Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie

  • 13 Odpowiedzi
  • 16614 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
Witam, mam problem bo mi dosc dlugo wyszukuje w google maps i automapie satelity, slyszalem ze program Satelite Data Update - pomaga lecz wyskakuje mi komunikat "Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie". O co chodzi.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Dobre pytanie, bo ja też nie wiem o co chodzi ;-)

Ale zauważyłem takie coś, że na romach z polską nakładką, lub jak w tym przypadku po polsku (rom Kielicha do x800), jest taki komunikat. Na romach panota problemu takiego nie było, a romy były po angielsku.
Pewnie jakaś nie zgodność komunikatów. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, to albo szukaj alternatywy (GPS Tuner moim zdaniem łapie znacznie szybciej sygnał niż AM) Albo zmiana romu.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
U mnie też czasem pojawia się taki komunikat, ale wtedy próbuję za jakiś czas i już jest ok.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Też kilka razy miałem  :ok: taki komunikat. Najczęściej próba za kilka minut rozwiązywała problem. Proponuję jeszcze sprawdzić połączenie z siecią ...
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
Hm pamietam ze na romie Panot'a mialem tez z tym problem identyczny wiec to chyba nie wina jezyka :] Próbowałem kilka razy i nic :/ Aktualizacje mam sciagnieta i tlyko klikam na "aktualizuj" ale ciagle ten sam komunikat.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Po zrobieniu SR też nadal nie działa?
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Ja też nie wiem o co chodzi,
miałem takie same problemy na romach Panota (nie pamiętam na których bo nie na wszystkich testowanych przeze mnie próbowałem)
i miałem takie same problemy na romach Adonixa (tak jak wyżej)
Popróbuje jeszcze na mojej wersji zaktualizować ale chyba problem tkwi w ModemUpdate bo chyba aktualizuje również obsługę modułu GPS
poprawcie mnie jeśli się mylę bo w warszawie nawet jeżdząc po ulicach miałem na początku moich doświadczeń z Etenem problemy i na AMapie łapał Fixa po nawet 15 minutach...
Dopiero po moich przeładowaniach romów i przede wszystkim wspomnianego ModemUpdate zaczęło to chulać i łapie satelity po około minucie...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
I dupa :/ nie zaktualizuje satelit

*

Offline kamell

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800 Rom 319, micro SD 8GB HC
Odp: Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2009, 22:35:16 »
Chwila monent spójrzcie na datę następnej aktualizacji na dole. Mi zawsze piesze, że aktualizacja nie powiodła się, ale data nastepnej aktualizacji przsuwa się w przód na nastepny tydzień i jest O.K.
Łapie szybciej Fixa GPS niż bez tej aktualizacji.
Jarek

*

Offline robusk1

  • 3
  • Sprzęt: Acer DX900
Odp: Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2009, 13:32:34 »
Mialem podobnie, pomoglo ponowne ustawienie neta... Nie wiem dlaczego, ale po kazdym resecie musze ustawiac na nowo ustawienia neta, chociaz powinny chyba wskoczyc automat. Teraz walcze ze zlapaniem sat w TT...
Acer DX900, ROM A147NLD0400472
TomTom 7.915

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2009, 02:49:58 »
Mialem podobnie, pomoglo ponowne ustawienie neta... Nie wiem dlaczego, ale po kazdym resecie musze ustawiac na nowo ustawienia neta, chociaz powinny chyba wskoczyc automat. Teraz walcze ze zlapaniem sat w TT...

jakby nie było, daj zassać twój rom który masz w stopce...
podrzuć link...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline robusk1

  • 3
  • Sprzęt: Acer DX900
Odp: Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2009, 17:04:06 »
U mnie pomoglo ustawienie neta. Praktycznie juz po chwili (kilkanascie sekund, w pokoju, wewnatrz budynku!! ;-) ) sciagnelo fix-a agps po odpaleniu GPS Viewer, nastepnie po ustawieniu we wlasciwosciach TT-oma "inny odbiornik GPS NMEA", szybkosci 4800 i COM7, juz po ok 30s zlapalo wszystkie sat i to dalej bedac w mieszkaniu... Teraz po wlaczeniu nawigacji lapie zasieg praktycznie po 3 sec  :ok: .

P.S. Kielich, wyslalem Ci wiad na priv
Acer DX900, ROM A147NLD0400472
TomTom 7.915

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
Odp: Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2009, 13:23:17 »
Robusek to pochwal sie jak to ustawiłes, przyda się to pewnie nie ejdnej osobie. Jaka masz siec? Pozdrawiam

*

Offline robusk1

  • 3
  • Sprzęt: Acer DX900
Odp: Satelite Data Update - Pobieranie oraz aktualizacja danych nie powiodlo sie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2009, 15:10:19 »
Po prostu, w moim przypadku meczylem sie kilka godzin z SDU i mialem w.w. komunikat. Dodatkowym utrudnieniem bylo to, ze ROM mam w jezyku holenderskim, ktorego nie znam kompletnie..., wiec wszystko musialem robic metoda prob i bledow. Dziwi mnie swoja droga, że nie mozna jezyka zmienic tak jak w moich dotychczasowych tel. np. na angielski, chociaz sa ustawienia daty, walut itp. na jezyk polski.
Dopiero po kilku godzinach prob, zorientowalem sie ze nie "dziala mi" internet po SR. Dopiero po recznym ustawieniu ustawien sieci (holenderskie Vodafone) praktycznie jak opisalem powyzej, od razu zlapalo mi update a nastepnie gps... TT dziala mi bardzo ladnie, bez opoznien, lapie sat nawet w budynkach, praktycznie po 2-3 sekundach od wlaczenia...
Acer DX900, ROM A147NLD0400472
TomTom 7.915