LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci

  • 6 Odpowiedzi
  • 2346 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« dnia: Luty 18, 2003, 14:48:40 »
Mam zamiar przeinstalować - właśnie na kartę pamięci - niektóre programy, na przykład Acrobat Reader, Resco Picture Viewer, Ilium eWallet i gry: HandyMasters RiverRaider, 4Pockets Pocket Breakout, Spb Arkball. Wg instrukcji w FAQ przeniosę tam również kanały AvantGo.

W związku z tym mam parę pytań:
- czy ktoś może robił podobne eksperymenty i jakie ma wrażenia?
- czy instalacja na karcie powoduje wolniejszą (jak bardzo) pracę programu lub gry?
- jaką kartę wybrać? LOOX ma gniazda CF i MMC/SD.
- czy synchronizacja kanałów AvantGo odbywać się będzie poprawnie?

Z gory dzięki za wszelkie opinie i uwagi :)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline elita

  • **
  • 161
    • http://gg.overwap.net
LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2003, 16:16:43 »
z uwagi na to ze nie lubie trzymac czegokolwiek w ram, to wszystko praktycznie instaluje w pamieci flash. nie ma z tym wiekszego problemu. jezeli program wymaga wgrania jakiejs swojej czesci do ram to i tak sobie tam wgra, pozostawia jednak sporo na karcie.
rowniez na karte robie sobie co jakis czas backup ramu. jesli cos by padlo, np zainstalowalem cos idiotycznego co zabilo mi system i musze zrobic hard reset to szybciutko odtwarzam caly system bez potrzeby grzebania z active sync i obecnosci pc.
wrazenie jaknajbardziej pozytywne. mam stale caly ram wolny. backup ramu zajmuje 1-1.5MB przed zpakowaniem.
do ramu musisz instalowac programy z autostartu, elementy today, skladniki runtime visual basic. elementy today z karty nie dzialaja (przynajmniej te 2 ktore stosuje) a wisbar nie uruchamia sie z autostartu bo startuje szybciej niz odpali sie karta cf (ok 1-2 sek po starcie systemu, oczywiscie po resecie bo jak sobie sam pozniej odpalisz to dziala)
spowolnienie nie odczuwam zadnego, a wiekszy obszar ramu daje mniejsza fragmentacje pamieci wiec proporcje moga byc na kozysc instalacji na flash. zreszta odczuc to mozna tylko gdy opdalasz dany program, ja nigdy ich nie zamykam (chyba ze jakies kobyly, ale ich nie uzywam na codzien to ta 1 sek wiecej moge poczekac)
karty cf sa troche szybsze i sporo tansze, a ze w looxie nie ma zadnych pleckow wiec ta czy inna karta nie powieksza sprzetu wiec bierz cfke. chyba ze planujesz jakies karty (kamera, wifi, usb-host na cf) to wtedy mmc/sd.
co do avantgo to nie wiem bo akurat to lapie do ramu, ale nie sadze zeby byly problemy, jakby co pisz do autora faq ;P
jesli masz w looksie taki 8MB flash storage to rowniez warto go wykozystywac, ja tam mam wszystkie moje dokumenty, sa przynajmniej bezpieczne.

LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2003, 17:21:56 »
biblo: elita mial na mysli nieuzywany fragment romu, ktory hp i compaq postanowili pozostawic uzytkownikowi do uzytku, jak karte pamieci. w looxie taki wynalazek raczej nie wystepuje :/

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2003, 17:35:38 »
Aaaa, chodzi o iPAQ File Store - kiedyś o tym czytałem ;)  

Pozdrawiam,
biblo

*

Offline elita

  • **
  • 161
    • http://gg.overwap.net
LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2003, 18:08:34 »
tak ;) wlasnie o ten obszar, bardzo fajna sprawa, mozna np umiescic tam sobie programy ktore beda potrzebne gdy mamy polaczona inna karte cf niz ta ktora nacodzien uzywamy na storage itp.
powiem wiecej, wolalbym system np 16MB + 16MB flasha dla mnie, powywalalbym niektore aplikacje.

LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2003, 18:25:36 »
Jak robicie kopie systemu (wraz z zaistalowanymi programami) na karcie? Przydała by mi się taka możliwość :)

LOOX: instalowanie programów na karcie pamięci
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2003, 18:56:31 »
ipaq ma standardowo "cf backup", ktory wykonuje kompletny backup ramu na cf