PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => Fujitsu-Siemens => Wątek zaczęty przez: toudik w Wrzesień 03, 2005, 01:14:59
-
Witam!
czy ktoś wie czym można doczyścić folię Brando (wersja ultra Clear) która ma na sobie ślady paluchów i innych śmieci ? dodam że ciepła woda nie pomaga... czy można stosować środki do czyszczenia np. ekranów lub szkieł bez utraty właściwości folii ?
pozdrawiam
-
Podobno pomaga płyn do mycia naczyń / płyn do zmywarek.
Ja zawsze czyściłem szeroką taśmą klejącą tzn. przyklejasz taśmę na zabrudzoną stronę i delikatnie odklejasz, wszystkie zabrudzenia pozostają na taśmie. Jednak z wersją Ultra zalecam bardzo dużą delikatność i rozwagę, jej silikonowa powierzchnia klejąca jest dość delikatna.
-
Dzięki, zacznę delikatnie od płynu do naczyń
gdyby nie pomogło ta taśma o której piszesz to jakiś szczególny rodzaj ?
-
ta taśma o której piszesz to jakiś szczególny rodzaj ?
Ja używałem zwykłej pakowej, ważne żeby była dość mocna (tzn. nie rwała się na kawałki).
-
Udało się, na początku umyłem płynem do naczyń a póżniej wykorzystałem zwykłą taśmę pakową do wyczyszczenia wszystkich śmieci
tak na marginesie zakładanie tej folii to lekcja pokory i nie dziwię się że jej sprzedawca radził przed założeniem wypić 2 kieliszki wina dla rozluźnienia i jeden czegoś mocniejszego po :)
dzięki
[Dodano: 2005-09-03 10:34:10]
Udało się, na początku umyłem płynem do naczyń a póżniej wykorzystałem zwykłą taśmę pakową do wyczyszczenia wszystkich śmieci
tak na marginesie zakładanie tej folii to lekcja pokory i nie dziwię się że jej sprzedawca radził przed założeniem wypić 2 kieliszki wina dla rozluźnienia i jeden czegoś mocniejszego po :)
dzięki
-
Hy, hy, hy.... dobrze Ci radził ;)
BTW: płyn do zmywarek jest lepszy od płynu do naczyń, bo nie powoduje zacieków od wody.
A tak swoją drogą, to nie wiem czy wiesz/wiecie, ale Brando oferuje również folie na ekrany telefonów komórkowych, odtwarzaczy MP3, ekrany aparatów fotograficznych, a nawet na ekrany konsol (Nintendo DS, PSP). W ich ofercie jest tego mnóstwo, oczywiście o odpowiednich kształtach i rozmiarach. Ostatnio kupiłem w sklepie Brando folię na ten dolny, dotykowy ekran konsoli Nintendo DS - jak pytałem o takie folie ochronne u sprzedawców konsol (giełda komputerowa, M-Markt) to robili duże oczy... Teraz jak patrzę jak moja kilkuletnia córka zasuwa rysikiem po ekranie grając w Mario, to spodziewam się, że za chwilę folie będą obowiązkowym dodatkiem do NDS-a...
-
Jeśli chodzi o czyszczenie założonej folii to jest łatwiejszy posób.
Kup szmatkę do czyszczenia szkieł okolarów. (np. w vision express)
Tą szmatkę bedziesz miał na wieki a wyczysci twoją folią w 2 sekundy na błysk. Jest to jednorazowy wydatek (8-25PLN)
Przy okazji będziesz miał czym czyścić szkiełka okularów przeciwsłonecznych, wyświetlacza komórki itp...
Żadnych płynów
Zakładaj folię w zaparowaanej łazience.
-
Nie rozumiem pomysłów ze zdejmowaniem folii do czyszczenia.
Ja nie zdejmuję wogóle. Kupiłem piankę antyelektrostatyczną do ekranów i lekko pryskam na zwykłą chustkę potem delikatnie pocieram po ekranie. Efekt super.
Mam inny problem Brando Ultra Clear po kilku miesiącach porysowała się. Czym ją wypolerować?
-
Niczym :) Wymienic...
-
Niczym :) Wymienic...
Drobniejsze ryski znikają przy polerowaniu chustką ale tylko drobne.