Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich

  • 491 Odpowiedzi
  • 189843 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 21, 2008, 19:04:15 »
Używam od wypuszczenia rom Dutty's 3.6 Full 16mb PP:
-Rom szybki, porównywalnie do Shine On
-Strasznie pamięciożerny (po paru h używania 70% pamięci zajęte)
-Bateria zdaje się być w normie, do 2ch dni
-TF3D śmiga, tylko za 1wszym otwarciem zakładki coś się czeka, później otwiera się od razu
-Super sterowniki bluetooth- pierwszy raz osiągnąłem taką kompatybilność z moimi słuchawkami Motorola HT820 (które polecam ;) ), obsługuje w końcu wszystkie przyciski, zero problemów

Ogólnie rom polecany szczególnie użytkownikom słuchawek na BT ;)

*

Offline piozus

  • **
  • 174
  • Sprzęt: BB Z10
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 22, 2008, 00:58:51 »
z tego co wiem to 1,93 jest najnowszy
tak, ma wifi choć z moich obserwcji wynika, że kiepsko łapie zasięg
tak, rom jest PL

Na stronie Ery jest najnowszy rom do pobrania (wersja ship - do instalacji bez wgrywania hardspl).
( http://www1.era.pl/phones/phone_details.php?type=1&subtype=0&id_phone=1426 )

Sam Rom to również 1.93 (dokładnie 1.93.118.3)

Ma za to zmienione Radio w stosunku do pierwszego Romu (było 1.00.25.03, a jest 1.00.25.16)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 01:01:04 wysłana przez piozus »
-------------------------------------------------------------------------------------------
Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...

*

Offline e.t.

  • *
  • 59
    • Kuchnia nataly
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:55:09 »
Obecnie widac duzy wysyp szybkich ROMów (na xda) bazowanych na połudiowoafrykańskim romie v2.
A ja gorąco polecma przetestowac ROM mondilva
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=459854
SUPER SZYBKI, dużo miejsca na programy (ponad 120) pamięć wolna 65MB, po prostu super.
Nie zamykajcie się na tylko spolszczone ROMy. Wszak interfejs może być po polsku. Ja po prawdzie nawet nie zauważam czy polski czy angielski - dopiero przy słowniku t9 wychodzi....

Polecam ten romik. No i jeszcze on jest UC - znaczy, można ustawić swoje aplikacje do ładowania przy HR.

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 22, 2008, 10:28:52 »
Mam kłopoty ze ściągnięciem tego ROM-u

AS

*

Offline bossbusko

  • ***
  • 308
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note III
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 22, 2008, 16:19:24 »

Sam Rom to również 1.93 (dokładnie 1.93.118.3)

Ma za to zmienione Radio w stosunku do pierwszego Romu (było 1.00.25.03, a jest 1.00.25.16)
Juz zaczolem sciagac ten rom, ale patrze a tu mam juz ten nowy. Fon wziety w zeszly czwartek z salonu
Alcatel OT Easy db, N3210, N3310, N3510i, N6610i, Mot T720i, Jakis Ery, SE p800, SE p900, SE p910i, MDA compact III, MDA compact IV, Samsung I780, MDA Compact V, HTC HD2, Samsung Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy Note II, Galaxy Note III

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 26, 2008, 13:58:35 »
Dutty V3.6 12MB PagePool:
- bardzo szybki (najszybszy jaki miałem do tej pory)
- stabilny, użytkowałem Diamonda równy tydzień, starałem się mocno go "zmęczyć" ale ani razu nie zawiesił się
- TouchFLO po prostu śmiga
- sam system działa sprawnie
- ROM miły dla oka, zmieniono kilka rzeczy (między innymi w dialerze mamy szare podświetlanie zamiast zielonego)
- z radiem 1.09.25.23 wytrzymuje spokojnie 2 dni a nawet 2,5  :D
- po zainstalowaniu TF3D Config możemy ustawić język polski
- Opera znacznie przyśpieszyła
- puki co nie znalazłem żadnego błędu   :ok:

polecam!
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:44:44 »
Skąd go mogę pobrać.

AS

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 26, 2008, 17:27:29 »
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 26, 2008, 17:35:22 »
Dzięki.
Warto, ale święta i człowiek jest zmęczony i od czego ma  się  kolegów takich jak m.in. TY.

Pozdrawiam,
AS
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 15:51:58 wysłana przez Andi60 »

*

Offline camel84

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 27, 2008, 11:07:49 »
Witam!

Jestem nowym czytaczem tego forum i na początku chciałbym serdecznie powitać wszystkich działaczy :)

Od jakiegoś czasu czytam i ściągam sobie różne rzeczy do Diamonda.

Ponieważ jest całe stado różnych ROMów, RadioROMów i innych ciekawych rzeczy a mi potrzebne jest coś co będzie działać sprawnie, szybko i bez większych udziwnień. Powiem Wam czego potrzebuję a Was proszę o sugestie co będzie najlepiej współpracować z HTC i moimi potrzebami.

Korzystam z mojego PDA głownie do pracy, więc potrzebuję sprawnie dzwonić, pisać maile i smsy, otwierać załączniki (Office, Adobe), korzystam również z AutoMapy. Przeglądanie stron z poziomy BlackBerry w Orange ponieważ niedawno pozwala na nielimitowany dostęp do internetu z poziomu telefonu. Co najlepiej i na czym ugotować lub wgrać gotowego i ewentualnie uzupełnić o potrzebne narzędzia? Nie potrzebuję żadnego YouTube, FaceBook ani innych tego typu bajerków.

Pozdrawiam :)

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 27, 2008, 16:48:29 »
witam znalazłem na forum xda bardzo ciekawy romik ROM][WWE][24.12] UPDATES CT's Version 6.1 HD or Standard TFlo [lite&Full] (2.00 WWE)
 z tf3d z hd wedłóg forumowiczów dość stabilny i szybki i teraz pytanie czy ktoś z was testował ten rom. jesli tak to jakie są wasze spostrzeżenie i opinie i jeszcze jednoo pytanie co oznacza 12mb pagepool i czym różni się od 16mb pp ??
org strona z romem:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460832

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 27, 2008, 17:26:52 »
Cześć - witam wszystkich, jako, że nowy tutaj jestem :-) + gratulacje - kawał dobrej roboty na tym forum zostało zrobione - potężna dawka wiedzy :-)

Od kilku dni jestem posiadaczem Diamonda w wersji Orange. Pierwsze co zrobiłem to pozbyłem się Simlocka (karta turbosim działa znakomicie - co by gwarancji nie tracić) oraz tego paskudnego pomarańczowego softu i wgrałem oryginalny ROM HTC w wersji polskiej 1.93.479.3 WWE + RadioROM 1.00.25.05. Wszystko działa dobrze za wyjątkiem programu do obsługi YouTube (po odpaleniu pojawia się ekran ładowania potem gasnie i to by było na tyle...). Mam nadzieję, że wgranie innego ROMu coś tu pomoże. Chciałbym zostać przy oryginalnym sofcie HTC. Czy wiecie jaka jest najnowsza wersja oryginalnego ROMu HTC w wersji polskiej oraz oryginalnego RadioROMu oraz skąd je można ściągnąć? Wiem, że na stronie HTC jest możliwość ściągania ROMów ale tam trzeba wpisać numer seryjny - mój niestety się do tego nie nadaje - podaje mi, że dla mojego sprzętu uaktualnienie się nie nadaje - wynika to pewnie z tego, że numer seryjny jest przypisany do Orange. Macie może jakiś "dyżurny" numer seryjny HTC z polskiej dystrybycji, którym możnaby się posłużyć do ściągnięcia ROMu ze strony HTC - teraz nie jest konieczna rejestracja więc sam numer wystarczy...

Z góry dzięki i pozdrawiam,
xrider

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 27, 2008, 20:42:59 »
na 99% masz najnowszy ROM PL, jeśli nie niech mnie toś poprawi.
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 27, 2008, 21:00:38 »
najnowszy jest rom 2.0 na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedz w podstawowych, wyszczególnionych tłustym drukiem tematach w forum diamonda, ponawiam swoje pytanie co rozumieć poprzez pagepool
pozdrawiam

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 27, 2008, 21:20:52 »
kolega pytał o oficjalny ROM PL....
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 27, 2008, 22:47:43 »
najnowszy jest rom 2.0 na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedz w podstawowych, wyszczególnionych tłustym drukiem tematach w forum diamonda, ponawiam swoje pytanie co rozumieć poprzez pagepool
pozdrawiam
po raz któryś z rzędu... ludzie używajcie google

PagePool: Specjalny sektor pamięci zarezerwowany do ładowania aplikacji do pamięci ROM. Jest on dużo szybszy niż pamięć ROM. Co następuje, operacje wykonywane poprzez wykorzystanie PagePool są egzekfowane znacznie szybciej.
W praktyce: Im większy PP, tym więcej operacji wykonywanych naraz przez pamięć RAM. Efekt: mniej wczytań z powolnej pamięci ROM i przyspieszenie pracy urządzenia.

ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline !Novy

  • ****
  • 774
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond      ROM Dutty V3-Oh yeah!
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 28, 2008, 01:33:41 »
Kilka z tych rekonesansów powinno trafić na główne wątki.Niech MOD pomyśli jakie,nie każdy czyta XDA.Będzie ciekawie! :wink:
Złodziejstwo jest wybaczalne – głupota nie.Napoleon Bonaparte

Mam bana na to forum :(

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 28, 2008, 03:07:57 »
no i załadowałem sobie romik [ROM][WWE][24.12] UPDATES CT's Version 6.1 HD or Standard TFlo [lite&Full] (2.00 WWE) w wersji full 12pp,  na hardspl olinrx 1.4
po krótkich testach stwierdzam iż jest dosc szybki, tf3d chodzi plennie, opera bardzo szybka a co najważniejsze zostaje ponad 100MB wolnej pamięci programowej... zapraszam do testowania bo naprawdę warto..
teraz pytanie do novy- bo na Ciebie zawsze można liczyć i wydajesz się być jednym z najbardziej kumatych forumowiczów... jaka jest roznica miedzy pp12 a pp16 i nie chodzi mi o sucha regułkę, lecz który jest leprzy i jaka jest różnica miedzy nimi

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 28, 2008, 10:18:17 »
Witam,
Posiadam ROM xcoom_ Diamond_ Full_ ROM_ v.6.
Po zainstalowaniu AutoMapy nie mogę jej uruchomić. Pokazuje mi się komunikat

 "Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości 460x640"

Proszę o radę.

Pozdrawiam,
Andrzej

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 28, 2008, 13:52:50 »
jaka jest roznica miedzy pp12 a pp16 i nie chodzi mi o sucha regułkę, lecz który jest leprzy i jaka jest różnica miedzy nimi

i odpowiedź

Cytuj
W praktyce: Im większy PP, tym więcej operacji wykonywanych naraz przez pamięć RAM. Efekt: mniej wczytań z powolnej pamięci ROM i przyspieszenie pracy urządzenia.

Można to jakoś jaśniej napisać ? Może cyrylicą albo pismem obrazkowym abyś zrozumiał ?

Cytuj
"Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości 460x640"
Przy instalacji zaznacz odpowiednie skórki albo dograj z płytki

Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 28, 2008, 15:25:38 »
niektórzy "niestety" mają bardzo wąziutkie spektrum możliwości intelektualnych i zamykają sie jedynie w swojej malutkiej wiedzy i nie wpadną na to iż jest ogrom tematów które można poruszyć w kwestii pagepool wykraczających jak widać ponad ich wiedzę. czytałem właśnie że istnieją programy do zmiany pagepool i również zaobserwowałem wypowiedzi w, których jasno stwierdzono iż wszelkie postępowanie zmieżające do obniżenia pagepool nawet do zera owocowało wielokrotnym przyspieszeniem urządzenia. opinia taka przewinęła się kilkukrotnie lecz nigdzie nie było jasno stwierdzone w jaki sposób tego dokonać...???

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 28, 2008, 17:40:10 »
....to iż jest ogrom tematów które można poruszyć w kwestii pagepool ....

Spójrz kolego na temat tego topicu...

.....czytałem właśnie że istnieją programy do zmiany pagepool ....
....lecz nigdzie nie było jasno stwierdzone w jaki sposób tego dokonać...???

Np podczas gotowania ROM w kuchence można PP ustawić, skoro nie doczytałeś jak tego dokonać za pomocą programów   
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:34:37 »
Cytat: forestowy link=topic=114088.msg855633#msg855633

Cytuj
"Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości 460x640"
Przy instalacji zaznacz odpowiednie skórki albo dograj z płytki

Dzięki
Wydaje mi się, że zaznaczyłem wszystkie skórki przy instalacji AutoMapy, ale dla pewności sprawdzę.

AS

*

Offline majsterek

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 29, 2008, 09:39:20 »
Obecnie widać duży wysyp szybkich ROMów (na xda) bazowanych na połudiowoafrykańskim romie v2.
A ja gorąco polecma przetestowac ROM mondilva
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=459854
SUPER SZYBKI, dużo miejsca na programy (ponad 120) pamięć wolna 65MB, po prostu super.
Nie zamykajcie się na tylko spolszczone ROMy. Wszak interfejs może być po polsku. Ja po prawdzie nawet nie zauważam czy polski czy angielski - dopiero przy słowniku t9 wychodzi....

Polecam ten romik. No i jeszcze on jest UC - znaczy, można ustawić swoje aplikacje do ładowania przy HR.

Romik rzeczywiście bardzo szybki i fajny. Niestety nie działa kilka aplikacji które wolałbym mieć takich jak np. PhoneCanvas_VGA, xcoom_HTCExtFun. Odnoszę wrażenie że znaczne przyspieszenie nastąpiło kosztem większych cięć w ROMIE. Poza tym byłby to bardzo fajny ROM. Wracam do poprzedniego Shine On :ok:

*

Offline Rickson

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pain is temporary PRIDE lasts forever
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 31, 2008, 22:06:05 »
Po romie 3.2 full ----mega programów jak dla noobika to za wiele aczkolwiek kilka sobie upichcę na moim nowym romie
Używam teraz ROM_v_4.0_ERA_LITE , radio 1.00.25.05  trzyma przeszło  dwa dni przy średnim używaniu 

Jak dla mnie połączenie wideo  zbędne z tego się niewiele korzysta.  :ok:
Pain is temporary PRIDE lasts forever

*

Offline SirMisiek

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 05, 2009, 20:35:02 »
Jest gdzieś pełna lista zmian w romie Duttiego tego na przykład?
http://www.duttythroy.net/download-area.html?func=fileinfo&id=245

jeszcze powiedzcie mi co oznacza skrót CVSD

*

Offline ganz

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 06, 2009, 22:45:45 »
jeszcze powiedzcie mi co oznacza skrót CVSD
CVSD to soft do obsługi komend głosowych. Dutty zawsze robi 2 wersje - z tym i z MS Voice Command.
--<-@ ganz n' roses @->--

*

Offline estor12

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond WM 6.1 PL , rom 4.0
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 09, 2009, 07:17:23 »
Witam,
Posiadam ROM xcoom_ Diamond_ Full_ ROM_ v.6.
Po zainstalowaniu AutoMapy nie mogę jej uruchomić. Pokazuje mi się komunikat

 "Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości 460x640"

Proszę o radę.

Pozdrawiam,
Andrzej


witam, czy możesz coś wiecej powiedzieć o tym romie, własnie chciałem go zainstalowąć ?
auto mapa już działa ?

*

Offline Piti81

  • **
  • 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:03:30 »
Na oficjalnej stronie HTC pojawił się nowy rom dla HTC Diamond: RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.2_Radio_Signed_Dia mond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship

Działa tylko na europejskiej wersji Diamonda. Z tego co zauważyłem jest znacznie szybszy od pozostałych :)
Jedną z nowości jest również wbudowany standardowo Slide2Answer :-)

Mogą być problemy z instalacją, ostrzegam!

Miałem oryginalny ROM 1.93 i po pierwszej próbie wgrania nowego ROMu proces zakończył się błędem. Ponowna próba wgrania kiedy stary ROM był już wykasowany zakończyła się sukcesem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 08:05:33 wysłana przez Piti81 »

*

Offline estor12

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond WM 6.1 PL , rom 4.0
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:07:07 »
Na oficjalnej stronie HTC pojawił się nowy rom dla HTC Diamond: RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.2_Radio_Signed_Dia mond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship

Działa tylko na europejskiej wersji Diamonda. Z tego co zauważyłem jest znacznie szybszy od pozostałych :)
Jedną z nowości jest również wbudowany standardowo Slide2Answer :-)

Mogą być problemy z instalacją, ostrzegam!

Miałem oryginalny ROM 1.93 i po pierwszej próbie wgrania nowego ROMu proces zakończył się błędem. Ponowna próba wgrania kiedy stary ROM był już wykasowany zakończyła się sukcesem.

podaj linka bo na htc.com tego nie widze.