usuwanie prywatnych danych - padł ekran

  • 6 Odpowiedzi
  • 885 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« dnia: Marzec 25, 2010, 14:18:35 »
witam,

proszę o pomoc, w zeszłym tygodniu umarł mi ekran dotykowym w moim telefoniku i niestety muszę go odesłać do serwisu, zanim to zrobię chciałem zrestartować mu wszystkie dane ale nie mogę tego zrobić bo nie działa ekran, ma ktoś jakiś pomysł???

dodam jeszcze że, wgrany mam inny rom niż seryjny, sprzęt ma ślady kontaktu z ziemią, betonem itp.
Ekran umarł sam z siebie bez mojej pomocy, któregoś pięknego dnia po wyjęciu z kieszeni już nie działał. czasami uda się zamknąć jakąś aplikację dotykając X w prawym górnym rogu. Ekran wygląda jak by się coś w środku odkleiło i ma dziwne kolorki (jak rozpuszczalnik czy benzyna), jest to równy prostokąt mniejszy niż ekran o ok 8mm od każdej z krawędzi.
nie ma żadnej foli ochronnej, i widać na nim takie malutkie kropki które tworzą siatkę, kropki są symetryczne względem siebie i odstęp między nimi to ok 3mm. ma ktoś pomysł co się z tym stało???

pozdrawiam
M


*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2010, 14:35:59 »
Możesz spróbować podłączyć do kompa programem MY mobiler ( wtedy będziesz mógł operować myszką jak stylusem), albo hard reset przyciskami.

Odp: usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2010, 16:10:13 »
dzięki hard reset zadziałał,
problem jedynie w tym że nie mogę teraz dostać się do urządzenia bo mam ekran kalibracji ekranu. A że ten nie działa to nie mogę przejść dalej.
koniec końców przynajmniej jest sformatowany.
dzięki za pomoc.

dalej na forum doczytałem co się stało więc już wiem że się samo odkleiło :). sprzęt idzie do naprawy więc ciekawe co mi powiedzą na zmieniony ROM (który wszakże nie ma wpływu na odklejenie się LCD i dig-coś tam)

pozdrawiam
M

*

Offline radekrpr

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire > Sensation
Odp: usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2010, 17:39:06 »
Panel dotykowy powinni wymienić gwarancyjnie, było już kilka wątków z podobnymi przypadkami. Jeśli chodzi o ROM, to jeśli on nie ma wpływu na złe działanie telefonu, to też nie powinni się przyczepić.

*

Offline szkic

  • *****
  • 1013
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Touch Diamond
Odp: usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2010, 11:33:38 »
tak na marginesie jak bys jeszcze nie odeslal i chcial cos usunac, to mozesz joystickiem wejsc na zakladke programy w tf3d, tam wybrac jakas pusta i dodac internal storage (total commandera czy cos tam innego do przegladania plikow), wchodzisz tam i dalej juz chyba nie musze pisac jak sie usuwa :P

Odp: usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2010, 13:48:30 »
Witam,

właśnie odebrałem telefon, naprawiony z nowym ekranem, i moim romem.
naprawili gratis

pozdrawiam
EOT

*

Offline radekrpr

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire > Sensation
Odp: usuwanie prywatnych danych - padł ekran
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:18:46 »