AXIM 51v vs N560

  • 44 Odpowiedzi
  • 4730 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 27, 2006, 16:09:38 »
Sprawdze wieczorkiem, na 100% :-)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline b98

  • ****
  • 541
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 27, 2006, 16:21:18 »
:lol:

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2006, 16:25:11 »
dla Ciebie to jest podniecanie sie - dla innych cenne informacje ktore pomogą w trafnym wyborze urządzenia. Urządzenia, na ktore chcą przeznaczyć swoje  CIEŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE

*

Offline b98

  • ****
  • 541
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2006, 16:50:16 »
ja bym tam swoich ciężko zarobionych pieniędzy jeśli naprawdę były TAK CIĘŻKO ZAROBIONE naprawdę nie wydawał na PDA

przecież to jest rzecz bez której spokojnie można się obejść  :cry:

także nie zasuwaj tak z grubej rury  :lol:

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 28, 2006, 00:39:27 »
Cytat: "michobo"
Moj DELL trafi z powrotem do sprzedawcy (moge zwrocic)- kupuje drugiego N560...

Mysle ze to mowi samo za siebie


Sprawdz trasę
Poznan - Przybyszewskiego 35
Szczecin - Niemierzynska 22

DEll wyliczył mi ta trase w oparciu o AM 3.9.3 zapakowaną do Flasha
Na TURBO czas ustalenia trasy wynosił 14-15 sekund. Dokladnie to samo na N560 - 7 sekund (w turbo)
Dell przed testem był zresetowany (n560 - nie)


Axim po resecie , mapy na karcie cf, trase wyliczyl w 9s, procesor w trybie Auto
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 28, 2006, 06:52:38 »
dzieki Claude - bardzo mi pomogles

2 sekundy roznicy są do przyjęcia - niemal 100% roznica w czasie obliczen (i to w TURBO) przy tych samych prockach w obu PDA - juz nie

Nie wiem czy czytales moj post dotyczący "przycinania" sie pliku wmv odtwarzanego w MP  z karty SD. Ten sam plik w N560, z tej samej karty odtwarza sie prawidłowo...
Jestem wobec tego juz niemal przekonany ze z moim egzemplarzem x51v jest cos niedobrego....

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 28, 2006, 16:00:56 »
Takie porównania IMHO są nieco bez sensu, oba PPC służą innym celom (GPS) i mają inne ceny. Kupujcie pod swoje zastosowania i będzie dobrze.

*

Offline 5hinka

  • **
  • 100
    • http://www.klimatech.biz.pl
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 28, 2006, 16:28:40 »
cos masz nie tak z tym x51v
mi wyznacza ta trase w okolo 7-9s

pozdrawiam

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 28, 2006, 17:11:02 »
Dzieki Panowie za informacje.
Dzis zwrocilem sprzet do Techmarketu - czekam za przelewem

PS
mam jednak sporo uwag co do rzetelnosci pracowników firmy - w szczegolnosci jednego  - Raczej juz nie zrobie tam ponownie zakupów


JACKAL - pierwsze slysze by PPC były przeznaczone do roznych celów. Są lepiej lub gorzej wyposarzone- to wszystko. Na kazdym z nich (N560, Axim) mozna grac, mozna ogladac filmy i mozna nawigowac przez GPS Nie zgadzam sie tez w kwestii ceny - oba modele kosztuja niemal tyle samo ! Oczywiscie porownuj ceny oficjalne a nie jakis samodzielny imporcik Aximów z USA...

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2006, 13:07:13 »
Cytat: "michobo"


JACKAL - pierwsze slysze by PPC były przeznaczone do roznych celów. Są lepiej lub gorzej wyposarzone- to wszystko. Na kazdym z nich (N560, Axim) mozna grac, mozna ogladac filmy i mozna nawigowac przez GPS Nie zgadzam sie tez w kwestii ceny - oba modele kosztuja niemal tyle samo ! Oczywiscie porownuj ceny oficjalne a nie jakis samodzielny imporcik Aximów z USA...


Po pierwsze N560 ma wbudowaną antenę GPS, za którą w Aximie musisz dopłacić (zewnetrzny odbiornik), więc cenowo IMHO nie są zbyt porównywalne.

Po wtóre zastosowania są bardzo różne, jedni wykorzystują je do nawigacji i tyle, inni oglądają na nich filmy i słuchają muzyki, grają i siedzą w internecie. Owszem, można to wszystko robić przy użyciu jednego modelu, ale chociażby z uwagi na karty graficzne i odbiorniki GPS niektóre modele nadają się do pewnych celów bardziej, zaś inne mniej.

Tylko o to mi chodziło.

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2006, 19:54:57 »
Po pierwszej serii testow mam mieszane uczucia co do czulosci GPS w n560 Oczywiscie nalezy to jeszcze zweryfikowac i porownac w praktyce do innych GPS ale jezeli nie zalezy ci na ekranie VGA to poczekalbym na twoim miejscu na to co mowia uzytkownicy o n560 jako GPS;
Pozostale elementy sa raczej OK - poza
- glosniczkiem zdecydowanie slaby dzwiek
- mikrofonem (dzwiek jakby nagranie z szafy) - tez slaba czulosc

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2006, 20:58:03 »
W moim przypadku (a mam 2szt N560) - nie zgłaszam zadnych uwag co do czułosci mikrofonu jak i glosnosci urzadzenia.Oczywiscie wziawszy pdo uwage to ze w sprzecie nie jest zainstalowany mikrofon Shure SM58 oraz zestaw nagłąsniający firmy EDIROL.

Jesli chodzi o GPS - duzo zalezy od konkretnej pory dnia, lokalizacji Looxa w terenie (widocznosc nieba), stanu atmosfery... Lepszą czułość wykazuje N560 w momencie gdy skierowany jest "plecami" a nie wyswietlaczem ku niebu. Jesli uzywamy PDA z displayem "UP" musimy brac pod uwage fakt iz jest to istna siatka dyfrakcyjna dla sygnału GPS.
Od strony praktycznej jednak- wszystko dziala znakomicie. Sledzenie jest dokladne i STABILNE - a to chyba jest najistotniejsze (po przejechaniu ponad 1000km nie zanotowałem dotąd ani jednego "zerwania łącznosci")

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2006, 22:39:52 »
Cytat: "michobo"
W moim przypadku

Z calym szacunkiem i bez obrazy -  michobo  czy porownujesz czulosc mikrofonu i moc glosnika wzgledem innych ci znanych PDA czy rzeczywiscie wg swojej potrzeby i "Shure SM58" ?
A jak jest z GPS? - Juz pisalem gdzie indziej ze 1000 czy nawet 5tys km nie jest miarodajne...  Tu jest kwestia porownania roznych PDA niz spełnienie pod wzgledem swoich potrzeb...

*

Offline obik

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2006, 23:23:46 »
o czulosci GPSu toczy sie dyskusja juz w innym temacie wiec moze nie dublujcie? W ogole dajecie tyle sprzecznych informacji ze ja juz sam nie wiem. Albo kazdy model jest inny albo jestescie strasznie nieobiektywni. Gdzies ktos wczesniej pisal ze glosnik jest super i wszystko pieknie slychac nie ustawiajac nawet max glosnosci...

AXIM 51v vs N560
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2006, 23:36:41 »
Cytat: "obik"
....W ogole dajecie tyle sprzecznych informacji ze ja juz sam nie wiem. Albo kazdy model jest inny albo jestescie strasznie nieobiektywni. Gdzies ktos wczesniej pisal ze glosnik jest super i wszystko pieknie slychac nie ustawiajac nawet max glosnosci...
Co do sprzecznosci to pewno racja bo najczesciej pochodza z interperetacji albo subiektywnosci.

Cytat: "obik"
...."Gdzies ktos wczesniej pisal ze glosnik jest super i wszystko pieknie slychac"...
taka uwage ja bym odczytal ze dzwiek jest CZYTELNY.
Glosnik daje duzo sopranów (czy to zle? - sprawa gustu - ale do pewnego stopnia) ale sygnal jest przede wszystkim CICHSZY w POROWNANIU  do Mio ;-) i to przy max ustawieniu. Jakie masz odczucia sluchajac Automapy albo innego "GPSa"?
 Proponuje zrobic krotkie nagranie dzwieku : mowy , radia, itp z reki, z pda w kieszeni itp ...  i jakie Twoje zdanie?  O jakosci mp3 nie pisze bo to mnie mniej dotyczy...