Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]

  • 19 Odpowiedzi
  • 2553 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« dnia: Marzec 24, 2007, 12:48:17 »
Na początku chciałbym się przywitać, nie pisałem do tej pory, ale sporo Was czytam.

Od 4 dni jestem posiadaczem N560, to mój pierwszy pocekt pc więc doświadczenie mam małe, ale daje sobie radę.

Mam jednak problem z GPSem, mianowicie wbudowany program GPSlocator znajduje mi satelity, wolno bo wolno, ale dziś rano na spacerze z psem do 6 sie podłączył w czasie około 5 minut. Nie wiem czy to dobrze ,czy źle, z tematów na forum wnioskuję, że chyba w normie.

Jednakże owy program nie pokazuje mi moich współrzędnych. Podobny problem mam z Automapą, kreseczki zielone(GPS) się pojawiają - najwięcej 4 , ale tych obok (SAT) w ogólne nie ma i program nie działa...


Mam pytanie więc, czy z moim looxem jest coś nie tak? co powinienem zrobić , żeby obydwa programy zadziałały?

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2007, 13:54:53 »
hmm jeśli faktycznie nie masz współrzędnych to chyba serwis, spróbuj jeszcze HR na wszelki. 

jak długo próbowałeś czekać na pojawienie się współrzędnych ? idz do kawiarni kup kawusię, gazetę i poczekaj pół godzinki na wszelki ... tez czasami miałem jaja z gps ale ogólnie działa ;]

pzdr

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2007, 14:53:26 »
Z tego co piszesz można wywnioskować, że loox odbiera dane z satelit, ale nie łapie fixa. Proponuję wyjść na otwartą przestrzeń i spróbować z dłuższym jak 5 minut czasem (20-30). Jeśli w tym czasie nie złapie współrzędnych, to zrób HR i spróbuj ponownie. Jeśli po tym się nie poprawi -> serwis.

Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2007, 22:57:13 »
witam, bardzo dziękuje za odpowiedzi.


HR próbowałem już, nic się nie zmieniło. Po dworku chodziłem pół godzinki, nie znalazł dalej współrzędnych mimo 6 satelit w zasięgu, ile potrzebują Wasze looxy aby złapać współrzędne?

Możecie polecić jakiś serwis gwarancyjny? mieszkam w Warszawie.

*

Offline DAAMOOK

  • *
  • 98
  • Sprzęt: loox n560
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2007, 11:33:50 »
Po dworku chodziłem pół godzinki, nie znalazł dalej współrzędnych mimo 6 satelit w zasięgu, ile potrzebują Wasze looxy aby złapać współrzędne?

Nie masz chodzic tylko spokojnie polozyc looxa i niech zlapie fixa.
Co jakis czas musi uaktualnic (sciagnac z satelity) wieksza porcje danych. Zajmuje mu to okolo 10-20 minut.
W tym czasie musi byc caly czas dobry sygnal bo inaczej sciaganie rozpocznie sie od nowa.

Jak chodziles sobie to nie dziw sie ze nie potrafil sciagnac tych danych(nie pomne jak to sie nazywalo).

Pamietaj ze jak sie sam wylaczy to tez musi sciagac od poczatku.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2007, 11:50:14 »
Dokładnie jak kolega mów: statycznie! :)

A co do serwisu to jest jeden, ale chyba nikt, kto miał z nim styczność nie jest takim sadystą, żeby go polecać...

Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2007, 16:57:29 »
No dobrze zrobie jak mówicie, czyli nie będe chodził i będe go utrzymywał włączonego, ale w takim razie coś mi sie nie zgadza, za każdym razem mam to pobierać? nigdy nie będzie tak, że po włączeniu GPSa po prostu znajdzie satelity i fixa, czy za każdym razem będę musiał stać 20 minut w miejscu. . . ? trochę bez sensu ten GPS w takim razie. . .

*

Offline DAAMOOK

  • *
  • 98
  • Sprzęt: loox n560
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2007, 18:57:10 »
... w takim razie coś mi sie nie zgadza, za każdym razem mam to pobierać? nigdy nie będzie tak, że po włączeniu GPSa po prostu znajdzie satelity i fixa, czy za każdym razem będę musiał stać 20 minut w miejscu. . . ?....

GPS musi sciaganc dane o ogolnym polozeniu. Pozniej utrzymuje je w pamieci. Dopiero powazna zmiana miejsca (w dziesiatkach/setkach kilometrow) z wylaczonym gps  powoduje potrzebe ponownego uaktualnienia danych.

Pozniej fix u mnie jest lapany bardzo szybko.

Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2007, 21:28:44 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jutro sprawdzę i dam znać

Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2007, 21:27:22 »
Panowie mieliście racje, działa.  Dziękuję.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2007, 11:25:11 »
Fajnie, ze moglismy pomoc.

Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2007, 21:05:18 »
Jeszcze jedno pytanie, czy on to powinien już automatycznie pamiętać czy powinienem może użyc opcji SET POI? Bo dziś wygląda na to że znowu musze pobierać fixa. .

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2007, 22:25:04 »
wlasnie testuje w trasie FS N560 i musze z przykroscia stwierdzic ze mam podobne doswiadczenia. Nie dochodza do mnie sugestie kolegow co do czasu zimnego startu. Zdecydowanie masz klopot z czuloscia anteny. W praktyce zimny start sporadycznie wynosi 5 min. Nie wiem czy to jest uszkodzenie czy "zaleta" tego nietaniego sprzetu. Sprzet testuje w tym samym samochodzie co poprzedni przez tysiace kilometrow i wiele dni i mam skale porownawcza, bo kolega z ktorym jestem, ma MDA z Ery o duzo gorszych parametrach i zawstydza mnie szybkoscia i czuloscia dzialania. W obu odpalilem widok satelit i poziom sygnalu i wniosek jest taki, ze wywalilem w bloto 1800zl lub jest to uszkodzenie. Poprzednio przez rok mialem Looxa 720 + GPS na BT i chodzilo jak burza. Katowalem sprzet ostro i nigdy nie musialem robic HR i nigdy nie musialem dla uspokojenia odmawiac 10 zdrowasiek az zlapie ping. Kolego- service albo kosz. FS mnie rozczula- pozdrawiam

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2007, 23:10:41 »
... w takim razie coś mi sie nie zgadza, za każdym razem mam to pobierać? nigdy nie będzie tak, że po włączeniu GPSa po prostu znajdzie satelity i fixa, czy za każdym razem będę musiał stać 20 minut w miejscu. . . ?....

GPS musi sciaganc dane o ogolnym polozeniu. Pozniej utrzymuje je w pamieci. Dopiero powazna zmiana miejsca (w dziesiatkach/setkach kilometrow) z wylaczonym gps  powoduje potrzebe ponownego uaktualnienia danych.

Pozniej fix u mnie jest lapany bardzo szybko.
Dobrze mowi /pisze/ dokladnie tak jest. Podobnie z Automapa, pierwsze logowanie trwalo u mnie dluzej, a nastepne to nawet ponizej minuty i juz prowadzi do celu, ale trzeba pamietac, ze jak np. zalogujesz sie w Warszawie, a potem z wylaczonym looxem przemiescisz sie do np. Krakowa to ponowne wlaczenie mapy bedzie skutkowalo kilkoma minutami /moze nie 20/, ale z 3 nim ponownie sie zlokalizuje.
Jak znam zycie, to wkrotce bedziesz mial nastepne pytania...schody sie zaczna, ale ja zaczalem zabawe z looxem w listopadzie i po kilku dniach mialem go dosc, bo nic nie dzialalo, ale po wgraniu poprawek Marchevki, pomocy dobrych kolegow z tego forum wszystko, dokladnie wszystko dziala, korzystam z netu przez bt z talefonem Samsung Z400, korzystam z WIFI /ale nie przez E2C/, mam kilka programow SPB /i bardzo je polecam/ i korzystam z niego bardzo intensywnie, takze cierpliwosci, a bedzie dobrze. Przy okazji HR musialem zrobic na poczatku, a soft to okazjonalnie...powiedzmy raz na dwa tygodnie...
Pozdrowienia Antek

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2007, 00:25:50 »
Jeszcze jedno pytanie, czy on to powinien już automatycznie pamiętać czy powinienem może użyc opcji SET POI? Bo dziś wygląda na to że znowu musze pobierać fixa. .

GPS:
Hot Start (do 20 minut w jednym miejscu) - fix <20 sekund;
Warm Start (od 20 minut do okolo 6h) - fix <90 sekund;
Cold Start (od okolo 6h) - fix <5 minut;
Very Cold Start (np. po HR) - czekac az zafixuje;

To tak pokrótce. Czyli jak leży sobie w nocy, to rano masz Cold Start (zazwyczaj). Moze lapac fixa dlugo, ale nie musi.

POI = Point of Interest
Sa to punkty uzytkownika, ktore sobie wprowadzasz (Nazwa, inne pierdoly + wspolrzedne z GPSa). Nie maja najmniejszego wplywu na lapanie fixa.

Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2007, 09:14:13 »
No to kurcze mnie zasmuciliście.  Czas u mnie na serwis.

Mimo, że wczoraj już złapał fixa pierwszy raz (15 minut leżał bez żadnego ruchu ) to dziś przez 1o minut z przestojami na 3-4 minuty i nic.


Dodam tylko, że wszystko inne wydaje się działać poprawnie, net przez dwa telefony, wifi niby widzi sieć podłaczam się do niej ale pakiety nie chcą iść za bardzo, ale raczej nie jest to wada looxa tylko błąd w konfiguracji gdzieś mam, poza tym wszystko chodzi bardzo szybko i sprawnie, poza GPSem.


Są jakieś lepsze i gorze serwisy, czy tylko jeden?

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2007, 16:26:59 »
Tylko jeden. CSS  :-X

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2007, 19:39:29 »
wlasnie testuje w trasie FS N560 i musze z przykroscia stwierdzic ze mam podobne doswiadczenia. Nie dochodza do mnie sugestie kolegow co do czasu zimnego startu. Zdecydowanie masz klopot z czuloscia anteny. W praktyce zimny start sporadycznie wynosi 5 min. Nie wiem czy to jest uszkodzenie czy "zaleta" tego nietaniego sprzetu. Sprzet testuje w tym samym samochodzie co poprzedni przez tysiace kilometrow i wiele dni i mam skale porownawcza, bo kolega z ktorym jestem, ma MDA z Ery o duzo gorszych parametrach i zawstydza mnie szybkoscia i czuloscia dzialania. W obu odpalilem widok satelit i poziom sygnalu i wniosek jest taki, ze wywalilem w bloto 1800zl lub jest to uszkodzenie. Poprzednio przez rok mialem Looxa 720 + GPS na BT i chodzilo jak burza. Katowalem sprzet ostro i nigdy nie musialem robic HR i nigdy nie musialem dla uspokojenia odmawiac 10 zdrowasiek az zlapie ping. Kolego- service albo kosz. FS mnie rozczula- pozdrawiam

Panowie serwis! Miałem to samo, odesłałem do serwisu i juz działa jak każdy GPS na SiRF III czyli włączam, czekam 2s-2 min. Nieważne czy pada, czy się przemieściłem, kiedy ostatnio włączałem. Po prostu działa jak należy. Z serwisem trzeba się troche nawalczyc bo przeważnie zrobia HR i stwiedzą ze działa.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2007, 23:17:50 »
wlasnie testuje w trasie FS N560 i musze z przykroscia stwierdzic ze mam podobne doswiadczenia. Nie dochodza do mnie sugestie kolegow co do czasu zimnego startu. Zdecydowanie masz klopot z czuloscia anteny. W praktyce zimny start sporadycznie wynosi 5 min. Nie wiem czy to jest uszkodzenie czy "zaleta" tego nietaniego sprzetu. Sprzet testuje w tym samym samochodzie co poprzedni przez tysiace kilometrow i wiele dni i mam skale porownawcza, bo kolega z ktorym jestem, ma MDA z Ery o duzo gorszych parametrach i zawstydza mnie szybkoscia i czuloscia dzialania. W obu odpalilem widok satelit i poziom sygnalu i wniosek jest taki, ze wywalilem w bloto 1800zl lub jest to uszkodzenie. Poprzednio przez rok mialem Looxa 720 + GPS na BT i chodzilo jak burza. Katowalem sprzet ostro i nigdy nie musialem robic HR i nigdy nie musialem dla uspokojenia odmawiac 10 zdrowasiek az zlapie ping. Kolego- service albo kosz. FS mnie rozczula- pozdrawiam

Panowie serwis! Miałem to samo, odesłałem do serwisu i juz działa jak każdy GPS na SiRF III czyli włączam, czekam 2s-2 min. Nieważne czy pada, czy się przemieściłem, kiedy ostatnio włączałem. Po prostu działa jak należy. Z serwisem trzeba się troche nawalczyc bo przeważnie zrobia HR i stwiedzą ze działa.

Ile sie czeka na sprzet z serwisu ? Co robia ze wtedy dziala lepiej ?

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Odp: Czy mój Loox N560 wymaga wizyty w serwisie? [GPS]
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2007, 09:51:52 »
Czeka się 2-3tyg.
Działa lepiej pod warunkiem, że dopilnujesz zeby naprawili. Zadzwoniłem po tyg i powiedzieli ze jest przygotowany do wysyłki. Pytam co było nie tak, powiedzieli ze zrobili HR i działa wiec im musiałem tłumaczyć ze HR to też potrafię zrobić i problem jest w czymś innym (oni dobrze wiedzą o co chodzi !!!).
Działa lepiej tzn da się go w miarę normalnie używać, ale nie jest to to co SiRF na BT. Działa na tyle dobrze, że juz mi się nie chce zabierać SiRF na BT :)