ladowanie przez usb?

  • 21 Odpowiedzi
  • 2601 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« dnia: Maj 10, 2005, 13:06:04 »
czy looxy (720) posiadaja ta funkcje? (dokladnie chodzi mi o ladowanie podczas synchronizacji z activesync) jesli tak to jak ja uaktywnic?

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2005, 13:21:52 »
wątpię żeby się dało.
Tzn. przy wyłączonym pockecie powinno się ładować.

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2005, 13:27:08 »
no u mnie nawet przy wylaczonym sie nie laduje

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2005, 13:36:11 »
wykasuj odpowiednie pliki w \windows\start menu\programs

*

Offline oscar

  • **
  • 218
  • Sprzęt: Nokia n95
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2005, 15:27:48 »
a co ma kasowanie do ladowania ?? :|
oczywiscie ze sie laduje przez usb - zarowno wlaczony jaki wylaczony (z tym ze wolniej niz przy podlaczeniu do gniazdka).

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2005, 15:33:15 »
Wcześniej było tu jeszcze pytanie o pozbycie się ikonek w starcie.

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2005, 16:04:59 »
ja wiem, ze bylo, przepraszam, ale skasowalam je zanim zobaczylam twoja odpowiedz
oskar, tzn jak sie laduje? pokazuje sie ten zolty piorunek przy baterii?
dziala ci host na usb? bo u mnie pendriva nie widzi :| a na infolinii nie wiedza co z tym zrobic :(

*

Offline oscar

  • **
  • 218
  • Sprzęt: Nokia n95
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2005, 17:24:47 »
usb host dziala, ale nie mam urzadzenia z ktorym bedzie wspoldzialal (myszki wogole nie zauwazyl, a aparat kodaka juz widzial, ale sterownikow nie mial)
Nie wiem o jaki znowu piorunek Ci chodzi :| Miga mi lampka zasialania co oznacza ze sie laduje... Sadze ze to daje lepszy poglad niz jakies piorunki :P

*

Offline qoobeq

  • **
  • 105
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2005, 18:05:05 »
Generalnie, o ile sie orientuje to przez usb nie ma odpowednio wysokiego napiecia/natezenia/czegośtam co pozwalałoby efektywnie ładować PDA. Co nie znaczy, ze PDA nie jest w jakimś stopniu doładowywany. O ile sie orientuje to nie poleca się pernamentnego doładowywania bateri z USB, ale jak to z tym jest do końca nie wiem.

PS. A co za problem podłączyć Pocketa i do USB i do zasilania? Podstawka Looxowa całkiem ładniutka, a i przejściówke w komplecie dają.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2005, 21:30:04 »
Cytat: qoobeq
Generalnie, o ile sie orientuje to przez usb nie ma odpowednio wysokiego napiecia/natezenia/czegośtam co pozwalałoby efektywnie ładować PDA.
bardzo duzo zalezy od komputera i jego portow USB - posiadam laptopa i na wszystkich 3 portach USB h1940 laduje mi sie doskonale (loox jest wyjatkowo prodopotrzebujacy) :)

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2005, 22:12:04 »
no dobra, ale co z moim pendrivem?? czy moze mi ktos dokladnie opisac gdzie loox powinien go wiedziec?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2005, 22:16:42 »
zwykle w katalogu glownym jako kolejny katalog - jak nie ma to moze twoj pendrive nie dziala i juz

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2005, 22:37:26 »
moj pendrive to creative muvo tx :) lap go widzi wiec musi dzialac :P ale faktycznie zadnego katalogu tam nie ma :(

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2005, 22:47:14 »
czytalas :) i tam jest napisane, ze "Creative MuVo 64MB" dzialczy, wiec i moj powinien
swoja droga to dziwne, poniewaz moj pendrive wyswietla ze z czyms sie polaczyl :|

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2005, 22:47:28 »
W dziale Pocket PC jest przyklejony temat poswiecony hostowi USB. Sa tam linki do artykulow gdzie znajduje sie m.in. dodatkowe sterowniki, ktore moze pomoga.

*

Offline qoobeq

  • **
  • 105
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2005, 22:54:10 »
Cytat: lipciopda
(loox jest wyjatkowo prodopotrzebujacy) :)
Na to wyglada, bo na tym samym laptopie kumpel laduje swojego HP3715 a z moj Looxik mimo tego dalej ciagnie z baterii tyle ze duzo mniej.

PS. Reika sprawdz w katalogu My Device powinien tam byc dodatkowy katalog HDD Drive, albo cos podobnego.

ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2005, 13:40:20 »
Cytat: lipciopda
Cytat: qoobeq
Generalnie, o ile sie orientuje to przez usb nie ma odpowednio wysokiego napiecia/natezenia/czegośtam co pozwalałoby efektywnie ładować PDA.
W kwestii ładowania z USB. 1. Mam na stale w pracy podłaczonego LOOXa do USB w Laptopie. 2. typowo podłoczenie trwa 6-7h. 3. Kilka razy zostawiłem pocketa na wygaszonym podświetleniu, i zawsze spadał mi poziom baterii. 4. Raz specjalnie zostawiłem na 8h podłączenie do USB nie majać innych urządzeń USB na portach laptopa. Nie ma siły USB nie ładuje i idę o zakład. Co więcej  - najłatwiej to sprawdzić po rozszyciu pinów oryginalnego kabla do synchr. Ma moze ktoś coś takiego? PZDR

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2005, 23:44:08 »
no mi tez podczas pracy na usb spada poziom baterii, ale myslalam, ze to zalezy od ustawien :)

ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2005, 20:55:57 »
problem ladowania przez USB to zlozona sprawa i wiele zalezy od implementacji USB przez producenta laptopa
w zasadzie w prawie kazdym desktopie nie powinno byc problemow ale w laptopach jest roznie
i nie jest to bezposrednio zwiazane z Looxem ale z tym, ile odbiornik potrzebuje pradu do ladowania (a faktem jest ze loox go potrzebuje od groma)
nie ma zasady: z jednym laptopem bedzie dzialal (np FS laptopy "dobrze daja" pradu) z innymi nie (np Acer TM800)

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2005, 21:18:46 »
no nie wiem, ja mam wlasnie laptopa FS i jakos mi sie nie laduje :|

ladowanie przez usb?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2005, 21:28:09 »
Cytat: reika
no nie wiem, ja mam wlasnie laptopa FS i jakos mi sie nie laduje :|


wyjatek potwierdza regule
mnie na moim Acerze nawet hdd zewnetrzny nie dziala bez zasilacza, koledze na FS dziala bez problemu
za slaby (za malo wydajny) jest ten "prad" z usb, hdd przy rozruchu potrafi przekroczyc 1 A a tyle z usb to za skarby swiata (no, moze sa takie co dadza rade)