ebook library, .irf, i czytnik prs-505

  • 4 Odpowiedzi
  • 2513 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ebook library, .irf, i czytnik prs-505
« dnia: Październik 31, 2008, 17:27:36 »
Witam, prosze o pomoc. Mam taką sytuację, że gdy przerabiam [ book designer ] książkę na format .irf, a nastepnie wgrywam ją [za pomoca programu dołączonego do czytnika, ebook library bodajże] do prs-505, to strony są tak jakby ucięte. Tzn jedna strona nie łączy się z drugą, brakuje np. "że", a czasami więcej słów. Gdy powiększam czcionkę, to problem w danym miejscu znika, ale pojawia się w innym, znowu na przejściach stron. Gdy książkę wgrywam przez "mój komputer", to problemu tego nie ma, jednak książka i jej strony strasznie długo się ładuje. Przesłałbym komuś na maila przykładową książkę, w celu sprawdzenia....

pozdrawiam


Z tego co teraz zauważyłem, problem leży w programie doączonym do czytnika. Nawet już przeczytane ebooki, które kiedyś przegrałem po prostu z dysku na dysk, teraz przy uzyciu ebook library zostaja ucięte...

*

Dino_Zaurus

Odp: ebook library, .irf, i czytnik prs-505
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2008, 17:43:04 »
http://blog.swidzinski.com/2007/04/30/polonization-of-prs-500-spolszczenie-prs-500.html

to sobie tutaj poczytaj :P ja txt przerabiam book designerem i jest ok wszystko, masz pl czcionki zainstalowane? wyglada na to ze masz jakies formatowanie zle ustawione, jak bede w domu to moge sprawdzic :) jak jest u mnie ustawione...

Odp: ebook library, .irf, i czytnik prs-505
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2008, 18:00:53 »
Czytnik jest sflaszowany, normalnie czyta polskie czcionki, nie ma żadnych krzaczków. Ebooki, które kiedyś dostałem w prezencie są tak jakby lepsze od moich. Mimo, że przez Ebook L. są też ucinane, to w przypadku przegrywania folder-folder chodzą szybko i sprawnie. Tak więc naprawdę nie wiem co robić, jak je porównać z poprzednimi
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2008, 18:03:55 wysłana przez damiangrabarski »

*

Dino_Zaurus

Odp: ebook library, .irf, i czytnik prs-505
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2008, 00:30:14 »
konwertujesz czyste txt? ja robie wedlug tego opisu:

http://www.mobileread.com/forums/showpost.php?p=140036&postcount=22

Odp: ebook library, .irf, i czytnik prs-505
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2008, 11:32:21 »
Okej, dowiedziałem się co i jak, może komuś kiedyś taka informacja się przyda. Otóż, nie możemy używać jednocześnie sflaszowanego czytnika i book designera, którego opis ustawienia jest wyżej. Gdy wyłączyłem w nim polskie czcionki typu arial czy verdana i ustawiłem na default zaczeło chodzić szybciutko. Dziękuję za pomoc. pozdrawiam