Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy

  • 11 Odpowiedzi
  • 2278 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« dnia: Październik 12, 2008, 00:03:11 »
Witam,
jako ze jestem tu nowy po pierwsze szacunek dla administratorowi i innych uzytkownikow - robicie kawal ladnej roboty. od dwoch dni jestem posiadaczem diamonda wiec chcialem sie was poradzic.

Telefon zdobylem sygnowany "orangutanem". Korzystajac z waszej wiedzy wgralem mu nowy diamentowy ROM 3.2 LITE (by Qsqa) i nowy radio Rom ... BS14.

Problem 1. Jeszcze przed wgraniem nowego RadioROMU bateria rano po odlaczeniu od ladowarki trzymala mi ok 6-7h przy prawie zerowej dzialalnosci na Diamondzie-jest naprawde az tak zle czy mam walnieta baterie?
Teraz zmienilem tez kilka funkcji korzystajac z AC-zobacze jak bedzie.

Problem 2. Mimo ze znalazlem kilka info jak pozbyc sie przy uruchamianiu Diamonda Splashscreana z logo operatora (Orangutan) nie moge sobie z tym poraddzic-czy trzeba uzywac oddzielnego softu? Nie da sie poprostu podmienic plikow?

Problem 3. Po zmianie ROMu nie chce mi sie zainstalowac oryginalna AutoMapa? Podczas instalacji wyskakuje mi blad o klopocie z kopiowaniem na urzadzenie i instalacja sie przerywa?. Czy moze miec to zwiazek?

Bede wdzieczny za pomoc

*

Offline popaS

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC M9
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2008, 02:59:21 »
Czesc

Jesli chodzi o baterie to nie jest to normalne zeby trzymala tylko 6-7h
Wgraj rom full wypas,  zobaczysz czy cos zmieni czy ci pasuje. W moim XDA Ignito poprawila sie stabilnosc i zaczal dzialac GPS, Automapa, TT7 dziala i nie bylo klopotu z instalacja.
Wczesniej mialem rom Lite i osobiscie nie zainstalowalbym go ponownie.

*

Offline scorpio

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC DESIRE, SAMSUNG OMNIA II, HTC DIAMOND
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2008, 17:20:01 »
Witam

po zmianie ROM-u Automapa może traktować Diamonda jako zupełnie nowe urządzenie. Spróbuj skontaktować się z działem technicznym Automapy w celu odblokowania licencji. U mnie to pomogło.

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2008, 17:39:41 »
A splashscreena nie da się podmienić plikiem. Wgrywasz go tak samo jak rom, tyle że jego wgranie trwa ze 3-4 sekundy. Przecież to żaden problem, dla kogoś kto już wgrywał większe sprawy, takie jak Rom czy Radio rom.

Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2008, 22:58:29 »
No tak tylko teraz nie moge znalezc jak zmienic tego splashscreana.... Jesli ktos natknie sie na link bede wdzieczny.

*

Offline szybki

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ..:: Do wyboru do koloru ::..
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2008, 00:34:11 »
 Automapa faktycznie ma problemy z kopiowaniem , u mnie zaskakuje za 3-4 razem , zrob to inaczej , w Diamondzie zainstaluj tylko program a mapy zainstaluj na komputerze , same mapy z folderu Automapa skopiuj w trybie pamięci masowej na urządzenie .Powinno pomóc.
Splash :
http://rapidshare.com/files/153424775/HTC_Diamond_-_Official_Splashscreen.zip.html

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2008, 00:43:21 wysłana przez szybki »

*

Offline Roger_Krakow

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2008, 01:48:13 »
Automapa faktycznie ma problemy z kopiowaniem , u mnie zaskakuje za 3-4 razem , zrob to inaczej , w Diamondzie zainstaluj tylko program a mapy zainstaluj na komputerze , same mapy z folderu Automapa skopiuj w trybie pamięci masowej na urządzenie .Powinno pomóc.
Splash :
http://rapidshare.com/files/153424775/HTC_Diamond_-_Official_Splashscreen.zip.html

Pozdrawiam

zaraz instalacja tego nie namiesza w romie ?
Wygladem przypomina to wgrywanie nowego romu.
Sprawdzeles jak to dziala? Nie rusza systemu?

Roger
--
Marcin Roger Pojałowski
tel. 509-872-935

*

Offline szybki

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ..:: Do wyboru do koloru ::..
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2008, 09:40:29 »
Nic nie namiesza. Nie ma innego sposobu zmiany splasha niż właśnie tak.

Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2008, 13:17:09 »
AutoMapa sie przekopiowala...laskawie...ale jest inny problem. Podczas proby uruchomienia pojawia sie blad: Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczosci (CXxCY) : 480x640.


Kurcze to juz ze zcrackowana wersja na FS LooxN560 mialem mniej problemow :worried:

*

Offline szybki

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ..:: Do wyboru do koloru ::..
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2008, 14:33:30 »
Crackowania nie pochwalam nie mniej jednak problem może tkwić w tym , iż jest to wersja przenaczona na inne urządzenie(jeśli dobrze zrozumiałem) , "Normalna" Automapa nie ma najmniejszych problemów ze startem na diamondzie, ewentualnie spróbuj przeinstalować aż do skutku.
Pozdrawiam

Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2008, 21:34:31 »
To jest jak najbardziej AM przeznaczona do Diamonda (oryginalna) byla w calym zestawie od orangutana. Dlatego do konca nie rozumiem sytuacji.

*

Offline szybki

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ..:: Do wyboru do koloru ::..
Odp: Diamond z Oranga - problem a nawet 3 problemy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2008, 22:58:39 »
To jest jak najbardziej AM przeznaczona do Diamonda (oryginalna) byla w calym zestawie od orangutana. Dlatego do konca nie rozumiem sytuacji.

Może kwestia tego ,że nie zaznaczasz dodatkowych skórek itd podczas wyboru składników instalacji ?