PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Oprogramowanie PPC => Dla programistów => Wątek zaczęty przez: mEatrikZ w Styczeń 11, 2010, 23:52:14
-
Witam! Chciałoby mi się poprogramować na mojego axima x50v w C++, wykorzystując wbudowany akcelerator 3D. Jakiego kompilatora używać?
I przy okazji, jest jakaś darmowa alternatywa dla visuala, żeby programować w c++ z tymi "nowościami" WM5?
-
Chyba musisz ściągnąć sdk do karty graficznej axim-a ze strony intela. Tam będą wspierane kompilatory pewnie.
-
Linki z ich oficjalnej strony wygasły, w googlach też jakoś nijak nie widać innych. Jakby ktoś miał na dysku, to nie miałbym nic przeciwko podrzuceniu mi tego pliczku na jakiś serwer :)
A jak z kompilatorami? Istnieje jakaś alternatywa dla visuala?
-
SharpDevelop (http://www.icsharpcode.net/OpenSource/SD/)
-
Z tym, że trzeba sobie zobaczyć w artykuliku na codeproject jak podłączyć sdk mobilne do tego.
-
Myślałem o C++, ale dzięki - z braku innego nauczę się tego :P
Jeśli jednak ktoś zna darmowe c++, albo ma to SDK, to dalej proszę o podrzucanie.
EDIT:
http://www.imgtec.com/powervr/insider/powervr-sdk.asp (http://www.imgtec.com/powervr/insider/powervr-sdk.asp)
Może mi ktoś o tym cokolwiek powiedzieć? Dema miażdżą, szczególnie cel-shading, ale nie wiem nawet, czym to kompilować (tego głównie potrzebuję).
-
Visual Studio z tego co pamiętam, po uzupełnieniu o developerską paczke dla PPC
mam jeszcze sporo innych projektów, jak je jakoś ogarne to moze gdzies zamieszcze ;)
ogólnie szukaj >> OpenGL ES 1.xx << sporo poradników znajdziesz, większość C++/C/ .NET - z projektami dla Visuala
albo wgrywaj WM 5/6 i Direct3D ;]
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms172504.aspx (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms172504.aspx)