WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!

  • 372 Odpowiedzi
  • 106714 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 20, 2008, 10:40:47 »
Czy może mi ktoś jeszcze napisać jakie muszą być ustawienie MMS w WM6.1 - bo co prawda jak sobie to jakoś sam skonfigurowałem to mogę wysyłać MMSy ale natomiast nie mogę odbierać. Przychodzi mi SMS od Plusa, że na takiej a takiej stronie czeka na mnie MMS i jest podane hasło o tej wiadomości.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 20, 2008, 14:12:51 »

a możesz napisać gdzie to zakupiłeś??

Z hostem usb jest trochę ciężko. Można na allegro dostać przejściówkę z mini USB męskiego na USB żeński gdzieś za 3zł + 6zł przesyłka, nie mogłem się doczekać aż ktoś będzie sprzedawać z Wrocławia a nie widzi mi się płacić 2x więcej za przesyłkę niż za towar:] Dodatkowo na forum (tym) toczy się jakiś dziwny temat jak przerobić taka właśnie przejściówkę z allegro na HOST USB... nie wiem czy to jakaś sztuka dla sztuki czy zaiste nie działa taka zwykła przejściówka z allegro.  W sklepach typu Media Martk/ Saturn/ euro rtv czy komputerowych nie ma niestety przejściówek mini USB na USB żeński czy Hosta USB jak to woli:)
Ja po prostu użyłem ogólnie dostępnego kabla dodawanego do czytników/aparatów/odtwarzaczy:

oraz równie dostępnego przedłużacza USB:

Obydwa kable miałem w domu i obydwa nie były mi potrzebne.
Rozcinasz jeden, rozcinasz drugi - w środku są 4 kabelki, każdy ma inny kolor, łączysz kolory do siebie i gotowe. Reszta to już tylko kwestia wytrzymałości, praktyczności i estetyki. Dobrze zaizolować przewody żeby kabelki o różnych kolorach nie zwierały się, można taśmą izolacyjną, można rureczkami termokurczliwymi i pewnie jeszcze jakimiś innymi gadżetami. Możesz połączone kabelki polutować jeszcze - będzie pewniej. Na koniec (ja tak zrobiłem) można zamknąć poskręcane kabelki w tą małą puszeczkę (była na kablu od miniUSB) i śmiga:) 

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 20, 2008, 15:52:15 »
polecam szukac w sklepach elektronicznych :) Kazda bedzie dzialac t830 niema zadnego swojego "formatu" :)

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 20, 2008, 19:16:09 »
Cytuj
czy ktoś w końcu dał rade odpalić SDHC pod wm6.1??
w WM6.1 działają: SD i SDHC - karta"Transcend"

no wlaśnie ja mam problem z adata 8 GB. non stop pyta się o format a gdy wcisnę yes to tez nic nie daje.

a z tym przelutowaniem kabla: myślałem nad tym ale czy to nie spowoduje powstawania zakłóceń i błędnej pracy?

EDIT: cos takiego rozkminilem:
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 19:20:25 wysłana przez demanu »

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 20, 2008, 20:30:35 »
Dwie sprawy jeszcze mam:
1. Jak szybko wejść w pisanie nowego smsa? W WM5 wystarczyło nacisnąć przycisk z kopertą a później lewym funkcyjnym(było tam NEW) i już (dwa kliknięcia), teraz po naciśnięciu koperty dopiero wybiera sie konto (sms, mms, e-mail) później prawym funkcyjnym Menu i dopiero New (czyli dwa razy więcej roboty)

... przytrzymać koperte. Zrobić sms - always choose this akount i vuola :P

2. Da się wyłączyć dźwięk powiadomienia o dostarczeniu smsa? Samo powiadomienie - ok, dobrze że jest - nie chcę wyłączać  ale to że za każdym razem wywala mi je w formie notification też jeszcze zniosę ale niech chociaż milczy przy tym:)

... da sie chyba w ogóle wyłaczyć powiadomienia problem z głowy wtedy

Acha jak ktoś zabiera się za flashowanie to polecam najpierw wgrać ActiveSync 4.5 inaczej flasher pod koniec będzie marudzić że nie może nawiązać połączenia, chociaż tel i tak się dobrze zflashuje (jakie wesołe słowotwórstwo :D )

... i tak nalepiej flaszowac z sd :/
Ps.:
Popełniłem wreszcie USB HOST do looxa, z WM6.1 działa bardzo dobrze:)


Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 20, 2008, 23:34:26 »
myślałem nad tym ale czy to nie spowoduje powstawania zakłóceń i błędnej pracy?

Po mojemu to nie powinno:) Zanim zlutowałem sobie kable miałem hadrocorowego hosta:] Szkoda że zdjęcia nie miał. Zbudowany był z karty rozszerzeń USB do kompa (dwa gniazda na śledziu z kostkami wyprowadzonymi do wpięcia bezpośrednio w płytę główną) kabla VGA do monitora, kabla miniUSB - USB męski, pudełka po płytach (duże gdzieś na 50płyt). końcówka miniUSB naturalnie była wpinana do looxa, dalej usb w jeden z dwóch portów usb z tego śledzia. Z portu wychodził kabel, na końcu kostka w niej kabelki - wyjąłem je i wsadziłem na piny od kabla VGA (z 2metru pozwijany jak się dało) na drugim końcu kabla VGA podpięte w analogiczny sposób było drugie gniazdo USB ze śledzia. Działało? Pewnie  :mrgreen:

Dzięki za pomoc (ktoś chyba wyedytował posta wiec nie wiem komu dziękować;) ) z wiadomościami, rzeczywiście jak się przytrzyma słuchawkę to można ustawić "na sztywno" pisanie smsa - teraz życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej:P
Co do irytującego dźwięku przy potwierdzeniu wysłania smsa to nie wiem gdzie to wyciszyć:/
Start -> Settings -> Sounds & notification -> Notification -> Event nie widze niczego co mogłoby wyłączyć dźwięk potwierdzenia.

Kolejny problem:D
Ustawiając budzik (clock & alarms) po kliknięciu na ikone dzwonka jest opcja do odchaczenia "Repeat sound" niestety u mnie nie działa i każdy dzwonek budzika raz tylko jest wyśpiewany. Da radę coś z tym zrobić? :) Szukałem w Start -> Settings -> Sounds & notification -> Notification ->  Event -> Reminders ale tam też mam odchaczone Repeat i nic.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 21, 2008, 10:05:01 »
mi odtwarza ale chwile trzeba poczekac zanim odtworzy drugi raz.

nadal problem jest z SDHC

*

Offline MANIEK1970

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO MOOV 500 toshibaG810 WM6.1PLK. Nokia N95
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 02, 2008, 09:58:13 »
siemka mam pytanko? czy ktoś by mógł ugotować konkretny rom wm6. z wideorozmowami . jak to będzie chodzić
to reszte można se dograć czyż nie tak? szukam takiego na różnych forach i na xda sprawdzałem wszystkie i kiszka. wszyscy mówią żeto że tamto ale wideorozmów niema i niewiem czy się znajdom na jakimś romie.
także prosze o konkretną wskazówke,nie znam angielskiego tylko tak pare słówek ale mniej więcej wiem o co chodzi.pozdrawiam :ok:  narazie zostaje przy wm5   B) :banan:

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 02, 2008, 10:55:03 »
siemka mam pytanko? czy ktoś by mógł ugotować konkretny rom wm6. z wideorozmowami . jak to będzie chodzić
to reszte można se dograć czyż nie tak? szukam takiego na różnych forach i na xda sprawdzałem wszystkie i kiszka. wszyscy mówią żeto że tamto ale wideorozmów niema i niewiem czy się znajdom na jakimś romie.
także prosze o konkretną wskazówke,nie znam angielskiego tylko tak pare słówek ale mniej więcej wiem o co chodzi.pozdrawiam :ok:  narazie zostaje przy wm5   B) :banan:

na moje oko to po prostu są problemy techniczne z okiełznaniem tego aspektu telefonu - w moim romie nawet na wirtualnej klawiaturze telefonu wycięli napis "Video Call". No nie wiem, rozważ czy nie lepiej poświęcić video rozmowy dla znacznie większej szybkości. No i baru bajerów które ma windows 6.1 z natury ;)

*

Offline MANIEK1970

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO MOOV 500 toshibaG810 WM6.1PLK. Nokia N95
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 02, 2008, 20:06:33 »
siemka  jak już mam poświęcić wideorozmowy to by ktoś mógł zrobić wm6plk. to by było świetnie :ok:.
a narazie zostaje przy wm5 ,chyba że ktoś mi da linka na naprawde dobry rom co by się nie zacinał i przy ustawianiu menu start pojawiało się to co chce a nie dopiero po restarcie przeważnie tak miałem .
Albo jeszcze lepiej jak by był ktoś zainteresowany zrobić opis jak ugotować rom krok po kroku to bym sie pisał na to i byn sprubował, pozdrawiam  :ok:

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 04, 2008, 21:18:49 »
Odnalazłem kolejny plus dla nieprzekonanych:
- u mnie internet na wm5 "robił się" przez GPRS, tutaj wyświetla się że działa 3G, więc powinno być nieco szybciej :)
- WiFi łączy się z netem zastraszająco szybciej niż w WM5 - tam on testował wpierw większość sieci jakie miał w pamieci, a tutaj już po paru sekundach wie z kim może się połączyć.
- wstawanie systemu jest zasadniczo szybsze. Nie wiem czy to wina stopnia zaśmiecenia mojej piątki czy szybkości szóstki ;)

Jak i niestety nowe wady:
- w mojej wersji romu 6.1 po dużej liczbie resetów włącza się moduł WiFi automatycznie i nie chce się skurczybyk zamknąć
- czasem po resecie nie pojawiają się ikonki do uruchamiania tel/wifi/bt i jak chce mieć musze jeszcze raz włączyć

*

Offline MANIEK1970

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO MOOV 500 toshibaG810 WM6.1PLK. Nokia N95
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 05, 2008, 19:54:14 »
cześć no i właśnie takie są problemy,ciekawe czy nadal będą ?ten ostatni rom acubensa jest w miare ale żeby był bez pluginu htc bo się nie zmienia naprzykład z nocy na dzień bez aktualizacji.poczekam jeszcze troche narka :lol: :banan:

*

Offline daro29

  • 12
  • Sprzęt: T830 WM6.1
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 08, 2008, 14:29:54 »


Jak i niestety nowe wady:
- w mojej wersji romu 6.1 po dużej liczbie resetów włącza się moduł WiFi automatycznie i nie chce się skurczybyk zamknąć
- czasem po resecie nie pojawiają się ikonki do uruchamiania tel/wifi/bt i jak chce mieć musze jeszcze raz włączyć


mam to samo, to uroki  6.1 z zainstalowanym T830Tweaker
pzdr

*

Offline gs1

  • 1
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 08, 2008, 16:26:46 »
Witam przeszedłem z 6.0 na 6.1 by Acubens i nie czyta mi kontaktów z karty sim. Na 6.0 i starszych jest OK. Może ktoś miał podobny problem ???

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 08, 2008, 20:38:53 »
Witam , wchodzisz w Programs - Advanced Config - na liście którą zobaczysz znajdź- Phone- następnie Shoow SIM contacts i w pasku na dole masz z pewnością "no" , to zmień na" yes" i już masz kontakty z SIM . pozdrawiam .

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 11, 2008, 00:24:55 »
A Jak zainstalować programy w JAVIE pod W 6.1?

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 11, 2008, 10:26:15 »
A Jak zainstalować programy w JAVIE pod W 6.1?

analogicznie jak na piątce. Trzeba tylko doinstalować program do obsługi javi i za pomocą niego posługiwać sięaplikacjami w tym pięknym języku :P

*

Offline MANIEK1970

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO MOOV 500 toshibaG810 WM6.1PLK. Nokia N95
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 12, 2008, 19:11:44 »
w tym romie FSC-T830-2.7z działają wideorozmowy ale nie precyzyjnie i trzeba go dopracować ale jest wmiare jave trzeba doinstalowac itakie tam kto co potrzebuje  :ok:

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 14, 2008, 07:08:53 »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Ale nie się wydaje że ten ostatni WM6.1
(19209.2.3.0) wolniej chodzi od poprzednich wersji.

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 14, 2008, 12:03:59 »

Napisane: Listopad 14, 2008, 12:02:43

analogicznie jak na piątce. Trzeba tylko doinstalować program do obsługi javi i za pomocą niego posługiwać sięaplikacjami w tym pięknym języku :P

Właśnie możesz podać nazwę jakiegoś programu do obsługi JAVA w naszym foniku ?
[/quote]

*

Offline MANIEK1970

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO MOOV 500 toshibaG810 WM6.1PLK. Nokia N95
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 14, 2008, 20:33:17 »
Cześka tu macie linka do javy http://rapidshare.com/files/163792122/Esmertec_Java.cab.html zainstalujecie to będzie java. czy ktoś mi poda linka do fajnego roma w kturym są wideorozmowy  :ok:, bez htc plugin today, no chyba że już musi być to trudno pozdrawiam  :banan:

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 16, 2008, 08:41:44 »
dzięki za linka. Będę zaraz testować.

Co do wersji z wideo rozmowami to niestety mam 6.1 w której jeszcze podobno nie dopracowali tej funkcji, jednak osobiście jej nie sprawdzałem, ponieważ mnie to nie interesuje.

Pozdrawiam ...

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 16, 2008, 20:38:32 »
Kupiłem niedawno T830. Wcześniej miałem SPV m2000 z wm6.1 i przyzwyczaiłem się do kilku udogodnień z tego systemu. Długo szukałem odpowiedniej wersji pod T830. W końcu znalazłem czystą bez żadnych dodatkowych aplikacji i taka podoba mi się najbardziej. Denerwuje mnie tylko jeden szczegół, który jak na razie był rozwiązany chyba tylko w 2 romach - testowałem chyba z 6. Po naciśnięciu na zieloną słuchawkę powinna otworzyć się lista ostatnio wykonywanych połączeń, a mi wyświetla keypad'a... Ma ktoś pomysł jak to podmienić?

Jeszcze taki mały, ale ważny detal. W SPV miałem możliwość przekopiowania wszystkich kontaktów z SIM do telefonu. w T830 tylko w WM5 był taki programik. Jest jakiś program pod WM6 ułatwiający skopiowanie wszystkich kontaktów na raz?

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 19, 2008, 16:31:39 »
Też zastanawiam się nad przejściem na WM 6 albo 6.1 tylko mam kilka pytań. Jaki mod najlepiej wybrać żeby był czysty, bez zawalających pamięć bajerów. Czy w momencie kiedy będę instalował WM 6 bądź 6.1 to wszystko z WM5 zostanie wyczyszczone? Tzn. chodzi mi o poinstalowane programy itp. czy tylko się zaktualizuje do wyższej wersji?

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 20, 2008, 08:06:38 »
Też zastanawiam się nad przejściem na WM 6 albo 6.1 tylko mam kilka pytań. Jaki mod najlepiej wybrać żeby był czysty, bez zawalających pamięć bajerów. Czy w momencie kiedy będę instalował WM 6 bądź 6.1 to wszystko z WM5 zostanie wyczyszczone? Tzn. chodzi mi o poinstalowane programy itp. czy tylko się zaktualizuje do wyższej wersji?

dostaniesz "goły" system bez niczego. Jak zainstalujesz 6.0 i bedziesz chciał później 6.1 to tak samo. Więc lepiej wchodź od razu w 6.1 ;)

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 21, 2008, 17:46:02 »
Witam , jak w WM 6.1 zapisywać kontakty na karcie SIM ? Domyslnie zapisuje na urządzeniu . Ewentualnie jak skopiować potem kontakty na SIM ? Pozdrawiam.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 22, 2008, 13:59:06 »
Wow, zawsze wszyscy mówili, że nie ma WM6 do t830. Zainstalowałem i działa fajnie. Próbował ktoś z was instalacji spolszczenia? Bo ja próbowałem na wersji 6.0 i było fajnie tylko problem bo Excel przestał działać. A jak u was? Próbowaliście?

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 23, 2008, 13:10:57 »
Mam problem z Wifi. po soft resecie non stop się samo włącza i nie da się go w żaden sposób wyłączyć. Trzeba resetować czasami po kilkanaście razy. zanim system wróci do normalności.

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 23, 2008, 23:49:22 »
Mam problem z Wifi. po soft resecie non stop się samo włącza i nie da się go w żaden sposób wyłączyć. Trzeba resetować czasami po kilkanaście razy. zanim system wróci do normalności.

Norma w romie podanym w tym temacie. Poszukaj lepszych w tym pareset stronicowym temacie na xda.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 14, 2008, 18:21:14 »
A czy ktos spotkal sie juz z problemem braku kontaktow po instalacji softu Acubensa?

Sama instalacja przebiega bez problemow, system sie uruchamia, wszystko dziala, tylko problem jest z wyswietleniem kontaktow. Po wlaczeniu kontaktow SIM w ustawieniach tez sie nic nie zmienia. Nie jest rowniez mozliwe dodanie nowego kontaktu. Po wcisnieciu klawisza przez chwile miga ekran tak, jakby chcial je wlaczyc, po czym powraca do ekranu Today.

Po instalacji systemu robilem HR ale nic nie pomoglo.