Diamond - wiele problemów...

  • 5 Odpowiedzi
  • 1151 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diamond - wiele problemów...
« dnia: Marzec 02, 2010, 15:42:12 »
Witam,
Jakiś czas temu kupiłem diamonda w orange. Brandowe oprogramowanie jest jakie jest, wiec postanowiłem zmienić sobie Rom. Postąpiłem dokładnie wg instrukcji, najpierw hardspl itd, wgrałem rom od xcoom. Wszystko działało bez zarzutu, nie było żadnych problemów, telefon służył przez około miesiąc do czasu..  :

  -Wyświetlacz, po wyłączaniu go (blokowaniu ekranu) przestał całkowicie wygasać, tak jakby cały czas wyśwetlał czarny kolor ( większe zużycie baterii, trzyma max 15 h)
  -przestał działać sensor ruchu i sensor światła
  -aparat też nie działa, wyskakuje błąd z WM
  -guzki pod ekranem nie działają albo działają z ogromnym opóźnieniem
  -diody sygnalizujące nieodebrane połączenie albo sms nie świecą

Nie wiem czy wymieniłem wszystkie usterki, jest ich sporo. Zmieniłem rom spowrotem na orange i wysłałem do serwisu na gwarancji. Telefon zwrócono mi po tygodniu z odpowiedzią, iż ingerowałem w oprogramowanie i straciłem gwarancje. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Jakoś naprowadzić co moze być? Czy to tylko oprogramowanie czy np. płyta główna?
W temacie jestem dosyć zielony i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

*

Offline wslQ

  • 23
Odp: Diamond - wiele problemów...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 17:54:04 »
Witaj,

Według mnie to problemy z oprogramowaniem. Najlepiej by było gdybyś spróbował wgrać ROM od nowa- nie opisałeś też, której instrukcji używałeś - polecana to MTTY, która wyczyści Ci Diamencika z pozostałości po Orange. Niewykluczone więc, że to właśnie te śmieci spowodowały spowolnienie działania i problemy z błędami WM itp.

Co do samej gwarancji... no cóż, albo mają nowe sposoby wykrywania, albo nieudolnie przywróciłeś ROM Orange. Napisz też czy na przywróconym ROMie te problemy wciąż występują?

Odp: Diamond - wiele problemów...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2010, 00:10:57 »
korzystałem z tej instrukcji zmiany romu:

http://pdaclub.pl/forum/diamond/faq-htc-diamondmda-compact-iv-htc-victor-rom-hardspl-rekonstrukcja-itd/

tak samo wg tej instrukcji przywracałem orange. Na przywróconym romie występuja takie same problemy. Jest to dosyć uciążliwe bo bateria nie wytrzymuje nawet jednego dnia przy normalnym użytkowaniu jako telefon, sms itp. Bez zbednych zabaw. Czy wgranie romu wg instrukcji MTTY może pomóc?

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: Diamond - wiele problemów...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2010, 02:31:00 »
stanowczo bo czyści to pozostałości po poprzednich romach i nie plączą Ci się z obecnym romem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 02:38:25 wysłana przez przemeg »

Odp: Diamond - wiele problemów...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2010, 12:34:17 »
Niestety. Zmiana romu wg instrukcji MTTY nie pomogła, problemy są nadal takie same. Ma ktoś jakieś inne pomysły?

Połączone: Marzec 09, 2010, 16:06:53
nikt nic nie jest w stanie mi powiedzieć? zostaje jedynie serwis ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 16:06:53 wysłana przez gruchcox »

*

Offline ziziok

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Diamond - wiele problemów...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2010, 18:47:55 »
To raczej hardware'owe uszkodzenie... Chyba jedynie płatny serwis w chwili obecnej Ci zostaje