mogę naprawdę narzekać...

teraz tylko wstyd mi n560 wyciągać przy znajomej, która ma iphone'a, przy nim toż to jest toporna cegła...

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 22, 2007, 23:12:22 »
Witam
Mam pytanie głupsze niż średnia krajowa... :oops:
Ściągnąłem bez problemu plik upgradu na PC, ale to są pliki skompresowane. Jak wpakowałem skompresowane do FS. to ich rozpakować nie mogę (to jasne). Jak próbuje rozpakować Winrarem, to ten nie widzi Mobila...
Z kolei AS nie widzi rozpakowanego pliku FS...
W instrukcji upgradu stoi napisane "przekopiuj pliki .... do Mobila" Ale jak je przekopiować?
Pozdrowienia

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 23, 2007, 08:11:20 »
Najpier *.zip rozpakowujesz na PC i dopiero *.cab (2 szt.) kopiujesz na Pocketa i uruchamiasz.

*

Offline hjs

  • 20
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 23, 2007, 11:44:19 »
Witam
Mam pytanie głupsze niż średnia krajowa... :oops:
Ściągnąłem bez problemu plik upgradu na PC, ale to są pliki skompresowane. Jak wpakowałem skompresowane do FS. to ich rozpakować nie mogę (to jasne). Jak próbuje rozpakować Winrarem, to ten nie widzi Mobila...
Z kolei AS nie widzi rozpakowanego pliku FS...
W instrukcji upgradu stoi napisane "przekopiuj pliki .... do Mobila" Ale jak je przekopiować?
Pozdrowienia

Witam

Musisz zrobić kopiuj > potem wejść w Mój Komputer na PC tam w Moje Urządzenie Przenośne > Moje Urządzenie w Systemie > SD - MMC (karta) - otworzyć ją i zrobić "wklej", po czym w PDA start > File Explorer > SD - MMC i tu klikasz dwa razy na ikonę pliku do zainstalowania - reszta wg instrukcji.

*

Offline CarreraGT

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porsche Carrera GT - perełka :) CarreraGT ->
    • Moja galeria
  • Sprzęt: W podpisie
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 26, 2007, 17:21:35 »
a czy zainstaluje sam QGPS to bedzie wszystk hulało. Mam na mysli bledy z Wi-FI, i z samym GPS-em
iPhone 4, Mac Mini, iPad

Regulamin poczytaj - to nie tablica ogłoszeń - spokojnie czytalem ;-)

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 26, 2007, 17:42:03 »
a czy zainstaluje sam QGPS to bedzie wszystk hulało. Mam na mysli bledy z Wi-FI, i z samym GPS-em

Z tym, to QGPS nie ma nic wspólnego. QGPS w wielkim skrócie, pozwala na "szybsze pierwsze złapanie fix-a" i tyle.