Działa na laptopie a na palmtopie NIE ??

  • 0 Odpowiedzi
  • 1632 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Działa na laptopie a na palmtopie NIE ??
« dnia: Lipiec 06, 2005, 14:10:15 »
Witam,

Ostanio zauwazylem ze lekka posucha w tym dziale wiec moze moj temat troche was rorusza :))

Napisalem taki maly programik w javie na palmtopa i laptopa. Dziala on nastepujaco:
- odczytuje dane z gps poprzez port szeregowy (u mnie COM8)
- zapisuje do bazy danych

Na laptopie dziala programik elegancko. Mam podlaczony jakis stary GPS na rs232 i bez problemu odczytuje pozycje i zapisuje do bazy danych.

Na palmtopie natomiast jest jakis problem ze swiezoscia danych. Poniewaz wpisuje do bazy jedynie pierwsza pozycje ktora odczytal. Nastepne pola w bazie to po prostu powielenie tej pozycji.

Mam zrobiona taka petle, ktora sprawdza czy dane na pewno sa swieze. I niestety ta petla nie dziala na palmtopie. Na laptopie jest wszystko elegancko a na palmiku jak program dochodzi do tej petli to sie zatrzymuje i nic nie robi. Jak usune ta petle to wlasnie wtedy pojawia sie problem ze wszystkie dane w bazie sa takie same.

Co moze byc problemem ze na kompie dziala a na pockecie nie?? Moze dlatego ze inny GPS (mam Acer n 35 z wbudowanym gps) a moze... sam juz nie wiem. Uzywam Personal Java i Jeode.

Jesli ktos ma jakis pomysl prosze o info...